Hledá se Dory

Hľadá sa Dory

Finding Dory

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 103 min

Prostě pokračování. Příběh se mechanicky snaží použít všechno, co bylo populární u předchozího filmu, což znamená, že diváka výsledek nijak nestrhne. Po technické stránce ovšem opět naprostá špička (všimněte si třeba pohybů chobotnice či vyder pod vodou), výborný český dabing (a vlastně i celá lokalizace včetně snad všech nápisů v samotném filmu) také zaslouží pochvalu (70%).(28.6.2016)

Dory se zkrátka povedla. Líbilo se mi to dokonce mnohem více než kdysi Hledá se Nemo. Především jsem se dost nasmála, protože nejenom, že hlavní postavou je tentokrát rybka se ztrátou paměti, což si samo o sobě říká o hordu vtipných scén, ale našlo se tam pár dalších vedlejších postaviček k popukání, včetně ptáka Becky. Je mi sice trochu líto, že jsem to nemohla vidět v původním znění s Ellen DeGeneres, ale na druhou stranu je fakt, že český dabing se taky dost povedl. Dokonce i ta ztráta "krátkoblbé paměti" vyznívá v češtině mnohem vtipněji než anglické "remembery loss". Ráda se na tuhle disneyovku/pixarovku někdy podívám znovu. ~(4,3)~(3.7.2016)

Tak je to legrace a nezdá se mi, že by pokračování nějak pokulhávalo za jedničkou. I tady se sice našlo nějaké to miniaturní, hluché místečko, kdy se mi myšlenky roztoulaly a přestala jsem se naplno věnovat příběhu. Tím mi patrně uniklo velice zásadní poučení, domlouvání nebo sebezpytování. Fakt netuším. Nedávala jsem pozor. Jinak je moc fajn, že je zde jistá absence šokových situací, takže slzička by ukápnout neměla. Maximálně jsem v sále zaslechla občasné secvaknutí půlek leknutím, moje nevyjímaje. Nicméně jak je u každého kvalitního, dobrodružného snímku zvykem a u animáků taky, kšandy nám napínají do samotného konce. Taky není dobré moc nad vším přemýšlet. Je to pohádka pro děti, takže ryby mluví, umí číst a ovládají další, ryze lidské, dovednosti. Hlášky i hudba super.(20.6.2016)

Moc pěkné pokračování, chvílemi jsem se i nahlas zasmál. "Jé, chobotnice má 3 srdce, to jsem nevěděla." K udělení plného hodnocení mi zamezil jakýsi blok, který nedokážu vysvětlit. I díky němu jsem stejně hodnotil první díl.(11.11.2016)

Od Pixaru vždy čekám to nejlepší. Dory to tedy se svojí krátkoblbou pamětí neměla lehké. Vše se ale povedlo, neříkám že na jedničku - někdy byli scény příliš dlouhé, nebo se stále opakovali, ale to asi bylo tou krátkoblbou pamětí =)). Zábavných scén, kdy by jste se chlámali smíchy moc nebylo a spíše pár scén bylo velice dojemným a popravdě dítě se tolik "nezabavilo". Ale to je vlastně jedno, jde o to, že příběh byť ne úplně dokonalý, měl hlavu a patu a za toto pokračování Hledá se Nema se nemusí PIXAR a spol.vůbec stydět. Čekali jsme na pokračování dlouho a vyplatilo se.(19.6.2016)

• - Byla to právě Ellen DeGeneres, která potvrdila pokračování filmu. Informaci pustila do světa 1. dubna 2013, tedy na apríla. (Patw)

• - Po titulcích následuje ještě jedna scéna. (rikitiki)

• - Samotná Ellen DeGeneres, která se postarala o hlas Dory, o pokračování usilovala několik let. Nezapomínala to studiu připomínat i ve své vlastní show. Herečka prohlásila, že je z filmu nadšená a dle svých slov se nemohla dočkat, až bude moct pokračování filmu ohlásit. (Patw)