Fiktivní snímek Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou a milenkou Sydney Prosserovou (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), který se zcela vymkl kontrole. DiMaso je s sebou strhává do světa jerseyských politických machinátorů a mafiánů, který je nebezpečný i lákavý současně. Jeremy Renner představuje Carmena Polita, zaníceného, ale prchlivého politika, který se ocitl v pasti mezi podvodníky a FBI. Irvingova nevypočitatelná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence) by se přitom mohla stát onou příslovečnou poslední kapkou, která způsobí, že se mocné hráze intrik a podvodů definitivně protrhnou. Stejně jako předchozí filmy Davida O. Russella je i film Špinavý trik snímkem, který nelze jednoduše přiřadit k žádnému konkrétnímu žánru a který staví na syrových emocích a situacích, ve kterých se rozhoduje mezi životem a smrtí. (Falcon)

666Carnage

Tenhel film se nějak nedostal do moji krevní skupiny. Ten film měl dost rozdvojenou osobnost a to takovou, že byly pasáže, které byli naprosto bravurní a vystřídala je velmi táhlá nuda, která jako by nechtěla skončit a najednou zase přišla excelentní scéna. Film mi přišel dost kostrbatý a nevyrovnaný. Herecké výkony byli zajímavé Amy Adams zářila, Christian Bale kloubouk dolu za jeho proměny s tělem a vahou. Jeho paruka byla excelentní a natáčky Bradleyho Coopera neměli chybu. Jennifer Lawrence sice malou roly ale dobré. Prostě moje pocity na tento film jsou velice smíšené. Tenhle film asi opravdu padne jak komu. 50% ()

honzii

David O. Russell není sympatickej člověk a žádnej jeho film mě nikdy opravdu nestrhnul. Přitom už od pohledu vypadají zajímavě. Fighter, Terapie láskou i Špinavý trik mají atraktivní téma, zajímavé obsazení i ty nejvyšší filmové ambice. Právě režie je ale to, co ty filmy potápí. Občas je podivně hyperaktivní, občas zase mdlá a podivně nezúčastněná. Schovává se za megalomanskou kameru a pár dobovek, ale málokdy vytvoří zapamatovatelnou silnou scénu. Má herecký ansábl jako blázen, jediný, kdo ale opravdu strhne, je bezchybný Christian Bale a krásné tělo Amy Adams. Na frašku je to málo přestřelené, na drama málo dramatické. Příběh mě nijak nezajímal (David O. Russell přece nesnáší příběh, ale charaktery, takže je to asi ok), a postavy mě až na Balea nijak extra nebavily (Jennifer je jednorozměrně pitomá, Cooper vyloženě zklamal). Podivná poetika rádoby velkého filmaře Russella mi prostě nesedí. ()

hunterN

Nepříliš povedený pokus o retro krimi drama, natočené ve stylu à la Scorsese, kde inspirace jeho stylem, filmy i konkrétními scénami řady z nich, je nepřéhlednutelná (práce s kamerou, použitá hudba,...). D. O. Rusell ale není Martym, takže, ikdyž atmosféra 70. let a stylizace postav se celkem slušně vyvedla, výsledek jako celek je rozpačitý a daleko za očekávaním. Jediné co tak člověku po shlédnutí filmu utkví v paměti bude dokonalý gangsterský boss a pravá ruka Meyera Lanskyho, Vincent Tellegio, v podání nepřekonatelného Bobbyho De Nira, slušnou nadváhou a přehazovačkou vyzbrojený Christian Bale, který snad musel čtvrt roku před natáčením každodenně spořádat nejméně 20 cheeseburgerů a proklatě hluboký výstřih Amy Adams. ()

MaaaR@

To se tak neuvěřitelně vleklo! Je pravda, že herci předvádějí do jednoho parádní výkon (hlavně obtloustlej Bale s přehazovačkou nebo šílená Jennifer se povedli), atmosféra doby na diváka taky dýchá docela povedeně, to ale bohužel nedokáže zachránit tu naprostou absenci alespoň trochu záživného děje, dialogů hodných zapamatování či malinko překvapivého zvratu. Všechno to působí jako příběh, který vám vypráví někdo, kdo u toho už napůl spí. Vypadá to jako kdyby Russell dostal minimální limit dvě hodiny ale už po třech scénách mu došel dech a tak požádal asistenta svého asistenta aby ten zbytek nějak vyplnil. ()

ti88na

Dlho som to hodnotenie zvažovala, ale nie štyri hviezdy skrátka nedám, hoci tam Adams a Bale predvádzajú to, čo tam predvádzajú. Film sa však celý čas vlečie ako sopel a tých niekoľko zaujímavých scén, ktoré vzbudia divácku pozornosť to nezachraňuje. Nie je to síce komédia, ale nejaký ten vtípek by to oživil a vôbec nič by nepokazil. Okrem toho v závere na nás nečaká nijaké prekvapenie, skončí sa to presne tak ako som to predpokladala. Christian s pivným bruchom a dôsledne zamaskovanou plešinou, nuž to už asi radšej Mechanik. Ale zato Bradley Cooper v nátačkách, na to si odteraz spomeniem vždy keď ho uvidím. ()

Kanca

Příběhově spíš nuda, ale za ty herecký výkony stejně musím dát nakonec čtyři hvězdy. Christian Bale se svojí nechutnou přehazovačkou a obrovským panděrem vážně exceloval, Bradley Cooper s trvalou a absolutně blbá, ale sexy Jennifer Lawrence jak by smet. A dokonce musím konečně pochválit i Amy Adams, kterou, nevím proč, nemám ráda a ve většině filmech mi spíš leze na nervy, ale tady jí ta role naprosto sedla. Takže za herecké výkony a skvělé dobové kostýmy 70%. ()

Hanys_

Herecky perfektní. Ale jinak je tohle retro drama chvílemi fakt nuda. O. Russell začíná Spielbergovatět a točit na akademickou jistotu. Takže doufám, že na Oscarech bude tohle dílko jen do počtu. 5.5/10 ()

VIPerson

Plejáda herců, motivace postav a dobová výprava jsou super...ale vesměs to nemá žádnou šťávu a film ve Vás nic moc nenechá. ()

Kovaja

Dlouhá stopáž není vůbec na škodu,,dějová linie se sune krok sum krok. Měl sem strach že se v ději ztratím ale vše bylo tak krásně jednoduše vylíčeno že sem byl milerád překvapen.Ch.Bale byl k nepoznání,,takovej pupkatej dědek. Vyzdvihnout ovšem musím obě herečky. Jak mnou poprvé oběvenou J.Lawrence tak od tohoto kousku zbožnovanou A.Adams. ()

kukuuuc10

Nějak se nemůžu ztotožnit s tak nízkým procentem. Mně se film líbil jak z pohledu scénáře, režie i z pohledu hereckých výkonů. Bale si opět nechal zhuntovat tělo, je pro mě naprostý fenomén. Amy Adams, jako kočka s ostrými drápy mi do tohoto snímku zapadla mnohem lépe, než třeba v Man of Steel. Bradley Cooper herecky pořád kvete a Jennifer Lawrence bych tady nejradši vylízal na bílou kost, i když mít takovou manipulátorku doma, asi si to hodím. ()

kolemjdouc

dostat tolik hvězd do obsazení filmu dalo jistě práci ale příšerný scénář a režie to odkopaly.Američané dějiny moc neumí ()

Miller

Film má jasný plus, je docela vtipnej, má výborný masky, občasný hlášky taky fajn, sympatický obsazení, dobrá kamera, hudba. Ale nic se v něm neděje, bylo za deset minut jedna hodina ráno, já byl v cca hodině a čtvrt, a nic, Nehodnotim, co jsem nedokoukal, ale pokud ten závěr není nějakej hyperzázrak, tak hodnocení naprosto sedí. Nestálo mi to za to film dokoukat. ()

tarponko

no čo ti ja viem... úprimne som z toho trochu sklamaný, čakal som od toho viac, a fakt som sa tešil na dobrý film, ale je to také dáke nemasné, neslané... ale Jennifer Lawrence tam proste žeriem... ()

Dyas

Takové pekelné vzrůšo jaké jsem dostal u Vlka z Wall Street, jsem u American Hustle velmi postrádal. Není to špatný film, ale není ani nijak příliš dobrý. Trochu se to vleče a nemá to tak silný spád, ale zabavit to dokáže naštěstí dobře, což bude nejspíše zásluha herců jako je Jennifer Lawrence či Robert De Niro. Rozpočet $40 miliónů ][ USA tržby $105,831,191 ][ Celosvětové tržby $131,531,191 ][ Otvírací víkend $19,106,933 ()

Elyonka

Celý film se trochu vleče, ale stejně má podle mě takové neurčité zvláštní kouzlo, které mě nenechalo to prostě vzít a vypnout. Osobně si myslím, že David O. Russell je dobrý režisér. Líbí se mi jeho styl. Co se týče příběhu samotného, tak to pro mě není nic objevného, ale najde se tam pár zajímavých momentů. Mimoto na Christiana Balea se kouká dobře stejně jako na Amy Adams a Jennifer Lawrence. ()

Itar

Jako na horské dráze, přesně tak funguje American Hustle... chvíli byste O. Russela nejradši prohodili oknem, a za dalších pět minut ho zase zbožňujete. Poslední dvacetiminutovka zachraňuje, co může, ale stejně to není úplně ono. David O. Russell točit umí, jenom se musí přestat snažit být za každou cenu akademický. Tohle není jeden z těch filmů, kterému by takový přístup pomohl. ()

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

08.03.2015

Denis Villeneuve teď patří mezi nejvyhledávanější režiséry v Hollywoodu. Rodák z kanadského Quebecu začal točit ještě v minulém století, americkou pozornost ale upoutal až předloňským dramatem… (více)

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky