Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), velení tanku Sherman a vydává se s jeho pětičlennou posádkou na vražednou misi v týlu nepřítele. Tváří v tvář přesile početní i palebné a v doprovodu naprostého zelenáče, který se v jejich četě souhrou okolností ocitl, je Wardaddy se svými muži nucen získat navzdory veškeré pravděpodobnosti štěstí na svou stranu a dovést do úspěšného konce své hrdinské pokusy zaútočit na samotné srdce nacistického Německa. (Falcon)

PanIncognito

Režisérovi zřejmě jde především o náhled do charakteru vojínů... ovšem příliš se mu to nedaří. Motiv je nezajímavý. Jen samá bitva a obavy nejsou zrovna nejlepší záležitostí. Tohle prostě nemůžu ocenit. :-( (viděno s 2. dabingem) ()

Pixick

Jakozto milovnik valecnych filmu jsem si ani tento snimek nemohl nechat ujit. Az na par klise a samotny zaver, kdy Bred Kokpit i po nekolika kulkach plodi srdceryvny proslov (ostatne jsem se divil ze ta romanticka chvilka nepokracovala i po granatech) to byla vcelku zajimava pruprava ze zivota tankistu. Dokonce ani ten LeBlaf mi tam nevadil a konecne mel smysluplnou roli, nez cumlat houbicky a cely rozdovadeny si povidat s autama... ve slipech... na ulici... 4* s odrenyma usima. ()

bournak

Poměrně povedený válečný film. Snímek vlastně neměl děj, ale v tomto případě to nevadilo, protože bylo zajímavé sledovat bojové scény proložené scénkami ze života vojáků. Bylo to sugestivní, uvěřitelné bez zbytečných amerických vlasteneckých klišé. Dobrý casting, herecké výkony. Tankové scény byly dobře natočeny, vlastně si myslím, že asi zatím nejlépe, co se týče konkrétně tanků. Uvažoval jsem i o páté hvězdičce, ale ten závěr mě tak rozladil, že nakonec za 3. Totální americký nesmysl na konec, bylo to ještě daleko horší než ve vojínovi Ryanovi. Reálně by buď utekli, nebo by je Němci za chvíli rozstříleli na kaši. ()

FeriBuchac

Cele dobre.. pockat.. az na tu trapnu zaverecnu akcnu genocidu, "realisticku" ako cokolvek z expendebls. Toto mi uplne pokazilo dovtedajsi velmi dobry dojem z filmu. Skoda. Max 3* ()

W4C

Až na ten zprasenej konec, ze kterého stříká americké hrdinství je to pěkná podívaná, při které zaplesá srdéčko nejednoho pařiče World of tanks. Příběh je jednoduchý, dostatečné syrový a špinavý ukazující radosti i strasti války.Bojové scény jsou zpracovány neotřelým způsobem a napěchovány akcí. P.S. Fascinuje mě, že osádka tanku nevypadá po výbuchu granátu v kabině jako základ pro sekanou, ale jako by jenom spinkali. ()

jure_rak

Provedení super, kulisy super, ale hlavní - závěrečná - scéna je zkrátka blbost. Pochybuji, že by se německá pěchota nedokázala vypořádat s jedním tankem. Tu léčku beru, to by se klidně mohlo stát, ale jinak by je jistě vyřídili Němci raz dva. Hlavně by jako trdla neběhali ve stoje před tankem, aby je kosili jednoho za druhým. Ale pro Pitta mám slabost, takže tři hvězdy. ()

burg

O tom, že je válka hlavně bordel a humus, vás tenhle film přesvědčí během prvních pár minut. Zbytek stopáže se krásně veze na stejné vlně a to pokoukání za to rozhodně stálo! ()

smrdime

Svoje hodnocení bych vyjádřil asi takto, kdyby Wehrmacht bojoval způsobem jakým bojoval v tomhle akčním filmu, tak by nacisté určitě nebyli schopni udržovat válku nějakých 5 let, a možná ani ne 5 měsíců, a nejde o to, že bych si nebyl vědom toho, v jakém stavu byl Wehrmacht v dubnu 1945, ale o to jakým způsobem probíhali boje zobrazené ve filmu. Pokud mám k filmu přistupovat podobně jako třeba k Rambovi, tak dobře, jedná se o technicky docela pěkně zpracovanou akčňárnu, kterou si člověk užije, když jí nebude brát příliš vážně, v opačném případě je film nereálným až utopickým zobrazením různých bojových situací, a poslední bojové střetnutí osazenstva v polo rozbitém tanku proti jasné přesile nepřítele tomu nasadilo jen korunu. Tenhle film beru jako přehnané vyzdvižení schopností tehdejší americké armády a více méně zesměšnění bojových schopnosti a strategie tehdejšího Wehrmachtu. Za technické zpracování které bylo opravdu velice zdařilé dávám filmu 1,5 hvězdy a půl hvězdy za to, že se zde američtí vojáci nezobrazují jen jako ti nejčistěji smýšlející hrdinové a jako představitelé největšího dobra na světě, ale víc nic, mám-li film brát seriózně, pokud se film řadí do kategorie Rambo apod., tak by hodnocení mohlo být klidně o hvězdu možná i dvě lepší, ale já nevím, kam ho řadí jeho tvůrci. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Jestli chceš mluvit mexicky, najdi si Mexickej tank!" Tank s přezdívkou Fury křižuje válečnou Evropu pod vedením zkušeného seržanta Brada Pitta. Syrový válečný film s uvěřitelnými a charismatickými postavami. Čistá žánrovka čerpající z klasických válečných filmů. Snad je z psaní dostatečně znát, že Železná srdce jsou spíš záležitostí pro pány, a pokud na ně zabloudí nějaká křehká dívka, která se rozhodne je vidět na základě plakátu s Bradem Pittem, tak se bude asi hodně divit. Bojové scény s divokým manévrováním tanků jsou zajímavé a přemrštěné finále je super. ;) Vysoké hodnocení taky za atmosféru a pravdivost zobrazení skutečné války. - 100%. ()

brona4545

Nic pro lidi kteří něco vědí o 2.sv Naprosto nereálná akce která vůbec nezohledňuje možnosti tanků Tiger ani modelů M4 sherman. Nehledě na konec filmu. Příslušník SS nechá utéct svého nepřítele, který mu postřílel desítky kámošů? Mladí příslušnici SS a Hitlerjugend byly natolik fanatičtí že něco takového prostě nebylo možné. Jediné relativní plus je technika. Ta byla mimochodem zapůjčena i z Anglie a můžete se na to podívat v jiném serialu ()

andy60

Jeden z nejlepších válečných filmů, který jsem kdy viděl. Válka je zde servírována opravdu syrově a s povděkem kvituji, že si odpouští půlhodinové přestřelky, bomby, granáty a výbuchy, čímž se jen nahrazuje scénáristická bezradnost. Navíc je zde postava Normana, která mně byla velmi blízká a sžít se s ní bylo velmi snadné. A co víc, film obsahuje několik skutečně nezapomenutelných scén (v bytě u dvou Němek, v závěrečné přestřelce, kdy je Norman schovaný pod tankem...). Celkově velmi příjemný zážitek, který jen umocňuje naprosto perfektní zvuk. ()

teekanee

Herci a chemie mezi nimi fantastická. Výprava fantastická. Kinematografie fantastická. Film baví po celou dobu, bohužel přepálenej konec hodnocení a výsledné vyznění filmu trochu sráží, přesto mi film znechutit nedokázal. Spousta lidem na youtube atd. vadí i celková neschopnost něměcké armády v první půlce filmu, jako například pomalá střelba německých antitankových děl, ale toho si normální člověk podle mě nemůže všimnout nebo mu to nějak vadit. Celkové se podle mě jedná o výborný snímek, který opravdu krásně znázorňuje krvavost a nechutnost války. 86% ()

horskejvlk odpad!

Ano skvělý film pro puberťáky kteří hrají WORLD of Tanks, což z realitou tankové strategie má daleko jak z Prahy do Atlanty. Pro ostatní, nehorázná patetická kravina kde americký voják nemůže prohrát, stejně jako ruský voják, zde by si agitátoři a dramaturgové mohli podat ruky v zájmu svazácké propagandy. Film jako takový je odpad, střílet z Tigra na vzdálenost pár metrů a nezničit, velitelé tanku při čelním útoku jsou venku v poklopech apod. Brad Pit ostříhán podle přísných regulí vzor Waffen SS, podobná hovadina je i ruský film T34. Nejlepší bylo když z vraku shermenu byla zlikvidována celá rota SS. Bože ten film to je urážka pro všechny vojáky co se zúčastnily 2 sv. války. “Hrdina” Pitt zde střílí vzdávajícího se německého vojáka- samozřejmě vychází dramaturg z toho že to je beztak SSák  je-li to pravda? to značně dramaturgicky pokulhává, Pitt se teda stává válečným zločincem a je hrdinou všichni jeho vojáci jsou samozřejmě zajedno, V bratrstvu neohrožených bylo vše skvěle dramaturgicky a režijně sladěno zde je to jak kdyby to natočila za úplatu mistrně propagandy Režisérka Leni Riefenstahl, klišé nad klišé plno patosu a amatérstiny. Skvělá je kamera a výprava, vše ostatní včetně trapného čelního útoku 4 shermenu na německou protitankovou baterii bez letecké podpory nebo dělostřelecké přípravy je k smíchu, ostřílení Němci by je rozstříleli na cucky. Celý film by posloužil Geblsovi kdyby žil jako propagandistická záminka pro rozpoutání III sv. války. ()

Xpatrix

Tento film vám ukáže celý život vo vojne mladého vojaka Norman Ellison . Ktorého počas filmu skúša jeho veliteľ. Zo začiatku je to pohode film ale ku konci už to nie je až taká akčná pecka. Čakal som viac ale dá sa to pozrieť. Koniec filmu trošku pre mňa čudný. Takže nemôžem si pomôcť ale dávam 4/5 ()

OtokPag

Jeden panzerfaust by zřejmě zkrátil film o 30min., ale to by tam zase nemohl zůstat ležet pěší pluk SS 😂 (kdyby se Tiger nehonil po louce, tak mohl film zkrátit skoro hodinu, ale to by byla škoda) ()

supg

Tahle pohádka není ani pro děti, protože není pro ně vhodná, ani pro dospělé, protože ji nejde prostě věřit. Dějová linka filmu je OK, výkony protagonistů taky ok, bojové záběry také, ale tomu scénáři prostě karta nešla. Za mne ztráta času ()

mistr97

Válečné filmy často nesleduji, takže nemohu moc srovnávat. Každopádně jsem byl při sledování spokojen – válečná atmosféra z filmu vyzařuje opravdu silně. Závěrečný boj sice není příliš uvěřitelný, ale když pominu logické hledisko, tak to filmu dodalo grády. Napínavé. Akční. 75 % ()

Enon

Děkuju. Úžasný. Tohle by mělo být promítané společně se Zachraňte vojína Ryana jako ukázka toho jak se v té době válčilo a jaké to vlastně bylo. Nazval bych to jakýmsi “Chlapáckým” válečným filmem z pohledu 5 obyvatelů tanku FURY, u kterého kluci budou slintat blahem a možná i brečet a holky se nebudou nudit. Prostě kdybych byl ve válce tak v takovýmhle týmu bych chtěl být. Všichni se navzájem respektují a podporují, jsou v tom tanku sehraný a sejmou každého nácka který bude mít to neštěstí, že ho uvidí. Hlavní pětice v čele s Pittem byla tak neskutečně dobrá, že sem je začal všechny mít rád už během první minuty. Veškeré souboje a přestřelky jsou přehledné a skvěle podkreslené úžasnou válečnou a výpravnou hudbou, takle se to kurva dělá. Finální konfrontace nemohla snad být ani lepší. Precizní, smutný, emocionální, zabijácký, dokonalý. A hlavně u všech postav tu vidíme, že i když se všichni tváří drsně tak i přes to mají emoce a strach, když tam přijde nový člen posádky “MACHINE” tak i když z toho nemají radost tak se snaží ho do toho prostředí dostat a naučit ho veškeré náležitosti okolo přebíjení, zabíjení, ATD., když vidí nějaké dvě bezmocné německé ženy tak je neodkrouhnou a naopak jim pomůžou a dají jim jídlo i když celou dobu říkaj, že ani jeden nácek nesmí zůstat naživu, a to se opravdu velmi cení, protože ty postavy pak nepůsobí přímočaře a jako když ste je napsali o přestávce ve škole. Prostě kdykoliv jsou ty postavy všechny spolu tak je to naprosto bravurní. Ještě bych se chtěl vyjádřit k Shiu Labeoufovi, který…wow… tyvole je tady neskutečnej a jeho sem měl nejradši. Pak samozřejmě kamera… dám jeden příklad za všechny, ten poslední záběr na tank FURY v plamenech s tělama a nábojnicemi okolo, který prostě krásně zakončuje celý film a říká nám, že ty vojáci zemřeli čestně a v boji, plus s tou dunící hudbou v pozadí…naprosto geniální. Smekám klobouček. 87% ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (více)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce