Velke az obrovske prekvapeni, zajimava konspiracni zapletka a zejmena pak jeji kouzelne a hrave provedeni, pekne barevne (chvilemi az trosku masturbacne moc, ale chapu ze to chteji mit pekne), hodne si tvurci vyhrali i se zvukem, audio-vizualne je to hodne o detailech, pocitove jakoby tam byla i spetka z black mirror, podobna az bych rekl hypnoticka divno-atmosfera jako v Shadow line, je to hodne cerne vtipne, skvele zahrane, nektere postavy jsou ultra-zabavne, zejmena Wilson Wilson me rozsekal, urcite stoji za videni. Dlouho jsem nenarazil na neco s takhle sympaticky sveraznym a zabavnym pristupem. Pokud se vam libily Shadow Line nebo Black Mirror, nevahejte.(7.3.2013)

Chytlavý konspirační thriller, který skvěle balancuje prvoplánově kruté násilí s trefným humorem a díky tomu činí značně za vlasy přitažený děj podstatně stravitelnějším. To co Utopii zvedá o kousek výš je zejména na minisérii velmi unikátní cinematographie a dokonalý hudební doprovod. Druhá série se bohužel i přes silný rozjezd záhy tak trochu proměnila v nechtěnou karikaturu první sezóny. Poslední zbytky logiky děje na dobrou ustoupily zábavnosti. Ono to však ale ani moc nevadí.(18.8.2014)

• McClane

Hodnocení pilotu: Na můj vkus příliš zmatené, ujeté a nezábavné. Kde je Jesicca Hyde mi bylo úplně volný. 40%.(9.2.2014)

• whack

Zástanci kontroly pôrodnosti sú tu ako blázni, psychopati a sadistickí vrahovia žien a detí – to, akým prehnaným spôsobom získavajú tie spisy, je od začiatku o tom – aby si divák utvoril už popredu mienku, že kto je tu ten dobrý a kto zlý. Je to seriál snažiaci sa šokovať svojou pointou, zabalený do niekoľkých konšpiračných teórií, najmä typicky demagogicky zobrazenou tematikou redukovania pôrodnosti – jej vykonávatelia sú vykreslení ako novodobí nacisti, mučiaci a vydierajúci šialenci, ktorí vraždia všetkých naokolo, ale keď niekoho z nich hlavná drsňáčka chce zastreliť, tak hrdličky (Ian a Becky) sa zrazu začnú pohoršovať, že zabíjanie nie je tá správna cesta. Proste gýčové moralistické kecy a tak. Ale inak sranda.(19.10.2014)

• Eddard

Bohužel, za mě nepochopení a nuda. Nebavili mě postavy, na konspirační teorie jsem většinou alergický (nebo spíš na většinu takových teorií), velice rychle mě přestal zajímat děj a tak jsem se ke konci šestého dílu svezl hlavně ze setrvačnosti (když něco začnu, rád to obvykle dotáhnu), kde mě docela mile překvapila finální pointa. Problémem tohohle nového komiksového trendu v britské televizní produkci (Misfits, Jekyll a spol.) je pro mě to, že si scénáristé nějakým velice nadějným a zajímavým tématem ukousnou sousto nad své (rozpočtové/ dramatické/televizní) možnosti a po jednom, dvou dobrých dílech s ním velice těžkopádně žonglují do konce sezóny. Daleko zdařilejšími zástupci téhle nové vlny jsou Sherlock (s Cumberbatchem) či ještě lépe Luther (s Elbou). Pokud teda máte chuť na soudobou britskou televizi, doporučuju zkusit spíš tam. 40%(6.3.2013)

• - Součástí dohody s HBO o adaptaci seriálu bylo, že scénař napíše pro americkou verzi Gillian Flynn. (mirecek)