Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), velení tanku Sherman a vydává se s jeho pětičlennou posádkou na vražednou misi v týlu nepřítele. Tváří v tvář přesile početní i palebné a v doprovodu naprostého zelenáče, který se v jejich četě souhrou okolností ocitl, je Wardaddy se svými muži nucen získat navzdory veškeré pravděpodobnosti štěstí na svou stranu a dovést do úspěšného konce své hrdinské pokusy zaútočit na samotné srdce nacistického Německa. (Falcon)

Haretix

Přesně takhle si představuji nekompromisní akční válečný film. Ayer má řemeslo pevně v rukou a "R" je na filmu velmi, ale velmi vidět. Precizní souboj Sherman vs. Tiger a až překvapivé finále. Z hereckých es, jednoznačně Pitt a skvěle sekundují LaBeouf a neskutečně naštvaný Bernthal. ()

FaceMan

Je vidno že američania si to predstavujú asi trochu inak. Každopádne posádka piatich mužov z kt. každý niečim vyniká. Prečo nie? Ja som sa u toho skvele bavil. Predsa len to nebolo Pittove prvé rodeo. Zabíjanie náckov sa mu určite začalo páčiť. Čo sa mi však nepáčilo, bolo spracovanie striel. Mne to hrozne pripomínalo Star Wars. Je ešte určite čo vylepšovať ale takýchto filmov by mohlo byť kľudne viacej. ()

Mrkvič

Akci pan Ayer umí. Zde si k tomu navíc vybral i párek parádních herců a Pitt s LaBeoufem válí (hlavně druhý jmenovaný). Zbytek osazenstva mi ale moc neříkal. Filmu bych ale vytkl až přemrštěnou brutalitu, blbost na konci a scénu u stolu "typické" německé rodinky. Ta se mi ke zbytku filmu ani trochu nehodila. Co je také škoda, že na začátku filmu se básní o bojích amerických tanků proti nabušeným německým tigerům. SPOILER ALERT No a potom je z toho jeden souboj s jedním tankem (ač pěkný). ()

Jizni Tlapa

Sakramentsky veliké dilema,ale na čtyři to prostě nebylo. Neupírám tankystům originalitu právě v tank námětu, v dobrém zpacování a hvězdném obsazení,ale fakt, že válečný snímek postrádá logiku a reálný příběh,je prostě neodpustitelný a stejně tak,jako Pittásek (s cool sestřihem) trestá každého nácka kulkou do týla, já tu čtvrtou v hodnocení za tenhle podraz fakt nedám..70 % ()

LiborGondek

Jak nemám rád válečné filmy, tak mne Fury překvapil nevídaným způsobem. Opravdu velmi povedený snímek, je jedno jestli 4 nebo 5 hvězdiček, skutečně to byla dobrá podívaná. Jen škoda, že se to týkalo něčeho tak smutně odporného jako byla druhá světová... 80% ()

Gothar

SPOILER: Parádny film s výbornou atmosférou a prvotriednymi efektami. Scenár sa mi od začiatku pozdával a nápad s nováčikom vrhnutým do zabehnutej posádky dojem posilňoval. No ale potom prišla bitka s Tigrom, kde som začal tušiť, že s tou realistickosťou to už nebude tak ako to vyzeralo v úvode. No a záver to bohužiaľ potvrdil. Zachraňovala to iba atmosféra, postupné stmievanie malo niečo do seba, ale rozum nepustí - okolo bola kopa vojakov s kopou panzerfaustov a nič, aj tak sa s nimi naťahovali až do večera. 80 % PS: ale aspoň mám znovu chuť si po 4. krát pozrieť Band of Brothers. ()

Qitek

Průměrná válečná podívaná, která působí víc popcornově než by měla. Ano - film baví. A je fakt, že víceméně i přes těch 135 minut odsejpá svižně. Jenže jít přes tři hvězdy nejde, stejně jako odjezd v tanku hlavním hrdinům ve finální vřavě, která bere jednu hvězdu z hodnocení stejně suverénně, jako hlavní protagonisté odstřelují němčoury připomínajíce počítačovou hru, kdy vás už nebaví se schovávat a prostě to kosíte kolem sebe hlava nehlava. S tím co film přednáší od začátku, mi tahle finální bitva připadala věrohodná asi jako filmy s Michaelem Dudikoffem. A dát film do desítky nejlepšího co nás v roce 2014 potkalo? Ayer se snažil. A moc. Dotáhl to na průměr. Pořád mu to nevěřím. ()

Mirokukii

Promarněná šance. Snímek by strašně rád byl něčím víc a citově hlubším, než-li pouhým akčním syrovým nánosem, přičemž zrovna tahle stránka mu nesmírně sluší (viz. poslední bitva), a jen u téhle se mělo zůstat. Až někdo spočítá počet padlý nácků, kteří zde jiné opodstatnění nemají, tak se s chutí ono číslo rád dozvím. Vizuál od kamery až po kostými je užásný. Hláška žádná. Pitt skvělý, zbytek jsou vidláci. V momentě kdy se na scéně konečně objevil Tiger se mne opravdu zmocnil strach. ()

Johnny.ARN

Takto. Keď sa na to pozriete ako divák a necháte sa unášať atmosférou a nebudete sa zamýšľať nad dejom, tak je to úžasné. Potom ale odporúčam navštíviť najbližšiu psychiatrickú liečebňu, lebo asi nebudete normálny. Keď sa nad tým zamyslíte, nad celou tou nosnou scénou na križovatke, máte chuť napísať Ayerovi, nech on navštívi najbližšiu psychiatrickú liečebňu. 300 vojakov nedokázalo vyradiť bandu štyroch amerických zmrdov a jedného Mexičana počas niekoľkých hodín ( !!! ) a Pitt prežil (!!! ) tri zásahy z Mauserky. Akože fakt?? Tlupa našich spoluobčanov by ten tank za dve hoďky rozobrala do poslednej šrubky. Plus ale je to, že použili skutočného Tigríka. Za to cením producentov. A aby som nezabudol, zbytočne dlhé, ale so zachytenými postavami, atmosférou. O konaní nie je potrebné sa zmieňovať. Točili to Amíc. Slabé 3 z 5 ()

Sfinkter

Největší, ale stravitelnou slabinou Fury je nesoudržnost snímku jako celku. S některými scénami si Ayer poradil jako starý mazák, v dalších chce vyplnit prostor jakousi cestou prozření mladého cucáka, tak jak to předkládal v Training Day - tam to však vyznělo přirozeně a zábavně, zde to působí jako zbytečná emoce uprostřed války - ve vypravěčském stylu měl Ryan rozhodně navrch. Další stránky Fury, hlavně ty herecké, jsou však výborné a snímek rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

KRYSIOPICE

Celkem napínavé a akční, i když naprosto nereálné. Hned po úvodu kde zpravovali tank přehozením drátů v obvodu stejně jako vesmírné lodě po zásahu do silového pláště ve Strar treku/wars mi bylo jasné kudy se bude děj ubírat. Ayer se celkem vyžívá v brutálních až kruto- přísných záběrech že jsem si kolikrát zavzpomínal a happy tree friends. Asi nejhorší na celém filmu bylo, že se tam vyskytl Shia LaBeouf. V posádce tanku byl Mexičan, to je chvályhodné, nicméně tam chyběl Afroameričan, Asiat a feministka takže jasný rasizmus. Po skončení filmu jsem se nemohl zbavit pocitu, že se z toho dalo vytřískat víc. Vlastně ani nevím, co tím filmem chtěli říct. ()

Helmutek

Krvavý, špinavý nebo surový neznamená realistický. A že vojáci nejsou žádný filozofové trousící na každym rohu životní moudra, ani všechno to jejich nevybraný a sprostý vyjadřování ještě neznamená, že je to automaticky autentičtější. Ten film mě bavil a držel až do konce, o tom žádná (upřímně řečeno asi ani neznám jinej, kterej by se tak moc a tak hezky věnoval tankům), ale pro mě je to točený hlavně na efekt (kterej nijak nezpochybňuju), jinou přidanou hodnotu tam já moc nevidim. Protože scény typu teatrální popravy německýho oficíra z dobitý vesnice, jak (samozřejmě za doprovodu návodný dramatický hudby) filmově a se spoustou záškubů padá na zem; scény s prvoplánově a efektně rozstřelenejma hlavama, nohama a rukama (vždycky samozřejmě příhodně zabraný a náležitě hudebně podbarvený); všechny ty vystřelený hollywoodský geroj-scény, nebo prostě jen ty, u kterejch si člověk klepe na čelo (třeba jak na vrcholku sutin vybombardovanýho domu leží zrovna ta jedna holka, čisťounká a nerozmačkaná, kterou právě hrdina hledá), ty já prostě nežeru. To, že to je všechno brutální a rádoby naturalistický, to ještě neznamená, že to americký vojáky nijak nestylizuje nebo neheroizuje - naopak, jen je to na jiný úrovni; důkazem toho budiž každá druhá scéna, za všechny třeba poražení Tigera v původně luxusní ostřelovací pozici, nebo závěrečná (a hollywoodskym patosem a klišé skrz naskrz nasáklá) monstr přestřelka, která začne za dne, a ještě ani za totální tmy neni x-set členný vojsko schopný zlikvidovat jednu jedinou posádku nepojízdnýho tanku. Takže v kině s popcornem a nějakejma kámošema super, ale za mě teda nic víc - prostě jen draze, efektně a hollywoodsky natočenej obyčejnej podprůměr; aspoň ale s tim specifickym tankovym prostředim. Až si budu ale chtít pustit dobrej válečnej film, napadne mě deset jinejch - a to i co se toho specifickýho prostředí týče; třeba s takovou Ponorkou srovnání Fury prostě snést nemůže. Každopádně záběry z interiérů těch tanků, nebo třeba scéna na obědě u paní Němcovejch, ty ale fakt stojej zato. Jo a zajímavej komentář má třeba deLaFere. ()

Lachtaan

Po včerejším úchvatném kině v podobě nového Dunkerku jsme si nemohli odpustit se stále ještě neodpoutat od atmosféry druhé světové války a rovnou se vrhnout o pár stovek kilometrů dál, o dva roky blíže k současnosti, do snímku, který nám oproti včerejšímu přináší ne více než autentický pohled na hrůzy války, ale především příběh z tamních končin, kde každý špatný krok vpřed i vzad znamenal jistou smrt. Ústřední skupina, o které celý film je, je složena ze samých známých tváří a v případě tohoto díla je to tou stěžní, která ho drží nad vodou. Ovšem fanouškovi mých preferencí ve Fury chybělo to, čeho jsem dostal požehnaně ve válečných skvostech jako je Saving Private Ryan, Black Hawk Down či dokonce Lone Surivor. To je moje Svatá trojice mezi velikány tohoto žánru a zatím se je žádnému nově příchozímu filmu do mé databáze nepodařilo překonat! ()

Cocacolix

Točit film o partě tankistů za druhý světový a mít stopáž přes 2 hodiny je nesmysl. Postavit Sherman (byť Firefly) proti Tigerovi je nesmysl. Postavit Jeden tank proti divizi SS je taky nesmysl... Šel jsem na to s přesvědčením, že to nebude mít s realitou moc společnýho, ale to se nedá nic dělat, to se musí pro dobro příběhu přetrpět. No jo, ale ono tam těch nelogičností bylo fakt až moc... I když nad tím chce člověk přivřít oči, nelze přejít všechno. Inteligence vojáků SS odpovídá AI ze hry Call of Duty a to je potom fakt peklo. Takže za tohle hvězdy dolů. Body nahoru dávám za Ayera, fakt se snažil to udělat koukatelně. A bylo to koukatelný dost. Posádka tanku byla zahraná dobře, kamera taky těšila a celková scenérie si dala velkou práci, aby byl každý jednotlivý záběr umazán dostatečně od všudypřítomného bahna. Nenudilo to, hudba dobře dopomohla dojmu z filmu, ale těch do očí bijících hovadin je tady prostě moc i na laika :( 3,5* ()

Ekkan

Ač mě trailer na Fury navnadil, nečekala jsem nic světoborného, ale nakonec jsem byla mile překvapená. Výkon Brada už jsem ani tolik neřešila (i když je fakt, že opět táhl celý film) jako spíše roli mladého Normana ala Logana Lermana, kterou jsem mu snědla i s navijákem! Uznávám, že i většina herců na tom nebyla špatně, leč ta paleta známých tvářích až příliš bila do očí. Hercům dobře posloužila velmi zajímavá hudba, která sice za rámusení střel tolik nevynikla, ale zachovala bojovou náladu. Film se mi dost líbil, na nic si nehrál, naservíroval nám až dech beroucí realitu a nevynechal ani originální odbočení od samotného boje k osobním potřebám jako je u vojáka odpočinek se sklenicí alkoholu, četba bible či navazování kratkodobých vztahů. ()

Wraight1

Dlouho jsem premyslel, jestli ctvrtou hvezdu dam, nebo ne. Film je to kvalitni, perfektne natoceny, nenudi, herci bezchyby odvedli skvelou praci. A nakonec jsem si rekl "tak proc vlastne ne". A trochu za to muze sam Pitt, tema tanku a samotna syrovost s jakou je natocena valka. ()

marvan

Fury není ani tak válečný film jako spíš epická heroic fantasy. Místo magie a mečů, tanky, chlapské přátelství a mysteriózní atmosféra. Obzvlášť to vynikne při útoku SS, kamera celou dobu zabírá útočníky z povzdálí, působí jako temná anonymní masa Sauronových služebníků pekla. Hyperrealistické záběry tanků drtící kosti a lebky odkazují stylově spíš někam ke Hře o trůny nebo Pánu prstenů, než k reálnému obrazu války. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (více)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce