Jakmile jste online, tak vás mají. Hackeři, kterým stačí pár kliknutí k tomu, aby vám zničili život. Ještě horší jsou ti s ambicemi. Ti, kteří mají v plánu ochromit celý svět. Zatím neznámý počítačový machr si s námi rozhodl hrát a zdá se, že neexistuje nikdo, kdo by ho zastavil. Protože zoufalí lidé rádi dělají zoufalé věci, vytáhnou tajné služby z vězení hackera Hathawaye (Chris Hemsworth), který v něm kroutí patnáct let za podobné aktivity. Přestože se nechal chytit, je to absolutní špička v oboru, teď navíc se speciální motivací. Nabídka, kterou dostal, je lákavá. Když vystopuje hackera, který právě zlikvidoval jaderný reaktor v nejmenované elektrárně, bude volný. Hathaway se okamžitě pustí do pronásledování, brzy však zjistí, že proti němu stojí člověk se skutečně mimořádnými schopnostmi a že by pro jeho budoucnost bylo určitě lepší, kdyby zůstal sedět za mřížemi. Jeho soupeř mezitím chystá další úder. Kde? Kdekoliv. (CinemArt)

dopita

Není to špatnej film, 53% je dost málo, ale pár neduhů film má. Především je zbytečně dlouhej. Dlouhej tím, že je film prokládán spoustou zbytečně dlouhejch záběrů, který jsou o hovně a film brzděj. Vystříhnout asi třicet minut (aniž by se musel osekávat děj) a hned by to byl o třídu lepší film. ()

bloodcountes

Musím říct, že jsem se bavila, byla jsem napjatá i jsem se lekla. Nebudu se v tom vrtat, všude se dá něco najít, jsou tam nějaké nelogické momenty, ale jako celek film fungoval skvěle. Je fakt, že kdyby bylo po mým, tak by tam bylo víc počítačů, hackování (nebo teda pro ty fundamentalisty i crackování - ačkoli ten termín je poněkud hodně nešťstnej) a vůbec víc toho computerworldu a lidí kolem něho, potrhlých postaviček, géniů a jiných inspirativních postav a bylo by tam míň akčnáku (jo, to se mi trochu nepozdávalo, jak to ze světa počítačů najednou prudce hodilo výhybku do kulometný ne přestřelky, ale úplný kanonády a války v ulicích města), ale to by asi moc lidí nebavilo a přišlo by jim to nudnější, než ty pěkný střílečky, honičky, bitky, bomby a šroubováky v hlavě. A ta exotika všude kolem. Mno, jestlipak někdy někdo natočí film opravdu jenom o válce počítačů, která se obejde bez akčních rekvizit? Nicméně tenhle film je dobrej průměr, překvapivě dobrá hudba, poněkud hyperaktivní kamera, která si ráda pohrává s ostřením záběrů, ocenuju casting, ta Wei Tang je velmi dobrej výběr a Chrisovi role sedla, ačkoli herecky kromě nasranýho kukuče, sveřepýho kukuče a postranního kukuče na odhalenou šíji Wei Tang toho moc nepředvedl:) Ale já vážně po hackerovi/crackerovi nechci, aby byl bavič nebo gumovej ksicht, takže ok:)) Ten závěr mě musím říct hodně překvapil a napadlo mě, jestli jsem vůbec kdy viděla takhle vyznívající závěr v americkým filmu, kdy ---SPOILER---: strýček Sam ostrouhá a žádná smiřovačka a žehlička se nekoná.... a sakra by mě zajímalo, jak to s těma dvěma bylo dál :)) ()

xmatysekx

Když jsem viděl titulek 'Hacker', očekával jsem něco, kde budou lítat klávesnice, myši a klávesový zkratky. Čehož jsem se bál, protože jsem si Chrise jako upatlanou počítačovou krysu nedovedl představit. Nakonec tomu tak naštěstí nebylo. Toho ITična tam bylo tak akorát a Chris je pořád tvrďák, a to i bez kladiva. Film se rozjede a udrží vás ve střehu až do chvíle, kdy se na plátně zjeví celou dobu tak tajemný hacker. Pak pro mě celá akce tak nějak končila. Jednak zklamání z toho zjevu, a druhak vlastně celkově z toho konce. Vesměs ale povedený kousek; dobře promyšlené některé detaily a charaktery postav. ()

Milodar

Bylo to sice kůl, ale ten příběh je vlastně docela ohraný a koncept hlavního superhrdiny, pana dokonalého, který vládne tělu i duši, nudný. ()

Kuzzie

Pohled na město z družice, podled na město z vrtulníku, podled na jeden mrakodrap odněkud zezhora, pohled do ulice a pak hned zase pohled zezhora a další scéna..střih a pohled na nějakou strukturu, vlákno..počítač z vnitřku..a střih a další scéna. Přestřelka v tunelu a najednou nikde nikdo. Prostě náhodnej opuštěnej tunel. Jasný. Naprosto nelogicky na sebe navazující scény, film nejspíš neměl žádný ambice říct něco k jakýmukoliv tématu, pobavit, ani nic. Jen chtěl působit divně, až k smíchu divně, ale měl tam Chrise Hemswortha! a jelikož ten Hollywoodskej krasavec střílí ch(a)rismatem na všechny strany( to myslim vážně), tak i tuhle nebetyčnou kravinu hravě vytáhne k 60%. ()

Hadriel

Manna mám rád. Je hodně technickej a umí přestřelky viz. Veřejní nepřátelé. Takže provedení je parádní. Technika je použitá suprově. Výčet kamer je impozantní. Herci zahráli co měli. Problém byl ve scénáři. Jsou tam naprosté wtf momenty, je to spíš lepší béčko. Super záběry, arialy. Soundtrack. Ale scénář to táhne dolů. Konec?! Škoda.... Nutně potřebuju zjistit co je to za brýle. Výrobce, model. Piště, volejte. ()

peetriss

Nejslabší film Michaela Manna, který jsem dosud viděl. I když jeho vina to je pouze částečně, protože se upsal projektu se špatným scénářem, nezajímavých, možná až béčkových, proporcí. Michael Mann ovšem své fanoušky nezklamal alespoň v určitých pasážích, kde dokáže film zpestřit svými typickými režijními perličkami, především v podobě dvou epických akčních přestřelek, kdy se snaží očividně navázat na svůj geniální Nelítostný souboj, i když jeho kvalit nedosahuje, ale přesto tyto pokusy potěší. Jinak Hacker nedokáže zaujmout, příběh působí primitivně a velice brzy začne nudit, což v kombinaci s přehnanou stopáží vytváří smrtící koktejl. Chorobný herecký "průměrák" Chris Hemsworth se alespoň snaží, i když tahounem také není. ()

vander19

S Michaelom Mannom to ide v poslednej dobe od 10 ku 5. Príde s výborným filmom, aby potom svoju snahu zabil takouto blbosťou. Už len ten záber zo začiatku filmu sa mi hnusil a pripomenul to, že človek musí ísť do práce. Však Mann to sa nerobí ukázať človeku pracovné priestory. Tým myslím atómovú elektráreň. Čína je už dávno verejne známa ako svetová hackerská veľmoc v čom dokáže predčiť aj USA. A tu v scenári od Foehla sa rozhodnú spolupracovať oba národy proti maniakovi, ktorý má v záľube kybernetické útoky. Vizuálne je jeho aktivita prevedená fakt neatraktívne. Je to len akési zobrazenie prechodu svetla cez optické káble, akože...Dej je strašne statický a pomalý, film zbytočne dlhý. Čakať zázraky od Hemswortha sa fakt nedajú a dej mu krásne jednoducho ušili na mieru. Stvárni hrdinu, ktorý je ale v lochu. Omilostený, aby nám všetkým zachránil zadky pred svetovou katastrofou. Netreba zabúdať, že tento ajťák dokonale ovláda umenie boja a nie je mu cudzia ani práca so zbraňou. ()

Jaro_slav

Kdo neviděl Collateral nebo Miami Vice, asi bude spokojenej, ale já vím, že MM umí líp. Tohle je takový...vykleštěný. Takže těch 60% je za skvělý nazvučení, za majklmannovskou digitální kameru s mým oblíbeným šumem a za hezký lokace. A vlastně i za to, že to nemá ten imbecilňoučkej rejting PG13. ()

serioga

Stvárnenie dnešného online sveta a jeho možného zneužitia v tom bol Hacker dobrý.Ale nemôžem sa ubránit dojmu,že tomu proste niečo chýbalo.Postavy pôsobili ako keby ich niekto hodil do vody,aby sa naučili plávat. ()

Zombi

Parádní rvačka v restauraci zhruba v půlce filmu, hezký vizuál, jak jsme u Manna zvyklí, ale zbytek tak nějak lepší průměr. ()

qxkamo

Je rok 2015 a filmari ako v praveku stale pouzivaju tie take "pocitacove zvuky", ked sa na obrazovke zjavi text alebo sa nieco deje. Ale teraz k filmu. Zacal celkom fajn zapletkou, ocakaval som teda zaujimavy film. Do polovice filmu som vsak trpel ako ryba na suchu. Po polke filmu som zacal pretacat niektore nekonecne nudne sceny. Nerozumiem tiez, preco je film oznaceny aj ako Drama a Mysteriozny, skor je to Akcny kriminalny film. Koniec-koncov, nuda a strateny cas. ()

Yoss

Moje očakávania boli veľké,  veď ide o Michaela Manna. Žiaľ,  tie sa vôbec nenaplnili. Nápad to nebol zlý, ale Chrisovi Hemsworthovi som dokopy neuveril nič a aj celkové herecké obsadenie bolo slabé a nezáživné. A ešte k tomu tá prepálená stopáž... ()

Erik7595

Michael Mann ma zatiaľ vždy príjemne prekvapil kvalitami jeho predchádzajúcich snímkov. Heat, Collateral, Public Enemies alebo The Insider sú výborné filmy. Jeho najnovší počin, Hacker, je avšak na Manna príliš povrchný a aj ten scenár nie je bohviečo. Hemsworth je sympaťák, ale skutočne sa do role vynikajúceho a chytrého hackera typovo príliš nehodí. To je ale najmenšia výtka smerujúca k filmu. Keby film fungoval ako dejovo strhujúci, napínavý hi-tech thriller s prepracovanejšími postavami a hlavne uveriteľnejším hlavným záporákom a s o niečo vypilovanejším scenárom, túto menšiu výtku by som oželel a nevnímal by som ju. Hackerovi presne tieto veci chýbajú, navyše niektoré scény pôsobia hlucho a zbytočne. Napriek negatívam ostali niektoré Mannove prednosti a to predovšetkých typická digitálna kamera, ktorá môže niektorým prekážať, mne naopak viac než vyhovuje. Plus akčné scény, ktoré v prestrelkách a kontaktných akčných scénach majú švih, dynamiku a sú výborné. Finálny stret Hemsworta s hlavným počítačovým machrom mi pripadal odfláknuto, v tomto ma film sklamal najviac. No a celkový dojem z filmu je priemerný. Snažil som sa zmierniť očakávania vzhladom k priemerným hodnoteniam, menšie sklamanie ale nedokážem zakryť. Ako jednohubka na jedno pozretie slušný počin, celkom ma to aj bavilo. Ale zo skvelej povesti tohto režiséra, ktorý doteraz vytváral výborné filmy, som očakával predsa len viac. 6/10 ()

Iguaner

Jaderná elektrárna připojená k internetu, nesmyslné IP, příkazový řádek, PDFko ba i čtení ve strojovém kódu jako ve slabikáři a podobné nesmysly můžeme brát jako autorskou licenci. Dokonce bych scénáristům zbaštil i IT geeka, který uběhne více než 100m. Ale proboha, kdo kdy viděl Hackera s holkou - to už je vážně přitažené za vlasy! ()

Standic1

Na můj vkus se blackhat snaží brát až moc vážně a ačkoliv mám Chrise Hemswortha rád, tak mě některé pasáže strašně nudili. Na druhou stranu se tady setkáte s minimem nesmyslného chování postav a co musím extra vyzdvihnout je, že Chris tady není žádnej břídil, ale když má příležitost, tak jí do slova chytne za pačesy :) ()

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

23.10.2022

Biografie Enza Ferrariho je dotočená. Režisér Michael Mann (Nelítostný souboj, Miami Vice), jenž projekt považuje za svůj srdcový a strávil na něm řadu let, oslavil poslední klapku v Itálii tento… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády