Epizody(12)

Čtvrtá hvězda vypráví příběh mladého Štěpána (Václav Neužil), který získal místo jako druhý noční recepční v tříhvězdičkovém hotelu Meteor na periferii Prahy. Štěpána zajímá Pavlínka (Martha Issová), která zde pracuje jako denní recepční. Pavlínku ovšem nezajímá Štěpán, ale agresivní hotelový údržbář David (David Novotný), který se snaží uniknout vyčerpávajícímu erotickému zájmu své nadřízené, hotelové manažerky Terezy (Lenka Krobotová). Ta se kromě Davida snaží i o ziskání čtvrté hvězdy, jež by zvýšila prestiž a úroveň hotelu. Její snahy ovšem naráží na sobectví, pohodlnost, lenost a zištnost podřízených. Vysněná čtvrtá hvězda ze všech zaměstnanců hotelu zajímá nejméně bývalého manžela Terezy a ředitele hotelu Teodora (Martin Myšička). Jeho jediným zájmem je zdokonalit se v hraní čínské hry mahjong. Terezino úsilí maří osobní zájmy i dalších podřízených: ambiciózní a záludný kuchař Smutný (Jaroslav Plesl) dychtí po místu šéfkuchaře, melancholický šéfkuchař Tichý (Miroslav Krobot) bojuje s trvalými následky po úrazu, denní recepční František (Ivan Trojan) kšeftuje s podsvětím a paktuje se s nebezpečným zločincem Majorem (Pavel Šimčík), hotelová prostitutka Libuška (Klára Melíšková) trénuje oddíl mladších dorostenců lakrosu, hotelový taxikář Jindra (Marek Taclík) je asi gay se silným mateřským pudem a barmanka Jiřina (Simona Babčáková) má manko. (Česká televize)

radeckator

Dejvické divadlo zvládlo těžkou úlohu a to udělat opravdu vtipný sitcom, takže za mě ne čtyři, ale plná palba - pět hvězd. ()

Jaxx84

Už u Okresního přeboru jsem marně přemýšlel, jsou-li mé rozporuplné pocity z díla pánů Krobota a Prušinovského důsledkem jejich geniality nebo naopak její absencí. A Čtvrtá hvězda je ve svém jak Martini suchém humoru úplně stejná. Fotbalový plac je vyměněný za hotel, Krobot si hraje pořád svoji stejnou roli dekadentně mlčenlivého génia, Neužil naopak dekadentně mlčenlivého blba, slizký Trojan hýří svými hereckými plejádami daleko nad úrovní zbytku ansámblu, Taclík opět hraje svého oblíbeného retarda už od doby Jedný ruky, která netleská. Novotný zase svůj druh retarda alá Kužel. Do toho naprosto neadekvátní a v roli šéfa nesympatický Myšička a trapná Krobotová. No... mix minimálně zajímavý, kupodivu ani moc neurazí, ale nadšení se také nekoná. Ony ty nekonečné ukázky hloupého a přízemního češství rychle omrzí... 5/10. ()

Oonika

Prostě špička. Ani nemůžu říct, kdo mě tam baví nejvíc, protože v každém díle dostane prostor někdo jiný a rázem je z něj můj oblíbenec. Trojanova znaková řeč je ale prostě bezkonkurenční. Jsem ráda, že vznikají i takové televizní seriály, které nejsou pro konzumní diváky... ()

quixote

Skvěle vymyšlené a zahrané. Zklamal mě jen poslední díl: pointa sice byla vtipná, ale jinak působil oproti ostatním dílům neuvěřitelně mdle. ()

Inozuka

Po rozpačitém úvodu jsem Čtvrté hvězdě přišel na chuť a nyní po 12. dílu je mi líto, že už končí. Specifický suchý humor, panoptikum svérázných a švihnutých figurek s dobrým hereckým obsazením tvoří po čertech dobrý mix. Malinko se nabízí srovnání s britskými sitcomy, ale přesto Čtvrtá hvězda zůstává svá a ve svém humoru hodně originální. Vedle geniálně zahraných jednotlivých "trhloušů" si mi líbí i přirozené používání angličtiny v dialozích s cizinci... už z toho je vidět, kam tvůrci cílili... Na skupinu diváků, kteří sledují Okres na severu nebo Ordinaci v růžové zahradě asi ne. Největší bomba je poslední díl, ten si doslova vychutnáte. Já tu čtvrtou hvězdu teda dávám... UPDATE: musím po pár letech přidat na pět hvězd, protože zkoušku času tenhle seriál obstál na jedničku a když potřebuji zvednout náladu, 4. hvězda vždy zabere. ()

E lan

Tenhle seriál má svou neopakovatelnou atmosféru a těžko napodobitelný suchý humor. Několik dílů je brilantní, jerecké býkony stojí za to. Více takových seriálů! ()

Hraboshka

Ze začátku nic moc, říkala jsem si, že to je první věc z Dejvic, co se mi nelíbí. Ale postupně se to rozjelo a bylo to super. Pár věcí mi sice nesedlo (třeba úplně poslední díl, po titulcích, jak Plesl říká "Sem se zechcal", to mi přišlo divný... Proč to tam dávali? A když už, proč radši jenom nemlčel, to by mi přišlo lepší a asi i vtipnější...). Ale protože miluju DD a všechny jeho herce a protože jsem se u toho často a hodně smála, dávám 4*. ()

bakeero

Tak já dám za 4*. Ale skálopevně přesvědčenej o nich nejsem. Seriál má přkvapivě vzestupnou tendenci, tj. zraje s každým dílem :-) ()

dEst28

Postavy: Trojan je magor, kterej zahraje všechno a za to ho mám rád. Issová je nadržená blbka, která chce vidět moudí. Neužil je zoufalej vesničan po třicítce s kastrolem na hlavě. Novotný je zasranej sparťan a přes to nejede vlak. Tichý Krobot bez chuti ale s chutí. Smutný Šimčík je super dancer, super cooker a taky je nejhorší kuchař na devítce. Myšička = Mahjong. Babčáková nestojí ani za hovno stejně jako její buzna kamarád/přítel a pak je tu ambiciozní kráva Krobotová. Epizody: Bohužel ani tady se "třetí hvězda" neubránila stejnýmu poklesu jako okjesní pjeboj a střídají se solidní s trapnými epizodami. Prušinovský by se měl naučit být více konzistentní v těhle komediálních seriálech. ()

Jonatána

Vtipné, skvěle zahrané, hurá. Inteligentní sitcom, na který se člověk těší a po dlouhé době jsem neměla pocit, že nás televize považují za blbce. Možná to bylo tím, že to dělal pan Krobot a jeho výborná squadra z Dejvického divadla :-). ()

Pafnuc

V žádném případě to není sitcom, ale vlastně je to nejlepší český moderní seriál. Věc, která časem vyzrála a prakticky nemá konkurenci. I ta Babčáková tam hraje člověka, neuvěřitelný. ()

crackonosh

První epizodě jsem ještě moc nevěřil, ale nakonec se seriál rozběhl a přinesl do českého bahňáku cosi neotřelého, nového, místy i odvážného. Konzistentní sitcom bez debilního namixovaného smíchu, s příjemně českými vulgarismy, jež občas sednou jako prdel na cedník, a s občas skoro až britskými dialogy. Epizody sice často mají předvídatelný vývoj, občas ale přinesou lehké překvapení. Pár vynikajících vtipů a pár přesných herců (Nečum Kundo David Novotný, Já Nejsem Gay Marek Taclík aj.) Tohle by si docela zasloužilo pokračování. ()

kraval

Opravdu dobrý britcom s prvky českého humoru se skvělými (nejen) Dejvičáky - především Václavem Neužilem a Ivanem Trojanem. ()

Dzvandzi

Tak jsem jednou v sobotu dostal chuť na nějaký ten seriál a shlédnul jsem tedy všech 12 dílů tohohle seriálu.A musím uznat,že jsem se bavil.Prušinovský mě opět velmi mile překvapil.Nebylo to sice tak světové,jako třeba okresní přebor,ale i tak to mělo vysokou úroveň a to dokážu ocenit.Herci v čele s Ivanem Trojanem mi až na určité vyjímky vyhovovali a byli skvělí.První půlka byla spíše na průměrné 3*,ale poté se to začalo velmi stupňovat,některé díly byli dokonce na 5*,ale jako celek dávám 7/10.Takže se určitě těším na další tvorbu již zmiňovaného režiséra.Nejlepší díly-6,7,8. ()

Psycho.R

První díl mě na delší dobu odradil. Ovšem, když jsem zkouknul později další díly, tak jsem byl nadšen. Trojan je tu peckovej. ()

GTS_PUNK

"Ty vole!" Komediálny seriál Českej televízie z roku 2014, postavený na skvelom obsadení hercov populárneho Dejvického divadla, sleduje osud fiktívneho pražského hotelu Meteor a jeho zamestnancov. Dejová línia, využívajúca prvky viac než dobre fungujúceho situačného humoru, sa odvíja od spleti interakcií jedinečných charakterov, vychádzajúcich aspoň z časti z istých spoločenských stereotypov. Hoci tie môžu byť v niekedy viac na škodu, než na úžitok, v tomto prípade tomu tak rozhodne nie je. Práve každá jedna postava a stereotyp s ňou spojený, prináša v konečnom dôsledku svojský humor, tvoriaci základný a nosný pilier celého seriálu. Ich vzájomné prepletenie potom pred diváka predkladá fungujúci počin, ktorý, pravda, v druhej polovici miestami trochu môže škrípať, ale nie natoľko, aby to dokázalo pokaziť celkový dojem. Čtvrtá hvězda je intenzívnym honom za "čtvrtou hvězdou", ktorú v hoteli vlastne takmer nikto nechce, čoho výsledkom je, že divák ju chcieť bude. Minimálne sledovať určite. Seriálu okrem výborného obsadenia, fungujúcej chémie medzi postavami a humoru, prospieva aj jeho relatívne komornejšie podanie, ale aj množstvo epizód, ktorých vyšší počet by sa inak mohol prejaviť na úkor kvality. Takže ak bude v garáži plno, zaparkujte na ulici, na recepcii si vyzdvihnite kľúče, vo výťahu nadskočte, na izbu si objednajte hotelovú k*rvu a pustite si to s ňou. Zaručene to pobaví aj ju. ()

Likan7

Komediální seriál musí být hlavně vtipný. Čtvrtá hvězda má možná pár solidních scén a přesně čtyři ucházející díly, většinou to je nudná nastavovaná kaše, která ve druhé polovině vykrádá sebe sama a vůbec neví kam posunou příběh. Plejáda známých herců, kteří komedii UMÍ, není zárukou úspěchu, zvlášť, když prakticky nemáte scénář. ()

topi80 odpad!

Kdysi jsem dal ze soucitu sitcomu "Nováci" jednu hvězdu, kterou jsem postupem času změnil na odpad. Úroveň tohoto díla z roku 2014 je naprosto stejná. Úsměv (natož smích) se nedostaví za půl hodiny ani jednou. Snaha o černý a nekorektní humor (jehož jsem totálním fanouškem) je tak křečovitá, že se výsledné situace utápí v ubohosti a trapnosti. Označení "takový ten náš český pokus o sitcom" je naprosto na místě a celé to zapáchá odérem Ducha českého. Mimochodem, zatímco dobrý sitcom dokáže pracovat s atmosférou trapna, zde je téhož užíváno jako klasické české záchranné alibistické berličky. Není to vtipné, nýbrž trapné? Ale tak to přece mělo být, protože, co je trapné, to je podle některých tvůrců vtipné. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz