Doupě

• slovenský

Zakázaná zóna

Brick Mansions

Akční / Krimi / Thriller / Drama

Francie / Kanada, 2014, 90 min (SE: 100 min)

CITÁT - Máme problém!!! Umí někdo Čínsky?.......... Už jen úvodní velice povedené titulky, daly předpovědět, že to bude prostě zábava. A byla. Dokonce o mnoho lepší, než jsem vůbec doufal. Příběh má dynamiku, dobrou hudbu a hlavně perfektní kameru. Tady bylo cítit, že se kameraman prostě vyžíval a užíval si skoro všechny záběry. CITÁT - Jiná cesta, stejný cíl........... Jsem spokojen.(28.4.2014)

Chválím bojové a parkourové scény, hudbu, začáteční titulky, příběh nenudil, bylo to napínavé a k tomu všemu Paul Walker a mustang! Jediný co mě trochu zklamalo byl konec. Jinak parádní akčnáček.(28.4.2014)

Kino Atlas (ČSFD projekce) - To, že scénář dosti pokulhává, že trapnost některých dialogů je zcela evidentní a že představitelka Loly je naprostá neherečka, o tom není sporu. ALE...to, že tenhle film má koule, grády, říz, super náboj, ... tak to mi nikdo nevymluví. Fakt super akční pecka s dvěma sympatickými představiteli, kde hudba, střih a akce neuvěřitelně vtahují a pokud divák na necelých 100 minut vypne, dostane se mu královské zábavy. Myslím, že se Walker, pro něhož to byl poslední počin, podílel na skvělém akčňáku. Doufám, že Doupě budou mít lidé víceméně rádi i přes jeho nedostatky (viz. výše uvedené). Díky čsfd za projekci a až bude filmík k mání ve FULL HD rozlišení, jdu do toho znovu. Po první padesátce hodnocení má Brick Mansions na kontě 58%, tak uvidíme, jak se to vyvine. Já dávám bezmála o 20% více. 76%(28.4.2014)

• maseer2

hloupý akční výplach, který vůbec nedává smysl a jehož jediným světlým momentem je parkourová honička na začátku.. jinak ztráta času..(19.5.2014)

• Radek99

Trapný americký remake celkem snesitelného francouzského originálu, kde jsem se ale u Francouzů parkourovými dostihy dost bavil, tam mne Američané ovšem jen prudí... ,,Le Parkour" je jistě zajímavý a filmově vděčný fenomén, když je ovšem naroubován tupostí, je to nuda k uzoufání. Každý remake by měl přinášet nějakou přidanou hodnotu, jaký smysl ovšem viděli američtí tvůrci v tomhle?(16.9.2014)

• RZA

• - Pracovným označením filmu bol názov District B13. (MikaelSVK)

• - Natáčení filmu probíhalo v Montrealu v Kanadě a v Detroitu v USA. (willy1)

• - Keď Damien (Paul Walker) zadáva prvé čísla k deaktivácii bomby, je si možné všimnúť, že má zakrvavené pravé oko. V scéne pred tým ho ale nemal, k tomuto zraneniu totiž prišiel až pri neskoršom boji s Linom (David Belle). (Johnny.ARN)