Plivu na váš hrob 2

I Spit on Your Grave 2

Krimi / Horor / Thriller

USA, 2013, 106 min

V rámci subžánru rape and revenge určite to najlepšie čo som videl, bolo to lepšie ako jednotka. Film je plný emócii a skvele zahraný, hlavne výkon hlavnej hrdinky bol brilantný. Jej pomsta bola, hm...veľmi vynaliezavá :)(8.9.2013)

Jednička pro mě nebyla nic moc, a proto jsem od dvojky vůbec nic nečekal, nakonec mě ale docela překvapila. První polovina byla solidně napínavá, druhá je sice utahanější, ale má zase svoje momenty, ke kterým stačí říct jen: Auuu!!! Co se násilí týče, tak na tuhle sérii má jen máloco, některý momenty jsou opravdu velmi pikantní a myslím si, že můžu mluvit za všechny pány, když řeknu, že na tohle se dá koukat fakt jen velmi těžko. Víte co mám na mysli... :-X Místy je počínání mařenky, stejně jako v jedničce, trochu mimo meze reality, ale ještě se to dá vstřebat. Docela bych ocenil i technický zpracování, tvůrci to zvládli nečekaně dobře. Pro mě osobně o něco lepší než jednička. PS: Zajímalo by mě, jak se k tomuto kousku staví Bulhaři, přeci jenom je to docela tvrdý zařadit film s takovým dějem takto konkrétně. To zřejmě nebude příliš vhodná reklama pro stát. :-D 55%(20.10.2013)

Nejdřív se musím přiznat, že jsem o existenci tohohle filmu neměl ani ponětí. Horory v poslední době moc nesleduji, ale mám tu zapnutou tu neskutečně cool čsfďáckou věc jméném aktivita oblíbených. A tak v ní čumím, že můj oblíbenec bestlama diskutuje o čemsi co se jmenuje I Spit on Your Grave 2?! No to se na to tedy podívejme. Takže zkusím zhodnotit a předem upozorňuji, že na vás občas může vybafnout nějakej ten SPOILER Takže původní film z roku 1976 je pro mě průměr. Remake mě naprosto rozsekal až tak, že jsem neváhal a napálil plný počet. Jeho pokračování je pak někde uprostřed. Dějová linie je tu místo jednoduchosti trochu překombinovaná a celá ta věc s únosem hlavní hrdinky z USA do Bulharska mi příjde trochu jako píčokulovina, ale budiž. Hlavní hrdinka vypadající jak reklama na hlad tu dostane docela brutální sodovku. V tomhle ohledu bych řekl, že je tenhle díl nejvíc propracovanej. Týrání ponižování a znásilňování si užijeme do sytosti. Problémem je, že pomsta která následuje je oproti vše překonávající verzi z roku 2010 poněkud vyměklá, teda ne, že by to nemělo koule, ale přeci jenom první díl nastavil laťku nepřekonatelně vysoko. Tady sice dostanou hlavní odporníci taky co proto, ale masakr z jedničky to nepřekoná ani nevyrovná. Paradoxně první část filmu, která byla u verze z roku 2010 slabší je tu vydařenější, ale ke konci už to holt nemá takový grády. Teda ne, že bych byl nespokojenej to ne, pořádnou dávku explicitního násilí jsem si užil i zde, ale už tu holt nevidím tu nadstavbu v podobě nějakýho vyloženě kreativního masakru, který by moje hodnocení zvednul. Takže celkově spokojenost na mojí straně, ale kvalit svého předchůdce tohle dílko prostě nedosahuje. 75%(9.9.2013)

O poznanie slabšie ako tri roky stará prvá časť. Klasická žánrovka, ktorá postráda presne to, v čom vynikal jej predchodca. Napätie a atmosféru si Munroe samozrejme zapamätal, ale to je tak všetko. Scenár deravý ako starý hrniec, herecky to tiež nebolo žiadne terno a keby to skrátili o nejakých 15minút, mohlo to byť aspoň ako tak svižné. Ale ak si zgustnete na prvoplánovej brutalite, tak nech sa páči, film v tomto smere má čo ponúknuť. 55%.(26.11.2013)

Prvá polovica za štyri hviezdy, zvyšok ma moc nevzal. Nie že by to bolo zle natočené, len ten dej v Bulharsku celý podráža šupácke nasvietenie a šupácky herci, šupácke interiéry a exteriéry a celkovo maximálne šupácky look, ktorý na mňa nefungoval ani tak pocitom beznádeje (ako pravdepodobne mal), ale skôr otrávením z úmyselnej béčkovitosti. Proste to na mňa pôsobilo ako ďalší Hostel, kde chcú tvorcovia ukázať oné nehostinné podmienky, iba obsadením škaredých hercov a snímaním všetkého za neustáleho šera. Ale mňa moc nezobrala ani jednička (ten preceňovaný amatérsky shit ktorý bol predlohou, ani nespomínam). Asi mi proste vadí keď film vyspoileruje väčšinu deja, už názvom svojho žánrového zaradenia. To chce potom nejakú tú pridanú hodnotu a tou práve táto séria nedisponuje. Ani cez gule vo zveráku. Zlaté Savage Streets(9.9.2013)