Plivu na váš hrob 2

I Spit on Your Grave 2

Krimi / Horor / Thriller

USA, 2013, 106 min

Ano, jedná se o zdařilé a plnohodnotné R&Rko, které předchůdcům ostudu nedělá. Ano, jedná se o jeden z nejlepších hororových kousků letošního roku. Ano, má to kvalitu a líbilo se mi to. Proč nedávám plný kotel, po kterém ISOYG2 pokukuje? Zejména z komparativního důvodu, protože ho nepovažuju, a za tím si stojím skálopevně, za lepší film než díl předchozí (remake 2010). Způsobené je to především několika scénáristickými kiksy, jejichž efekt je asi jako když nachčíš do sudu střelnýho prachu. MAXI SPOILER - Nápad s probráním se v jiné zemi je výborný, stačilo jen vyměnit pojebaný Bulharsko za Mexiko, no hned bych byl plné palbě blíž - konec SPOILERu. Dávám 80% čistě v rámci subžánru (R&R), v rámci žánru (horor) je to plnej a doporučení.(8.9.2013)

Zcela klasický rape&revenge. Remake původního ISoYG mě příliš nenadchnul, tohle je z nějakého důvodu trochu lepší - asi to bude tou změnou tématu a divák už nemá takovou potřebu srovnávat s originálem, či dalšími klasikami žánru. Celkově: "Rape" spíše slabý průměr, "Revenge" trochu lepší a zase mě překvapilo, kam až se dá zajít (svěrák). Celé to jinak pěkně vypsal Flipnic. A Bulhaři jsou zlí. PS:stejně tenhle žánr musely vymyslet feministky - chlapi jsou čuňata a ať si daj na ženský pozor, protože jinak dostanou pěkně za vyučenou.(18.9.2013)

Prekvapivo slušné a miestami aj vcelku nápadité pokračovanie solídneho remaku exploitačnej klasiky. Aj keď v tomto prípade sa nejedná o pokračovanie príbehu, ale skôr o novú tematickú variáciu, s novou hrdinkou. Tá predstavuje začínajúcu modelku, ktorá sa snaží preraziť, no natrafí na nesprávnych ľudí a namiesto fotenia portfólia ju čaká prepadnutie, únos a znásilňovanie. Podarí sa jej však oslobodiť a pripraviť drsnú pomstu. Takže všetko šlape viac-menej v "I Spit On Your Grave" tradícii a hoci to neponúka nič nevídané, čo by subžánrom rape & revenge otriaslo, ide o chytľavý počin, ktorý sa mi páčil takmer rovnako ako predošlý remake.(7.9.2013)

Téměř identické s prvním plivancem na hrob, až na několik málo rozdílů. Zastoupen je zejména feeling východní Evropy a větší procento násilí a brutality na hlavní postavě. Příběh...respektive tisícikráte viděná historka je v podstatě mdlá, až na pár výjimek. Daleko lepší práci autoři odvedli na formě, než na obsahu. Atmosféra vyniká především v podzemních chodbách a v situacích, kdy se naděje spolu se spravedlností ocitají v nedohlednu. Závěr je poněkud pohnojen, ale to je nejspíš věc názoru. První díl nabídl mnohem více. Ať už z hlediska exteriérů, hororových prvků a charakteru hlavní postavy. 60%(19.10.2013)

• -bad-mad-wolf-

Ze začátku jsem tomu vlastně docela fandil. Beznaděj mladičké holky, utopené v anonymitě velkoměsta, kde ti kolemjdoucí pomůžou maximálně tak obcházením tvé zbídačené mrtvoly, je tu vykreslována solidně. Prostě psycho, depka a masakr, jak by řekl cílový divák. V bulharské epizodě však veškeré ambice zdechnou mnohem rychleji, než zaživa pohřbená modelka - výsledkem je nudné torture porno, které se proti originálu svou samoúčelnost ani nesnaží zakrývat. Vlastně tu nefunguje ani ten vytoužený akt pomsty...(14.11.2013)