Vinnetou a míšenka Apanači

• Západní Německo Winnetou und das Halbblut Apanatschi (více)
TV spot

Nenechaví banditi si brousí zuby na zlatý důl a jen hrdinný náčelník Apačů a jeho věrný přítel se jim dokáží postavit... Půvabná míšenka Apanači dostává od svého otce k narozeninám zcela výjimečný dar – zlatý důl. Je to však zároveň dárek velice nebezpečný. Její otec, osídlenec Mac Haller, byl právě kvůli němu zavražděn. Apanači a její malý bratr Happy se stávají štvanou zvěří… Proti bandě Curly Billa jí může pomoci jen lovec kožešin Jeff Brown a Vinnetou s Old Shatterhandem... Po neúspěchu předchozí mayovky Old Surehand se producent Horst Wendlandt rozhodl obnovit přízeň diváků a fanoušků snímkem s tradiční dvojicí, tedy Vinnetouem a Old Shatterhandem. Přesně řečeno měl Wendlandt původně v plánu, aby Vinnetou a míšenka Apanači sloužil jako představení přítomností jiného bílého hrdiny z Mayova kánonu, Old Firehanda. Nicméně tvůrcům se nedařilo najít vhodného představitele, tak dali přednost změně scénáře ve prospěch zavedeného hrdiny a jeho hvězdného představitele. Vinnetou a míšenka Apanači představuje v sérii mayovek poněkud atypický snímek, kterému puristé vyčítají odlišnosti od naivního romantismu předchozích snímků i Mayova světa. Vedle řady herců, kteří se objevili ve stejných i odlišných rolích již v předchozích mayovkách, se může film pochlubit angažováním Uschi Glassové, kterou objevil právě Horst Wendlandt. Budoucí velká německá hvězda se zde zhostila první větší role své kariéry coby představitelka titulní Apanači. (Česká televize)

daleba odpad!

Všichni se chovali jako idioti, všichni mluvili jako idioti, a já jsem idiot, že jsem to zapnul. Debilitu filmařů umocnil katastrofální dabing, kterej mě bude strašit hodně dlouho. Štěpnička s Bubníkem podle mě dodnes netuší, koho všeho tam dabovali. Hrůza hrůz! ()

chlievik odpad!

Blbosť. Idiotský nápad natáčať "Jednoducho Máriu" na pokračovanie do aleluja, tri diely stačili, tri klasické dobré a nezabudnuteľné diely, a potom vedieť kedy prestať! Dej nula bodov, bande ide o zlato niekde pod kameňom, debilina na entú, škoda písať, škoda reči, škoda strácať čas, kulisy jak v Potemkinovej dedine, lacné drevené búdy, ktoré nechajú vybuchnúť alebo zhorieť, no paráda ako, dve tri nezmyselne vraždené bitky "dobrovoľníkov" typu "Poďme chlapi!" (veď mohli im len povedať kde je to blbé zlato, a film sa mohol skončiť o 5 minút, načo to točiť ďalej...? :D), už používajú aj zápalné granáty?, no sláva :-(, a pokus o pripomenutie v tej debilnej známej melódii, už aj Rambo to takmer lepšie poriešil, idiot, melódia, ktorá len poukázala na idiociu celého príbehu a vizuálneho spracovania tohto dielu, sa snažila to okoreniť, ale nič, nič, a ešte raz nič. Proste hovadina. Nič. Nič. ()

malyLibor

Ani já bych tenhle film neviděl až tak špatně... děj celkem zajímavý, míšenka moc hezky namíchaná... ale za co strhávám jednu hvězdičku, to je ten příšerný dabing... Tenhle díl asi není nikde v původním dabingu, takže musíme snést tu hrůzu současného dabingu... copak o ty divné hlasy, to by se nějak zvládlo, i to šílené skřehotání by člověk přežil, ale když tam zpívá míšenka písničku a pod dabingem je slyšet původní zvuk, to už je opravdu hnus, velebnosti. ()

Zix.

Nenáročná klasická Mayovka od Vinnetoua. Jen nechápu jak některý postavy přemýšlí - né tak malej kluk Happy, který vše vykecá a zkazí. Poté banditi, který mají dva rukojmí, tak je nesmyslně propustí a následně se vrátí do města, odkud zdrhli a málem je tam pobili. To fakt logiku nedává a je škoda, že ten film kazí hodně velká hloupost postav. ()

soukyd33

Nechápu proč je to taková nuda. Mohlo to být mnohem lepší. Poznámka: Film se dost vleče, a je to tak celé divné. Hvězdiček 3 ()

Nataniel73

Na tomto filme sa toho nevydarilo až príliš veľa. Najprv spomeniem dabing, ktorý je skôr na hanbu (chorý hlas Old Shatterhanda, Vinnetou tiež žiadna sláva), smiešne bojové scény, veľmi slabý scenár, či veľakrát absolútne nelogická kamera. Zároveň je film dosť preplácaný. Snažili sa tam toho nacpať veľa aby to pôsobilo výpravne, ale výsledkom je filmový chaos bez ladu a skladu. Tento film mi pripomenul moje vlastné príbehy o Vinnetuovi, ktoré som si písal keď mi bolo tak dvanásť trinásť rokov. Má to podobnú kvalitu :) Ale na tie dve hviezdy to vytiahli niektoré nechcene komické scénky a nielen pekná, ale aj celkom akčná herečka Apanači. Tá sa spolu so svojím partnerom snažila do filmu dostať aspoň malý kus herectva a patričného nadhľadu. 45% ()

kotrlak

Není každej den posvícení...ale zase sem se dověděl že i největší bandita v Arizoně musel mít povolení k vytěžení zlatý žíly - prostě aspoň byl na divokým záchodě pořádek. Děj jsem přestal sledovat páč to nemá hlavu ani patu, takže nevím jestli vyhrál boj o žílu kmen gojkomitičů nebo santerovců. Vlastně jo, ted´si vzpomínám na konec, nakonec je to ale fuk... ()

Anio

Tajně odposlouchávaný rozhovor dvou neznámých nadšenců těsně po shlédnutí premiéry filmu: „Hm,“ - „Co?“ – „Ale jo, docela dobry ne?“ – „No jo, no“ – „Možná trochu“ – Hm, trochu jo. no.“ – „Možná trochu víc co?“ – „Hm, myslím, že úplně.“ – „Ale za ty prachy“ – „jsme si mohly koupit kačera Donalda a jít ho popravit do parku“ ()

Infernor odpad!

Když jsem na to teď koukal, chtěl jsem se jenom pobavit, vždyť Winnetou I, II, III se mi docela líbil, tak snad by to nemuselo být tak špatné, no ne? Ale velký omyl, to co natočil tento amatérský režisér mě připoutalo do křesla a já jsem to prostě musel dokoukat už jenom proto, abych viděl, kolik že to ještě nesmyslností a nelogičností ještě bude, než to utrpení skončí. Tak idiotský scénář jsem opravdu dlouho neviděl, dialogy nad kterými mi rozum zastával, pitomý děj.. Winnetou raději ukryje Apanači ke Kajovům, aby byli před zloduchy v bezpečí, ale ti si pro jejího bratra přijedou jako by se nechumelilo, ani jeden Kajova nablízku nebránil dítě.. Jeff se vetře do zločinné bandy, aby zde sledoval jejich plány, po prozrazení se za totálního nezájmu celé bandy jednoduše vyšvihne na koně a odcválá, nikdo mu ani jenom nezamává, to přeci není ani možné, jak je to celý naivní a hloupé!!! Až jsem se začal hystericky smát, když Winnetou ukáže banditům kde je zlato a vyzývá jejich šéfa aby dodržel slib a propustil chlapce, načež ten přivolí a oni spolu odklušou pryč. To si ale vzápětí asi uvědomí, že by chlapce ještě mohl k něčemu potřebovat, tak přikáže pár třem můžům, aby je dohledali.. Bandita by přece zajatce nepropustil, ale rovnou zastřelil, nechápu.. Celý film jsem měl pocit, že se to točilo na 3 místech: na ranči u Apanači, ve velkém údolí s řekou a v cowboyském městečku. Po údolí se proháněli bandité i hrdinové nejdříve jedním směrem a aby to nebylo fádní, pak pro změnu opačným. Navíc v některých záběrech bylo v dalekém pozadí v kopcích vidět serpentiny se silnicí, po kterých občas projelo auto.. Já vám nevím, možná jsem moc kritický, ale fakt nechápu, jak tento film mohl dostat 40%.. ()

shadower

Tenhle film má jednu výhodu a to tu že mezi ostatními máyovkami nezapadne. Většina máyovek si je podobná jako vejce vejci, ale tahle je tak špatná, že si ji člověk zapamatuje. ()

Jasmín

Prosím, aspoň to předabujte!!!! Nejde jen o "mutujícího" Vladimira Ráže, ale nabrat na všechny mužské vedlejší postavy jen 4 herce byla prostě šílenost. Když třeba Jiří Štěpnička v jednom záběru dabuje 2 herce... asi jim to nepřišlo divný. Tentokrát chyběl Terence Hill, ale asi po padesáté v Mayovce je tam v další roli klaďase Schimanski.... Děj je opravdu nejslabší ze všech westernových Mayovek. Slabé 2 hvězdy. ()

Jorge K

Recyklace použitých nápadů bohužel nemůže vést k úspěchu, ani s osvědčeným hereckým obsazením se to nedá zachránit. Hlavní padouch je úplná pohroma, zvuk české verze, který vznikl s časovým odstupem, je rovněž hodně slabý. Suma sumárum je tenhle film hodně slabý odvar čaje, který kdysi měl chuť a invenci. Let's move. ()

UnCool

Nic moc díl Vinnetoua, ale co je otřesné je v české verzi dabing, ten jsem ale do hodnocení nezahrnul, jinak bych nemohl víc než 20% a to jen kvůli tomu, že to je hrdina mého dětství Vinnetou. ()