Portrét sedmnácitileté dívky během čtyř sezón a čtyř písní.... Studentka Isabelle během léta v jihofrancouzském letovisku absolvuje svou první sexuální zkušenost. Prázdninová epizoda je však jen začátkem příběhu zvídavé dívky, která se po návratu do Paříže začne za peníze scházet s nejrůznějšími staršími muži. (oficiální text distributora)

zelvicka.

Ten humor mladé běhny mi rozechvěl bránici na dlouho dopředu. Herečka je skutečně velmi krásná... Film sice neodkrývá to proč začala s prostitucí, já si věc domyslel po svém. Aspoň jsme měli večer co rozebírat. ()

Tomyfrok

Za všechno snad jen výstižné "zase ta Francie" a prosté "proč?". Jde totiž o dva základní prvky, jenž se mi hlavou honily po celých pětadevadesát minut v sále. Věčně nahá Marine Vacth pro mě totiž ani není ztělesněním krásy, ani mi nepředvedla nic, abych se nemusel přestat tak nechápavě ptát. Popudy jejího jednání mi zůstaly na míle vzdálené, byť námět filmu není vyloženě špatný. Ale pokud se sedmnáctiletá dívka po ztrátě panenství rozhodne pro dráhu prostitutky, asi by mě zajímalo PROČ. Místo toho je zde režisérovo zjednodušení ve skoku po ročních obdobích, a tak místo postupného vývoje postavy je pokaždé servírován jen fakt, že taková a maková byla, když zrovna padal sníh či když venku začala zelenat tráva. Nemluvě o jistém příběhovém klišé sexu mladé se starým, ale to bych spoileroval. Ne, že bych si liboval ve škatulkování, ale Jen 17 mi pouze potvrdilo, že s francouzským filmem si úplně nerozumím, či si s ním možná neumím úplně poradit. Nemluvě o tom, že komediálních prvků zde není ani na pousmání, ale to snad ani nevyčítám, jen si tak skuhrám, že se zase projednou nenaplnilo moje očekávání. Tak zase příště. (50 %) ()

mira007

Poetika toho filmu byla poetičtější než téma samo. Pěkná herečka stvárnila svou postavu velice dobře - nedostupnou, tajemnou ( a to tak, že motivaci svého prostituování si divák musí domyslet sám ), ale za peníze ji mohl mít kdejaký dědek. ()

Sygauras

Vlastně nevím jak se k tomuto tématu / filmu, mám postavit. Isabelle je dívka která po první zušenosti se sexem, nachází potěšení v těchto zkušenostech pokračovat. Nebylo mi úplně jasné, jestli Isabelle je nymfomanka, která sex spíše potřebuje a nebo má sex ráda natolik aby si užívala plnými doušky. Neměla jsem pocit že by byla prostitutka, i když samozřejmě jak se do toho přidaly peníze, bylo jasné že se pohled změní, protože i ty peníze jsou dost zvláštním prvkem, když rodina není nijak chudá a Isabelle netrpí nedostatky které by ji nutily peníze brát. Marně jsem hledala nějakou emoci u které by Isabell dala jasně najevo, že tohle dělá proto aby poznala to nejlepší sexuální uspokojení, jenže ona nehledá ten nejlepší sex, prostě spí z lidmi a nenechá na sobě znát žádný pocit že to je ten okamžik který hledala a vlastně mi po nějakém čase, Isabelle přišla spíše jako znuděná holka, která našla v sexu jak oblibu, tak i možnost vydělat peníze. Sexuální scény mi nepřišly nijak pobuřující, nebo překračující tu pomyslnou hranici erotična, stejně jako mi přišly ve filmu i malinko zbytečné a nemuselo to tam ani být. Sexuální zvědavost nijak neodsuzuju, každý máme své hranice a své touhy, ale musím se přiznat že jsem tu zvídavost Isabelle malinko záviděla. Bylo vzrušující (ne sexuálně) sledovat jednotlivé zkušenosti. Připadalo mi že film nemá konec, nebo nemá takový konec kterému bych rozuměla. Marine Vacth, je krásná. A nemá problém z nahotou, což ukázala i ve filmu Dvojtý milenec. ()

Milky.

Chtěl jsem k tomu jakože něco napsat, ale pak jsem si přečetl komenty a zjistil jsem, že vlastně nemám co. Nejlépe to asi vystihl MartinezZ. Už nemám co dodat. Chtěl jsem vidět krásnou puberťačku se vším všudy, viděl jsem. Příběh? Myslím si, že v podstatě reálný do té míry do které si člověk s českou životní úrovní umí představit život francouzké bohaté střední třídy. Hormonální zmatky mladé Isabelly jsou sice napřesdržku, ale vcelku pochopitelné na její věk. Takových zmatených buchet jsem poznal dost. Bohužel žádné mi tehdy neřekly, jestli šlapou a za kolik. Za mě příjemné sobotní "podívání" a vhled to francouzské kinematografie. A jestli původní bílé Francouzky vypadají v 60-70ti jako paní na konci, tak je mi líto, že nejsme z Francie. ()

Domec

Nejvetsi problem filmu je v tom, ze vlastne za celou dobu nepochopim proc zacala s prostituci. Cela pointa filmu je neodkryta coz je docela blby, kdyz je to prakticky jenom o tom. KVIFF 48 ()

Brylin

Portrét sedmnáctileté Isabelle ve čtyřech ročních obdobích odkrývá překrásnou i tajemnou dívku, které letní iniciace i pozdější hra na prostitutku nepřinášejí explicitní odpověď na otázky a touhy, jež jí víří hlavou. Ozon je výborným pozorovatelem a znalcem žen. Pod jeho přesným vedením exceluje Marine Vacth, která je náladová, smyslná, zmatená, rozhodná i nepochopitelná a zvláštním způsobem vtahuje diváka do svého světa. Máte pocit, že jí rozumíte, i když vlastně netušíte proč. Melancholickou atmosféru snímku dotváří čtyři písničky Françoise Hardy a i díky nim zůstává Jeune et Jolie dlouho v paměti. Ke kladům filmu patří také výkon G. Pailhas v roli matky a Charlotte Rampling, která zkrátka nesmí v Ozonových dílech chybět. Čtyři hvězdičky. ()

HanaM.

Rebélie dospívání. Scény, které člověku tak trochu připomínají jeho vlastních sedmnáct. Krom toho, že se naše hrdinka rozhodne krizi dospívání řešit poněkud svérázným způsobem a to prostitucí. Málokdo by věřil jak lehce může Ozon téma prostituce a dokonce i smrti pojmout. Jak prohlásila kamarádka vedle mne: "Doufala jsem, že se budu smát, ale netušila jsem, že se budu smát tak často." ()

Thomas_xxxxx

Keď to mám porovnať s Trierovou Nymfomankou I., tak toto bolo o dosť konzervatívnejšie, avšak ako celok to bolo zaujímavejšie. Príbeh o 17- ročnom dievčati, ktoré sa rozhodlo zarábať si prostitúciou. A celkom úspešne jej to aj išlo. Trochu mi vadilo, že Marine Vacth hraje 17 - ročnú, ale v skutočnosti má 23, čo už bolo badať. Skôr by som prijal do hlavnej úlohy niekoho, kto vyzerá viac na 17 rokov. Takto to nebolo celkom autentické. ()

kdosizrosy

Jednu věc filmu zajisté nikdo neupře - hlavní představitelka Isabelle je prostě pěkná. Snadno vás okouzlí její křehkost a i při tak poklidném a nenápadném snímku vydržíte občasné nutkání usnout. Samotný děj toho moc neřeší, nic nevysvětluje, všechno jen lehkým tempem vypráví a nabízí nám podněty k vlastní interpretaci. Někdo popudy sexuálně se probouzející sedmnáctky nepochopí, jiný jim možná bude bez obtíží rozumět - stejně jako vdova po při souloži zemřelém staříkovi. (Na začátku filmu mi hlavě znělo "She was just seventeen, you know what I mean".) ()

Vesecký

Film to byl tak skutečně na 80 %. Pro generaci přede mnou by asi jeho shlédnutí byl šok, ale naše a další generace už přece jenom chápe erotiku trochu jinak než v manželské posteli. Přesto je to film, který je varujícím svědectvím o tom, jak snadno se může sedmnáctileté děvče dostat na scestí. Kurva jednou, kurva napořád... Asi je to pravda, třebaže se Lea, vlastně Isabella, snažila téhle nálepky se zbavit, když byla tvrdě poučena starcem, který pod ní v okamžiku největší rozkoše skonal. A pak přišel spolužák, kterému se oddala, ale náhle, když se mu při milování nedařilo, zase v ní zvítězila zkušenost prostitutky. A ona si uvědomila, že takhle pokračovat skutečně nemůže. Ale kdo ví, jak by vypadalo pokračování tohoto filmu, v jehož závěru se Isabella setkává s manželkou své oběti... ()

tomo41

4 ročné obdobia, jedna okúzľujúca Marine Vacht a poetické, intímne rozprávanie o dospievaní a sexualite 17-ročnej Isabelle. Jeune et Jolie je ukážkou Ozonových režisérskych a scenáristickych schopností. Pre mňa patrí tento film medzi to najlepšie, čo som z roku 2013 videl. ()

edie sedgwic

Film, ktory by mohol celkom vylakat buducich rodicov. Nadherna Marine Vacth pocas neho nazbiera sexualnych skusenosti na rozdavanie a zapletie sa do skutocne neprijemnej zalezitosti. Trochu ma zmiatla zaverecna cast s Charlotte Rampling, ktora mi do pribehu tak nejak nesadla. Kazdopadne Ozon je ostrielany reziser a vie ako natocit filmy, ktorymi divakovi pohladi oci aj dusu. ()

TrebleClef

Dobře zvolené téma, které je mezi populací častější, ale ve filmech tak časté není. Velice dobře vykreslené charaktery a jednání daných postav. Mladá dcera se kurví za prachy, a když to praskne, tak je matka šokovaná, přitom dcera ví, že se matka taky kurví, a správně jí to vpálí do ksichtu, což matka vnímá jako vrchol drzosti. Dívku prostě baví sex a má ráda prachy. Líbí se mi, že role jsou zahrané úplně normálně, v klidu, nic nepřehrávají, film si nehraje na moralistu ani není pseudointelektuální. Divák má prosotr pro vlastní úvahy a názor.Pro mě čupr film s čupr závěrem. ()

malypivo

Upřímně, kdyby to byl americký film, byla by to blbost. Evropské filmy mají svoje kouzlo - především pak ty francouzské. Film o dívce, která hledala propojení mezi sexem a láskou. Každou kapitolu její fáze života uzavírá příjemná francouzská píseň. ()

Saur.us

Výprava do duše sexuální turistky, kterou Ozon oproti Trierovi podal mnohem citlivějším, méně šokujícím způsobem. Ač celý snímek silnými zápletkami nebo gradacemi neoplývá, nenudil jsem se. Zadíval jsem se a ponořil do Ozonovi filmařiny a krásy Marine Vacth. Silná 3. ()

Matli

Hlavní představitelka je fakt hezká sakumprásk, ale jinak scénář tak nějak o ničem, nic, co by člověka překvapilo a celkově nic závratnýho. 38 ()

PF 2014

PF 2014