Portrét sedmnácitileté dívky během čtyř sezón a čtyř písní.... Studentka Isabelle během léta v jihofrancouzském letovisku absolvuje svou první sexuální zkušenost. Prázdninová epizoda je však jen začátkem příběhu zvídavé dívky, která se po návratu do Paříže začne za peníze scházet s nejrůznějšími staršími muži. (oficiální text distributora)

dr.fish

Mně vždycky iritovaly tyhle typy žen- chladná smutná kráska. Člověk nikdy neví na čem je, co se jí to v hlavě honí, a může se ukašpárkovat,aby z ní vytlouk alespoň úsměv. Hledá pořád způsob, jak jí udělat radost, nějak rozehřát. Nakonec se začne obviňovat z neschopnosti a ztrácet sebevědomí. A může za to ta ženská, protože ta se prostě rozehřát nedá. A to ani v sedmnácti, ani v padesáti. Ne, ne, ani náhodou- nechci mít nic společnýho ani s takovýma ženskýma, ani s tímhle filmem, ten je taky unylej až běda. 50% ()

kocik1

Pomalu plynoucí intimní zpověď sedmnáctileté holčiny vyrovnávající se de svou sexualitou poměrně dost šokujícím způsobem. Film se sleduje dobře, co mi na příběhu ale vadilo, je to, že mu chybí alespoň náznak odpovědi na to "Proč?" ()

viperDavid

Pozor obsahuje spoiler Kdyby nešlo o to, že tý holce je sedmnáct, vlastně by to bylo jen o klasické prostituci. Navíc ten konec až zbytečně zdramatizovali. Nicméně výběr hlavní role, byla trefa do černého. Nedovedu si představit, že by tuto roli zahrála jiná herečka s takovým sexuálním nábojem jako krásná Marine, i když o krásu tady vůbec nešlo. Bohužel příběh by mohl mít na víc, kdyby ho rozvedli do jizev sedmnáctiletého mládí. 3* ()

Johnny.ARN

Nuž, taktiež forma zárobku. Neviem čím to je, ale zatial čo som videl film o nynfomanka, tak bol z francúzskej dielne. Čajka si niečo vyskúšala, chcela viac, zapáčilo sa jej to a už to išlo. Nie nadarmo sa hovorí, že kto ochutná niečo lepšie, do horšieho už nechce ísť. Pekne vystavaný dej, s pútavým úvodom do deja, zlomom, úpadkom a sľubný, záverom. Nie nejak zbytočne naťahované, ale bez väčšej emočne vypätej scény, ktorá mi tam jednoducho chýbala. Nezvrhlo sa to, postavy ostali v medziach scenára, možno ten záver bol prekvapivejší ale rozhodne nie neočakávaný. Ako bolo povedané, experimentovala. A mala chuť v tom aj pokračovať. Je to len o psychológií a ponímaní toho, čo je správne a čo nie v danú chvíľu. 3 z 5 ()

Helmutek

Vůbec to neni špatnej film, jak by z místních hodnocení mohlo vyznívat - celkově je mi to mnohem sympatičtější než třeba Nymfomanka. A docela mě to vzalo. Herci jsou dobrý a přesvědčivý, i když je pravda, že samotná Marine toho herecky zas tak moc nepředvede. A s tim, že to ani tak neni film o dospívání jako spíš o tom, že zpovykanej a znuděnej fracek pořádně neví, co se sebou, to v zásadě souhlasim - ale copak to něčemu vadí? Copak by se o tom nemělo mluvit, točit o tom filmy atd.? A když už jsme u toho, myslim si, že to s dospívánim, hledání sebe sama svejch hodnot v dnešní době relitvního luxusu a blahobytu vlastně souvisí víc, než se může zdát, byť je to pohled možná z trochu jinýho konce. Za mě je to mezi 3 a 4*. ()

venison

Hodně nezávislé drama o lehce narušené (až asociální) dívce Isabelle, které se sex nelíbí, ale přesto jej musí provádět a nejlépe za peníze.. Mapuje počátky jejího sexuálního života přes brigádu prostitutky během jednoho roku.. Ve snímku se moc nemluví.. Sex je velmi cudně zachycen.. Traumata tu nejsou žádná.. Minimum emocí.. Špatné to nebylo, dobré taky ne.. ()

Bobik9

Marine Vacth je jistě velice pěkná slečna a člověka baví se na ní koukat, nicméně mu je chvilkama až zle, když to vidí. Není to žádné veledílo, které by vás nějak oslovilo. Plyne si to pomalu svým tempem. Chvilku vás naštve a potom zase zklidní. Ničím však nijak zvlášť nepotěší. Je z toho hodně cítit taková ta francouzskost a určitě to stojí za to vidět. Jednou však stačilo a příště si musím pustit něco veselejšího. ()

hanagi

Zkusila by to každá, kdyby měla odvahu. To určitě! Za pár peněz (které nepotřebuju) sex se svým pradědečkem - ale je něžný. Sex s umaštěným tatíkem - taky zkušenost (plus příplatek). Sex s neurotikem a s trochou ponížení - taky to mohlo dopadnout hůř... A do toho zděšená matka, která nechápe. Tak její pocity si vybavit umím, i ten strach a věčnou otázku, co jsem udělala špatně! ()

nevermore

Neškodný film, který jde mimo mě. Nemám rád ty oduševnělé rozjímání o pocitech druhých, které však my běžní smrtelníci nemůžeme pochopit. Zvláště potom pokud jde o křehkou dívku ve vývinu, která se začne bavit běhounstvím a sama neví proč. Pro peníze ne, s maminkou má výborný vztah, v životě jí nic nechybí. Všechno podtrhl dementní závěr bez vyústění. Kdyby to nebylo tak hezky natočené a dobře zahrané, dal bych méně. Aspoň že filmovému řemeslu se tu však rozumělo. ()

Hollohlaway

Hlavní představitelka je opravdu krásná a velmi výrazná. Přehršel nahoty a velmi naturalistické sexuální scény jsou věc která divákovi utkví nejvíc, ovšem motivace mladé hrdinky a příčiny prodávání vlastního těla mi byly celý film záhadou. Rebelie? Probuzená sexualita? Nuda? Netuším. Dramatický prvek je zastoupen v podstatě její jen nezletilostí a rádoby nevázáností,...nevím.Za mě nic moc. ()

LuciusWlk

Až na smyslnou Marine Vacth snímek nic zásadního nepřináší. Jeden život, jedna pouť, rozhodnutí, následky. Nymfomanka byla alespoň trochu upřímější, více živočišná. ()

cachina

Film sleduje osudy dospívajcící dívky (jak již český název napovídá 17leté) během jednoho roku. Přičemž hlavní tématem je její sexualita. Vyprávění je rozděleno na čtyři části podle ročních období. Každé období / část vypovídá o událostech, kterými si Isabelle prochází (v létě přožije svou první sexuální zkušenost, na podzim se živý jako luxusní prostitutka, v zimě se o jejích přivídělcích dozví rodina a na jaře prochází katarzí). Snímek je lehce dráždivý, a to hned v několika ohledech. Za prvé díky svému erotickému napětí (ale žádné explicitní sexuální scény nenajdete). Za druhé pro své kontroverzní téma - nezletilá dívka se živý jako prostitutka pro starší klienty. Reřisér se také jemně dotýká i dalších problématických témat jako nevěra (matky či jejího ,,oblíbeného" klienta), voyarského bratra, jenž sleduje svou sestru v choulostivějších sitaucích. A za třetí je film dráždivý ve vztahu poskytování informací či vodítek divákovi o motavacích hlavní hrndinky. Divák se neodozví žádné důvody, proč Isabelle dělá to, co dělá. Pochází z celkem dobře situované rodiny, nic jí nechybí, peníze nepotřebuje. Proč tedy dělá prostitutku? Proč nemůže navázat normální milostný vztah? Film nabízí mnoho otázek, ale bohužel již neposkytuje odpovědi (nebo jsem možná nedával pozor). ()

Seti

Ve většině francouzských dramat artovějšího rázu, které jsem měl v poslední době možnost vidět, se nezřízeně souložilo, ženy se nestyděly v zájmu scénáře odhalit a kamera se nestyděla je při tom zabírat. Jen 17 není v tomto směru výjimkou. Jedná se o obraz mladé dívky, jež se rozhodla z mně ne zcela zřejmých pohnutek si při škole přivydělat escort servisem. Právě otázka po Isabellině motivaci byla pro mě asi tím nejzajímavějším, co ve mě film zanechal. Jednalo se o touhu po samostatnosti, vzdor proti matce, či jen pouhopouhý chtíč? Možná že o všechno a možná, že o nic z toho. Film vám totiž nic nevnucuje a to včetně žádných explicitních vysvětlení. Jen si tak pozvolna plyne a všechny soudy při tom nechává na vás. Ke konci jsem si začínal myslet, že se jedná o interpretaci přísloví, jež Isabelle řekl jeden z jejích klientů v autě, ale pak jsem došel k závěru, že šlo prostě o akty zapříčiněné citovou vyprázdněností. Kdo má chuť na trochu toho psychologizování po francouzsku, tak by mohl dát Isabelle a jejímu nenechavému klínu šanci (mimochodem, co se mladé nastupující krásy týče, tak se ve Francii celkem urodilo). ()

M.Niccals

v tomhle příběhu chyběly emoce jako sůl. stále jsem čekal na vzrušení, na nějaký zvrat, který však nepřišel. dostala se mi jen chladná a velmi plytká studie dospívající ženské duše a pohled na svět teenagera jako na svět plný nudy, přetvářky a marnivosti. svých 17 si pamatuju trochu jinak. ()

KoRner

Príbeh o neplnoletej fľandričke vôbec nechápajúcej možné následky svojho konania. A čo je ešte prekvapivejšie, okrem matky to nedochádza asi nikomu. Na Marine Vacth sa vážne dobre pozerá, lebo je to kus, ale inak je príbeh úplne o ničom. Celý film je iba "jeden bežný deň v živote nymfomanky" a nemá ani stanovisko, či konala správne, alebo nesprávne. ()

666Carnage

Já chápu, že z toho prvního sexu nic moc nechtěla a chtěla zařít něco víc tak si vybrala starší a rozjela dráhu úspěšné prostitutky ale nečekal jsme že se budu muset prokousat skoro sto minutami nudou! ()

Ashar

Typický příklad toho, když si děti nerozumí s rodiči a když potřebují od rodičů pomoc, kterou nemají. Naopak k rodičům nemají důvěru, když vidí, že sami rodiče nejsou morálně pevní. Hrdinka to zvládala ještě dobře, má neteř zašla v sedmnácti ještě dál, jezdila do Prahy, kde jako domina ukájela své sexuální touhy bičováním a fyzickým trestáním mužů. Její rodiče se to nikdy nedozvěděli. ()

kolemjdouc

tak nevím,mě to přišlo jako návod pro dospívající dívky kterak přijít snadno a rychle s trochou sebezapření k obolusu který se vždy hodí.Úsměv ve vás vzbudí asi vyděšené oči mladíka (jméno honem nevím) kterého měla Isabelle v parádě jako posledního.A když se do toho přomotá ještě vdova po jejím mecenáši který toho koníka v posteli nepřežil....no nic. ()

F.W.Colqhoun

Co přesně řekla? ... Isabelle se krátce po přetrpěné plážové defloraci německým chlapcem vydává na společensky nepřijatelnou cestu prostituce. Je možné, že by dávalo cílevědomé dívce větší smysl souložení s viagrovými dědky, než banální randění s vrstevníky? Zvládne to v budoucnu dělat i jinak? Má právo nakládat se svými vydělanými penězi? a spoustu dalších otázek klade Francois Ozon a nikoho nesmí překvapit, že ... Nic. Nic nevysvětlila. Vždyť víte, jak to s takovými ženskými je. Když jsem film viděl před deseti lety poprvé, považoval jsem za nutné zmínit Buñuela. Dnes to udělám jen proto, abych ho z uvažování o neproniknutelné (ironie jení na místě) postavě Isabelle spíše vyloučil. Formálně nemá Ozon se španělským klasikem společný jen status klasika. Isabelle a Ozon nacházejí na rozdíl od Buñuela ve vlažných hotelových dobrodružstvích z šokujícího hříchu jen vybledlé odlesky vyčerpaných možností. Ale i tak. Isabelle to dělá dobře: Na rozdíl od společensky posvěcených svazků a styků si lze takhle užít alespoň zábavu telefonického sjednávání a hotelovou obsluhu. A není vyloučené, že poznáte (v biblickém smyslu) kromě vyšeptaných samolibých čuňat někoho vážně zajímavého. A že pravda lásky je někde venku, nikoliv v manželské ložnici. Marine Vacth, které bylo v době natáčení 22, nikoliv 17, je úžasná. ()

PF 2014

PF 2014