poster

Ledové království

 • USA

  Frozen

 • Slovensko

  Ľadové kráľovstvo

 • Velká Británie

  Frozen

Animovaný / Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 102 min

Externí recenze k filmu (11)

 • CinemaView.sk (Jakub Pokorný) ****

  "Vyzdvihnúť musíme pestrosť snímky, ktorá je veľmi dobre audiovizuálne spracovaná, obzvlášť úvod filmu ihneď zaujme a nepustí, a to ani dospelého diváka, ktorý je popri detskom divákovi až na druhom mieste. Dospelí však spravidla deti do kina sprevádzajú a Walt Disney vie presne, ako na to." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) ****

  "Zasněžená krajina inspirovaná Norskem, koulovačky, vánice i ledový palác stály tvůrce nejednu kapku potu a hodiny strávené u počítače i v terénu, ale tato námaha se vyplatila. Společnost Walt Disney Animation Studios pustila do světa vtipnější (Na vlásku) i originálnější (Raubíř Ralf) díla, ale…" (více)

 • ČeskáTelevize.cz (Marie Třešňáková)

  "V Ledovém království ovšem velkou úlohu hraje hudba skladatelů Christopha Becka, Kristen Anderson-Lopez a Roberta Lopeze. V podstatě se jedná o muzikál, protože písně odhalují a dokreslují charaktery i posouvají děj. V této souvislosti je třeba pochválit i český dabing včetně přezpívání písní, což…" (více)

 • FanMovie.cz (Lukáš Nagy) ****

  "V tomto smere sa nedostáva na úroveň napríklad Univerzity pro příšerky alebo Já padouch. Namiesto výbuchov smiechu očakávajte skôr mierne pousmiatia a len občas nejakú podarenejšiu scénu s Olafom. Ostatné postavy sú tiež sympatické." (více)

 • FantasyPlanet.cz (Kateřina Stupková)

  "Osobně považuji za největší přednost Ledového království vizuál. Tedy, postavy nejsou tak propracované, jak by být mohly. Některé recenze je dokonce přirovnávají k video filmům. Ale ta krajina? Zimní krajina s tisíci drobnými vločkami, kupami sněhu, blyštivými rampouchy a třpytivými zamrzlými…" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) **

  "Ledové království se snaží většinu času být docela vážná záležitost, s hodně složitými motivacemi hlavních postav, a pokud ty motivace neexistují, respektive se různě náhodně mění, filmu to vadí hrozně moc." (více)

 • Filmserver.cz (Vratislav Šálek) ***

  "Ve výsledku je tedy Ledové království naprosto neškodná a pro dospělého chvílemi nudná disneyovka, z níž si toho, pokud nejste děti, nebudete po pár hodinách moc pamatovat, ale litovat utracených peněz byste v zásadě neměli. Jednoznačně doporučit ho nemohu, ale odrazovat od něj taky nebudu. Zkrátka…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ****

  "Práce s krystalickými strukturami, v nichž voda bere podobu zamrzlé, třpytivé architektury, je vskutku nádherná. Snaha o maximální věrnost realitě při spodobnění prostředí a krajiny sice stojí v kontrastu s disneyovskou karikaturou postaviček, ale je to vcelku běžná technika, která pomáhá…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ****

  "Ale pozor, jít na novou disneyovku s očekáváním zimní verze Na vlásku by by byla chyba a to docela veliká. Ledové království je totiž ve všech směrech tradičnější pohádka. Oproti zmiňovanému tři roky starému hitu se liší v mnoha věcech. Zatímco Locika a Flynn si získali fanoušky tím, že šli tak…" (více)

 • Studentpoint.cz (Nikola Šlechtová) ****

  "Sečteno, podtrženo, Ledové království je film, který si nesmí nechat ujít žádný fanoušek animovaných snímků. A pokud trpíte chorobnou slabostí pro Disney princezny (tak jako například já), dvojitou dávku charakterově zajímavých krásek určitě oceníte. A malé varování - z kina odejděte až po skončení…" (více)

 • 25fps.cz (Jana Bébarová) *****

  "Elsin charakter a jednání jsou založeny na jinakosti, že je nepochopenou outsiderkou s bohatým vnitřním světem, a že si navzdory svému hendikepu dovolí být svá a bojuje o své místo na světě, čímž může být pro současnou generaci dětí konečně tou pravou hrdinkou." (více)