Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), velení tanku Sherman a vydává se s jeho pětičlennou posádkou na vražednou misi v týlu nepřítele. Tváří v tvář přesile početní i palebné a v doprovodu naprostého zelenáče, který se v jejich četě souhrou okolností ocitl, je Wardaddy se svými muži nucen získat navzdory veškeré pravděpodobnosti štěstí na svou stranu a dovést do úspěšného konce své hrdinské pokusy zaútočit na samotné srdce nacistického Německa. (Falcon)

sir-dave

Bez děje, bez celkové války, za to se třemi luxusními tankovými scénami, které bez problému vyplnily skoro většinu filmu. K tomu všemu se dá navíc vypíchnout úsek s německou rodinkou, "nesmrtelného" Pitta kropícího desítky skopčáků na tanku a hodného SSsáka. Díky našlapaným efektům lítajících střel nebo zničeného okolí to vypadalo hodně reálně, možná až moc. Postavy sice bez příběhu ale castingově dobře vybrané. Vojenská Hollywood oddychovka jak má být, lepší než suchá Patrola a zatím nejlepší Ayerův film. ()

Radiq

Mhmmm, film o tankách, možná i o tancích. Dokud se nezačlo schylovat k závěrečné bitvě uprostřed křižovatky, bylo to docela dobry. Pravda je sice taková, že mnohem víc bych uvítal komplet provařenou posádku, než přijetí novyho panickýho ucha, ktery se navíc zdráhá zabíjet. Dostává nás to totiž často do hluchejch míst, ktery filmu moc nepřidaj. Prostě dokavaď se tam dějou boje něbo jiny vojensky čáry máry, je na co koukat. Teda až na tu závěrečnou bitvu. Ta nám ukáže nejen to, že stmívání může přijít během 2-3 vteřin, ale taky to, (spoilery) jak je německej SS pluk blbej a nechá se vystřílet jedním nepojízdným tankem. Ale celkově jsem toho nepochopil víc nebo spíš to odporovalo zdravymu rozumu a realitě - proč toho mladyho nechali žít, proč Pitt i po smrti vypadá jak švihák lázeňský, proč se ti praví američtí hrdinové do té bitvy vůbec pouštěli atd. Jo a docela pitomy bylo taky to, že ten jejich prostě nikdo z nepřátelskejch nemohl trefit. Prostě první polovina filmu fajn, druhá polovina filmu zklamání. ()

Sabrewulf

Škoda toho silně přestřeleného finále, jinak by to bylo za plnou polní. Sice se vždycky rozčiluju, že se pořád točí druhá světová namísto opomínané první, jenže tohle bylo s tanky a takové filmy nerostou na stromech. Zaujalo i ve scénách, kde se jen kecá. LaBeouf konečně nepřehrával a vlastně celé osazenstvo hrálo fajnově. ()

Mol

MIGHT AS WELL GET A LITTLE TIGHT. WON'T BE AROUND FOR THE HANGOVER!! Válka co z udělala z lidí vraždící mašiny, zvířata, ale v jádru nakonec se špetkou dobra a hlavně obrovskou odvahou v srdcích. Film měl pro mě pomalejší tempo a konec kurevsky přepálenej. Jako vím, že za války se stalo spousta neuvěřitelných věcí.. jako Audie Murphy, ale tohle už chtělo být moc senzace. Nastává spousta otázek proč? Proč si nevzali do tanku všechnu munici a pak museli pro ní ven? Proč elitní oddíl SS nepoužil pancéřové pěsti ihned? Proč nesmyslně všichni nabíhali proti kulometům? Ale je to film. I když si sám sobě na konci vykopal hrob se svým "epickým" finále. SHUT UP AND SEND ME MORE PIGS TO KILL!!! ()

Deyw

Skvelej film, "nadherne" zobrazeni valky, ktere se jentak nevidi 👍 sestava hercu je naslapana jako prase, ale pitt je strasnej demon - doporucuju - ps: audiovizual je jinej level kurva! 🤌 ()

Remivsremi

Fury se s tím od začátku vůbec nepáře. Tento válečný film je drsný, špinavý a plný skvělé zvládnutých bojových pasáží. Dokáže vám předvést tu sílu tanku, který si to valí terénem a začne pálit na vše živé. Navíc je to pěkně nemilosrdná podívaná, Ayer se nebojí ukázka ty odporné stránky války. Dlouho mě válečný snímek takhle nesemlel a jsem rád za možnost vidět toto dílo v kině. Závěr byl možná už trochu přepálený, ale celkový dojem je více než pozitivní. Pro všechny milovníky pořádné bojové podívané je Fury jasná volba. ()

kjakob

Válečný film o tom, že zabít ještě nemusí znamenat přežít. Hrstka ultra-drsných tankistů na cestě Německem, se kterou strávíme komorní (matka a dcera) i velkolepé (tanková bitva) momenty. V mých očích to neskutečně shazuje závěr, který je asi nejvíc WTF momentem celého filmu. ()

Khumbac

Jon Bernt je skvělý herec. Prokázal to již u zombie seroše. Pittův americký gzycht mě štval. Líbilo se mi když kulomety pálily, světla a rachot jako na silvestra. Válka byla masakr. ()

espana

Bombastický film s úžasnou tématikou. To realisticky udělané prostředí, fantastičtí herci do kterých se vžijete a ten konec. No prostě paráda, jeden z mála filmů, kde se ztvárňuje že ani Američané nebyli za 2 sv. žádní svatoušci. No popsatelný jedním slovem fanatstickoparadněúžasný film. :-D Každopádně doporučuji shlédnout, stojí to za to. ()

Lamprea

Ohromná škoda, vždycky mě dokáže nasrat, když se film rozjede, je to bomba, všechno šlape, ale pak si tvůrci řeknou: proč bychom to dělali tak dobrý, asi, nebo nevim v čem je problém.. Takže, tenhle film je bomba tak do zhruba do poloviny, výborná scéna u oběda po dobytí města třeba, to sem zíral, chvílemi se mi hlavou honilo 5*, jenomže pak přijde na scénu klasický, tupý, americký klišé, hafo výbuchů a bitva jako prase, jenomže problém je v tom, že to už jsme všichni viděli tak stokrát, a což o to, ono by to i fungovalo, ale to by si ten film nesměl na začátku hrát na něco úplně jinýho, takhle to akorát kazí dojem. Jak jsem psal na začátku, velká škoda.. 3* Ještě by se slušelo vyzdvihnout herecký výkony v podstatě celý posádky tanku v čele s Pittem. ()

Cedr

Aritmetický průměr všech válečných filmů, který je jasnou sázkou na jistotu. Jako správný průměr se nevymyká v tom dobrém ani v tom špatném. Biblické citáty, klišé, skvělá akce, méně skvělá akce, zajímavý úhel pohledu, ubohý scénář, okoukané postavy, povedené a méně povedené dialogy. Od každého ale jen trochu, aby si přišli na své všichni a film se příliš nevyhoupl z neurážlivého středu. Osvědčený recept tak nějak zasytí, ale přidat si nepůjde nikdo. Mohl to snadno být chlapský film roku a místo toho máme zase a opět tradiční "citlivý zelenáč si projde peklem", navíc v příšerně generickém odvaru. Naštěstí se na většinu akce moc dobře kouká. ()

tatanapope

Film byl v celku zajímavý,děj to mělo,ale zdálo se mi,že to trošičku přepískli s efekty a občas něco málo lehce nedomysleli.Střílení z tanků vypadalo jako laserová show a když na konec zůstali z posledním tankem M4,který by jen tak mimochodem tigra rozhodně nezničil z tak tenkým dělem,tak mě velmi zaujalo,jak rychle se setmělo,to mě doslova pobavilo.Film v podstatě poukazoval na lidskost,kdy na začátku jeden z vojáků odmíta zabíjet a nakonec díky podobnému německému vojákovy přežije.No,celkem dobré to bylo. ()

Kulik.Z

Pompézní! Trošilinku "americký". Brad tři sniperský kulky, zabil ho až německý granát... Ale i tak pěkný! 90% ()

Doudis19

Hrozně "důležitý" film. Nebýt té americké nabubřelosti s jakou točí válečné filmy, mohlo se jednat o super akční nářez s perfektním ozvučením, dostatkem krve i špíny a lidskými hrdiny. Trošku vykonstruovanější scénář by pak tolik nebil do očí. ()

eJacques

Kam se hrabe Goebbels na Hollywood. Myslel jsem, že nic horšího než oslavované Bratrstvo neohrožených není, ale chyba lávky, vagóny patosu a mrakodrapy klišé. Zvládl jsem to do první bojové scény a pak proklikal všechny další... Nereálná americká sračka plná absurdních scén ve stylu 0 až 1 mrtvý Amík na 150 Němců. Zakopaní Němci z úkrytu tanky netrefují nebo se střela smýkne a odrazí nebo ustřelí jen hlavu, zato Amíci střílí stylem one shot one kill, přičemž stihnou vystřelit 3x častěji. Tiger s převahou dostřelu jede proti pohyblivým Shermanům, to už jsem si rval vlasy. Borec s panzerfaustem čeká asi tak 15s, než si Amík nabije kulomet a nechá se popravit, aniž vystřelí... Poslední čtvrtina, kdy 4 ramba v nepojízdném tanku vystřílí asi tak půl Wehrmachtu, jejichž vojáci vesele nabíhají před jejich kulomety, už je vyloženě na zblití... V reálu potřebovali 6 Shermanů na 1 Tigera nebo Panthera, 5 zničeno a ten šestý se konečně dostal za německý tank a zezadu měl šanci ho zničit, kde byl pancíř tenčí: https://www.youtube.com/watch?v=Ns6l7sCoWX4 ()

Triple H

Prvé dve tretiny veľmi slušná, jednoduchá a poctivá chlapská vojnová strieľačka. Žiadne prehnané psychologizovanie - skrátka nacisti = zlí a amíci = dobrí. Veľa testosterónu, veľa tvrdého humoru a v pravý čas citlivejšia (a veľmi dobre spravená) vsuvka. Herci tip top, na čele s alfáckym Pittom. Bohužiaľ príde záver, kde sa heroizuje, modlí, cituje biblia a statočne bojuje proti mnohopočetnej presile. Skrátka trapošina, ktorá výsledný dojem zráža dole. Ale Ayer umí, to nie že nie - len pevne verím, že žiadne patriotické sračočky si nenájdu cestu do Suicide Squad, pre ktorý sa inak javí ako výborná voľba. ()

mr.kliky

solidní řežba se skvělýma charakterama, který vás více či méně během filmu budou nějakým způsobem srát, abyste jim ale na konci stejnak poctivě fandili. co se týče nerealističnosti, jako asi jo, ale ne do míry, kdy by mi to mělo kazit zážitek, některý scény sugestivní a výživný jako prase, takže za mě dobrý... a ten, kdo si chce stěžovat na patos u kategorie "válečný film USA", je regulerní blázen... ()

jedna_vrana

„Ste v Nemecku v nepriateľskej krajine. Buďte v strehu. S láskavým dovolením 2. obrnenej divízie.“ Ak chcete film o druhej svetovej vojne, môže to byť pre vás správny výber. Ak sa niektoré momenty nezhodujú s historickými faktmi, potom je vhodnejšie siahnuť po nejakom dokumentárnom filme. Niektoré scény sú druhoradé a slúžia len na navodenie celkového posolstva. Pretrváva klaustrofobický pocit z pobytu posádky v stiesnenom priestore tanku. Toto je vojnový film, ako má pôsobiť: surový, násilný a dehumanizujúci. Pozoruhodná pozornosť je venovaná detailom a akčné scény sú vystavané, aby udržali diváka v neustálom napätí. „Ideály sú krásne. História je krvavá.“ ()

viperDavid

Luxusně natočený válečný film s špičkovým obsazením. Že Brad umí hrát antinacisty to jsme se už přesvědčili dříve, ale tentokrát mě přesvedčili i jiní, například Shia LaBeouf. Z kina jsem odcházel opravdu nadšený ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (více)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce