Klasický mytologický příběh o Herkulovi dostává zcela nový rozměr. Začíná v momentě, kdy Herkules splnil pověstných dvanáct úkolů, aby se vykoupil ze svých minulých hříchů. Žije ve vyhnanství a živí se jako žoldák. On a jeho pět věrných společníků putují po starověkém Řecku a výměnou za zlato poskytují ochranu každému, kdo je potřebuje. Když o jejich služby požádá samotný trácký král a jeho krásná dcera, jejichž zemi neustále ohrožují tyranští bojovníci, Herkules pochopí, že svému osudu nemůže utéct. Musí přijmout svůj mýtus a stát se opět tím slavným hrdinou, kterým byl kdysi dávno .. (Forum Film CZ)

SaNcHeZ_cz

Objektivně asi na dvě ale za sympatické zlepšení a neskutečně solidní hlavní partu dávám jednu navrch. Hercules zkrátka klame tělem, na povrchu hloupá, kýčovitá a prvoplánová agitka, která je protkaná mizernými digitálními triky a laciností, v jádru ovšem stojí na příjemném obsazení a celkové úrovni snesitelnosti která snímek provází. V rámci velkolepých fantasy totální průser, jako akční béčko proč ne. ()

Wysch

Nejhorší je, když člověk má vymyslet komentář k filmu, kterej viděl před XYZ měsíci a ještě ke všemu ve francouzským kině s francouzskýma titulkama. (Úspěch byl, že to bylo aspoň v původním znění!) A tak v podstatě asi jen řeknu, že to byl celkem levně (ale příjemně) natočenej komiks. ()

Rosana

Tahle verze Hercula mě vážně nadchla. Bezvadně vysvětlené, že Hercules byl jen člověk a do mýtů se dostal díky svým spojencům a spolupracovníkům. The Rock mě překvapil, byl až neobyčejně sympatický. ()

javak810i

Asi si neumím představit, kdo by byl v současnosti vhodnějším hercem na ztvárnění Herkula, než "The Rock". Tím ovšem veškerá pozitiva filmu končí. Nebudu filmu vyčítat, že se kompletně vykašlal na klasickou legendu o Herkulovi, za to může komiks, na kterém je scénář založen. Ten bere Herkula trochu více lidsky a racionálně, což na jednu stranu působí zajímavě, na stranu druhou se to ale k němu vůbec nehodí. Epické bitky s bájnými stvořeními tedy krom pár kratičkých flashbacků nečekejte. Surové lidské akce by také mohlo být více (ostatně co byste jiného od Rocka v roli Herkula čekali, že). Příběh zde slouží jen k tomu, aby měl Herkules nějaký důvod nakopávat prdele, jinak je ovšem celkem k smíchu. Korunu tomu nasazují všudypřítomné hrozně dojemné kecy o rodině, osudu, atd, které obzvláště z úst Dwayna Johnosa působí dost komicky. No a bad-ass hlášek a vtipných one-linerů je filmu naopak dost málo. Lepší 2* ()

Praxis

Přesně ten typ totálně patetického filmu, který jsem dneska potřeboval. Udatný Dwayne spolu s jeho pošahanou partičkou si razí cestu po starověkém Řecku a koná dobro ve prospěch lidu. K tomu mu hází klacky pod nohy klišoidní záporáci, jejiž podstatu prokouknete po prvním záběru a řeknete si jenom: "Jo, tak tohle asi půjde." Akce luxusní, občas suché hlášky, triky by na sto megovej film mohly být ještě o něco lepčejší, ale celkově jsem se královsky bavil. 65% ()

Karlas

Jako rozjívené malé dítě, které si dychtivě četlo Staré řecké báje a pověsti od Eduarda Petišky, jsem čekal penězi naditý ryzý antický příběh o statečném Herkulovi. Překvapení v podobě klasické americké fantasy blbiny bylo zprvu nepříjemným šokem. Nic méně, při přivření všech tělních indikátorů snad stravitelná potrava pro velmi nudný páteční večer. ()

ArsenalEagle

Jednoduchá vysokorozpočtovka s real life Herculem v hlavní roli, která měla jen jediný smysluplný cíl - zabavit. A ono se to i k mému překvapení celkem povedlo! Přímočarý děj (s náznaky zvratů), to k Rockovi prostě sedí a sluší mu. Navíc hra na ehm "realistickou" notu je celkem zajímavá. Dále bych vyzdvihl i komparz - tj. Rockovi přisluhovače. No.. chtěl jsem dát 3 hvězdičky, ono to totiž víc než průměr není, ale nemůžu si odpustit srovnání s dalším Herkulem ze stejného roku... a ten rozdíl je bohužel enormní. Možná za to může právě Rock a vyšší rozpočet, ale je to prostě znát. Takže ještě trochu přilepším, se zavřenýma očima za hodně slabé 4*. ()

Lukrecie

Mě film prostě nebavil a nevěřila jsem mu. Tomuhle já říkám mnoho povyku pro nic ....🤔🤭🙃😅💩 Ztráta času, nedokoukala jsem. Holt celý film se svalama uhrát nedá. 🙈🙈🙈💩 ()

JJ.Gibson

Objektivně za tři, subjektivně za čtyři :) The Rocka mám prostě rád a na Hercula v jeho podání jsem se opravdu těšil. Nicméně veliká očekávání se nenaplnila, ale Hercules nakonec ani neurazil. Podle mě chyběl Herculovi humor, prostě měl víc hláškovat, být o něco více cool, The Rock by to zvládl, protože má i komediální nadání, bohužel to je role trochu postrádala. Prostě ona epičnost se nekonala a to bylo přesně to, co tento film potřeboval aby byl dotažen k dokonalosti. Bitvy vcelku v pořádku, ale myslím, že se měl Hercules vydat cestou Spartaka, dlážděnou hektolitry digitální krve a nahoty a upozadit mladší publikum, to by dalo všemu úplně nový rozměr. Ale co mi přišlo fajn, že Hercules má svůj tým, který mu je leckdy k ruce, ten nápad se mi zkrátka líbil! Nakonec bych řekl, že Hercules měl ještě rezervy, ale dokázal i tak lehce potěšit oko fanouška... ()

golfoxovox1

Příjemné překvapení... Nečekejte žádný složitý děj, ale vizuálně pěkné zpracování s charismatickým hlavním hrdinou a s vydařeným doprovodem Fernanda Velázqueze... :-) ()

GodComplex

Naprosto zbytecna blbost bez spetky charakteru, napadu, nebo vlastne cehokoliv. K legendam antickeho recka jsem mel vzdy blizko a Hercules byl jeden z mych oblibenych hrdinu, ale pan Skala vazne neni Herkules, vypada naprosto smesne. Nechapu ty relativne pozitivni ohlasy, protoze z meho pohledu tohle temer hranici s odpadem. 1/10 ()

filmsim

Ani tento kousek nevynikne mezi řadou podobně průměrných fantasy filmů o řeckých bajích. Na rozdíl od Souboje titánů se tento snímek vykašlal na všechny mýty, což je velmi matoucí vzhledem k traileru, který právě na mýtické příšery a nadpřirozené postavy lákal. Příšery se tu mihnou jen jako legendy v úvodu (krom vlků, kteří ovšem nepůsobí příliš nereálně) a některé scény z traileru tu nejsou vůbec (boj s ohnivým řetězem). Proto jsem nebyl v průběhu filmu nijak unešen, kdyby ukázky více vnadily na realističtější pojetí této legendy byl by i výsledný dojem o kapku lepší. Triky jsou lehce nadprůměrné, hlavně dvě rozsáhlé bitvy uprostřed filmu působí velice dobře, na rozdíl od závěrečné části, která už působí podobným nedodělaným dojmem, jako letošní Pompeje. Postavy jsou tu stejně jako příběh jednoduché a ploché. Nikdo nic vyjímečného nepředvede, ale zároveň ani nic nekazí. Trochu jsem se obával Dwayna Johnsona jako hlavního tahouna, ale i on svou roli ustál a jeho povzbuzující proslovy znějí velmi dobře. Bohužel se zde neodehrálo nic, co by mě něčím zaujalo, ale alespoň jako prostoduchý výplach na večer tento snímek funguje. 5.5/10 ()

erased

Těžko říct, jestli mě jako Hercules víc vytáčel přiteplený Lutz nebo opičák Rock. V každém případě se ale ten druhý dočkal mnohem důstojnějšího filmu. Demytizace legendy a hraní si na realistickou historii prospělo už kdysi Králi Artušovi, takže i kdyby byl celý film o ničem (a že od toho nemá daleko), minimálně zvědavost ohledně toho, jak se tvůrci s mýty poperou, by si mou pozornost udržela. A jelikož i samotná akce je jakž takž zábavná, umřít nudou se u Herkula nedá. Oproti zmíněnému Artuši ale postrádá dvě kritické věci. Zaprvé se toho boření mýtů nedrží, a tak dvoumetrový lidoop kosí armády div ne svým prázdným pohledem, a to i když měl náběh na slušné vysvětlení pomocí 'roid rage, zadruhé je to naprosto nesympatická parta. Kvůli oběma důvodům mi nezbylo, než od začátku průhledného příběhu fandit jedinému frajerovi ve filmu, Johnu Hurtovi. Z celkového srovnávání Heraklů tak nakonec díky notné dávce nostalgie vychází nejlíp starý dobrý Kevin Sorbo. ()

zipper111

Jedna věc je, snažit se postavit Batmana a další komixáky do reality, druhá je to udělat se stovky až tisíce let starou legendou. Sakra, todle kdybych viděl jako kluk, tak mi to úplně zbourá svět, Hercula jsem jako malej hltal a i když ho hrál Kevin Sorbo, bylo to stokrát lepší než tadle hovadina. Nechápu, co tím chtěl básník říci, ale mě to krom dvou tří vtípků věštce a prvních pěti minut, kde bylo to nejzajímavější právě z Hercula, jenom nudilo a vlastně i dost nasralo. Efekty navíc byly dost mizerné a hlavně ty "herecké" výkony, dialogy a vůbec atmosféra, fakt né... 1* ()

kaylin

Když jsem viděl trailer - jen ten krátký, kde Hercules bojuje se lvem - říkal jsem si, že je tu konečně americký film, který se chopil bájí a pojme je tak, jak jsou vyprávěny. První minuty tomu dokonce nasvědčovaly, ale stačilo těch pět minut a pak se mi všechny naděje zhroutily. Tohle je prostě americký akční film, který má nějakou tu dobrou postavu - Rufus Sewell nebo Ian McShane, ale třeba dobře je napsaná i postava Tydea v podání skvělého Aksela Hennie - a hraje na to, že je to pořádně nabouchané a vtipné a samozřejmě to skončí skvěle, jak má. Na popcornovou zábavu celkem fajn. Vyloženě jsem se nenudil, i když jsem k tomu místy neměl daleko. ()

gogos

Ale proč ne... The Rock po dlouhé době ve fantasy mlátičce, kde kosí vše co mu přijde pod ruce, a to včetně 20-ti metrových soch. Efekty slušné, děj průměrný, hudba ucházející. Dialogy jsou sice na bodu nula, nějakou gradaci by také člověk těžko hledal, ale film slušně nabírá body v akci i hláškování. Nový Hercules nakopává prdel Hněvu titánů a i když se nejdná o kdovíjakou čupr podívanou, tak věřím, že své diváky si najde. Já jsem celkem spokojený, prodloužená necenzurovaná verze je navíc i slušně krvavá, takže určitě lepší 3*. ()

ABLABLABLA

"We share the same blood, but not same shade." Aneb synovec nemusí být stejně silný jako jeho strejda Hercules, víme ne? Tohle prostě byla dobrá komedie... asi i v těch scénách, kdy to nemělo být jako komedie myšleno. Amphiaraus měl supr dupr vylepšený vůz aneb jdu na vyjížďku a přitom sesekám pár hlav. "Amfiaráe, zemřeme v této bitvě? - Můj čas ještě nenadešel. Ale tvým si jistý nejsem. - Uklidňující." Nejvíc jsem se smála, když na konci na Amphiarause mířilo to hořící kopí a on rozevřel náruč a očekával jej.... "My time........ Hercules ho chytl a poslal zpátky.... Excuse me, that was my moment. My faith. - You're welcome." Totální shození "konkurenčního" Hercula? Success. "Which title sounds more terrifying to our enemies? Hercules, savior of Thrace or Hercules: The legend is born? - Both sound terrifyingly boring." Závěrečné titulky? Animace děs. Hudba bomba. Rozuzlení, jak vyzráli na všech těch 12 úkolů? The best. ()

Mikita

Kupodivu skvělý kinozážitek. Přála jsem si, aby to nikdy neskončilo, tedy hlavně díky svému doprovodu, ale i film byl povedený. Bylo to pro mě příjemné překvapené od filmu, od kterého jsem nic nečekala, přesto jsem dostala vtipný a nápaditý pohled na život poloboha. ()

italka63

Dwayn to všechno zachránil, jen on a Kevin Sorbo jsou ti praví Herkulové či Héraklesové, jak chcete. Já se u filmu docela bavila, nechyběl ani Rufus Sewell, jen ty jeho kudrny zmizely někde u holiče či lazebníka. Tak festovní tři hvězdy. ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oheň a led podle Rodrigueze

Oheň a led podle Rodrigueze

20.12.2014

Conanovsky laděných fantasy není nikdy dost. Letošní Hercules s Dwaynem Johnsonem nakonec slavil slušný úspěch, takže není vývoj dalších žánrovek v zásadním ohrožení. Komu to hraje do karet? Robertu… (více)