Sněhová královna

The Snow Queen

Snehová kráľovná

Animovaný / Pohádka / Fantasy

Rusko, 2012, 80 min

Celkem příjemné animované překvápko. Akorát mi to přišlo v mnohém nevyrovnané ať už v animaci, kdy některé věci nejsou zrovna líbivé, tak jiné jsou animačně vymazlené a moc pěkné na pohled. Nebo pak i v příběhu, kdy některé prvky jsou fajn, jiné spíše zklamáním. Celý příběh ač má klasickou zápletku, tak je pospojován spíše epizodami, příhodami, které mezi sebou ne zrovna plynule navazují a tak je to takřka povídkové s hlavní zápletkou, která to pojí nevýrazně v pozadí. Ale plusem jsou postavy, které jsou symaptické, ale pro mě byla nejlepší bílá lasice, která používala i mimiku a hlavně spousta gestikulací, takže byla příjěmným oživením jakéhokoliv ostatního dění a jen kvůli ní, bych se na to podíval znovu. Scéna s králem, půleným zámkem a rodinou, je asi nejbizzarnější, ono ani pirátská epizoda nebyla nic moc, ale jeskynní část se mi zase líbila hodně díky tomu historickémupozadí trolíků a taky úvod byl fajn, včetně sirotčince a někde mezi tím bych viděl příbehy s šamankou a skleníkovou čarodějkou. Je to směrované spíše pro hodně malé diváky a divačky, ale na to mi v tom přišlo trochu moc temnější atmošky, ale ještě ne tak strašné jako v jiných animácích.(10.8.2016)

• misterz

Za veľmi dlhú dobu moja asi najhoršia animovaná rozprávka. Dej upatlaný a zpitvorený do nezaujímavej klišé podoby a veľkej nudy. Jediné čím ma tento animák prekvapil je dobrá grafika. Jasný podpriemer. 40/100(24.1.2016)

• MikeCool

Animovaný nicneříkající blaf od ruských hovad!(21.9.2015)

teraz mám chaos, nie som si istá či si rozprávku o snehovej kráľovnej pozmenili, alebo si ju proste nedobre pamätám. A ani sa mi to teda moc neľúbilo. Ale posledných cca 10 minút bolo veľmi pekných(16.1.2016)

Příběh Sněhové královny asi všichni známe a teď tady máme animovanou pohádku z ruské dílny. Animace je dosti povedená, tam se nedá nic vytknout. Příběhově je to také celkem dobré, řekl bych, že pro děti naprosto ideální. Gerda je sympatická dívka. Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 hvězdami, ale dávám jenom tři, protože ten příběh přeci jen mohl být propracovanější, čímž by se ale také prodloužila stopáž.(4.2.2017)