Běž, chlapče, běž

• Německo Lauf Junge lauf (více)

Srulikovi je devět let, když v roce 1942 uteče z varšavského ghetta. Schová se v nedalekých lesích, kde se se spolu s dalšími uprchlými židovskými dětmi snaží přežít do konce války. Spí v korunách stromů a živí se tím, co si sami uloví nebo ukradou na přilehlých farmách. Hlad a zima Srulika ale přinutí, aby se vrátil zpátky do civilizace, kde si musí změnit jméno na Jurek Staniak a předstírat, že je sirotek z katolické rodiny. Ve vesnicích potká lidi, kteří riskují vlastní životy, aby mu pomohli, ale i ty, kteří ho zradí. Dojemný a zároveň inspirující příběh o cestě jednoho chlapce, který musel ze dne na den dospět, aby přežil. (A-Company CZ)

Accuphose

Jako nesedl jsem si z toho na zadek, ale je to krásně uvěřitelný a moc hezky zpracovaný drama. V souvislosti s tím si musím vzpomenout na Nabarvené ptáče.... jen tohle si odnese naprosto opačný hodnocení :-) ()

goauld

Opět se ukázalo, že nejlépe dokáyou točit filmy ty země, které si v době 2WW prožili krutovládu pod bičem samozvaných vládců evropy - nacisty. Obzvláště poláci... Film o malém Srilíkovi (Jurkovi) byl velmi realisticky natočen. Hlavní představitel svou postavu źyda stvárnil bravurně. (Ostatně válečných filmů, jejichž ústřední postavou je židovské dítě - věru mnoho natočených nebylo.... vzpomínám si maximálně na deník Anny Horowitzové a to je asi tak vše) Co se týče americké produkce - o "něco" se pokoušli ve filmu Dáblova čísla... ale ..... at se amíci snažej sebevíc - na evropskou produkci to nestačí.... (ano.... samozřejmě existují i "vyjímky" .... bohužel.... třeba takový rádoby autentický válečný film s Mádlem ;-) ale... ten přecejen byl určen spíše tomu "americkému" publiku, tudíž často poněkud -přepálený- v některých vypjatých pasážích.... takže to pochopitelně s Jurkem nelze dát na stejnou rovinu ;-) Každopádně - opět musím uznat, že poláci stále uměj filmy s válečnou tématikou točit a myslím, že Wajda se za současné filmové režiséry stydět rozhodně nemusí ;-) ()

radek.896

Filmů na téma 2. světové je spousty, ale tento patří mezi top. Srulikův ,,Jurek Staniak'' příběh o útěku před nacisty je dost napínavý a slabší povahy jej obrečí, po zapálení vesnice jsem očekával, že je to jeho konec a ejhle příběh pokračoval... ()

cougar66

Film o malém židovském chlapci a jeho nekonečném běhu před německou mašinérií s cílem přežít a nezapomenout že je žid. Film celkově hraje na city, někdy možná až moc, ale i přesto film dokáže chytit a držet si Vás až do konce kdy si řeknete že v životě není nic co Vás dokáže zastavit. ()

Tereza11

Tento film je stále v akci...vypraví o chlapcovi jménem Srulík (Jurek Staniek), kterých prchá pryč při zátahu na Varšavské ghetto, a schovává se v lesích a venkovských usedlostech, po dobu dvou let aby se dožil konce války...I když na téma holocaustu nepřináší snímek nic nového nejde mu nic vytknout... Co si ale cením na celém filmu nejvíce je to jak je natočený reálně a přirozeně.... ()

LukasLukas

Dobrá práce hlavně od malého hrdiny, kterému jsem držel palce až do úplného konce. Slzy taky proběhly, jak jinak, nešlo se ubránit, to co předvedl patří k nadlidským výkonům. Bravo. ()

funesfilm

Osudy detí, sú nie tak často vo filmoch z vojnového obdobia zobrazované. Je ťažké vidieť utrpenie mladého človeka. Tu sa podarilo u diváka nejeden krát možno vyroniť slzu, či zastonať od súcitu. Predsudky ľudí rozhodli o osude malého chlapca. Musí neustále niekam utekať. Bez istoty pokojného detstva. Svetové vojny zmenili svet a pohľad naň. Ústredná postava je hrdina doby, v ktorej žil. Prišiel nečakaný hendikep. Bojoval s tým. No, vyhral. Pohľad na silu,odvahu, akú niet tak často vidieť. ()

StandikK

Další z mnoha filmů, který ukazuje, jaké to bylo za 2. světové války. Tentokrát však očima malého židovského chlapce, který musí zažít neskutečné věci, aby si zachránil holý život. ()

Shagrat

Silný příběh dle skutečné události. Tato doba byla určitě strašná a nechtěl bych ji zažít. Přežít muselo být velice těžké.. ()

space weaver

Nějak mě při sledování pořád nabíhalo porovnání s filmem "Chlapec v pruhovaném pyžamu", který mě dostal do kolen. Tady je vidna evropská produkce a je tomu dobře. 73% ()

PORTER44

Malý židovský kluk a jeho přežití války,dobře zfilmované drama ze smutnými scénami z Polské produkce,dobré herecké obsazení. ()

milos.bradik

Pokud bych viděl tento film dříve než Nabarvené ptáče, tak bych dal čtyři hvězdy, ale v porovnání s ním vychází tento film o dost hůř. Takže bohužel, jen tři. Navíc, ta fikce, že jde o skutečný příběh, kterou tady většina recenzentů sežrala i s navijákem, tak to je podle mne podraz na diváky. ()

54. Zlín Film Festival startuje již 30. května 2014

54. Zlín Film Festival startuje již 30. května 2014