Sněhová královna

The Snow Queen

Snehová kráľovná

Animovaný / Pohádka / Fantasy

Rusko, 2012, 80 min

Animace dobrá, hudba prima, škoda vykradených scén z jiných filmů od Doby ledové až po Pána prstenů. Mezi třemi až čtyřmi.(15.3.2015)

Veľmi dobrá 3D animácia, ktorá je podporená aj dobre vyskladaným príbehom. Tradičný Andersenov námet je mierne okorenený o prvky, ktoré si pýta dnešné publikum - akcia, humor, sentiment - a tie sú tiež dobre zvládnuté. Nadupaný záver vytvára ešte hodnotnejší zážitok. A v porovnaní s americkou verziou - Ľadové kráľovstvo - ruský animák určite vyhráva. Nemôžem sa ubrániť dojmu, že animák bol šitý čisto na zahraničný trh, dokonca na ten nakonkurenčnejší - ani nie animáciou, ale celkovým americkým poňatím dnešných 3D animákov; nebyť titulkov v azbuke, ani by ma nenapadlo hádať ruský pôvod.(10.1.2017)

CITÁT - Je to už dávno, co se u nás na severu objevila sněžná královna........... Nádherná dramatizace, příjemně animované, podmanivý hudební doprovod a "šílená" kamera. CITÁT -Máš hezkou ženu. Ovšem poněkud ztuhlou..............(20.9.2015)

• MikeCool

Animovaný nicneříkající blaf od ruských hovad!(21.9.2015)

• misterz

Za veľmi dlhú dobu moja asi najhoršia animovaná rozprávka. Dej upatlaný a zpitvorený do nezaujímavej klišé podoby a veľkej nudy. Jediné čím ma tento animák prekvapil je dobrá grafika. Jasný podpriemer. 40/100(24.1.2016)