Doupě

• slovenský

Zakázaná zóna

Brick Mansions

Akční / Krimi / Thriller / Drama

Francie / Kanada, 2014, 90 min (SE: 100 min)

• Segrestor

V souvislosti s tímto snímkem mě napadá snad jedna jediná asociace: NAIVNÍ! Naivní, naivní, kurva doprdele, naivní pohádka o tom, kterak se nejnebezpečnější dealer a nelítostný vrah (Bubba "Bígl" RZA s LMD) po jedné facce od dvou sebevražedných parkuristů proměnil v uvědomělého chlapečka, usvědčil zlého starostu a sám kandidoval na jeho křeslo a zavedl do rozháraného městečka plného vymaštěných fetek pohodu, mír a mezidruhovou lásku a svůj tým tlustejch hiphoperskejch negrů a dalších feťáckých filcek z MTV přetavil v pionýrskou brigádu... Jeden parkurista vypadá jak zakrslej Max Cady a druhej zas jak exhumovanej James Dean - no, to je vlastně na filmu jediné, co lze hodnotit kladně. Ti dva byli fajn. I bitka negryně s hispánkou, ale to už trochu zavánělo amatérskou kamerou. Ale abych je nepřechválil. Dvojice parkuristů občas předvedla scény (kradená dodávka), které si v ničem nezadají s Šimonem a Matoušem... No nic, zbytek filmu je s odpuštěním naivní kokotina, ale to už jsem říkal... Nedoporučuju. Ani omylem.(3.3.2015)

• Slartibarkfast

[ČSFD projekce] Pokud měla být toto pocta Walkerovi, patrně se teď někde svíjí a metá kotrmelce v rakvi. Snímek je vskutku velice odlehčen od reality a jediným tahákem jsou propracované parkurové, bojové a jiné akční scény, kterých jsme si už ovšem užili v Okrsku 13, a který byl o dost lepší. Ani jsem nedokázal spočítat, kolikrát se mé oči obrátily v sloup při tupých dialozích a neskutečně dementních a nelogických černých dírách ve scénáři, jehož autorem je nejspíš parta opic z laboratoře pro testování kosmetiky. Neskutečně kůl hlášek je tu bezpočet a rádobyvtipné se je snaží počtem alespoň dohnat, ale nic naplat, toto je skutečně marnost nad marnost. Jediným hercem tu byl skutečně jen a jen Paul Walker, což je mu opravdu ke cti a jen díky tomu nedávám nižší hodnocení. Přirovnal bych to k průměrnému pornofilmu bez koitálních scén. Tedy o ničom. 30%(29.4.2014)

Jeden z posledních filmů, kde jsme mohli vidět Paula. Oba herecké výkony byly skvělé, a postavy tak působily velmi věrohodně (především David Belle). Co mě na tom ale trošku zaráží, a jemně to musím zkritizovat je děj, na který se v průběhu filmu možná trošku zapomnělo. Cíl zněl jasně, odškodnit bombu. Očekával bych od toho ale nejspíše mnohem více zapletenější příběh, který se bude nějakým způsobem dále vyvíjet. Bohužel, tohoto jsem se nedočkal. Ovšem teď už k důvodu, proč dávám 4*. Film byl vcelku zajímavým především díky perfektně propracovaným rychlým potyčkám, které byly výborně nacvičené, a ještě lépe sestříhané, tzv. "slov motion", který byl ve filmu možno vidět nespočetněkrát v souladu s dramatickou elektrickou hudbou udělalo koneckonců hodně zvláštní dojem, který je rozhodně třeba vzít v potaz. A i přes trošku chabší dějovou linii je třeba podotknout, že ten závěr byl krásný, a nejspíše každého z nás překvapil, což také beru v potaz, a film jako celek se skvělými efekty a propracovanými bitkami hodnotím 80%(6.5.2014)

Pravděpodobně film s nejretardovanějším scénářem všech dob - je to až tak ultimátně blbé, že si nedokáži představit jak může existovat někdo tak tupý aby toto napsal - nicméně jako v pornu, "příběh" je jen záminka pro akci. A ta je kvalitní, efektně natočená, dostatečně častá... a adekvátně prokládaná shazujícími hláškami a pro film očividným sebeparodováním, takže i ta jeho nesmyslnost jde přežít. 7/10(28.4.2014)

• Lateef

David Belle lítá po ghettu jako gibon bělolící po svém teritoriu, tohle bude jednoduše efektní vždycky, protože prostě není standard točit vruty po schodištích, běhat po stěnách chodeb, zesměšňovat méně pohyblivé protivníky a skákat po barácích stejně jako můj soused Spider-man. V podstatě jde o úplnou kopii Okrsku 13, jen tu chybí Cyril Rafaelli a místo něj sem byl dosazen tragicky zesnulý Paul Walker. Příběh očekávaná nuda, akrobatické scény supr, víc nemá cenu psát. 28 miliónů dolarů(rozpočet)/69 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(23.8.2014)

• David Belle

• - Keď Damien (Paul Walker) zadáva prvé čísla k deaktivácii bomby, je si možné všimnúť, že má zakrvavené pravé oko. V scéne pred tým ho ale nemal, k tomuto zraneniu totiž prišiel až pri neskoršom boji s Linom (David Belle). (Johnny.ARN)

• - Symbol tygra, který je na Linových (David Belle) dveřích, se objevuje i na ruské raketě a také jako tetování na Linově ruce. (Oxymoron5)

• - Všechny repliky Davida Belle byly kvůli jeho silnému francouzskému přízvuku předabovány. (Mr. Filuta)