S láskou, Rosie

• Velká Británie Love, Rosie (více)

tranquill

Docela překvapení, ač to zprvu vypadalo na teenagerskou romantickou komedii, byla to velice příjemná romanticko-dramatická sága. ()

Dm1tr1j

Ich vzťahy sa zapínali a vypínali tak rýchlo až to cvakalo. Je to vlastne film o dvoch relátkach čo sa hanbia povedať si o svojich citoch. Tempo bolo veľmi uponáhľané, zrejme pretože námet nebol celkom dobre spracovaný a museli zobraziť veľa budovania vzťahov a ich kolapsov (zrejme si chceli šetriť čas a preto sa vracali stále ku stredoškolským "láskam"). Takéto skratky nefungujú a každý vie, že keby sa naozaj milovali a vedeli, že tak často sa im rozpadajú vzťahy tak jeden na druhého počká a skúsia to skôr ako vo filme. ďalej neviem či sa flákali vizážisti alebo nebol rozpočet ale starnutie postáv bolo skoro nebadateľné. Niekoľko britsky vtipných scén, nostalgický soundtrack a nokia 3310 to ale podvihli v mojich očiach. Keďže som to preklikal hodnotiť to nebudem, ale určite to neodporúčam pozerať. ()

FeriusParfax

Dost klišoidní film. Ale která romantická komedie není klišé? Příběh byl klasicky tak předvídatelný, že ho nebylo těžké s šibalským úsměvem na rtech předem předvyprávět. Ale i přes to všechno bylo na této romantice něco víc a dost mě to chytlo.  Sam Claflin je ultra sexy chlap s nádherným přízvukem. Stejně tak Lily Collins, která je strašně roztomilá. Jakožto velká drsňačka jsem se rozbrečela jen jednou. Zkrátka je to taková lepší, odpočinková romanťárna, která ničím speciálním nepřekvapí, ale je vám u ní prostě dobře. ()

rvp

Musím se přiznat, že mě ten film celou dobu štval. Tenhle typ příběhů "co nejvíce klacků pod nohy" naprosto nesnáším. Proč pro boha neudělají jednou film, kde jsou všichni štastní od začatků až do konce? Možná by to nikoho nebavilo :-D Tak se to napínalo, pořád víc a víc, až už nedokázali udělat konec, který by mě dostal. Jinak skvěle udělaný film, vtipný, dobří herci, super hudba. Líbilo se mi to, teda spíš nervovalo, na tři hvězdy, ale za ten anglický akcent dávám hvězdu navíc, takže nakonec * * * *. ()

VeeDee

Tak nějak koukám jako blázen na to vysoké hodnocení. Rosie je sympaťanda, ale Alex nepobral ani trošku charismatu - vypadá jako umělý Ken a není z té dvojice cítit žádné jiskření. Film chvílemi hraje na city, to ano... ale je celkově tak zvláštně poskládaný, do sebe nezapadá a některé scény jsou tak přehnané/umělé. Mám se smát náhlému zvracení do kabelky? Není mi deset. Film je absolutně nerealistický... za podíl na domu si koupím hotel na pobřeží? Ha ha. Prostě palec dolů! ()

GodKnows

Dal som manželke možnosť vybrať film, ktorý si pozrieme. Nemám s tým problém. Má dobrý vkus, páčia sa jej kvalitné filmy. Jediný zádrhel je, že sa jej páčia aj romantické filmy. Ale to je asi normálne . Ja tento žáner veľmi nevyhľadávam. Samozrejme, že sú romantické filmy, ktoré si aj ja rád pozriem ale keď nemusím tak radšej nie. Recenzie dávali nádej, že by to nemuselo byť až také sladučké a dalo by sa to zniesť. A tak sa aj stalo. Ako oddychovka s polovičkou celkom fajn. Keď sa ale človek chce pozrieť bližšie, tak to radšej nie. Príbeh síce nie je prepchatý rôznymi klišé (i keď ich tu samozrejme nájdeme) ale je nanajvýš priemerný, ničím nezaujímavý a miestami aj dosť nelogický. Ani herecky mi to nesadlo. Lilly je fajn ale inak to bolo slabé, kŕčovité a málo zaujímavé. Scenáristicky a režisérsky nie je toho moc, čo hodnotiť. Toto mohol natočiť akýkoľvek režisér a výsledok by bol rovnaký. Z hudby si nepamätám nič, nezaujímavé. Možno to vyzerá, že na film príliš veľa kydám nepozeralo sa to zle. Malo to aj pár vtipných momentov, len to bolo jednoducho málo zaujímavé, čiže priemerné. Dávam za 2 a 1/2*. ()

Design

To tady všichni něco berete? Nebo fakt nevím. V prvé řadě by filmy neměly hodnotit existence před prvními měsíčky a lídé, kteří postrádají část mozku. Pak tu je v červených kdejaká krávovina, u které poprvé Mařence zvlhla prdel a Jeníčkovi konečně spadly koule. Pro další nactileté, kteří u tohodle filmu hodlají v budoucnu onanovat, doporočuju naplnit sklenici vodou, vložit ji do mrazáku a pak ji vytáhnout a sledovat jak voda mění skupenství, Bude to víc zajimavé a náučné než tahle okatá vypatlanina. ()

Khalia

A já pořád čekala to klišé a ono nikde, no fakt! No dobře... úplně na konci malé klišíčko je, ale až dorazíte nakonec, vězte, že už ani nebudete doufat... Naprosto famózní komedie nadupaná po celých 100 minut. Jeden z těch filmů, ke kterým se budu ještě mnohokrát vracet, ráda. ()

bearmeedek

Nemám problém vypustit slzu u citových scén a nestydím se za to. Na základě některých vysokých hodnocení jsem si tentokrát nachystal lavor a osušku. A nic, sucho. Rosie byla ve své roli dobrá, Alex toporný a nic nepředvedl. Hudba ve filmu příjemná. Na příběh se dalo dívat, ale podruhé už nemusím. Vadily mi neustále se opakující snahy o životní spojení obou hlavních postav, přičemž Rosie naivně čekala a milovala a toužila. Zatímco Alex obtahoval vše, co se kolem něj mihnulo, jen aby údajně vzbudil v Rosie touhu. Vybíral si slepice bez mozku, ale "na úrovni". Takže nad jeho návratem na konci příběhu nebudu jásat ani plakat. Hodnotím na 50 %. Dvě hvězdy z důvodu příliš vysokému celkovému hodnocení. ()

mira.l

Bylo to takové ... trochu neobvyklé. Něco mezi 3 a 4 *, trvalo docela dlouho, než mě to nějak vtáhlo do děje, a asi deset, patnáct minut před koncem jsem si říkal: to přece nemůže TAKHLE dopadnout...:). Celkově mi to připadalo takový utahaný, ne příliš záživný, těžko říct, kde se stala chyba, možná to trochu v mém případě bylo i volbou pro mě relativně neznámé Lily Collins, která mě napohled zase tak nezaujala, stejně tak pro mě neznámý je i Sam Claflin, možná to bylo tím, že ústřední dvojice se míjela až příliš dlouho... No, zatím za tři, ale do budoucna nevylučuji změnu... směrem výš, dolů to jistě nebude:). ()

markotter

Konečně po čase pořádný film s přívlastkem "romantický". Jsou tam dva docela sympatičtí hrdinové, kteří k sobě dost dlouho a kostrbatě hledají cestu. Akorát hlavní hrdince se od samého začátku všechno tak sere, že jsem si v půlce filmu říkal, že to je spíš tragédie (podaná s jemným humorem). Naštěstí ale vše dobře dopadlo a mně to vůbec nevadilo, co svědčí o nesporných kvalitách tohoto filmu. ()

E lan

Čistokrevná romantika v příjemné vkusném provedení s dobrými herci, mezi kterými to správně funguje. Je to originální příběh a člověk nakonec přeje dvojici jen to nejlepší. ()

rejsek9

Kdybych měl na romantických filmech odsuzovat jejich předvídatelnost, asi bych si neužil vůbec žádný, ale síla těchto filmů není většinou ve zvratech nebo složitých příbězích. Jenže S láskou, Rosie na tohle trpí. Když např. Rosie přece jen vezme na milost oficiálního otce, stejně se z něj vyklube nehodný hoch (korektně napsáno). Jakmile se jejich životy vzdalují od sebe, dá se už vyloženě očekávat, jak to dopadne. Sice měl film originální myšlenku, ale mě zanechal zcela chladným... ()

vodnicka

Hodnocení jsem snížila ze čtyř hvězd na tři. Hlavním důvodem oproti jiným romantickým komediím, které si u mě vysloužily lepší známku, byl přebytek klišé. On je to opravdu příjemný film, ale u mě nefungoval tak dobře jako třeba "Stuck In Love" (taktéž si v něm zahrála Lily), "What If", "About Time", "Láska v oblacích". Na rozdíl od vyjmenovaných filmů ten výsledek "Love, Rosie" dře. Chybí tomu kouzlo, lehkost, je to jen další obyčejná romantická komedie, ale se skvělou Collins, která film drží. // Poprvé viděno v Cinestar Ova 31.12.2014 // ()

RajAthen

Aneb co zmůže jeden špatně "umístěný" kondom v jinak vcelku romantické komedii. S tou osudovostí to krapet drhne, zejména ke konci snímku, le co bychom nepoložili na oltář přátelství, které je hlavním motivem filmu. Respektive hned je jasné, že to přátelství mezi mužem a ženou není hned od počátku, ale o není jasné všem... a o tom je náš příběh. A v rámci žánru je vlastně fajn.:) ()

HoR

Klasická nedeľná romantika, kde je už na začiatku jasné, ako to zasa skončí. On je učebnicový príklad ideálneho muža, ona zasa roztomilá no trocha nedospelá baba. Ako býva zvykom, než si táto dvojica nájde cestu jeden k druhému, aj tu sa musí prekonať nejaká tá prekážka. Vlastne dve. Nie, tri, štyri... Bolo ich toľko, že by sa z nich dala poskladať viacdielna argentínska telenovela. No ale dá sa to. Stačí bagatelizovať všetko to pozadie, prekonať nejaké predchádzajúce vzťahy, tehotenstvá, svadby a hľa, happyend je na svete. Tu to funguje i keď sa zdá, že už to zachrániť nejde. Hlavná dvojica ale namiesto mozgu používala srdce a tento dezert je určený práve takto zmýšľajúcej skupine divákov. ()

pistik

Lepšie ako drátom do oka. Zato ale horšie ako vytrhnutie zubu kliešťami. Radšej by som si dal vytrhnúť tri zdravé ako to pozeral znova. ()

loveless

Od vždycky nejlepší kamarádi Rosie a Alex se na její 18 narozeniny opijí a ona si pak prostě nepamatuje, že se políbili, což vyvolá nepříjemnosti, okolo kterých se točí celý děj tohohle romantického filmu. No, nebylo to nic moc, příběh měl sice potenciál, ale byl tak nějak divně ztvárněn a tak to pro mě zachraňovalo jedině to, že oba představitelé hlavních hrdinů Lily Collins a Sam Claflin jsou prostě sympatičtí, přestože jejich postavy jsou místy dost přiblblé. Neurazí, nenadchne, asi, mě nebavilo. ()