poster

Hledá se Dory

 • USA

  Finding Dory

 • USA

  Finding Nemo 2

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Hľadá sa Dory

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Patw
  ****

  Dory! Aneb film (ok - pokračování) na které všichni čekali. Ze začátku se mi zdálo zvláštní, že pro pokračování Nema tvůrci rovnou sáhli po Dory, aneb "vedlejší" postavě. Na druhou stranu, ono by bylo těžší vymyslet nové smysluplné dobrodružství Nema než sáhnout po sidekicku aka Dory a udělat film kolem jejího příběhu. Samozřejmě, očekávání byla vysoká naštěstí se filmu povedlo naservírovat divákovi skvělý příběh, propracovanou animaci a to celé tvoří onu skvělou podívanou. Důvod proč filmu dávám čtyři místo pěti hvězd je víceméně ten konec aka scéna s dodávkou. Přišlo mi to až moc přehnané. Jasně ve světe animovaného filmu, mluvících ryb je asi vše možné, ale i animované filmy musí mít jistou hranici v rámci postav a v tomto případě tedy ryb. Také jsem postrádal onu možnou hru na city - ten moment se snaží o hluboké momenty, ale jelikož Dory je vtipná a živá (velmi živá) postava ony krátké momenty nepůsobí tak hluboce jak by mohly, kdyby jim byl daný větší prostor. A ještě jedna menší výtka - postrádám víc postavy z prvního filmu, aspoň krátká camea by potěšila (i když možná jsem je přehlédl - nepočítám tedy profesora Mr. Ray a Crushe, který mi přišel zbytečný i když potěšil a nezdržel se dlouho - což bylo plus protože tato postava nemá co nabídnout), zato nové postavy: Destiny a především Bailey mi přišli mírně otravné. Ale v celku byla to skvělá podívaná hodna čtyř hvězd. Vůbec bych se nezlobil, kdyby tvůrci přišli s Hledá se Dory 2 aneb Hledá se Nemo 3, ale pokud něco, nejspíš dostaneme Finding Hank - což by bylo docela smutné, protože ačkoliv je Hank skvělá postava, není to Dory, která na sebe silně poutala pozornost již v Hledá se Nemo i když s jeho chameleoními schopnostmi by se určitě dobře pracovalo s nápady. Každopádně Dory byla skvělá podívaná a Ellen DeGeneres opravdu svým hlasem dodává onu duši té animované postavičce.(26.6.2016)

 • Stružák
  ****

  Velmi dobrá práce! Animák, kterej má spád, je zábavnej (jak už tomu tak bejvá, častokrát jsme se v kině smáli víc než děti :D), má některý nový zajímavý postavy (chobotnice, tuleni, ten pták :D) a samozřejmě je z hlediska samotný animace na špičkový úrovni. Hvězdičku sundavám za trošku zmatečnou a překombinovanou poslední část filmu. Ten konec byl zkrátka už dost nastavovanej a kdyby měl film o 10 minut míň, asi by se nic nestalo – jenom by to výsledný hodnocení bylo vyšší.(21.6.2016)

 • Kaluž
  ****

  Vychovávat mentálně postižené dítě není žádný med a je působivé s jakou lehkostí se tvůrčím hlavám v Pixaru podařilo toto téma zpracovat. Dory baví, občas zadrnká na tklivou strunu a přináší radost malým i velkým divákům. Jediné, co bych vytkl, je nepříliš ukočírovaný závěr, kdy se to všechno slije v poměrně absurdní a natahovanou akční scénu, která už spíše jen svádí k pomrkávání na hodinky. A pak možná to lehce WTF lachtaní trio, to mi kdovíjak vtipný nepřišlo. [Jonáš v kině / 10](27.7.2016)

 • ivan_drago
  ****

  Animace naprosto dokonalá,voda jako skutečná, možná ještě lepší... dojemné, trefili se do nových postav/živočichů a hlavně Hank je fantstickej... No a pak Marek Eben... Po 13 letech se to ani nezdá "propenízenatočeno" a naopak to v kontextu postižení hlavní hrdinky působí celkem logicky...(20.6.2016)

 • Indy
  **

  Hľadá sa Nemo bol fajn, ale za nadčasovú úžasnú klasiku ho nepovažujem ... Dory je v každom ohľade slabším filmom a ja som zíval nudou, pousmial som sa asi len dvakrát a o tuctovom príbehu hľadania rodičov nemá zmysel sa rozpisovať ... ten obrovský úspech v Amerike nechápem ... ak chce niekto dobrý animák, nech si pozrie Zootropolis, to je úplne iná liga. Ale späť k Dory, keďže má úspech, za nejaké 2-3 roky budeme hľadať ďalšiu farebnú rybičku, snáď bude to ďalšie hľadanie záživnejšie ... 4/10(1.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace