Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), velení tanku Sherman a vydává se s jeho pětičlennou posádkou na vražednou misi v týlu nepřítele. Tváří v tvář přesile početní i palebné a v doprovodu naprostého zelenáče, který se v jejich četě souhrou okolností ocitl, je Wardaddy se svými muži nucen získat navzdory veškeré pravděpodobnosti štěstí na svou stranu a dovést do úspěšného konce své hrdinské pokusy zaútočit na samotné srdce nacistického Německa. (Falcon)

Tobias_Sin

Mám dojem, že tento snímek, stejně jako Sicario - nájemný vrah, těží ze základní věci: umístit do hlavní postavy naivního snílka a ve srovnání s krutou realitou vygradovat celkový dojem z filmu. Zde se jednalo o Lermana, který byl válkou nezasažen a dostal se do party tankistů, kteří už prošli kdejakým svinstvem. Každého to poznamenalo trochu jinak. Každopádně se jedná o válečný film, ve kterém uvidíte spoustu násilí, zvěrstev, vykonávaných na příkaz někoho jiného a v neposlední řadě také to, co válka dělá s lidmi. Jediné se filmu vytýkám, je, že Lermanův konec. ()

Drachen

4 z 5. Zvukové efekty naprosto skvělé, vizuální efekty pastva pro oči, hudba bombastická a obsazení taktéž. Samozřejmě to mělo své chyby, ale dokázal jsem je přehlédnout. S filmem naprostá spokojenost. Ještě by mohli udělat podobný film z německé strany o Witmannovi, největším tankovém esu a jeho posádce. ()

kratajirka

Splnil úlohu válečného filmu aneb války tam bylo požehnaně. Brad Pitt alias hanebný panchart znovu se svými typickými grimasami udělal s průměrného válečného "one man hero movie" "two men heroes movie" aneb Logan Lerman mu skvěle sekundoval a kooperoval s ním na frontě jak válečné tak herecké. Efektivně film působil trochu až starwarsky, ale kupodivu to bylo jen ku prospěchu, že bylo vidět, kam proslulý HeavyTankTiger střílel. V tomhle filmu se mi hrozně líbil Jon Bernthal - je to herec blbec, ale v poslední době (Sicario a především WalkindDead) hraje famozně svoje minirole - alias princ drsoň, co zabíjí zombíky nebo nácky. Film Fury je dobrou předehrou probíhajícího natáčení "velkofilmu" o bitvě u Dunkerque. Proto dávám 4 hvězdy, protože očekávám, že pan Nolan natočí něco, čemu bez váhání dám hvězd 5!! :) ()

mir3c

Zo slušnosti 3* na viac to určite nemá. Pre mňa veľké sklamanie a ten koniec radšej ani nehodnotím... ()

sun.eagle

Našlapaný vojenský film pohlížející na válečnou vřavu optikou posádky tanku. Ani si neumím představit jaké šílené pocity tankisté museli prožívat v reálu a tento film se to snaží trochu přiblížit. Některé záběry bitevní vřavy mi připomínaly Vojína Ryana jak samotným napětím při skvěle realisticky působících bojích tak i poukázáním na to jaké svinská a odporná je válka. Pitt je tady neskutečný klaďas, srdcař, rytířský ochránce ženské ctnosti s koulema až na zem, ale co takovému hrdinovy to odpustíte. Nejsem určitě jediný komu trochu zkazilo dojem z filmu přeťáplé finále, jiný konec se přímo nabízel a pak bych neváhal s plým hoednocením, takhle to připomnělo Arnieho Johna Matrixe. ()

lineker

Fury je filmem o cestě. O cestě k čistému americkému cíli. Ta cesta byla hnusná, syrová a těžce reálná. Ta cesta mně bavila. Cíl byl patetický a americky nevkusný. Ten cíl znehodnotil celou cestu. ()

Tomas_313

Pěkný snímeček s dobrou partičkou herců. Není to oslňující (až na vypracované tělo Pitta), ale dostatečně uspokojivé. První polovina je poutavá, vtáhne do děje, ukáže trochu realističtější a drsnější pohled na tento konflikt a jenom necita by nesoucítil s tím chudáčkem Loganem Lermanem, který se převtělil z pubertálního poloboha na citlivého vojína s dobrým srdcem, který to ve válce má "nečekaně" obtížné. I scéna odehrávající se v bytě německých krasavic se do filmu náramně hodí, dokonce je jednou z nejlepších. Do té doby skvělé, vyčkávám na vrchol, abych zde pak mohl vítězoslavně přifařit filmu pět hvězd, ale ono se to najednou transformuje do trochu jiného kabátku a já se nestíhám divit. Po tom ještě celkem uvěřitelném tankovém boji se během dvou minut z krásného odpoledního dýchánku stává potemnělá scéna plná Němčourů nabíhajících směrem k tanku, kteří se strategicky vrhají do každé střely a po chvíli jich tam pár desítek (možná i stovek) leží s ksichtem rozpláclým v bahně. Velká škoda této "vrcholné scény", kde režii podle mého převzal Dolph Lundgren. Jinak je to ale skvělý film, který je dobré shlédnout a na konci trochu přimhouřit oči, vždyť jsou to přeci Američani. 75% ()

mfaky

Kdyby to celé začínalo hláškou...bylo, nebylo, za sedmero horami a sedmero řekami, byla jedna pohádková zem, tak nic neřeknu ,ale tohleto? Naprostý výsměch veškerým reáliím. Jedna hvězdička za kvalitní syrovou atmosféru a šikovně natočené bitvy. Asi hodinu bych se zde rozepisoval nad naprostou nelogičností celého filmu, viz neschopnost německého snajpra na čtyřikrát usmrtit cíl, němci běhající proti kulkám, tank tygr, který byl z dálky americkými tankovými šidítky prakticky nezničitelný si dobrovolně přijede na pár metrů k nepřítely atd atd, nechci s tímto filmem již ztrácet čas. Kdybych byl válečný veterán, tak jdu a dám tomu scénaristovi před držku:-). ()

Filip83

Kvůli tomu abych, zde mohl napsat komentář k tomuto filmu jsem dohodnotil filmy na 200 a prošel testem. A to jen proto, abych upozornil případné zájemce a příznivce válečných reálných filmů, že budou zklamáni! Film mě zaujal až do závěrečné scény, kdy z Německé armády udělaly neschopné skautíky, kteří by nedokázali dobýt a obsadit snad ani Vatikán! Nedovedu si vysvětlit, jak mohli natočit bitevní scénu, kdy 200 vyzbrojených Němců není schopno zneškodnit osádku nepojízdného tanku a k tomu je ještě nechali vylézt a znovu nalézt do tanku, kdy si šli pro munici.... Do této scény to byl nadprůměrný válečný film, ale po této scéně jen 2 hvězdičky. ()

stuj

Uprostřed filmu, při scéně v kuchyni s Němkami, jsem si říkal, že by se to možná na 4 hvězdičky nakonec mohlo vyšplhat. Jenže pak přišel konec a ten mé naděje pohřbil. Takže opravdu zajímavá záležitost byla bohužel jen ta jedna. ()

prasecak_cz

Realistický, naturalistický snímek o tom, jak tankista tvrdý chleba má. Velice působivý snímek, jak po vizuální, tak po duševní stránce. ()

Scott4

Film který bych do poloviny hodnotil cca 75%. Bohužel poslední půlhodina film zabila. Nejsem typ člověka který by si potrpěl na dokonalé ztvárnění historické reality, ale (spoiler) to že celá rota SS není schopna zničit JEDEN nepohyblivý tank, nechá se jen tak zabíjet, místo jednoduchého logického obklíčení a zlikvidování tanku panzerfausty dělají nevím co. A souboj předtím s Tigrem? Vážně? Nejdřív po sobě střílí co 5 sec a potom se Tiger rozhodne dát si 40 sec brake...a místo toho aby se otočil čelem k nepříteli fešácky od něj odjíždí pozadu..no cemment. Škoda toho..s takovou dávám pouze 30% za povedené souboje a Tigera. ()

joffreydepeyrac

Mně to moc nefungovalo, přišlo mi to prvoplánovité a těžko uvěřitelné, vlastně až tak, že mi to v něčem připomínalo třeba Komando. Následují spoilery: kluk, který nikdy zaboha nezmáčkne spoušť, se stane terminátorem poté, co mu zabijí "životní" lásku. Pak z velice nepravděpodobné pozice vystřílí celý prapor nácků, aby ho "taky-mladý-kluk-z-druhé-strany-co-rozumí-útrapám-války-a-vlastně-si-váží-života-druhých" zcela nepochopitelně nepráskl kolegům, kterých kvůli nim zařvaly celé desítky. Já tedy 2. SV nepamatuji, ale nemyslím, že by všichni řadoví náckové stříleli z ručních zbraní trasovacími náboji, takhle to v jednu chvíli vypadalo jako v hvězdných válkách. Dal bych dvě hvězdy, ale jednu přihodím za naprosto skvělé závěrečné titulky a hudbu u nich. ()

hujerita

Celkom fajn. Niektoré veci my tam doslova vadili a pri niektorých som skákal od radosti ako je to natočené. Hlavné postavy my tam vôbec nevadili a bolo vidno že šliapu na plný olyn, minimálne v tanku. Plus mínus tak dobré ako vojak Ryan, ale na Band Of Brothers sa to nechytá. ()

olubys

Tak konecne chapem ako USA dochadza dych pri odvodoch novych vojakov do svojej armady. Pouziva holywood ako vymielaca mozgov mladych amikov. Ty po zhliadnuti filmov ako je tento dostanu pocit ze zastrielat si niekde vo svete nieje zly napad ved ked dokaze jeden USA tank rozstrielat celu rotu vojakov tak preco nie. Velmi som sa musel snazit dopozerat to dokonca. Az ked ma tento absurdistan doviedol z velkeho sklamania rezignacii az po pobavenie som si uvedomil ze holywood je fabrika na sny tak naco to rozhorcenie. Konecna scena kde sa na zniceny tank valia vlny SS manov neschopnych vystrelit na Brada stojaceho v nekrytej pozicii na tanku je naozaj spickova. Alebo SS mani ovesani granatmi v pohode dohodia dymovnice az k tanku na ktorom stoji Brad s kumpanmi v opet nekrytej pozicii no ani neskusia obhadzat tank granatmi (realne by stacil 1). No proste co strih to scifi. Ak toto myslel niekto vazne tak klobuk dole ze hoolywood ponuka taketo prilezitosti hendikepovanim scenaristom a reziserom. ()

arit

Film měl asi našlápnuto na slušnější béčko ale bohužel, nic. Mohl to být alespoň slušný příběh ale zase nic. Nic na tom nemění slušná výprava, celkem dobrá kamera a hudba. Někam se potenciál vytratil v přemíře vystřílené munice, hromadách mrtvých těl. Kdyby tam nehrál Brad Pitt, bylo by to naprosto stejné nepovedené B. ()

actionman852

Celkom zábavné, na efektoch sa nešetrilo a hlavné postavy boli fajn. Videl som to v kine a bola to sila, skvelý zážitok. Predsa dávam 3*. Prečo? Lebo! Je mi jasné, že vo vojne sa stávajú veci inak nevídané a neslýchané ale že by si prápor Waffen-SS nedokázal poradiť s jedným nepojazdným Shermanom? Začnem po poriadku...Esesáci si veselo vykračujú a nesú na pleci hromadu panzerfaustov. Keď sa však dostanú do kontaktu s FURY, zrazu otvoria 2 bedne a zistia, že to je všetko, čo majú. Inak ten ostreľovač elitných jednotiek SS bol zjavne slepý, pretože na tú vzdialenosť po ňom rovno mohol tú zbraň aj hodiť. Nejak mi tiež nešlo do hlavy jak mu hodili do tanku dva granáty a jemu z tej pecky akurát sčernel ksicht....po črepinách akoby sa zľahla zem. O tom, jak krásne tie granátiky počkali, kým sa chalan dostane von, ani nehovorím. Ale oukey, berem, stane sa (neskúšal by som). Ten nemecký chalan jak ho tam nechal ležať pod tankom, to mi už prišlo nejak moc náhod na jeden film. Pre laika to môže byť dobrý film, sám poznám ľudí, ktorí ho vychvaľujú až do nebies ale podľa mňa realistické efekty nie sú všetko, takže milovníkov histórie (WW2) tento film asi moc nepodchytil. ()

Lamarr

Ten konec je vážně příšernost, která zadupala jinak vcelku nadprůměrný film jen na 3 hvězdy. Je škoda, že se filmaři nechali unést velkorysým náckem, jenž nechá Amíka, co mu pozabíjel desítky spolusoustružníků, prostě přežít...:( ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (více)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce