Hledá se Dory

(neoficiální název)

Hľadá sa Dory

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 103 min

Finding Dory je podľa mňa predovšetkým rozprávka plná postihnutých rybičiek a morských tvorov. Ale stále u mňa platí, že mať za kamarátku Dory musí byť ohromná sranda ... a Hank jej zdatne šliape na päty. Slabá štvorka.(1.7.2016)

Po dlouhých třinácti letech spatřuje světlo světa pokračování dnes již klasického animáku, ve kterém tentokráte dostává více prostoru nejvtipnější charakter prvního dílu - Dory, velice sympatická modrá rybka s krátkodobou pamětí, která si ráda povídá, plave a zpívá. Měl jsem trochu obavy z toho, jak film dopadne, protože je to přece jenom už delší doba od Hledá se Nemo, nicméně jsem byl opravdu velice a mile překvapen, a z kina jsem odcházel spokojený. Příběh je doplněn o nové charaktery, které pobaví a nejsou ploché - viz chobotnice a velrybí žralok. Děj je celkově naplněn jak akcí, tak i humorem, tudíž nebylo ani moc příležitostí pro hluchá místa. A co se animace týká, tak opět nádhera plná barev a nápadů. Zkrátka solidní následovník, který svému předchůdci nezůstává nic dlužen.(16.6.2016)

Krátkoblbá paměť je slovní spojení, které, pokud nezapomenu, začnu používat. Zejména na poli vztahů pracovních se tohle uživí a ponejvíce ve vztahu k lidem dlouhodobě zcela blbým. Hledání Nemá bylo brilantně udělané, ale za srdce mě tehdy nijak nebralo. Ztracená zmatená a svou nešťastnou pamětí hendikepovaná Dory ke mně buď doplavala přes bariéry vrozeného cynismu z lepší strany, nebo je ten film zkrátka povedenější než Nemo, možná má hlavní hrdinka jenom lepší barvu, ale ve výsledku musím konstatovat, že kdybych při sledování filmu chroupala popcorn, byl by už od čtvrtiny filmu přesolený a rozmáčený. Pokud mohu soudit podle reakcí dětí v sále, na cílovou skupinu Dory cílí poměrně přesně. Až Dory vypluje na DVD, jdu ji koupit, protože tohle prostě potřebujeme doma.(31.7.2016)

Pixar by na jednu stranu neměl točit sequely nebo alespoň o 10 let dříve, na tu druhou alespoň přijdou s kvalitním námětem. Z animáků jsem zjevně vyrostl a místy jsem to i odzíval, ale závěrečná dvacetiminutovka mě opět vrátila do časů bezprostřední nadvlády tohodle animovaného giganta. Mezi nejlepší filmy, potažmo sequely z tého dílny se to nezapíše, ale loňský Dinosaurus dává najevo, že může být hůř. :) PS : Zamiloval jsem si ty tři lachtany, ti jsou best PPS : má to potitulkovou scénu (právě s lachtany, paradoxně možná nejlepší scéna z filmu :D)...7/10(28.10.2016)

Na to, že to je ryzí marketingové pokračování za účelem rozjetí merchandising tsunami (mimiDory jakožto ta nejlošťomilejší lybiška všech dob si o to přímo říká a až se divím, že synátor při cestě z kina nevznesl požadavek na pořízení rybky) a nikoli pokračování vzešlé z potřeby sdělit o postavách/světě něco nového (a taková pokračování nebyla kdysi Pixaru cizí), tak to vlastně vůbec není špatné. Především z toho důvodu, že to je v podstatě to samé co jednička sakumprdum. Hlavním záporem je samotná "krátkoblbá" Dory, která sice skvěle funguje jako vedlejší postava, ale podstatně hůře jako hlavní, jelikož se její energie a zapomnětlivost rychle přejí. Má však oporu v nových postavách; především chobotnice Hank to v nejedné pasáži táhle na všech svých chapadlech navzdory všem(u). Příjemně překvapí, jak moc to funguje po emoční stránce. Což je vyváženo zbytečnou eskapádní záchranou finální akcí a duem Marlin/Nemo, kteří jsou tu čistě z povinnosti. Je až bolestivé sledovat, jak je tvůrci uměle na sílu roubují do centra dění a zároveň je nechávají po celou stopáž na třetí koleji.(24.6.2016)

• - Scenár pôvodne patril, v súčasnosti už zaniknutému, štúdiu Circle 7 Animation, ktoré má na svedomí filmy ako Hľadá sa Nemo (2003), Toy Story (1995) či Toy Story 2 (1999). (figliar)

• - Byla to právě Ellen DeGeneres, která potvrdila pokračování filmu. Informaci pustila do světa 1. dubna 2013, tedy na apríla. (Patw)

• - Dory ve filmu spadla do kýble plného mrtvých ryb, který ošetřovatelka nesla jako krmení pro žraloka obrovského jménem Naděje. Jedná se však o nesmysl, protože žraloci obrovští se živí filtrací planktonu, nikoliv rybami. (hansel97)