Hledá se Dory

Hľadá sa Dory

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 103 min

• Lukoboss

Hledá se Nemo, to byla sranda. Sranda = zábava, takže se u toho i divák zasmál, bylo to pro celou rodinu a bavilo to fakt hodně (však i to hodnocení je tam vysoko). Tady to bohužel sranda nebyla. Musím se přiznat, že mně to přišlo víc vážný a smutný (takže asi spíš pro rodiče než jejich děti) a moc vyloženě směšných scének se neobjevilo. Dokonce jsem s hrůzou zjistil, že se kino za celou hodinu a půl ani jednou nezasmálo nahlas - bylo ticho. To je obrovský zklamání. Příběh je jednoduchej ve stylu "plaveme tam, protože tam to bude - aha, tady to není, tak plaveme zase jinam" a tak furt dokola, ale tak má to být pro děcka, dobře. Koneckonců se to úplně s přehledem mohlo jmenovat Dory hledá rodiče, to by odpovídalo víc. Jinak samozřejmě u filmů od Pixaru se očekává kvalita, a ta tady byla. Grafika je moc pěkná, s tím si opravdu vyhráli (animace vody) a vzhledem k rozpočtu to dost odpovídá. V tomhle ohledu se překvapení nekoná.(22.6.2016)

Miloučký. Úplně jsem zapomněla, jaké to je, když jdete na animák do kina. Pustí vám milion krátkometrážních filmů ještě před samotným filmem. Ale k Hledá se Dori. Má to vtip, krásnou průpravu a hlavně chytlavý děj, který ač skoro kopíruje jedničku, tak přináší nový obzor. Rozhodně jsem se nenudila a užila si to.(17.6.2016)

Chobotnice a velrybí duo byli super, ale zbytek mi přišel hrozně průměrnej a místy až nudnej. Docela zbytečný pokračování, a to říkám jako člověk, kterej považuje Hledá se Nemo za jeden z nejlepších animáků.(21.6.2016)

Animace naprosto dokonalá,voda jako skutečná, možná ještě lepší... dojemné, trefili se do nových postav/živočichů a hlavně Hank je fantstickej... No a pak Marek Eben... Po 13 letech se to ani nezdá "propenízenatočeno" a naopak to v kontextu postižení hlavní hrdinky působí celkem logicky...(20.6.2016)

Finding Dory míří přesně vytyčenými mantinely k Vašemu sentimentálnímu já. Všechno zde cílí na nostalgii, kterou nutně musíte pocítit, když na plátno vtrhnou dobře známé postavy. Občas je toho sentimentu sice moc, ale to neznamená, že se jedná o vyloženě špatný film. Gagy jsou perfektní, animace povedená, přičemž se sám sobě musím divit, že jsem si užíval i český dabing, byť jsem jeho velký odpůrce. Takže jediná chybička kromě přílišného sentimentu je ta, že tento film přišel po tom prvním tak pozdě. PS: Jednoznačně nejlepšími charaktery celého filmu se pro mě stávají dva tuleni, kteří si zuby nehty chrání svůj kámen na vyhřívání se! „What if I forget you? Would you ever forget me?“(24.6.2016)