Plivu na váš hrob 2

• Filipíny

Vengeance

Krimi / Horor / Thriller

USA, 2013, 106 min

Samozvaný ochránce týraných žen Zdeněk Macura staví další "domeček." Jen není jasné, kdo ho využije.(21.2.2014)

Remake síce nepriniesol nič prevratné, okrem zrejme prevratnej kvalitatívnej zmeny v tvorbe režiséra, no žánrovka to je rozhodne na úrovni spolu s podobnými podarkami toho času ako The Last House on the Left či Mothers Day. Zničoho nič sa zjavila dvojka a bohužiaľ je slabšia ako jednotka. Koncept ostal totožný len sa zmenilo prostredie čo je aj kameňom úrazu, pretože Bulharské prostredie podtrhuje lacnosť filmu rovnako s nevýraznými záporákmi. Kladom je sympatická hlavná predstaviteľka i keď tie výlevy v revenge časti som jej nezhltol tak v pohode ako Sarah Butler v jednotke. Vysporiadanie sa s násilníkmi je v dvoch prípadoch celkom slušná drstota no nikdy ma nebralo umordovanie protivníka infekciou (už to bolo použité v jednom filme ale teraz si nespomeniem v ktorom). Škoda aj pár WTF momentov ako je teleport medzi krajinami či boží zásah v prípade úteku obete. Kto má však rád tento žáner, nedá sa nijak inak ako film odporučiť, petože ako rape and revenge žánrovka obsahuje všetko čo k nemu patrí a I Spit on Your Grave 2 skrátka nemal čím sklamať len prekvapiť a ako tak čítam tak pár skúsených harcovníkov rozsekal na kašu =).(9.9.2013)

Jednička mě vzala a líbila se mě více, i tak se jedná o brutální zábavu, dáli se tomu tak říci.(4.1.2014)

No. Horory "maj" bejt kratší, símpěkně. A režisérův fetiš na zatmívačky mi vážně lezl krkem.(12.9.2013)

Ano, jedná se o zdařilé a plnohodnotné R&Rko, které předchůdcům ostudu nedělá. Ano, jedná se o jeden z nejlepších hororových kousků letošního roku. Ano, má to kvalitu a líbilo se mi to. Proč nedávám plný kotel, po kterém ISOYG2 pokukuje? Zejména z komparativního důvodu, protože ho nepovažuju, a za tím si stojím skálopevně, za lepší film než díl předchozí (remake 2010). Způsobené je to především několika scénáristickými kiksy, jejichž efekt je asi jako když nachčíš do sudu střelnýho prachu. MAXI SPOILER - Nápad s probráním se v jiné zemi je výborný, stačilo jen vyměnit pojebaný Bulharsko za Mexiko, no hned bych byl plné palbě blíž - konec SPOILERu. Dávám 80% čistě v rámci subžánru (R&R), v rámci žánru (horor) je to plnej a doporučení.(8.9.2013)

• - Ve scéně, kde je Katie (Jemma Dallender) znásilňována ve svém bytě, se díky chybnému střihu pozice nože vedle ní několikrát mění. Někdy je pod rukou násilníka, někdy vedle ruky a někdy chybí nůž úplně. (masekjc)

• - Okrem Spojených štátov prebiehala väčšia časť natáčania aj v bulharskej metropole Sofia. (MikaelSVK)