Plivu na váš hrob 2

• USA I Spit on Your Grave 2

Katie pracuje jako číšnice, ale chtěla by se stát modelkou. Když se dozví o možnosti nafocení castingových fotografií zdarma, neváhá a navštíví studio. To patří třem bratrům, z nichž se jeden rozhodne Katie znásilnit a za pomoci zbylých dvou i zavraždit. Násilníci ale udělají chybu a pomsta na sebe nenechá dlouho čekat... Katie je mladá číšnice, která pracuje v New Yorku a snaží se stát modelkou. V restauraci se sejde s jednou ženou z modelingové agentury. Ta jí řekne, že by si měla nechat udělat profesionální fotky, aby uspěla. Katie vidí inzerci, která propaguje studio, které profi fotky dělá zdarma. Katie se rozhodne zavolat na inzerovanou nabídku, domluví si schůzku a druhý den dopoledne přijde do studia. Tam jsou tři muži, bratři. Fotograf Ivan ji fotí, ale pak chce něco víc, jinak jí fotky zadarmo nedá. Katie se svléknout nechce a odejde.
Druhý den přijde za Katie domů George, který asistoval u focení. Omlouvá se a dá jí fotky na flash disku. Večer Katie vynese smetí a nezabouchne si dveře. V noci, když spí, se u ní objeví George. Katie je vyděšená a omráčí ho paralyzérem. George ji ale dohoní a v pokoji zbije a sváže.
Volání o pomoc uslyší její soused a kamarád. Když vejde do pokoje, George ho několikrát bodne nožem a zabije ho. Poté Katie znásilní. Pak zavolá bratrovi, aby mu pomohl, protože si uvědomil, co udělal, a neví, co s tím. Na místo přijede jeho bratr Ivan a další bratr Nicolay. Ivan chce zahladit stopy. Společně uklízejí místnost a pak Katie předávkují.
Katie se probudí kdesi ve sklepě, kde je opět znásilňována, tentokrát Nicolayem. Ve sklepě je nahá a připoutaná k trubce. Opět dostane drogy, protože ji chtějí někam převézt. Ty ale tajně vyzvrací, a když ji George chce oblékat a odpoutá ji, praští ho do hlavy a uteče. Na ulici narazí na policisty a ty ji vezmou na stanici. Zjistí, že je v Bulharsku. Na policejní stanici pak přijede žena jménem Anna a tvrdí, že vede azylový dům pro ženy, kterým se stalo něco podobného. Pak Katie veze na americkou ambasádu. Jenže ji odveze zpět do sklepa tří bratrů. Je to jejich matka... (TV Prima)

Kudly4

Myslím si, že jednička byla o fous lepší - prostředí a způsoby smrti. I když poslední brutalitka ve stylu vajca ve svěráku, byla hodně nepříjemná a poprvé jsem koukal skrz prsty !! Hlavní postava hezčí, než v jedničce a taky to tady o hodně víc schytala. Moderní Explo pouze pro otrlé. Za mě super, slabších pět *. ()

Kothy

Přišlo mi to teda o dost lepší a drsnější než předchozí díl. Děj se tentokrát přesouvá do Bulharska, kde je Katie zneužita a poté provádí pomstu. Nakonec to stihne celou rodinu, nikdo neunikne. Některé detaily byly vážně hodně nechutné. Ale zasloužili si to šmejdi. Taky mi to přišlo víc autentické. A jaké z toho plyne ponaučení? Neserte holku z amerického venkova. :D Jinak Jemma Dallender je opravdu kost. :) ()

MikeCool

Sice bylo od začátku jasné, jak se tento film bude vyvíjet (předem vyjasněná pointa), ale kupodivu se mi tento (druhý) díl líbí stejně ba řekl bych, že je na stejné úrovni jako též velmi povedená jednička. V prvním díle se mi "líbila" druhá část filmu, ta vysoce emotivní pomsta, která mě u dílu druhého poněkud zklamala (neoslovila mě dostatečně), ale na druhou stranu druhý díl měl kvalitní první část, jehož snaha o vybudování deprimujícího pocitu zafungovala téměř na 100%. ()

Dzeyna

Musím říci hned na začátku, že jednička byla mnohem víc drsnější a bylo tam mnohem větší napětí a možná i akce. Tady to bylo celé takové předvídatelné akorát v jiném prostředí a s jinými herci a odlišnými chlípnostmi. Ovšem, přiznávám, že hlavní hrdinka byla o dost hezčí, než ta v prvním díle. I přes to všechno, je stále skvělá podívaná se vším všudy!! ()

Campbell

Tak nakonec stejnak jako jednička pro mě průměr. Já se vždycky nechám zlákat hodnocením a pak lituju. Nemůžu říct že mě to zhnusilo jen si myslím že na tenhle film za chvíli každej zapomene. Začátek je strašně zdlouhavej, nebyl nějak šokující a těch 60 minut bylo celkem o ničem. Je sice pravda že scéna kdy ta ženská zradí mě celkem dostala, ale jinak to nebylo nic extra. Co považuju za naprosto debilní je to jak se ta holka dostala z tý krabice, to bylo tak blbý až mě to rozesmálo. Pak se film naštěstí zlepší a konec je fakt humus,, opět není to nejhorší věc co jsem viděl, ale úplně jsem soucítil s tím Ivanem. Co na filmu pochvaluju nejvíce je hudba která je fakt parádní a i kamera je moc pěkná. Postavy nejsou nějak extra dobří ale na druhou stranu se snaží. Jednička se mi líbila víc (už jen kvůli prostředí) ale ani tohle není zas tak špatný jen zbytečně dlouhý a roztahaný. ()

predators

Jednička byla určitě lepší, řekl bych, že si svoji pomstu více "vychutnávala" a tak nějak jsem jí víc fandil. Asi to bylo ale tím, že to bylo poprvé a děj se odehrával někde na samotě. Ve dvojce se část odehrává v New Yorku a další převážná část kdesi v Bulharsku, tedy ve městě. No, nebudu to víc protahovat, týpci a ta pí*ča, dostanou co proto a holčina to díky Bohu zvládne. 60% ()

Claw

Exploitation není subžánr o logice, není to subžánr o tom, jak se kdo kam dostal, jak kdo co přežil, jak na sebe scény navazují… Tento žánr zobrazuje násilí v jeho nejpreciznější, nejzvrácenější a nejvíc intenzivní podobě. NÁSILÍ, zejména sexuální násilí, zneužívání moci, síly a různé perverze jsou hlavním obsahem žánru. To je celá věda, nic víc, nic míň. V sub-sub-žánru "rape and revenge" pak přichází ještě pomsta, která se snaží být přibližně stejně tak brutální a zvráceně hnusná, jako původní hnusné činy na ženě/dívce. Zarchi byl vyhlášený tím, že násilí vůči hrdince zpracoval do několika "vln", útoků, které šly stále po sobě a když už diváci nemohli, zpracoval třetí útok v chatě hlavní hrdinky, který už byl tak moc, že i dnes je to fakt hodně drsný krutý a realisticky působící humáč. Tak se stalo i v prvním remaku, ale to, co předvedli tvůrci tady, to přesahuje absolutně všechny dosavadní meze!!! 60 minut intenzivního kamerou na blízko zabíraného zvráceného násilí, hnusu, krutosti, sexuálního a jiného zneužívání, se valí na hlavní hrdinku bez možnosti vydechnout!!! Kdyby alespoň ta kamera nebyla stále tak nepříjemně blízko, kdyby ti chlápci nebyli tak strašně odporní... a navíc, co všechno vlastně té holce neprovedou. Jsem si říkal, že tam je "úplně všechno" a film boduje i ve srovnání s Asií a když už si myslíte, že to skončí, ono to pokračuje dál a když už to vypadá na konec a říkáte si, tak snad už jsem viděl všechno zlo světa, které se dá holce způsobit, tak Monroe se Zarchim uštědří divákům/hrdince, která je opravdu sympatická, další kopačku do žaludku, další a další... V západním filmu jsem dosud neviděl, aby nějaká holka dostala takovou sadu jako zde... nepamatuji, nevím, v tomto tvůrci překročili hranice a v rámci tak obtížně uchopitelného subžánru jasně dostáli jeho pravidel a diváky, kteří tento žánr mají rádi, přivedli k několikerému fascinovanému úžasu, blahu, sebeuspokojení... a já nevím, k čemu všemu… "ISOYG 2" se stal jedním z nejlepších, nejlépe natočeným, nejdrsnějším a nejkrutějším moderním exploiterem a filmem v dějinách kinematografie vůbec!!! A kdo má rád extrémy a je rád svědkem překračování hranic, tohle je jasný favorit!! Pomsta se mi zdála slabší než v prvním remaku, ono přece jen masakrovat chlapy se rychle okouká, a navíc tady asi nebyla "praktika", která by dostatečně vyrovnala výši brutalitu na hlavní hrdince. Aspoň u mě ne, ale pomsta s náboženským podtextem byla milá, úsměvná a "VENGEANCE IS MINE" je prostě staré pěkné heslo jak na východě, tak na západě. Vznikl pro zasvěcené fanoušky původní verze ze 70. let (gramofon, jizva na tváři, plivanec do ksichtu, skladba z gramofonu...). Ostatní to nepochopí, nevezmou a běžný divák, který má běžný, přirozený odpor k násilí ve filmech tohle vůbec nerozdýchá... /90%/ ()

Rocky62

Téměř identické s prvním plivancem na hrob, až na několik málo rozdílů. Zastoupen je zejména feeling východní Evropy a větší procento násilí a brutality na hlavní postavě. Příběh...respektive tisícikráte viděná historka je v podstatě mdlá, až na pár výjimek. Daleko lepší práci autoři odvedli na formě, než na obsahu. Atmosféra vyniká především v podzemních chodbách a v situacích, kdy se naděje spolu se spravedlností ocitají v nedohlednu. Závěr je poněkud pohnojen, ale to je nejspíš věc názoru. První díl nabídl mnohem více. Ať už z hlediska exteriérů, hororových prvků a charakteru hlavní postavy. 60% ()

SeBig odpad!

Nevinnou pěknou tvářičku znásilněj, pak se jim pomstí a tváří se u toho tak drsně, že je to píča. Námět vohranej už v osmdesátkách, nevim proč tohle má čtyři díly..sračka. ()

Chrustyn

Režisér, který natočil remake prakticky zapomenutého hororu o drsném znásilnění a ještě drsnější pomstě, dokázal, že i remake může být lepší než originál. Tentokrát přináší pokračování, které má s původním filmem pouze stejnou myšlenku a to znásilnění a následná pomsta, jinak používá jiné exteriéry i charaktery. První díl se mi až překvapivě líbil, ale pokračování pouze vaří z vody a vše viděné akorát znásobuje a násilí zobrazuje až zbytečně explicitně. Ani první díl nebyl žádná pohádka, ale v tomto případě zachází tvůrci až na kraj únosnosti a veškerou atmosféru nebo napětí přebíjí nechutné násilí. ()

korbitch22

Z lesa do New Yorku a Sofie, atmosféra, herecké výkony uvěřitelné, atmosféra znepokojující, násilí surové a emoce velice tíživé, takhle to mělo vypadat už před třiceti lety!Jediný film ze série, který má co nabídnout a mě osobně šokoval a bavil...75%. ()

heyda

První polovina velmi solidní, druhá už výrazně slabší. Dva hlavní zvraty působí hloupě. Jak ji dostali do Bulharska a sociální pracovnice jako matka těch zvrhlíků je jako slušnej úlet. První díl byl prostě lepší, avšak i zde si fanoušci brutálního násilí najdou své. Třeba drcení koulí nebo zanícení těla. Pro příště by taky nebylo od věci zkrátit stopáž, přidat víc děje a hudby a ubrat řvaní. To lze pár minut vydržet, ale ke konci už to vážně leze na nervy. 55% ()

rollman1

Dle mého názoru, se tento snímek vyrovná, ne-li dokonce předčí remake z roku 2010. Dějová kostra je stejná, jen jiné prostředí, herečka atd. Pro mě to byl prostě totální Masakr, celé peklo, které zažívala postava bylo delší, podle mě i horší, jak psychicky tak fyzicky. Všechna ta beznaděj a pomalé smíření s krutou smrtí, to mě upřímně dostalo (zase).Co se týče druhé poloviny pomsta slečny byla krutá a fandil jsem jí co to šlo. Násilníci umřeli krutě a odporně. Za mě určitě plný počet. ()

Nettrass

Trochu eklbrutalní, pro silné nátury. Zauzlovaly se mi z toho meridiány a nebudete věřit, kam se mi přesunuly čakry. Opravdu hustej hereckej výkon a dost silně to působí. ()

SOLOM.

Uběhli sotva tři roky a Steven R. Monroe se rozhodl natočit další pokračování této kontroverzní „série“. Děj na předchozí remake původního filmu nějak nenavazuje, jen obsah filmu opět nabídne pořádnou porci znásilňování, pošlapání lidské důstojnosti, mučení a krvavých okamžiků. Tentokrát se navíc dočkáme skutečně „důmyslné“ odplaty, ve které budeme mít šanci shlédnout opravdu pestrobarevnou a hlavně pěkně krvavou pomstu, plnou elektrického jiskření, sraček či jsem měl konečně tu čest vidět, co to znamená „mít koule ve svěráku“. Možná si řeknete, že I Spit on Your Grave už nemohl nabídnout nic nového (to jsem si popravdě myslel taky), ale k velkému překvapení jsem se dočkal opět solidní podívané. Kvalita sice oproti předchozím filmům lehce pokulhává, ale i tak jsem si to užil až do poslední minuty. 70% ()

ARI50

Kapinku slabší ale to vůbec nebráni že opět jsem dostal hněv a potom jsem dostal to co jsem čekal plnou parádu pomsty a záchvatu vzteku dobře dobře tohle si urobila výborně. ()