poster

Hledá se Dory

 • USA

  Finding Dory

 • USA

  Finding Nemo 2

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Hľadá sa Dory

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Patw
  ****

  Dory! Aneb film (ok - pokračování) na které všichni čekali. Ze začátku se mi zdálo zvláštní, že pro pokračování Nema tvůrci rovnou sáhli po Dory, aneb "vedlejší" postavě. Na druhou stranu, ono by bylo těžší vymyslet nové smysluplné dobrodružství Nema než sáhnout po sidekicku aka Dory a udělat film kolem jejího příběhu. Samozřejmě, očekávání byla vysoká naštěstí se filmu povedlo naservírovat divákovi skvělý příběh, propracovanou animaci a to celé tvoří onu skvělou podívanou. Důvod proč filmu dávám čtyři místo pěti hvězd je víceméně ten konec aka scéna s dodávkou. Přišlo mi to až moc přehnané. Jasně ve světe animovaného filmu, mluvících ryb je asi vše možné, ale i animované filmy musí mít jistou hranici v rámci postav a v tomto případě tedy ryb. Také jsem postrádal onu možnou hru na city - ten moment se snaží o hluboké momenty, ale jelikož Dory je vtipná a živá (velmi živá) postava ony krátké momenty nepůsobí tak hluboce jak by mohly, kdyby jim byl daný větší prostor. A ještě jedna menší výtka - postrádám víc postavy z prvního filmu, aspoň krátká camea by potěšila (i když možná jsem je přehlédl - nepočítám tedy profesora Mr. Ray a Crushe, který mi přišel zbytečný i když potěšil a nezdržel se dlouho - což bylo plus protože tato postava nemá co nabídnout), zato nové postavy: Destiny a především Bailey mi přišli mírně otravné. Ale v celku byla to skvělá podívaná hodna čtyř hvězd. Vůbec bych se nezlobil, kdyby tvůrci přišli s Hledá se Dory 2 aneb Hledá se Nemo 3, ale pokud něco, nejspíš dostaneme Finding Hank - což by bylo docela smutné, protože ačkoliv je Hank skvělá postava, není to Dory, která na sebe silně poutala pozornost již v Hledá se Nemo i když s jeho chameleoními schopnostmi by se určitě dobře pracovalo s nápady. Každopádně Dory byla skvělá podívaná a Ellen DeGeneres opravdu svým hlasem dodává onu duši té animované postavičce.(26.6.2016)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Krátkoblbá paměť je slovní spojení, které, pokud nezapomenu, začnu používat. Zejména na poli vztahů pracovních se tohle uživí a ponejvíce ve vztahu k lidem dlouhodobě zcela blbým. Hledání Nemá bylo brilantně udělané, ale za srdce mě tehdy nijak nebralo. Ztracená zmatená a svou nešťastnou pamětí hendikepovaná Dory ke mně buď doplavala přes bariéry vrozeného cynismu z lepší strany, nebo je ten film zkrátka povedenější než Nemo, možná má hlavní hrdinka jenom lepší barvu, ale ve výsledku musím konstatovat, že kdybych při sledování filmu chroupala popcorn, byl by už od čtvrtiny filmu přesolený a rozmáčený. Pokud mohu soudit podle reakcí dětí v sále, na cílovou skupinu Dory cílí poměrně přesně. Až Dory vypluje na DVD, jdu ji koupit, protože tohle prostě potřebujeme doma.(31.7.2016)

 • Vxxx
  *****

  Prostě parádní :) Za mě se to rovná Hledání Nema naprosto bez problémů. Nové postavičky byly super a flashbacky malé Dory neuvěřitelně roztomilé. Tak už abych to znala nazpaměť jako Nema :) 5*(5.7.2016)

 • Anderton
  ****

  Ak by sa to volalo Finding....ja neviem....Hugo, asi by svet Pixaru opäť neležal pri nohách. Lenže starí známi, nostalgia, čo chcieť viac. Stačí ich iba priviesť znova na scénu a vymyslieť im dostatočne zmysluplný príbeh. Okrem neho je tu aj zopár fajn nápadov, občas vydarený vtip a celkovo zmenu prostredia, čiže otvoreného oceánu za karanténu pre ryby, považujem za štastný nápad. Človek nemá pocit, že sleduje znova to isté, i keď tomu tak v skutočnosti je. Ako sa kto kde kedy a ako dostal, to som nechápal ani počas sledovania a je mi to absolútne jedno. Asi ako logika pri surrealistických prvkoch Bustera Keatona.(29.6.2016)

 • corpsy
  *****

  Ani som sa nečudoval, keď som sa počas deja dočkal nejakej tej trapkoviny. Pixar proste už len varí z vody a akosi sme si toho vedomí aj my diváci, nielen tvorcovia. Ale! Stále sa nájde nejaké ale. FINDING DORY je viac ako plnohodnotné pokračovanie, ono sa proste odohráva presne v dobe, keď sa stratil Nemo. Čiže žiadne sociálno-sieťové požmurkávanie na diváka, žiadne odkazy na posledných ( ľudsky odporných ) pár rokov dozadu, iba naviazanie sa na dobrodružstvo, ktoré vlastne vôbec neskončilo. Diváci, ktorí ste pred 13timi rokmi kričali od úžasu, toto je snímok pre vás. A vy, neskôr narodení, predsa len najprv ,,jedničku,,.(20.6.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace