Fiktivní snímek Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou a milenkou Sydney Prosserovou (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), který se zcela vymkl kontrole. DiMaso je s sebou strhává do světa jerseyských politických machinátorů a mafiánů, který je nebezpečný i lákavý současně. Jeremy Renner představuje Carmena Polita, zaníceného, ale prchlivého politika, který se ocitl v pasti mezi podvodníky a FBI. Irvingova nevypočitatelná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence) by se přitom mohla stát onou příslovečnou poslední kapkou, která způsobí, že se mocné hráze intrik a podvodů definitivně protrhnou. Stejně jako předchozí filmy Davida O. Russella je i film Špinavý trik snímkem, který nelze jednoduše přiřadit k žádnému konkrétnímu žánru a který staví na syrových emocích a situacích, ve kterých se rozhoduje mezi životem a smrtí. (Falcon)

Babous

Obsazení hvězdné, ale většinu času jsem vůbec nevěděl, o co tam jde. Herci jako by mluvili, ale věty mi nedávaly smysl. A nebylo to jenom výstřihem Amy Adams! Mimochodem, všichni hrají velice dobře, Jennifer Lawrence opět potvrdila, že loňský Oscar nebyla jenom náhoda. Jenom scénář a režie mi nesedly. ()

Maynard.

A stejně je to totální šílenec tenhle pan Bale. Co ti musí bejt jasný hned od prvního záběru (na jeho vyžranej pupek). Neskutečný co tenhle člověk dokáže udělat pro jednu "pitomou" roli, prostě se jí naprosto oddá. Celý film pak na něm člověk může nechat a to pozor, je zde tůze moc krásnejch dívek, ale nejvíc prostě táhne Bale. Dlouho sem neviděl takle herecky nadupanej film, je jich tam opravdu hodně moc. Bohužel z této herecké smetánky nedokázal rejža vymáčknout lepší a atraktivnější podívanou. S filmem mám podobný problém jako s fighter - není to špatný, ale žádnej super zážitek. Jak říkám, Bale je hovado!!! ()

sedm.1

Špinavý trik stojí za to vidět snad jen z jednoho jediného důvodu, a to kvůli opět neskutečně strhujícímu výkonu Christiana Balea, který tu všechny ostatní přehrává hned o několik tříd, každá jeho scéna je strhujícím zážitkem, naprosto tu exceluje a znovu jen dokazuje, že mu v současnosti může herecky konkurovat snad jen Leo DiCaprio. On zde na sebe strhává veškerou možnou pozornost, ten film si ukradl jen sám pro sebe, pozorovat ho v roli Irvinga Rosenfelda je prostě fascinujícím zážitkem, on je vážně fenomenálním hercem, kdy je až neuvěřitelné, co pro svou roli dokáže udělat a obětovat, a kdy ty své postavy prostě nehraje, on se jimi rovnou stává. Bohužel, on jediný je ale vážně tím, co tu dokáže zaujmout. Když tedy ještě neopomenu odvážnou módní garderobu Amy Adams, ve které se tu po celou dobu prohání, škoda tedy jen, že zrovna Amy není tím typem atraktivní filmové divy, na kterou by bylo v těch fantastických róbách radost koukat. Herečka to jistě ale špatná není, ovšem ta její přitažlivost je fakt na bodu nula. A když už jsem u toho obsazení, Cooper, Lawrence i Renner jsou výrazní a zajímaví, ale právě v kontrastu s Balem normálně zanikají a stávají se jen jeho sekundujícími přihrávači. Jinak, vizuální stránka, do které mohu mimochodem připočíst i kostýmní a atmosférický úhel pohledu, není nijak vybočující, určitě dokáže zaujmout a zvýšit kvalitu výsledného dojmu, ale za výjimečnou ji považovat rozhodně nemohu. Hlavním problémem Špinavého triku je ale samozřejmě samotná zápletka, která si zaslouží jen veškerou možnou kritiku. Nudná, pomalá, přeplácaná, nevýrazná, nezajímavá, nenapínavá, prostě více než dvouhodinová nezábavná fraška, která navíc nefunguje prakticky ani v rámci žádného žánru, takže to není ani krimi, ani drama, ani komedie, spíš slepenec všeho a zároveň ničeho, k tomu tu pak nejsou ani vůbec působivé emoce, na které tu byl ale z tvůrčí strany podle mě kladen poměrně podstatný důraz, a tak pod tíhou všech těchto nedotažeností a nepropracovaností je tak i finální pointa zcela bez patřičného vyústění a výraznějšího zaujmutí. Já si prostě nemohu pomoci, mě ale Špinavý trik ani trochu nebavil, mě tu nepřišlo prakticky nic zajímavého, zvláštního či jinak poutavého, jen spousta rádobycool dialogů, které ale jen nudili a nepřinesli nic záživnějšího. Ten film se snaží být zkrátka strašně chytrý a vodit diváka za nos, ale díky nezajímavému a mdlému scénáři se to jednoduše ani náhodou nepovedlo. ()

widla

Ach jo.. Utrpení od začátku do konce. Už po několika prvních minutách mě film přestal bavit, ale dle zásady 'vždy film dokoukat' jsem to přetrpěla. Asi mi nesedl žánr, nebo doba ve které se film odehrává, nebo obsazení, nebo všechno dohromady... ()

Sdoom

Jo, je to užvaněný, ale mě to prostě bavilo. A ne jen díky tomu, že tu jsou dvě z nejlepších, nejhezčích a nejsympatičtějších hereček současnosti. Mohlo to bejt líp vygradovaný to jo, na druhou stranu nejde popřít, že je to výborná řemeslná práce s inteligentnim scénářem a skvělými hereckými výkony. Myslim, že si to zaslouží bejt v červenejch číslech. (HD, orig.) ()

BMAJTZ

Tenfilm není špátný, ale má o dobrých 30-40 minut víc než by měl mít. Strašně se vleče a vlastně se tam nic moc neděje. ()

herr_carter

Film, který měl jistě obrovské ambice, se bohužel v mých očích proměnil v nepřehlednou změť nápadů několika lidí, poskládanou do jedné velké nepřehledné nudy v blýskavém kabátku. Zdařilé kostýmy a všudypřítomná kůzlata A.Adams to taky bohužel nezachránily...............moje hodnocení = 4 z 10. ()

Seti

Sice jsem od American Hustle čekal asi o malinko víc, ale i přesto jsem s novým Russellovým počinem spokojen. Uznávám, že nejpalčivějším problémem Špinavého triku je jeho roztahanost, kdy se po hodině cítíte, jakoby uplynuly dvě, a proto by zhuštění děje a prostříhání filmu určitě prospělo. Jinak u mě ale Hustle bodoval jak vcelku chytrým scénářem, který po odlehčené první polovině začne v té druhé nabírat slušné obrátky, tak především hereckými výkony, kdy Russell opět ždímá ze svých oblíbenců maximum (skvělí jsou vážně všichni, ale nejvíc jsem si asi užíval "spolupráci" a štiplavé slovní výměny mezi Balem a Cooperem, kteří vážně rulují). Ano, American Hustle byl pro mě ve finále slabším filmovým zážitkem, než předchozí Russellovy filmy, ale stále se jedná o hodně nadprůměrnou záležitost a potěšující kus filmařiny. ()

Wicky

Nebýt ze začátku špatně vykonstruovaného a nepřehledného vyprávění příběhu a některých opravdu zbytečných scén mohlo to být ještě o chlup lepší. Taky je fajn že Russel už tady netlačí nucenou romanci s nefungující chemií mezi jednotlivými postavami jakož to bylo u Silver Linings Playbook (Vlastně když už si myslíte, že se něco takového rýsuje tak to Russel další scénou přeskočí). Cameo s De Nirem je skvělý a všichni herci hrají vcelku slušně. 60% ()

DavidS.

Russellovi se povedly tři věci - udělat z Jennifer dospělou ženu, z Amy femme fatale a z pouhého retra opravdové sedmdesátky...Na pováženou je ovšem tempo vyprávění, které naštěstí vyvažuje do jednoho skvělý ansámbl...70%... ()

Chipsonator

Sákra! Takové zklamání. Po živém a energetickém traileru jsem se těšil jako zlodějíček co má zrovna okrást svou naivní kořist. Obsazení je snové, dobová atmosféra funguje ale příběh je tak nějak nezáživný, sice přímo nenudí, ale ze židle nezvedne a osudy postav vám jsou tak nějak ukradené (přestože všichni hlavní aktéři hrají skvěle). Tohle je prostě zklamání jako hrom....Aspoň že Amy a Jennifer jsou sexy. 60% ()

Mistickzz

Už to tu spomenulo pár uživateľov, tak sa budem opakovať. American Hustle je fil, pri ktorom sa vám zdá, že je dva krát taký dlhý ako naozaj je. Enkláva skvelých hercov nezachraňuje (inak skvelými výkonmi) tu nehoráznu nudu akú nam tentokrát O´Russel priniesol a keby nie je týchto hercov tak dám len dve. Ja som sa nudil. ()

Pyth

Ach jo, proc mam vzdycky obrovsky ocekavani od filmu, co ho nikdy snad nenaplni. Necetl jsem si o cem ma film byt, jen sem vedel, ze tam bude oblibenkyne Adams a ze se bude jednat o film z doby nedavno minule a pujde o podvod (= uz ted by pro me film mel mit tri hvezdy). Bohuzel, vic toho nenabidne. Prirovnal bych to ke Kapitanu Phillipsovi - zbytecne utahane a jedna dobra pulhodina ten film proste zachranit nemuze.. ()

klukluka

Ty voe, to není v červenejch??? Dyť to byla fakt mega prdel. Asi jsem divnej. Ale scény mladej policajt versus starej policajt byly nezapomenutelný!!! A ty herecký výkony!!! - Cooper a Bale Oscary, okamžitě! ()

wooozie

Jako když vlezete do nejluxusnější restaurace ve městě. Zevnějšek vypadá dokonale, obsluha vyhlíží solidně i ta večeře, co vám šéfkuchař strčil pod čumák, vypadá k nakousnutí. Jenže s prvními sousty zjišťujete, že není všechno zlato, co se třpytí. Večeře není výborná ani odporná, nevoní to, ale ani nesmrdí. Kapela co vám hraje u stolu neurazí, ale ani náhodou nenadchne. Obsluha je sice kvalitní, ale šichtu si odmaká znuděně a za jejich "výkon" by jste nedali spropitné ani náhodou. A přesto všechno majitel restaurace očekává, že si podnik zamilujete a rádi se tam vrátíte. Ani náhodu! Při pohledu na casting vás napadá, že tohle musí být tutovka. Bohužel jsou si toho vědomi i představitelé, kteří si to odehrají a myslí si, že mají vystarané, nicméně to se šeredně spletli. Russell American Hustle zrežíroval tak, že film není nudný, on je přímo uspávající, nic neříkající se zbytečně přemrštěnou stopáží a v závěru to všechno vyšlo celé na prázdno. Všechno je takové nijaké, průměrné, až příliš útočící na experty a filmové ceny, ale absolutně nestravitelné pro diváky, minimálně pro ty neamerické (stejné, jako loni u Lincolna). American Hustle je mdlý film s šancí uspět u expertů, ale já ho už znova vidět nechci, protože mě nemá šanci oslovit a za týden si na něj ani nevzpomenu. ()

adam9

Potenciál byl větší, hype vytvořen kritiky je přílišný, i tak se však jedná o kvalitku. Úvodní minuta filmu začíná dokonale, prostřední část je slabší, no konec skvěle vypointován a po dvou zhlédnutích plně pochopen. Herecké výkony jsou class a jestliže se dá nějaká nominace na Oscary obhájit, tak to bude právě u kvarteta herců, z nichž nejvíce září duo ze Silver Linings - Jennifer Lawrence a Bradley Cooper. Cameo Roberta De Nira bylo nejvíce funny společně se scénami s J-Law. Za největší slabiny pokládám málo emocí, a již zmíněný prostředek filmu. Celkově si mě to až tak osobitě nestáhlo, což je asi největší zklamání po namlsání ze Silver Linings a Fightera. Jinak ale není, co vytknout. Doba 70. let líbivá, soundtrack taky a hlavně ty Cooperovy vlasy, srandovní pupek Balea a luxusní výstřihy Amy Adams. ()

HiddenDragon

Docela jsem se na "American Hustle" tesil - pote co ziskal zlaty glob za nejlepsi komedii - ale rek bych ze je to dost nevyzpytatelny film. Ani se vylozene u nej nezasmejete, ani nezaplacete. Pichne tu sem, tu onde...z kazdeho zanru si bere trochu. To by samo o sobe nebylo spatne, nemusi byt vse zaskatulkovane. Ale ono to jako celek i pusobi kostrbate. Je to snimek o podvodnicich a jedina hodnotna myslenka, kterou divakovi da, je asi jak rika Rosenfeld: "svet neni cernobily, je extremne sedy". Kazdy se tu snazi prezit, coz je defacto hl. motto pribehu. Vcetne agentu FBI, kteri v honbe za zalobami take nehraji ciste. Kazdy hleda svou chvili slavy, misto na slunci. Nekde se to podari, nekde ne, nekde se to prezene az moc. A to same se da rict o jednotlivych scenach. Nektere jsou fajn, ale jine jaksi prepiskle a neladici. Ani postavy vlastne nejsou nijak sympaticke a jedine, co si budu asi za mesic vybavovat, bude pupkaty Bale. Je fajn, ze se film snazi ukazat i politiky s lepsi tvari, kteri nehoni jen vlastni zisk, ale jinak me zkratka ty charaktery neoslovily. A vzhledem ke stejnemu reziserovi i hercum (Lawrence, Cooper)...asi se mi nebude libit ani lonska "Terapie laskou" (2012) ()

Bobek15

"Nesnáším děje. Zajímají mě hlavně charaktery postav, to je vše." - David O.Russel. No, to je síce pekné, klásť dôraz na charaktery postáv je, nepochybne, veľmi dôležité, no rovnako dôležité je dbať na kvalitné vystavanie deja. Pretože takto je výsledkom dobre okostýmovaná kŕčovitá dráma, kde sa hlavné herečky predbiehajú, ktorá bude viac sexy a v ktorej mal režisér možnosť vďaka silnému hereckému arzenálu dokonale rozvinúť charaktery postáv, no výsledný dojem, bohužiaľ, zabolí, nakoľko sa jedná o bohapustú nudu. ()

charlie_ando

Musím říci, ze mě velmi překvapilo rozdílné hodnocení tohoto filmu za mořem oproti zdejšímu a rovněž i ta spousta nominací, které toto dílko režiséra Davida O. Russella posbíralo. Rozhodl jsem se tedy té záhadě přijít na kloub a udělat si svůj vlastní názor. Musím se přiznat, že můj celkový dojem z filmu spíš ovládl pocit zklamání. Prostě jako celek to nějak dohromady nezafungovalo, jak by mělo. Děj se líně vlekl dopředu a film nevěděl, kdy má skončit a nakonec uspěchaný vcelku krátký závěr vyzněl do ztracena. Pokud něco výsledný dojem táhne nahoru, tak je to určitě povedený retrolook a velmi dobré herecké výkony protagonistů hlavních postav. Christian Bale je vykutálený podvodníček Irving Rosenfeld, který se může pochlubit "vypracovanou" postavou, propracovanou přehazovačkou a při svých podvodech se drží pěkně při zdi. Jeho znuděnou manželku Rosalyn odloženou ženu v domácnosti si zahrála talentovaná Jennifer Lawrence a přesvědčivě předvádí, že nevyrovnané ženy jsou její parketa. Neméně důležitou ženou jeho života je jeho milenka Sydney Prosser. Bývalou striptérku s výrazným anglickým přízvukem si střihla Amy Adams, která hraje neméně přesvědčivě a to nejen svým často a výrazně poodhaleným hrudníkem. Speciálního agenta FBI Richieho DiMasa jenž má problém s autoritou ke svému nadřízenému a celkově se chová, jak utržený z řetězu si zahrál Bradley Cooper. Lži produkují ještě větší lži, a tak se naši hrdinové a hrdinky noří hloub a hloub do mazlavého bahna podvodů, které hrozí velkým nebezpečím. Promarněná šance, protože to mohl být opravdu nadprůměrný film. ()

Dino5an

Mám rád odlehčené krimi filmy, kdy skupina bystrých jedinců někoho převeze a na konci filmu se dostaví ten wow efekt při vysvětlování, jak se vše stalo. Bohužel tohle vysvětlení AH (ne)nabízí, a tak se na konci jen říkáte, že v čem je vlastně ten vtip a on popravdě žádný není. Je to našláplé herecky a některé scény rozhodně nabízejí nadprůměrnou podívanou, která je ale poražena nechápavým výrazem diváka po úplném konci, kdy to do sebe prostě nezapadá. ()

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

08.03.2015

Denis Villeneuve teď patří mezi nejvyhledávanější režiséry v Hollywoodu. Rodák z kanadského Quebecu začal točit ještě v minulém století, americkou pozornost ale upoutal až předloňským dramatem… (více)

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky