Old Firehand

Thunder at the Border

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Jugoslávie, 1966, 91 min

• Allien.9

"Old" je jen jeden, a to "Shatterhand"! Žádný jiný přítel slavného Vinnetoua neměl charisma jako Lex Barker. Nikdy.:-)(10.7.2011)

Nechápu vás...skvělá akce, dobrá hudba a skvělý herecký výkon Roda Camerona....na Grangera sice nemá ale pořád je hodně slušný.....film by se podle mě obešel i bez Brice, protože v těch posledních filmových mayovkách už jen zoufale hlavním hrdinům přicmrndává a navíc to ani dobře neumí....oproti knižní předloze ale stejně nepochopim proč tvůrci postavu Vinnetoua tak oškubaly a ubraly z příběhu...to už se na to mohly vykašlat a nedávat tam nablblý Bricovy camea...za Camerona a výbornou akci ale čtyři hvězdičky...(5.11.2009)

• GILLWANDER

Ono..ono to bolo strašne?! Na to sa nedalo ani pozerať a robilo to hanbu celkovému western žánru. Takéto filmu vzniknúť nemali...15%(15.7.2014)

A tak tady nastupuje moje nejoblíbenější postava(skoro stejně tak velká jako postava Terence Hilla) a to Old Firehand, to je neskutečnej borec kterej sestřelí letící šípy jen tak. Jen mi je líto že zrovna tahle Mayovka je tak neoblíbená, sakra mě se zrovna tahle líbí:-)(3.7.2011)

Pomáhajú mexickému mestečku Miramonte, ktoré je obliehané banditmi. Výborná hudba, kamera, herecké výkony, dynamický, napínavý, zaujímavý a poučný dej!(21.2.2008)

• - Tento film je poslední mayovka, která vznikla pod produkcí Horsta Wendlanta, Vinnetou a Old Shatterhand v údolí smrti již točil Artur Brauner. (Filcooper)

• - Film se odehrával prakticky jen na jednom důležitém místě. Za normálních okolností vystřídal štáb třeba i tři nebo čtyři hotely na různých místech tehdejší Jugoslávie, ale nyní pobýval po celou dobu natáčení ve Splitu, v hotelu Marijan. (hippyman)

• - V socialistické Jugoslávii byl brán velký ohled na status hvězdy, což se odráželo například ve výši diet, které herci obdrželi. Nejvíce dostával Rod Cameron – 500 dinárů. Pierre Brice obdržel 350 dinárů na den, rovněž tak Marie Versini, Todd Armstrong, Viktor de Kowa a Nadia Gray. Ostatní členové štábu museli vyjít s 80 dináry na den. (hippyman)