• McClane

Hodnocení pilotu: Na můj vkus příliš zmatené, ujeté a nezábavné. Kde je Jesicca Hyde mi bylo úplně volný. 40%.(9.2.2014)

Chytlavý konspirační thriller, který skvěle balancuje prvoplánově kruté násilí s trefným humorem a díky tomu činí značně za vlasy přitažený děj podstatně stravitelnějším. To co Utopii zvedá o kousek výš je zejména na minisérii velmi unikátní cinematographie a dokonalý hudební doprovod. Druhá série se bohužel i přes silný rozjezd záhy tak trochu proměnila v nechtěnou karikaturu první sezóny. Poslední zbytky logiky děje na dobrou ustoupily zábavnosti. Ono to však ale ani moc nevadí.(18.8.2014)

Krásně vybarvený zábavný konspirační seriál 75%(26.6.2013)

• rikitiki

Paranoia na entnou, ve které někteří uživatelé spatřují prvky ironie, ale já našla jen trapné postupy typických macho filmů s hrdiny, kteří dokážou projít bouří a ani jim nepocuchá ofinu. A co hůř, film selhává v tom, v čem je podle mě jedna z hlavních předností britských seriálů - totiž ve vykreslení zajímavých charakterů. Zde jsou jen šablonovité figurky, z nichž se trochu vymyká tupý zabiják záporáckého týmu pojatý jako golem a lídr kladné party představovaný holkou, která jakoby vypadla z počítačové hry. ____ Hodnotila bych to jako průměr, který neurazí ani nenadchne ALE KOUSEK DĚJE nebudu v průměrném dílku akceptovat něco tak odpudivé a nepříliš opodstatněně zdůvodněné jako jsou vraždící děti. To mě fakt znechutilo. ___ I když konečné odhalení se tvůrcům podařilo, bylo dostatečně šokující a přitom logické. /7. 7. 14./(7.7.2014)

Utopia se snaží tvářit jako seriálové zjevení, postupně však ukazuje, že příliš netradiční není. Správná otázka tedy zní, je to na škodu? Seriál od prvního dílu buduje paranoidní atmosféru, tak populární mezi čtenáři konspiračních teorií. Naprostá nejistota a nedostatek důvěry jsou dotaženy do takových výšin, že se vymykají mezím věrohodnosti. Diváka se snaží ihned od prvních minut získávat zejména skrze tvorbu otázek, na které se zprvu zdráhá dávat jednoznačné odpovědi. Do jisté míry to funguje. Utopia se totiž netváří seriózně, ale, což je patrné třeba na vyšinutých charakterech některých postav, či třeba hudebním doprovodu, brnká zejména na ironickou notu. Bohužel jako komplexní dílo po první řadě příliš nenaplňuje, přestože hlavní dějovou část uzavírá a odvrací se od komiksu. Zde je ovšem třeba dodat, že závěrečný twist je perfektní tečkou, která jde ve stopách předchozího děje. Jednotlivé díly však nemají ten správný tah na branku, ač jsou poměrně zábavné svou "neukázněností", trošku škobrtají ve zbytečně repetičnosti některých situací a nepříliš zvládnutém střídání dvou vypravěčských rovin, ta politická je totiž zpočátku dost nevýrazná.(24.2.2014)