{1. séria} » (75%)▐ Priemer 75% = 3,75*(24.3.2013)

,,….A ZABIJÍ NÁS VŠECHNY“...... /// Fandové konspirací a úchylně sadistickejch vyšetřovatelů už už šahali do poklopce, když …. nadšení z první části postupně vyprchávalo, až se zastavilo na třech hvězdách. Vskutku zajímavej námět, kterej nesází na CGI ani hvězdný obsazení a veškerá snaha je podřízená tomu, aby to nakonec do sebe všechno zaklaplo. To se vcelku daří, i když postupně mě ten nejvyšší možnej faktor ,,tří N“ (Nikdy Nikomu Nevěř) začal unavovat a já si spíš než propracovanosti, všímal tý laciný jednoduchosti. Záhada z první časti se postupně vytrácela, zůstalo ,,jen“ u nekonečnejch překvapení, jejichž množství (v mejch očích) ten příběh sráží. A to nemluvím o těch tunách keců, jenž jsou místy dost nuda. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rád bych nechal něco sterilizovat. Nejlíp nějakou rasu…. 2.) Děsí mě představa, že v budoucnu budou žít miliardy lidí v bídě. 3.) Páč anglickej seriál nadevše. 4.) Thx za titule ,,buráček“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(22.4.2013)

• rikitiki

Paranoia na entnou, ve které někteří uživatelé spatřují prvky ironie, ale já našla jen trapné postupy typických macho filmů s hrdiny, kteří dokážou projít bouří a ani jim nepocuchá ofinu. A co hůř, film selhává v tom, v čem je podle mě jedna z hlavních předností britských seriálů - totiž ve vykreslení zajímavých charakterů. Zde jsou jen šablonovité figurky, z nichž se trochu vymyká tupý zabiják záporáckého týmu pojatý jako golem a lídr kladné party představovaný holkou, která jakoby vypadla z počítačové hry. ____ Hodnotila bych to jako průměr, který neurazí ani nenadchne ALE KOUSEK DĚJE nebudu v průměrném dílku akceptovat něco tak odpudivé a nepříliš opodstatněně zdůvodněné jako jsou vraždící děti. To mě fakt znechutilo. ___ I když konečné odhalení se tvůrcům podařilo, bylo dostatečně šokující a přitom logické. /7. 7. 14./(7.7.2014)

"Where is Jessica Hyde?" Bezchybný pilot trochu falešně navnadí na pokračovatele Misfits. Stejně jako předchozí hit Channel 4 se opírá o vážné a aktuální téma, jeho neotřelé zpracování, nevtíravý vtip a audiovizuální fetiš. To svérázné vyžívání se v sázení jednoho konspiračního klišé na druhé tvoří a nadsazeně vtipné a přitom mrazivě reálné (tedy takové, které se naprosto vzpírá obvyklému filmovému zpracování) nakonec tvoří prakticky perfektně fungující celek. Postavy jsou pro tento účel napsány dokonale a scénář jim vychází vstříc - v Utopii se prostě nedá věřit nikomu. I přesto, že to vše je v televizi neviděné, a do budoucna asi i nenapodobitelné, nejvíc v hlavě utkví hudba. Začínající de Veer vytvořil jeden z nejoriginálnějších soundtracků vůbec, který té šílené absurditě dodává šmrnc, o kterém si může nechat zdát drtivá většina velké produkce. Po repríze první a premiéře druhé série už ale není co řešit. Utopia je jednoznačně nejzajímavější a nejnápaditější nový seriál. Nejen to, je totiž hlavně jedním z těch mála počinů, které dokážou využít jak televizního prostoru, tak i filmového vyprávění. Právě kvůli takovým kouskům má totiž televizní produkce větší příslib, než kdy může mít jakýkoli celovečerák. Utopia ten příslib konečně naplňuje na sto procent. Loni jsem tvrdil, že je jejím hlavním tahákem hudba a nejlepší záporák od dob Jokera (a Arby ho dost možná překonal). Dnes půjdu dál - Utopia je must-see protože nic podobného neexistuje. Možná sedne, možná ne, ale rozhodně to je neopakovatelný zážitek. "Where is Mr. Rabbit?"(6.9.2014)

Velke az obrovske prekvapeni, zajimava konspiracni zapletka a zejmena pak jeji kouzelne a hrave provedeni, pekne barevne (chvilemi az trosku masturbacne moc, ale chapu ze to chteji mit pekne), hodne si tvurci vyhrali i se zvukem, audio-vizualne je to hodne o detailech, pocitove jakoby tam byla i spetka z black mirror, podobna az bych rekl hypnoticka divno-atmosfera jako v Shadow line, je to hodne cerne vtipne, skvele zahrane, nektere postavy jsou ultra-zabavne, zejmena Wilson Wilson me rozsekal, urcite stoji za videni. Dlouho jsem nenarazil na neco s takhle sympaticky sveraznym a zabavnym pristupem. Pokud se vam libily Shadow Line nebo Black Mirror, nevahejte.(7.3.2013)