Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), velení tanku Sherman a vydává se s jeho pětičlennou posádkou na vražednou misi v týlu nepřítele. Tváří v tvář přesile početní i palebné a v doprovodu naprostého zelenáče, který se v jejich četě souhrou okolností ocitl, je Wardaddy se svými muži nucen získat navzdory veškeré pravděpodobnosti štěstí na svou stranu a dovést do úspěšného konce své hrdinské pokusy zaútočit na samotné srdce nacistického Německa. (Falcon)

Jamajdzan

Za jiných okolnosti se tank Fury mohl stát útulným prostředím sitcomu z druhé světové. Zde se však stal domovem, útočištěm i noční můrou posádky jednoho z nejpůsobivějších a nejvíce fungujících válečných filmů vůbec. Partičce okolo seržanta Wardaddyho to spolu šlape jak na tankovém pásu, každý z členů je výrazný, snadno zapamatovatelný a bojuje s krutostí války svým osobitým způsobem. Někdo silou, někdo vírou, někdo humorem a někdo hledáním lásky a pokoje v těch vzácných maličkostech, který drsný válečný svět nabízí. Možná film místy působí až příliš surově, ale co jste čekali? Todle je válka: "nejlepší práce jakou jsme kdy měli". Ten kontrast naprosté nenávisti a malých činů dobroty nepřátel vzájemně je velmi působivý. Spoustu momentů, kterých jsem se bál už před vstupem do kina, mohly dopadnout trapně a zapůsobit na dojem z filmu jako mina na pohyblivost tanku, ale scénář si s nimi poradil nad očekávání dobře. Eskadra posil přeci nemusí vždy na poslední chvíli po americku zachránit den (viz. Ryan) a i jeden německý tank, může pěkně pocuchat spojeneckou přesilu (což je jev často výdaný za skutečné války, měně však ve filmech). Možná není náhoda, že si Pitt vystřihl hlavní roli v obou mých top filmech z 2.WW (Inglourious Basterds a nyní nově i Fury) a to v nutno dodat velmi podobné roli. A co více dodat k maximálnímu vcítění se do role, než to, že se Shia LaBeouf (představitel "Bible"), během natáčení, po několika osobních rozhovorech s Bradem Pittem, stal skutečně křesťanem? :) ()

Lavinia

Alias 4 vzteklí v tanku a bažant. Star-Wars-optika zjevně zamlžila mozek většině komentátorů, spíš to vypadalo jako bitky na planetě xy, neustálé zaměňování civilního obyvatelstva, wehrmachtu a esesáků mě rozesmálo, a málo chápu pointu, že ne všichni Němci jsou zlí ... ti hodní tedy viseli? Nebo jsou všichni lidé stejní? Nebo to bylo to kuřátko s baterkou? Chápu, obstarožní milovníci na něco přesedlat musí. Story je přímočará: tank na sklonku války bojuje, až dobojuje. Jeho dobojování ovšem hrdinství nějak postrádá. Šokovat to taky nemělo čím, jsou daleko hrůzostrašnější filmy z let dávno minulých, kde válka člověkem silně pohne. A dlouhá stopáž to nezachrání. ()

DavidWebb

V zásade veľmi zručne natočený filmík z DSV, ktorý vyzerá vizuálne hodne realisticky. A nebyť niektorých "maličkostí" tak by som to určite zohľadnil aj o dva stupne lepším hodnotením. Proste mi to nedá, aby som objasnil svoje "len" tri hviezdy - tento snímok je jednoznačne z A-čkovej kategórie o čom svedčí nielen casting ale aj celkové prevedenie a u takých nechcem byť tak zhovievavý, ako si to dovolím pri béčkach. Takže: Mexičan v tanku. To už antirasistická úderka v Hovnowúde asi prehnala. A kde bol černoch? Ďalej, ja som ročník, ktorý ešte zažil základnú vojenskú službu takže veľmi dobre viem, ako to vyzerá, keď sa strieľa svietiacimi nábojmi. Tu to bolo až príliš efektne farebné - omnoho realistickejšie to vyzeralo v Band of brothers časť 8 Posledná hliadka. A nakoniec aj pateticko-americké rozhodnutie Pitta v závere by som zožral, ak by posledný člen posádky tanku dopadol tak, ako by dopadol v skutočnosti a nie úplne sprostým spôsobom prežil - áno spoiler!, ale to bolo už tak mimo kofeľ až ma to nasralo. Je to škoda, ten koniec to jednoducho celé zhovadil. ()

Mahowny

Ze začátku jsem byl až překvapenej, jak se to krásně rozbíhá. Vypadalo to skvěle, ta depresivní atmosféra, to zobrazení války jako kýble sraček, kterej z lidí spláchne všechnu naději a radost ze života. Pak příjde vysmívání víře, to já moc rád a z hodnýho křesťánka se stane chlap (první otazník).... Pomalu se to začne zvrtávat a náš tank (kus amerického území :P a boží nástroj) sestřelí děla, vyškolí tank Tiger v manévrování a sejme na co přijde. Nakonec samozřejmě přišla velká bitva... a já se nestačil divit. Působilo to na mě jako křesťanská agitka plná patosu....Tank tam stojí proti armádě esesáků a oni se o něj rozbíjí jako voda o kámen. Všichni zahodí protitankový střely a rozhodnou se pro taktický útok na steč s pistolkama. Zatímco tam padají jako mouchy, nebe zrudne a vypadá to na soudný den. Co tam dělaj ty řeči o tom, že jen hříšníkovi záleží na tom, co se děje na zemi, že jenom to nebe je důležitý? A ten týpek má fakt přezdívku bible? A oni tam jako masakrujou němčoury a citujou si do toho úryvky z bible...a nakonec ta křižovatka co vypadá jako kříž... Best job ever, přidejme se do americké armády a pojďme zabijet v naší svaté válce. Zajímavé komentáře: Radek99 ()

zuzka236

V dnešných časoch sa už asi nedá natočiť vojenský film bez toho, aby diváci nevedeli, čo môžu očakávať. A takto to bolo aj v tomto filme, ale dej ma bavil, myšlienka bola tuctová, ale stále zaujímavá. Hodnotím na 3,5* ()

TSZ

Nejsem odborník na vojenskou techniku z druhé světové a tudíž jsem k jednomu z největších bonusů Fury zůstal netečný. Z mého hlediska tedy vcelku tradiční válečný snímek, kde drsní ale féroví vojáci vedou hlubokomyslné debaty o zabíjení ve válce, smějí se sprostým vtipům a z vyjukaného pacifistického bažanta vychovají vojenskou bestii. Zaujal mě výkon Shia LaBeoufa (jednoznačně nejlepší z celé sestavy), David Ayer však umí rozhodně i lepší filmy. ()

Zdendin

Některé scény pokoušející se o zobrazení realistického podání válečné hrůzy, vystupují vážně syrově, a o co se scénáristé snaží se i daří. Pachuť války když vidíte vojáka rozježděného tankem v blátě, oběšené Němky u silnic, nebo uklízení zbytků kamaráda v útrobách tanku. Tanková bitka s Tigrem vám napumpuje adrenalin do krve a je nejspíš nejlepší scénou filmu. Co se však na můj vkus lehce nepovedlo je závěr. Prapor SS proti nepojízdnému tanku se chová jako stupidní sebevražedné komando s terčem na zádech. Nejprve si se zpěvem mašírují po cestě každej druhej s panzerfaustem na rameni. A když chtěj sejmout tank tak sahnou po sapíku. Když pár vln komparzistů padne a z ničeho nic bez jakéhokoli přechodu přejde denní scéna v noční (???) konečně někoho napadne vzít bednu panzerfaust. (Neměli je,ale náhodou od začátku na ramenou připravené hned k boji?) –osobně si myslím, že takovému zástupu by se podařilo nepojízdný tank vyřídit během pár desítek minut. Ale jasný měli to takhle ve scénáři ---Panzerfaust nepoužívej vem pistoli běž proti kulometu nekryj se a pak padni! ()

Kinpr

Od začátku to bylo hodně silný. Fury je celkem realisticky zobrazován, takže občas připomene Vojína Ryana, ale kupodivu ne tak emotivně. Nicméně veškerá radost končí příjezdem na křižovatku, kde se má odehrát finále. Po tomto si říkám, jak je možné, že válka trvala tak dlouho. Němci kolem nepojízdného tanku běhají jako tupé stádo před porážkou, nejsou schopni zlikvidovat polomrtvou posádku tanku a tank samotný ani pomocí panceřových pěstí. Takže batalion 300 mužů se radši nechá takhle pitomoučce skoro rozprášit. No nebýt toho konce, byla by to válečná pecka jak víno. Ale takto jen slabé čtyři hvězdy. ()

Juwe

Válečných filmů jsem viděl několik, nicméně tento je pro mě zatím ten nejslabší. Příliš "americké" a umělé. Účes Brada Pitta na tuto dobu je opravdu velmi typický :-) 50% ()

vZeč

S tím naturalismem, hnusem a depresí to možná tlačí až moc na pilu a nic moc jiného už nenabízí, ale je to vcelku jedno, protože tahle malá historka ze života pár tankistů i tak stojí za to. Herecky super. Nejvíc mě bavil Shia. Nejvíc sral Lerman. Akce naléhavá a pohled na válku zas po delší době konečně bez romantizování, i když na něj v závěru trochu došlo. ()

Skratchy

Koment obsahuje spoilery,ale stejně mi je nikdo nečte,takže je to asi jedno.Na Fury je určitě nejúžasnější,s jakou autenticitou a realističností zobrazuje život v tanku,kdy záchodem pro posádku byl kbelík a posádka byla nucena trávit hodiny a hodiny v prostoru kde se dá sotva pohnout.Autenticitě určitě nahrávájí skvělé herecké výkony a to,že herci byli na své role perfektně připraveni.Německo v dubnu 45,kdy všem(kromě Hitlera a těch nejzfanatizovanějších) bylo jasné,že sen o Velkoněmecké říše je u konce,je vykresleno opravdu úžasně a při záběrech na oběšené "zrádce" mrazí. Proč nedávám Fury 5 hvězd?Kvůli konci.Pět mužů s nepojízdným tankem,který nepatřil zdaleka k nejlepším a nejobrněnějším,zmasakruje dobře vyzbrojenou divizi SS,která kolem tanku pobíhá sem a tam,jako by snad soutěžili,kdo se nechá rychleji zabít.Logan Lerman,který jako jediný záračně přežije a schová se pod tank a nikdo ho nevidí,dokonce ani německý voják který mu svítí do xichtu baterkou,je pro mě nejvíc WTF.Celkově na mě poslední půl hodina působí jako scéna z nějakého béčka z 80.let.Škoda,jinak by to bylo čistých 5. ()

john.h

Takhle nějak si představuju, že válka vypadá. Smrtí otupělí vojáci, který už nějaké to přejetí rozkládající se mrtvoly v blátě tankem vůbec nerozhází. Navíc celkem známá jména a za režií můj oblíbenec Ayer, který pěkně roste, ale stejně ho mám nejradší u policejních dramat. ()

hiczech

Podvědomě i bytostně se snažím vyhýbat filmům s válečnou tematikou. Ale opět mne zde zarazilo rozporuplné hodnocení a tak jsem to shlédnul. A můj verdikt následuje. Je mi líto každého, kdo v tomto filmu nenašel jeho zřejmé kvality. Toť vše. Můj film roku 2014 - za letos nepřekonanou atmosféru. ()

Zl0

Utieram si ústa po zvracaní červených pruhov vyťahujem si z modrej riti biele hviezdy. To z tej záverečnej bitky. Takú sprostosť som nevidel snáď od čias záverečnej scény Behind Enemy Lines. Bolo to americkejšie ako bolo treba. Mimo tento totálny prúser bol ten film skvelý. Tankové bitky som prežíval a zatínal päste zakaždým keď zaznel výstrel. Tiež som trochu nepochopil prečo šéfino na posedení u nemiek nezasiahol, ale to už je vec tvorcov, nie moja. Viac takýchto filmov treba. Prežijem aj ten prestrelený záver. Snáď. ()

Sinusiridum

Na film jsem se hodně těšila a čekala super podívanou......mno, jak psali skoro všichni, první polovina vpohodě, scéna u civilů super, Brad to tam dobře zvládnul (škoda že na to byl sám)........ALE, nezlobte se na mě, ten konec neměl daleko ke Žhavým výstřelům :-) Musím říct, že mě to parádně nasralo a dokonce i rozesmálo, dělat z SS nejdřív blbečky a neschopy, amíkovskej heroismus vyhrocenej na max a na závěr doraženo humánním činem SSmana, kterýmu vlastně neva, že jich tam asi tak 300 postříleli...pohoda, válka je ošklivá a právě si uvědomil, že i nepřítel je jen člověk....úúúúú to bolí. Jinak... sniper, co se třikrát blbě trefí a když trefí do srdce, tak ani to Brada příliš nerozhází...a když mu v tanku vybouchnou dva ruční granáty, má jen 3 šrámy na ksichtu...joooo asi fakt univerzální hrdina. Je mi líto, za víc než dvojku to nebude... ()

Shredder

Ani sa mi nechce verit, ze toto natocil Ayer. Zatial co v Sabotazi sabotoval len sam seba, Fury je zasah do cierneho. Ak si odmyslime zaver, tento naturalisticky film, obsahuje znacny pocet zmrzacenych tiel, ale na gore pri vykreslovani hroz vojny nespolieha. Ayer sprostredkovava vsetko cez pat hlavnych postav, ich prezivanie a chapanie vojny a to, co dokaze urobit s ludmi. Doraz sa kladol aj na detaily (rozmacknute telo v blate prechadzane tankami), co filmu dodava punc originality. Druznost, brutalita, fyzickost a skvely Pitt, v kvalitnom vojnovom filme, kde sa najdesivejsie veci neodohravaju na bojisku. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (více)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce