poster

Old Firehand

 • český

  Vinnetou a Old Firehand

 • Západní Německo

  Winnetou und sein Freund Old Firehand

 • slovenský

  Old Firehand

 • anglický

  Winnetou: Thunder at the Border

 • anglický

  Thunder at the Border

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Jugoslávie, 1966, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marek1991
  *

  Hudba bola fajn, ale zbytok katastrofa, sem tam sa niečo blyslo v dobrom, ale dej, scénky, postavy, dialógy otras. Winnetou tam radšej ani nemal byť, je tam úplne zbytočný a jeho sestra ešte viac. Hrdina a jeho líščia čiapka nebol ani zďaleka oslnivý a nemalo to ďaleko od toho, aby som to nazval veľkým brakom.(30.6.2012)

 • becki_tu
  *

  Může být filmová verze "mayovky" na úrovni průměrného filmu se Stevenem Seagalem? Ano, může. Old Firehand je toho (bohužel) důkazem.(25.8.2009)

 • lekr
  ****

  Nechápu vás...skvělá akce, dobrá hudba a skvělý herecký výkon Roda Camerona....na Grangera sice nemá ale pořád je hodně slušný.....film by se podle mě obešel i bez Brice, protože v těch posledních filmových mayovkách už jen zoufale hlavním hrdinům přicmrndává a navíc to ani dobře neumí....oproti knižní předloze ale stejně nepochopim proč tvůrci postavu Vinnetoua tak oškubaly a ubraly z příběhu...to už se na to mohly vykašlat a nedávat tam nablblý Bricovy camea...za Camerona a výbornou akci ale čtyři hvězdičky...(5.11.2009)

 • GILLWANDER
  odpad!

  Ono..ono to bolo strašne?! Na to sa nedalo ani pozerať a robilo to hanbu celkovému western žánru. Takéto filmu vzniknúť nemali...15%(15.7.2014)

 • nash.
  **

  Vinnetou a Sedm Firehandů. Mexická odbočka od klasických mayovek k westernům, která posbírala všechny tradiční trademarky mayovek (včetně trhlého Angličana) a nasypala je do laciné variace sedmi statečných. Občas zábavné svou naivitou, občas nudné, občas jalové a směšné, občas snaživě akční. Nechybí komicky nevinná romantika a kupodivu ani překvapení. Stále jsem například čekal, kdy se Battaglia vybarví jako padouch, a ono nic. A kdy se ukáže, že ten kašpárek se za Firehanda jen vydává a na scénu nastoupí skutečný Firehand, ten nekopromisní ostrý řízek, se kterým není radno si zahrávat. A taky nic. Navíc jsem si celou dobu říkal, jak může být Vinnetou náčelníkem Apačů, když Nšo-či, a tedy i Inču-čuna, ještě žije. Ale když přimhouřím oko, není zo zase tak hrozné, jak se tu některé komentáře tváří. Lehký podprůměr, který se dá přežít bez otravy nudou, pokud ovšem dokážete nemyslet na literární předlohu.(12.6.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace