Hledá se Dory

(neoficiální název)

Hľadá sa Dory

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 103 min

Žádné klišoidníí nesmysly kolem, které by snížily úroveň. Dobře zasazený příběh a všechno co by se dalo vzalo vzít z Nema a aplikovat zde. V tomhle směru zde tvůrci udělali fantastickou práci. Jediné co mě mrzelo, že oproti Nemovi už tento film nedokázal tak dobře pobavit i dospělácké publikum. První polovině filmu chybí ta špetka humoru pro rodiče, ale i tak jsme se bavili. :)(19.6.2016)

Miloučký. Úplně jsem zapomněla, jaké to je, když jdete na animák do kina. Pustí vám milion krátkometrážních filmů ještě před samotným filmem. Ale k Hledá se Dori. Má to vtip, krásnou průpravu a hlavně chytlavý děj, který ač skoro kopíruje jedničku, tak přináší nový obzor. Rozhodně jsem se nenudila a užila si to.(17.6.2016)

Sklerotická ryba Dory je tu kupodivu snesitelnější než v prvním filmu, přestože z plátna v podstatě nesleze/neodpluje a nepokrytecky přiznávám, že mě tohle pokračování bavilo víc než Nemo všeobecně. Deprimovaná chobotnice táhne zábavu nahoru, radarová běluha pro změnu zase dolů, nicméně výsledný dojem je dobrý navzdory zápletce, která zčásti recykluje a zčásti jede na autopilota. Hvězda navíc za retardovanýho lachtana a Wonderful World.(29.7.2016)

Animace naprosto dokonalá,voda jako skutečná, možná ještě lepší... dojemné, trefili se do nových postav/živočichů a hlavně Hank je fantstickej... No a pak Marek Eben... Po 13 letech se to ani nezdá "propenízenatočeno" a naopak to v kontextu postižení hlavní hrdinky působí celkem logicky...(20.6.2016)

Nikdy bych neřekl , že se pod hladinu oceánu za Nemem a spol, podívám někdy znova a ještě na filmovém plátně ale od ohlášení Dory , se moje přání v podstatě splnilo. Jak moc ale bylo naplněno? Víc než jsem očekával. Většinou je totiž dané, že pokračování už nejsou takovej nášup, jako první díl. Tady si ale dovolím říct , že je to minimálně tak dobré , jako předchůdce. Dory mě celý film bavila a s ní i celá její výprava , včetně doprovodu. Potěšily i nové postavy , které tomu zase daly svěží nádech. (Hank byl geniální, ale i retardovaný tuleň Gerard nebo pták Becky mě dostávali tak , že jsem se smál i víc než ty mladší děti v sále). Co taky musím vyzdvihnout je neskutečné boží soundtrack, který mě totálně učaroval. Pixarovky hold vždy budou má srdcovka a nikdy z nich nevyrostu, ostatně to asi ani z animaků obecně. Pokud to tedy shrnu, tak je to kouzelná podívaná, která chytne za srdce každého a obzvlášť ty, které už chytl za srdce před 13 lety první díl. Ahoj já jsem Dory , neviděli jste moje rodiče? (21.6.2016)