Desperát Bull Schmidt si hraje na němého a prozatím pracuje v hospodě. Dozví se, že kamarád přezdívaný Anglán je na pravdě boží. Setká se s kumpánem Joem, jinak též Kazatelem, a společně se rozhodnou vysvobodit z vězení třetího do party – Opičáka Smithe. Tak budou zase pohromadě, aby se mohli volně prohánět divočinou a sem tam si vydělat nějakou loupeží. Ve vězení vytasí pistole a Opičákovo propuštění je pak už jen otázkou několika minut. Na své si přijde i dozorce, kterého všichni vězni nenávidí. Pak trojice přepadne dostavník. Jsou maskovaní a ani netuší, kdo je mezi cestujícími. Zmocní se nějakých peněz a malého psíka, kterého si Bull hned přivlastní. Mezitím přicestoval na Západ mladý anglický šlechtic, Sir Thomas Fitzpatrick Phillip Moore – Anglán, jehož otec mu po smrti zanechal srub uprostřed divočiny. Zatím v něm nikdo není, kouří se ale z komína. Zanedlouho se tu objeví trojice lupičů. Když Tom řekne své jméno, tři drsní kovbojové se málem rozpláčou: jsou šťastní, že mohou přivítat syna svého kamaráda Anglána. Ten se ovšem otci vůbec nepodobá, je příliš uhlazený, stále jen čte básně a romány, hovoří spisovně, podivně se obléká, je vybaven síťkou na motýly, houslemi a zcela nepochopitelnou věcí – bicyklem. Něco takového zálesáci ještě neviděli. Tom jim předá vzkaz od otce s jeho přáním, aby z něj udělali chlapa. Trojice si hned pomyslí, že to nebude snadné. Ale co je opravdu čeká, to si zatím nedovedou představit ani v nejdivočejších snech... (TV Prima)

salahadin

Co slovo - to perla. Zarámovat monitorem a pouštět budoucím generacím, aby věděly, co je to legrace. Civilizace a necivilizace, údiv nad dnes běžnými věcmi a touha po zachování bezbariérového Západu. Hill váží dlouhou cestu, aby se setkal s absolutně nejsympatičtějšími zločinci všech dob (a u nás dokonce skvěle dabovanými!), jedním záporákem, co má divé vlasy a břitký kukuč + jednou ne zrovna pohlednou naivkou, co se "chytla na knížky". Tenhle film je čistokrevná filmová pohoda, která není založená na laciných fórech, ale na high-level humoru, který musel vymyslet sám "Humorós" (bůh humoru:) ) ()

GilEstel

„Dokud uvidím zapadat slunce, Západ bude existovat.“ Jedinečný film a nejlepší sólovka Terence Hilla. Nabízí příjemnou oddychovou zábavu a navíc i inteligentní humor. Film je doslova napěchován hláškami. Je prodchnut romantickými ideály, střetem svobody ducha a civilizačního pokroku, střetem kultury viktoriánské Anglie a Divokého Západu. Vše s vysokou dávkou vtipu. Skvělá titulní píseň Don't Loose Control, herecké obsazení (super typy) a jeden z nejlepších westernových závěrů v historii kinematografie. „Děkuji ti Bože, že si stvořil Západ, kterej nemá konce.“ Starý český dabing je zde naprostou nutností! 93% ()

Ruut

Aneb když film žene nahoru žebříčkem nostalgie a tlak jiných hodnocení. Mě to přišlo téměř stejé jako libovolný další špagetový film s Hillem. ()

misterz

Myslím, že som to už kedysi dávno videl, no nepamätám si to. A tak to pravdepodobne bude aj teraz, do týždňa aj zabudnem, že som videl nejakého T. Hilla. Jeho filmy mi nikdy ktovieako nevoňali, aj keď je pravda, že v tomto snímku je ešte pomerne znesiteľný, pravdepodobne preto, že tu nemal toho svojho parťáka B. Spencera (jeden z tej trojice však jeho úlohu trocha zastúpil). Štipka humoru sa tu nájde, niektoré scénky pobavili (hlavne tá, keď prišli všetci spolu prvý krát do saloonu), ale nešlo o nič prevratné. To isté sa dá povedať i o samotnom príbehu - mal síce hlavu aj pätu, no ničím neprekvapil a miestami aj trošku nudil. Napriek tomu si však myslím, že ide o jeden z najlepších filmov kde hrá T. Hill. Lepší priemer. 65/100 ()

Legas

Nezapomenutelná klasika dětských let, ovšem po vystřízlivění (tedy opěovném shlédnutí po letech) si musím bohužel postěžovat na svůj obsah zbytečnou dlouhou stopáž. Málem mě to uspalo. ()

HoneyBunny

Velice příjemná vzpomínka na doby, kdy video u nás bylo vzácným zbožím. Podivné dědictví byl jeden z prvních filmů, které jsem viděla na véháesce (další byl Jurský park s příšerným pirátským dabingem), a tak mu otevřeně nadržuju. Ale i bez nadržování je to moc příjemný "špagety" western.. ()

francis

Nejlepší komedie (parodie na spaghetti westerny) Terence Hilla. Narozdíl od jiných (povětšinou s Budem, tady ovšem bez něj) tentokrát naprosto dotažená, bez slabých míst, a hlavně, je to extrémní supersranda. Má to hlavu a patu, je to neskutečně romantický (v rámci parodie samozřejmě), choreografie rvaček nadprůměrná a přehrávání tentokrát nepřekračuje hranici trapnosti. Přitom Enzo Barboni pracoval v podstatě se stejným týmem, jako u většiny filmů z toho období. Že by byl Bud Spencer tak silnej rozkladnej element? Jo a českej dabing je kouzelnej. ()

Frajer42

Moc povedená komedie s obrovským množstvím super hlášek a perfektně provedenými hospodskými rvačkami. Do všeho hraje skvělá hudba. Tohle je prostě western jak má být. Jediné, co bych zde vytknul je ten milostný románek, který na můj vkus dostává více času než by bylo zdrávo a hodně zbytku filmu ubírá na kráse. Proto to není plný počet. ()

boshke

Terence Hill svištící na Divokém Západě na kole se síťkou na motýly v jedné a sebraným Byronovým dílem v druhé vskutku neměl chybu... 90% ()

nascendi

Podivné dedičstvo je príjemný film na sobotné odpoludnie. Videl som ho teda v optimálnom čase a nevidel som ho po prvý krát. Stále je zábavný a vtipný, len som mal pocit, ako keď sa v spoločnosti rozprávajú vtipy a človek sa smeje aj na tých, ktoré pozná, aj na tých, ktoré už počul lepšie interpretované, len aby nekazil všeobecnú pohodu. Nemožno spochybniť viackrát opisované kvality filmu. Problém spočíva iba v tom, že už neponúkne nič viac, než to, čo ponúkol už pri premiérovom zhliadnutí. Takže za tri. ()

Slartibarkfast

Musím uznat, že tohle přetváření uhlazeného gentlemana v drsného psance divokého západu bylo vcelku humorné a báječně jsem se bavil. Terence Hill je výborný v každé své komedii a tady to jen podtrhuje. Vtipné hlášky a jednoduchá zápletka naprosto vyhovují nárokům skrovného diváka, který se nudí jednoho víkendového odpoledne, kdy venku z nebe padají provazy deště. Patrně jedna z nejlepších komedií o divokém západě, jakou může člověk dostat. 85% ()

silentname

Terence Hill a western, tak to ide totálne dokopy. A keď sa to stretne v takomto filme, tak to funguje perfektne. Skvelé hlášky, veľmi dobré momentky, klasicky fungujúce bity, dobrá atmosféra divokého západu a výsledkom je zábavný film. Neviem čo viac o tom povedať. ()

PetrPan

Velká porce nostalgie, slušný díl v podobě parádního dabingu z roku mého narození (ten novější je, ostatně jako téměř vždy, hrůza), hudební motiv, legendární hlášky a neuvěřitelné bitky,  kukadla Yanti Somner, pohoda a živá vzpomínka na doby dávno minulé, jistojistě krásnější než ty dnešní.  Lze v mém věku, rozpoložení, při mém filmovém vkusu a vzhledem k tomu, že jsem na Podivné dědictví koukal se stejným potěšením jako poprvé asi po -nácté dát jiné než  absolutní hodnocení? ()

Chrustyn

Průměrná podívaná, která sice nefunguje jako western ale občas je to docela sranda. Terence Hill vyfasoval docela netypickou roli ale zhostil se jí velice dobře. ()

Scalpelexis

Kdybyste mě viděli při sledování Podivného dědictví, všimli byste si úsměvu od ucha k uchu. Film si dělá legraci z klasických westernových prvků a hlášky jsou nezapomenutelný (i v čestině velmi povedené). Bitky jsou tématem pro sebe, tohle já prostě můžu, zvlášť ta posledni je náležitě nápaditá. Terence Hill je génius. 90%, děkuji moc! ()

Šandík

Zase jeden z filmů, které jsem si z dětství pamatoval jako špičkovou záležitost (dokonce ji tady tak i obodoval) a ona je to zatím spíš jenom taková veselá kašička, vhodná snad pro relax po totální a dlouhodobé fyzické práci, kdy by člověk samou únavou zkrátka nic komplikovanějšího, neřkuli existenciálního, asi intelektuálně nestrávil... Chápu a respektuji, že je to programová komedie, která si z westernových motivů v podstatě utahuje, a sem tam je i paroduje, ale to neomluví všechny ty neuvěřitelné vykrádačky Sergia Leoneho, jakkoli jsou natočeny výborně a kupodivu i docela vtipně. Filmu by slušela mnohem větší nadsázka a když už se nám před kamerou tak elegantně zmítá pohledný modrooký pistolník, který je také vikomtem a navíc vědcem, nezbývá, než srovnat s pistolníkem, co je kromě toho také továrníkův syn. Ať chceme nebo ne, onen piják kolaloky v tomto klání rozhodně vítězí o šest koňských délek. A to je přitom starší a natočen nepochybně s mnohem menším rozpočtem... Celkový dojem: S velice odřenýma ušima 70% Zajímavé komentáře: hirnlego ()

heyda

Trochu přepálená stopáž, ale jinak jedna z těch sympatických westernovek tentokrát s trdlovatým Terencem Hillem :-) Chtěl jsem dát 4 hvězdy, ale zdejší hodnocení je přepálené, takže zaokrouhlím tentokrát směrem dolů. ()

sharky

Blíží se konec divokého západu a na místo přijíždí Terence Hill, aby tátovým starým kamarádům, třem kovaným ale dobrosrdečným banditům, představil některé novinky civilizace jako třeba koně, který považte nemá hřívu, ale dvě kola a sedlo...Pro Terence mám slabost, i když je bez Buda, a se starým dobrým původním dabignem, který má opravdu vymazlené hlášky, není moc co řešit..."Jestli pokrok znamená zácpu, tak k čertu s celým pokrokem"80% ()