Doupě

• slovenský

Zakázaná zóna

Brick Mansions

Akční / Krimi / Thriller / Drama

Francie / Kanada, 2014, 90 min (SE: 100 min)

Sjeto přes kopírák, ale je tu aj spousta scén, které se v původních dílech neobjevují. Chemie mezi Paulem a Bellem funguje minimálně dobře i když s Cyrilem se mi to zdálo lepší. Ale je právě dobře, že se obě hlavní postavy neustále kočkují. Je tu dost vtipných hlášek a scén, navíc tok akčních scén je snad neustálej, bitky mají dost dobrou choreografii, Walker skutečně umí nasekat pár prdelí, Belle předvádí opět hitparádu svých kousků, myslím si, že se aj překonal. Co se týká postavy K2, strašná byla, nezískala si mne, jako Amario v původním Okrsku, za to jeho šéf je sympaťák, aj Lola se povedla a zbytek postav je fajn. Hudba je super, k akci skvěle pasuje a díky hudbě působí akce neskutečně dravě, je lepší než v původních dílech. A i příběh a zejména konec se mi zdají skutečně vyšperkovaný a všechno je tak akorát. Špinavej Detriot se mimochodem vydařil. Takže jsem fakt spokojen, skoro nic mi nevadilo a i když některé scény jsou přes kopírák, o zábavu je postaráno a klidně si dám film znovu. 10/10(28.7.2014)

Za tři hvězdičky se tu dá vděčně užít ta povedená kamera a parkour za zvuku "wob wob" dubsteb mixů. Debilní scénář a prkené dialogy netřeba zbytečně komentovat, všichni víme co se dá od Bessonových projektů čekat, že...? Obdivuhodně gumový David Belle měl nicméně na filmové scéně zůstat u povolání kaskadéra.(30.4.2014)

Celkově mi asi nejvíce vadila ta naivita. Byla všude. Každá z hlavních postav měla několik scén, které si opravdu nedovedu představit, že by takhle vyřešila a nebo se takhle zachovala. Film má tendenci se chovat jako by byl točený pro dospělého diváka, ale je to vlastně jen surová pohádka pro děti. Za mě 60%(15.10.2014)

Námet filmu teda veľkú pozornosť nepúta, skôr jeho herecké obsadenie a režisér, ktorého meno sa viaže s filmom 96 hodín: Odplata. Režisérom je teda Camille Delamarre, ale scenár má na svedomí známy Luc Besson a musím uznať, že toto je skutočne bomba oproti jeho filmu The Family, ktorý som videl nedávno. Čo ma hneď na filme zaujalo bolo nezvykle dobré intro, so skvelou hudbou. Camille Delamarre sa celkom vyzná, na to že je to neznámy režisér a presne vie, ktorý štýl sa dá použiť pre ktorú scénu. Nasadil skutočne veľké tempo už od úvodných titulkov a drží ho naprieč celým filmom. Výborná rozlúčka s Paulom Walkerom.(20.2.2015)

Začalo to parádními, možná i nejlepšími titulky, které jsem viděl. Bohužel postupně atmosféra upadá, ale jsou zde v celku úsměvné scénky."Máme problém, umí někdo čínsky?!" Povedené slow motion záběry a v jednom kuse se zde něco děje. Film nabitý parádní akcí, zpracováním a samozřejmě výbornou hudbou, kterou nemohu opomenout. Film je věnován památce Paula Walkera a myslím, že ostudu mu rozhodně neudělá. Za předchozí bod přidávám jednu pomyslnou hvězdu navíc..61%(28.4.2014)