Desperát Bull Schmidt si hraje na němého a prozatím pracuje v hospodě. Dozví se, že kamarád přezdívaný Anglán je na pravdě boží. Setká se s kumpánem Joem, jinak též Kazatelem, a společně se rozhodnou vysvobodit z vězení třetího do party – Opičáka Smithe. Tak budou zase pohromadě, aby se mohli volně prohánět divočinou a sem tam si vydělat nějakou loupeží. Ve vězení vytasí pistole a Opičákovo propuštění je pak už jen otázkou několika minut. Na své si přijde i dozorce, kterého všichni vězni nenávidí. Pak trojice přepadne dostavník. Jsou maskovaní a ani netuší, kdo je mezi cestujícími. Zmocní se nějakých peněz a malého psíka, kterého si Bull hned přivlastní. Mezitím přicestoval na Západ mladý anglický šlechtic, Sir Thomas Fitzpatrick Phillip Moore – Anglán, jehož otec mu po smrti zanechal srub uprostřed divočiny. Zatím v něm nikdo není, kouří se ale z komína. Zanedlouho se tu objeví trojice lupičů. Když Tom řekne své jméno, tři drsní kovbojové se málem rozpláčou: jsou šťastní, že mohou přivítat syna svého kamaráda Anglána. Ten se ovšem otci vůbec nepodobá, je příliš uhlazený, stále jen čte básně a romány, hovoří spisovně, podivně se obléká, je vybaven síťkou na motýly, houslemi a zcela nepochopitelnou věcí – bicyklem. Něco takového zálesáci ještě neviděli. Tom jim předá vzkaz od otce s jeho přáním, aby z něj udělali chlapa. Trojice si hned pomyslí, že to nebude snadné. Ale co je opravdu čeká, to si zatím nedovedou představit ani v nejdivočejších snech... (TV Prima)

igi B.

T.H. tentokráte bez B.S., zato však s novými kumpány, kteří předvádějí bohužel opět jen stokrát provařené staré fórky. Špagety stokrát jinak, lehce stravitelné, podivně (i když mile) parodicky vyvařené... Tři špagetky, jak ty vlásky děda Englišmena... :-) ()

Djoker

Evidentně nejsem sám, koho překvapilo umístění Podivného dědictví v žebříčku nejlepších filmů. Pro zajímavost uvedu, že v době, kdy se tady pyšní 85%, tak na IMDb má pouze 6,7. Zajímavé, ale naštěstí tady žádný uživatel nemá takovou moc, aby ovlivnil hodnocení ostatních. Každopádně děkuji golfistovi za tip, ale ty vole, už to fakt stačilo. ()

gudaulin

V 60. letech se staly velkým evropským šlágrem (a spasitelem stagnujícího filmového průmyslu) napodobeniny amerických westernů, tzv. spaghetti westernů. Barboni sice není Sergio Leone, ale lidové komedie a parodie mu šly k duhu, byl to zkušený rutinér a mohl se navíc opřít o populární komickou dvojku Terence Hill a Bud Spencer. V jeho patrně nejlepším filmu Podivné dědictví se sice objevil jen první z nich, bohatě to ale vyvážil scénář pracující plný parodického humoru a jemné ironie. Dialogy, herecké obsazení, hudba i scenérie Plitvických jezer dohromady vytváří příjennou podívanou, ke které se rád vracím. Celkový dojem: 80 %. ()

Sarkastic

Tento film mimo jiné dokazuje 2 věci: Hill dokáže hrát v dobrém filmu i bez svého letitého parťáka Spencera a navíc, že western může být natočen i jako kvalitní komedie. Hezká kamera (prostředí Plitvických jezer je opravdu magické), hudba (titulní chytlavá melodie), osobité herecké výkony (zaujmou hlavně 3 povedení strýčkové, ale je fakt, že při pohledu na zamilovaný pár si přijde na své jak mužské, tak ženské osazenstvo ;-)) a hlavně spousta kvalitních fórů a originálních nápadů (Divoký Západ braný s nadhledem). Tento film samozřejmě má své nedostatky (ono není zrovna jednoduché natočit westernovou komedii, aby byla dost vtipná, ale přitom neztratila kouzlo původního žánru), přesto z mého pohledu to vidím na slabších 5*. ()

Gilmour93

„Proč se chce mejt, vprostřed sezóny..?“ Anglický gentleman Terence Hill sesedá stejně nestandardně z bicyklu i z koně, recituje Whitmana a střílí koltem na základě znalosti fyzikálních zákonů. Udělat z tohoto podivného dědictví pravého muže bude pro bandu desperátů velmi těžký úkol.. I po letech půvabná komedie z Divokého západu, obohacená o brilantní český dabing. Ten sentimentální konec u Pacifiku mi připomenul možný osud Bronsonova Harmoniky.. ()

genetique

Skvelý a predovšetkým nesmierne zábavný film. Film, ktorého minúty ubúdajú tak rýchlo, ako fazuľová kaša z panvice uvarená na divokom západe pre bandu lupičov utekajúcich pred zákonom, a ktorého hlášky a ich pointa majú väčšiu frekvenciu a údernosť ako facky a päste, ktoré si chlapi medzi sebou rozdávajú v miestnom salóne, a väčšiu presnosť ako výstrely, ktoré si uštedrujú najväčší pištoľníci tejto divokej zeme. Najviac hlášok a vtipných scén pochádza z konfrontácie moderného a sofistikovaného životného štýlu (Tom) a drsných, neohrabaných spôsobov (ostatní), najviac sa ťažilo z bicykla. Tie najlepšie už kolegovia v komentároch spomenuli, snáď by som ešte pridal jednu zo záverečných: "Hej Morgane, zřídím tě tak, že tě pak nezpoznají ani po hlase." Hill to bez Spencera ťahá bez problémov, zápletka je tak banálna, až je dokonalá. 90%. ()

Hakha

Tento film má vše co jsem od filmu s Terencem Hillem čekal, skvělé a zábavné souboje, mnoho prostých a zábavných postav, krásné slečny a tu správnou westernovou atmosféru. Tento film mě chytil a nepustil a velice se stydím, že jsem film viděl až dneska, tato klasika ode mne získává plné 5 hvězdičkové hodnocení... ()

sud

Báječná westernová komedie, nejlepší ze samostatných filmů Terence Hilla. V pozadí příběhu o tom, jak tři pobudové vychovávají syna svého zesnulého přítele k obrazu svému, je melancholická linie nenávratného konce Divokého západu. Ale zábavy je opravdu hodně a rovněž dostatek skvělých hlášek ("Jsem entomolog."-Takovej mladej a už tak nemocnej, to jako Angličan"-"Ne, to byl tuberák."..."Viděl jsem ženský, který se chytli na chlapy co je skopali, ale takovou co se chytne na knížky jsem ještě neviděl"..."To je ale krásné pondělí".-"Je sobota!"-"Ale vždyť včera byla neděle, tak dnes...-"Je sobota!"...). A do toho všeho vynikající dabing (Terence Hilla namluvil skvěle Vladimír Brabec). Zábava a oddychovka jak vyšitá. ()

akisha

Tenhle film miluju! Už od dob, co jsem ho viděla poprvý. Bylo to takový malý zjevení, perfektní parodie na westerny s triem neznámejch pardů a jedním Terencem Hillem jako mladým zajícem. Ty hlášky už jsou teď kultovní ("Směj se!"), stejně jako výtečně natočený rvačky, skvělá vtipná hudba nebo celá ta geniální sekvence s rozcvičkou. Herecký výkony, tam se nedá naprosto nic vytknout - Joe, Bull a Vopičák jsou neskutečná trojka a Candida s Tomem jsou ve svý čistotě a naivitě taky k sežrání. Doporučuju všem, vedle všech těch ZAZ věcí tahle tak trochu zapadla, ale neprávem, protože je minimálně stejně dobrá. ()

Falko

Z nostalgie som tuzil tuto komediu opät po niekolkych rokoch vidiet, ale ten zazitok uz nebol rovnaky, ako vtedy. Objavilo sa tu mnoho vtipnych scen, avsak ani to mi nestacilo k tomu, aby som bol s tymto filmom rovnako spokojny. Skoda, asi som mal velke ocakavania a to mam komedie s Terenceom Hillom a Budom Spencerom velmi rad... 26.11.2009 _____ Terence Hill - (Sir Thomas Fitzpatrick Phillip Moore) +++ Gregory Walcott - (Bull Schmidt) +++ Yanti Somer - (Candida Austin) +++ Dominic Barto - (Opičiak Smith) +++ Harry Carey Jr. - (Holy Joe) +++ Enzo Fiermonte - (Frank Austin) +++ Danika La Loggia - (Iris) +++ Riccardo Pizzuti - (Morton Clayton) +++ Hudba: Guido De Angelis, Maurizio De Angelis +++ ()

MM_Ramone

Mladý, vzdelaný Angličan sir Thomas Fitzpatrick Phillip Moore zdedí zrub s rozľahlým pozemkom v Novom Svete - na Divokom Západe v Amerike. Stretne sa tam však aj s tromi podarenými parťákmi jeho nebohého otca. Bull Smidt, Holy Joe a Opičák Smith majú z neho urobiť poriadneho chlapa. Začne sa im to dariť až potom, čo sa zamiluje do dcéry miestného boháča Franka Austina, krásnej Candidy. Pretože o ňu má záujem aj drsný Austinov správca Morton. Takže Tom sa potrebuje s ním porátať. Hlavnú úlohu v tomto komedialnom spaghetti westerne si zahral modrooký blonďák Terence Hill. *** ()

D.Moore

Westernová komedie, která je sice poněkud dlouhá a její příběh nepřekvapí snad nikoho, kdo kdy viděl třeba jen jeden jediný film s Terrencem Hillem, ale přesto je příjemná. Humor ovšem obstarává hlavně původní dabing s Vladimírem Brabcem v hlavní roli - s tím novým dabingem (ani v původním znění s titulky) to vůbec není takové. ()

PinokKio

"Tome, tu děvu musíš poznat. Má sice jenom jednu nohu .. ale stojí za to." No a jelikož jsem taky Tom a navíc zvídavej, tak jsem nejen tu děvu poznat chtěl : ) Podivné dědictví je úsměvnej spagetti western s modrookým študovaným Terencem Hillem, jeho třemi pistolnickými gráciemi (byť jsou to chlapi od rány) a jednou krásnou dívkou, kvůli které je potřeba se naučit pořádným chlapským móresům .. ()

gogo76

Kto má filmy s T. Hillom a B. Spencerom napozerané nebude z tohto nijako zvlášť prekvapený. Podstatne kvalitnejší humor i príbeh, v porovnaní s inými kúskami, sa mu nedá uprieť, takže spokojnosť. Záverečná fackovačka je už ale opäť v starých koľajách a tieto preplesky ma už rozosmiať nedokážu. Ako chlapci sme sa smiali práve na tých fackovačkách, ale dnes je to presne naopak a viac si vychutnám humor, i keď dobre mierená vždy pobaví. Hláška, ktorá ma najviac rozosmiala: "Prišiel ste mi podať informácie o odchode dostavníka, však?"...Cez všetky klady i zápory je pre mňa aj tak veľkým prekvapením, že sa tento film vošiel do top 200-300. Je to dobrý film, ale tak významné postavenie v rebríčku, si myslím nezaslúži. 70%. ()

Xmilden

Jj,kdyby neměl rodinu, tak ... Nadčasově příjemná Hillovka, kterou zdobí jako vždy senzační písnička Don't lose control a skvělé hlášky. ()

kinej

Italské komedie opravdu nemusím, ale tahle se mimořádně povedla. Některé hlášky i po letech fungují a celý film mě nutil se usmívat. Asi nejlepší a možná jediný dobrý film Terence Hilla. ()

lamps

Filmů, kde hrál pouze Terrence Hill bez Buda Spencera , jsem viděl upřímně jako šafránu, ale Podivné dědictví je z nich jasně nejlepší. Příběh je jako vždy velmi jednoduchý, ale na druhou stranu disponuje výborně napsanými postavami, kterým dominuje se sladkým úsměvem, odporem ke zbraním a jízdním kolem namísto koně právě Hill. Není to také tolik o rvačkách( i když pár pěkných se tu najde) a člověk si užije větší množství inteligentního humoru. Ale i když ten netypický Hill, který se ani neuměl prát, mě také hodně bavil, nejlepší byl stejně ten závěr, kdy z něj tři zkušení přátelé konečně udělali chlapa. ()