poster

Old Firehand

 • český

  Vinnetou a Old Firehand

 • Západní Německo

  Winnetou und sein Freund Old Firehand

 • slovenský

  Old Firehand

 • anglický

  Winnetou: Thunder at the Border

 • anglický

  Thunder at the Border

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Jugoslávie, 1966, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marek1991
  *

  Hudba bola fajn, ale zbytok katastrofa, sem tam sa niečo blyslo v dobrom, ale dej, scénky, postavy, dialógy otras. Winnetou tam radšej ani nemal byť, je tam úplne zbytočný a jeho sestra ešte viac. Hrdina a jeho líščia čiapka nebol ani zďaleka oslnivý a nemalo to ďaleko od toho, aby som to nazval veľkým brakom.(30.6.2012)

 • Mariin
  ****

  Není to tak špatný film s Vinnetouem, jak se uvádí. Je hodně westernový, stylové mexické prostředí s místními bandity. Zajímavá je scéna s knězem, který jim vychází vstříc s křížem...Asi nejslabší jsou tu pasáže se zamilovanou Nšo-či, která se tu chová tak nějak nedůstojně, jako tuctová holka. Svižná hudba Petera Thomase je pro milovníky Böttcherových hudebních doprovodů nezvyklá, ale není špatná. V „Apanači“ hráli Pierre i Lex, a přesto je to – proti tomuhle – propadák...(26.6.2007)

 • becki_tu
  *

  Může být filmová verze "mayovky" na úrovni průměrného filmu se Stevenem Seagalem? Ano, může. Old Firehand je toho (bohužel) důkazem.(25.8.2009)

 • kingik
  *

  Old Firehand naposledy zamával svému stvořiteli Karlu Mayovi, pokrčil rameny a odebral se do věčných lovišt nepovedených adaptací. Tedy to je něco tak hrozného co udělali s tak vynikající knížky a trvale jsem nespokojený se všemi adatacemi geniálního spisovatele Karla Maye, které někdy méně a někdy více jsou kardinální ostudou pro příznivce klasické literatury. Kam se tenhle nepodarek hrabe na skvělý literární styl, který čtenáře ponoří do knihy a kolem něj začne představivost pracovat naplno. To filmový přepis je spíše k smíchu už jen tím jak divákovi vštěpuje, že hlavní postava je přesně taková jaká má být. A o ději se ani rozepisovat nebudu. Nemá žádné kouzlo, ničím nezaujme a převážně nudí. Plusem je, že tenhle film není narozdíl od svých soukmenovců, jako je třeba série Vinnetou, tolik ohraný a nevešel v takovou popularitu. Jenže je velmi bídně natočen a výcuc z knihy je hotový zabijáček prérie, kterou malý velký spisovatel vlastně ani nikdy nenavštívil. Mé hodnocení: 20%(12.7.2013)

 • Anderton
  ***

  Ani zďaleka nie tak hrozné, ako majú všetci zafixované. Predmetom predsudkov u tohto filmu je porovnávanie s klasickou trilógiou, ktorá sa skladá zo štyroch filmov a zo sklamania z charizmy Old Firehanda. Po scenáristickej stránke sa však jedná o klasický tuctový western s dobre zvolenými lokáciami a fajn prestrelkami. Pripomína to viac americké westerny, čo bolo určite zámerom, na Siedmych statočných si spomeniete viackrát. Len škoda teda toho Firehanda a nie príliš šťastného oživenia deja v podobe viacerých romantických liniek. Aj ten Winnetou je tu akoby do počtu a pre dej nemá valný význam. Skúste sa pozerať nabudúce na tento film iba ako na western, ktorý nebudete s ničím porovnávať a možno sa vám celkom zapáči.(2.7.2014)

 • - Bylo spotřebováno okolo 2000 litrů benzinu a petroleje, 20 lahví butanu, 40 kg střelného prachu, 1500 kg cementu (prach po výbuchu), 100 metrů azbestové plachty a 2000 metrů elektrických kabelů. (hippyman)

 • - Premiéra se odehrála dne 13. prosince 1966 v Karlsruhe, kde se každoročně konalo udělování cen Bambi. Tímto oceněním se však snímek pyšnit nemůže. (hippyman)

 • - Scénář byl napsán podle románu Thunder at the Border (Donner an der Grenze, Hřmění na hranicích), jehož autory byli David deReszke a C. B. Taylor, kteří paradoxně o Karlu Mayovi nikdy neslyšeli. Tento scénář měl původně posloužit jako předloha k tehdy oblíbeným "špagety westernům", producent Wendlandt se jej však rozhodl přepracovat pro film Old Firehand. (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace