Hledá se Dory

(neoficiální název)

Hľadá sa Dory

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 103 min

Jako skalní fanoušek Pixaru jsem šel do kina s lehkými obavami (protože něco-jako-sequel), ze začátku byl na rozpacích z mechanického opakování scén, kdy Dory ztrácí krátkoblbou paměť, ale nakonec jsem se do stejnýho oceánu vrátil docela rád. Story starý, jako lidstvo samo, jen by vyprávění nemuselo tak příliš často tlačit na vlnu dojetí.(30.6.2016)

Kdyby Dory zůstala celej film jako to děcko ze začátku, ubulela by se podle mě celá planeta roztomilostí xmrti. Lehkej pixarovskej nadprůměr, v akčních scénách to už ale animátoři (čti scénáristé) trochu přeháněj.(13.11.2016)

V Nemovi bola Dory prijemnym zabavnym ozivenim. Vo vlatsnom pribehu je ale o dost smutnejsia a popravde aj otravnejsia, nejak to uz nie je uplne zabava.(24.7.2016)

Moc pěkné pokračování, chvílemi jsem se i nahlas zasmál. "Jé, chobotnice má 3 srdce, to jsem nevěděla." K udělení plného hodnocení mi zamezil jakýsi blok, který nedokážu vysvětlit. I díky němu jsem stejně hodnotil první díl.(11.11.2016)

Sklerotická ryba Dory je tu kupodivu snesitelnější než v prvním filmu, přestože z plátna v podstatě nesleze/neodpluje a nepokrytecky přiznávám, že mě tohle pokračování bavilo víc než Nemo všeobecně. Deprimovaná chobotnice táhne zábavu nahoru, radarová běluha pro změnu zase dolů, nicméně výsledný dojem je dobrý navzdory zápletce, která zčásti recykluje a zčásti jede na autopilota. Hvězda navíc za retardovanýho lachtana a Wonderful World.(29.7.2016)

• - V kinech běžel před filmem krátký pixarovský animák Ptáčátko (2016). (W.Goldfinch)

• - Pracovným označením filmu bol názov Untitled Pixar Animation Project. (MikaelSVK)

• - Joe Ranft nemohol znovu nahovoriť postavu Jacquesa, pretože nešťastne zahynul pri autonehode v roku 2005. (stefi7773)