Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Zagi20
  ****

  Vskutku velmi originální televizní počin. Po technické stránce nemůžu nic vytknout, skvělá kamera, plno kontrastních záběrů překypujících barvami a sklíčený soundtrack s důrazem na každičký detail. A brutalita, hodně silné záběry, tvůrci si opravdu neberou servítky a v šesti padesáti minutových dílech předvádějí místy, až mrazivě děsivé scény. Co se příběhové stránky týče je to trošku slabší. Trochu ujetý příběh o obrovské farmaceutické konspiraci a partě obyčejných lidí, kteří se ji pokusí zničit. Závěrem jen dodám že přirovnání s Lynchem je určitě na místě ... 85%(28.4.2013)

 • Cedr
  ****

  Chytlavý konspirační thriller, který skvěle balancuje prvoplánově kruté násilí s trefným humorem a díky tomu činí značně za vlasy přitažený děj podstatně stravitelnějším. To co Utopii zvedá o kousek výš je zejména na minisérii velmi unikátní cinematographie a dokonalý hudební doprovod. Druhá série se bohužel i přes silný rozjezd záhy tak trochu proměnila v nechtěnou karikaturu první sezóny. Poslední zbytky logiky děje na dobrou ustoupily zábavnosti. Ono to však ale ani moc nevadí.(18.8.2014)

 • Maddlis
  ****

  Přijde mi to jako solidní ujeťárna, ale je to dobrý! Nemůžu se nicméně zbavit dojmu, že kdyby se s tim ještě trochu pracovalo, mohlo to být ještě lepší. Takhle to na mě působí trochu jako ten první (neoficiální, poté přepracovaný) díl Sherlocka. Hudba je nicméně skvělá. (hodnocena 1. série)(1.2.2014)

 • Splasher
  ****

  Shodou okolností právě bojuju s chřipkou. ___ Seriál je místy velmi nepříjemný ke koukání. Mám osobní tip, kde se ušák skrývá, ale snad mě tvůrci překvapí. ___ Tak jedna z mých 20ti teorií byla blízko finální verzi. Tohle ještě budu muset chvíli zpracovávat ... Jo a abych nezapomněl: Kudos to Channel 4 for making this happen. See what I did there? ___ I 2. sezóna má co nabídnout. Hlavní slovo má opět vizuální stránka doprovázená znepokojivou hudbou. Do toho velmi povedený pilotní díl, který ukazuje vznik Januse a Networku. A přesto musím konstatovat, že bych byl radši, kdyby to už celé skončilo 12tým dílem. Možná ještě jeden speciál a dost.(9.2.2013)

 • DaViD´82
  ****

  Tak trochu lynchovina (a není to jen v tom zpropadeném králíkovi), tak trochu Gen Sekiguchi (a není to jen v těch přepálených barvách či Maskellově roli) a tak trochu hodně konspirace v dosud neviděném hávu. Především však značně osobité, značně nápadité, značně aktuální a vzácně značně vtipné i značně mrazivé. Mnohdy obojí najednou. Atmosférou pak značně znepokojivé. A značně plné rozinek; bez nich by to tedy nešlo. Prostě pádný důkaz, že Britové (a speciálně pak alternativě holdující Channel 4) jsou v současnosti zcela jinde než zbytek světa. I zdánlivou "na just se odlišující" skopičinu jsou schopni podat jako těžko zařaditelnou podívanou, která vzdor vší šílenosti vůbec není hloupá (a není to pouze o účelu té vakcíny). V tomto ohledu škoda pouze "velkých odhaleních" během poslední epizody; tam je to klišoidně debilní a přitom zcela zbytečně. Utopia buďto maximálně sedne či přesně naopak. To už k obdobné sortě (i když co je tomuto podobné, že?) počinů tak nějak prostě patří. Ovšem za všední tuctový průměr ji v žádném případě považovat nelze. Rozinky na to.(16.2.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace