Sněhová královna

Snow Queen, The

Animovaný / Pohádka / Fantasy

Rusko, 2012, 80 min

• kaylin

Není to zlé, ale není to ani skvělé. Je vidět, že se tvůrci pokusili o příběh, který má děj, ale bohužel zůstali u toho, že je to celé takové klišovité a není zde úplně originální nápad. Animace překvapivě není špatná, ale ta zbytečná snaha o roztomilost mi moc neseděla. Celkově spíše takový průměr, až podprůměr.(27.10.2015)

teraz mám chaos, nie som si istá či si rozprávku o snehovej kráľovnej pozmenili, alebo si ju proste nedobre pamätám. A ani sa mi to teda moc neľúbilo. Ale posledných cca 10 minút bolo veľmi pekných(16.1.2016)

Celkem příjemné animované překvápko. Akorát mi to přišlo v mnohém nevyrovnané ať už v animaci, kdy některé věci nejsou zrovna líbivé, tak jiné jsou animačně vymazlené a moc pěkné na pohled. Nebo pak i v příběhu, kdy některé prvky jsou fajn, jiné spíše zklamáním. Celý příběh ač má klasickou zápletku, tak je pospojován spíše epizodami, příhodami, které mezi sebou ne zrovna plynule navazují a tak je to takřka povídkové s hlavní zápletkou, která to pojí nevýrazně v pozadí. Ale plusem jsou postavy, které jsou symaptické, ale pro mě byla nejlepší bílá lasice, která používala i mimiku a hlavně spousta gestikulací, takže byla příjěmným oživením jakéhokoliv ostatního dění a jen kvůli ní, bych se na to podíval znovu. Scéna s králem, půleným zámkem a rodinou, je asi nejbizzarnější, ono ani pirátská epizoda nebyla nic moc, ale jeskynní část se mi zase líbila hodně díky tomu historickémupozadí trolíků a taky úvod byl fajn, včetně sirotčince a někde mezi tím bych viděl příbehy s šamankou a skleníkovou čarodějkou. Je to směrované spíše pro hodně malé diváky a divačky, ale na to mi v tom přišlo trochu moc temnější atmošky, ale ještě ne tak strašné jako v jiných animácích.(10.8.2016)

• MikeCool

Animovaný nicneříkající blaf od ruských hovad!(21.9.2015)

Animace dobrá, hudba prima, škoda vykradených scén z jiných filmů od Doby ledové až po Pána prstenů. Mezi třemi až čtyřmi.(15.3.2015)