Hledá se Dory

(neoficiální název)

Hľadá sa Dory

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 103 min

Vychovávat mentálně postižené dítě není žádný med a je působivé s jakou lehkostí se tvůrčím hlavám v Pixaru podařilo toto téma zpracovat. Dory baví, občas zadrnká na tklivou strunu a přináší radost malým i velkým divákům. Jediné, co bych vytkl, je nepříliš ukočírovaný závěr, kdy se to všechno slije v poměrně absurdní a natahovanou akční scénu, která už spíše jen svádí k pomrkávání na hodinky. A pak možná to lehce WTF lachtaní trio, to mi kdovíjak vtipný nepřišlo. [Jonáš v kině / 10](27.7.2016)

Moc pěkné pokračování, chvílemi jsem se i nahlas zasmál. "Jé, chobotnice má 3 srdce, to jsem nevěděla." K udělení plného hodnocení mi zamezil jakýsi blok, který nedokážu vysvětlit. I díky němu jsem stejně hodnotil první díl.(11.11.2016)

Dory se zkrátka povedla. Líbilo se mi to dokonce mnohem více než kdysi Hledá se Nemo. Především jsem se dost nasmála, protože nejenom, že hlavní postavou je tentokrát rybka se ztrátou paměti, což si samo o sobě říká o hordu vtipných scén, ale našlo se tam pár dalších vedlejších postaviček k popukání, včetně ptáka Becky. Je mi sice trochu líto, že jsem to nemohla vidět v původním znění s Ellen DeGeneres, ale na druhou stranu je fakt, že český dabing se taky dost povedl. Dokonce i ta ztráta "krátkoblbé paměti" vyznívá v češtině mnohem vtipněji než anglické "remembery loss". Ráda se na tuhle disneyovku/pixarovku někdy podívám znovu. ~(4,3)~(3.7.2016)

Po dlouhých třinácti letech spatřuje světlo světa pokračování dnes již klasického animáku, ve kterém tentokráte dostává více prostoru nejvtipnější charakter prvního dílu - Dory, velice sympatická modrá rybka s krátkodobou pamětí, která si ráda povídá, plave a zpívá. Měl jsem trochu obavy z toho, jak film dopadne, protože je to přece jenom už delší doba od Hledá se Nemo, nicméně jsem byl opravdu velice a mile překvapen, a z kina jsem odcházel spokojený. Příběh je doplněn o nové charaktery, které pobaví a nejsou ploché - viz chobotnice a velrybí žralok. Děj je celkově naplněn jak akcí, tak i humorem, tudíž nebylo ani moc příležitostí pro hluchá místa. A co se animace týká, tak opět nádhera plná barev a nápadů. Zkrátka solidní následovník, který svému předchůdci nezůstává nic dlužen.(16.6.2016)

Mám rád more a oceány a Hľadá sa Nemo považujem za jeden z najlepších animákov vôbec. Pokračovanie originálu nesiaha bohužiaľ ani po päty, ale stále sa nesie v rovnako uvoľnenej atmosfére a je plné všakovakých postavičiek a prekvapivých zvratov, ktoré vo mne vzbudzujú pocity nostalgie a tak som tomu ochotný odpustiť možno aj viac, ako by si to zaslúžilo. Príbeh Dory a jej putovanie za svojimi rodičmi je v mnohom rovnako komické a komplexné ako jeho predchodca, hoci z oceánu a podmorského života vidíme trochu menej. Newman ale krásne variuje to v čom je najlepší a na konci zostáva dobrý pocit. Takže spokojnosť.(1.11.2016)