Jakmile jste online, tak vás mají. Hackeři, kterým stačí pár kliknutí k tomu, aby vám zničili život. Ještě horší jsou ti s ambicemi. Ti, kteří mají v plánu ochromit celý svět. Zatím neznámý počítačový machr si s námi rozhodl hrát a zdá se, že neexistuje nikdo, kdo by ho zastavil. Protože zoufalí lidé rádi dělají zoufalé věci, vytáhnou tajné služby z vězení hackera Hathawaye (Chris Hemsworth), který v něm kroutí patnáct let za podobné aktivity. Přestože se nechal chytit, je to absolutní špička v oboru, teď navíc se speciální motivací. Nabídka, kterou dostal, je lákavá. Když vystopuje hackera, který právě zlikvidoval jaderný reaktor v nejmenované elektrárně, bude volný. Hathaway se okamžitě pustí do pronásledování, brzy však zjistí, že proti němu stojí člověk se skutečně mimořádnými schopnostmi a že by pro jeho budoucnost bylo určitě lepší, kdyby zůstal sedět za mřížemi. Jeho soupeř mezitím chystá další úder. Kde? Kdekoliv. (CinemArt)

ywo666

Určite to nie je taký zlý film, akoby hovorilo hodnotenie. Jediný problém je, že Mannovi sa tam nepodarilo pretlačiť niečo extra. Ale aj tak jasne cítiť jeho rukopis počas celého filmu. Akčné scény sú surové, dobre natočené. Nie je ich moc. A nie sú nijak hrdinské (žiadny kladný hrdina, čo chrabro kosí zástupy nepriateľov. Príbeh je solídny. Hlavne druhá polka. Škoda, že napätie nefungovalo lepšie. Tempo mohlo byť dynamickejšie. Toto je presne ten film kde chýbalo málo aby sa podaril. Ale práve to chýbajúce málo ho výrazne degradovalo. 3 a pol*. Solídny zážitok. Nič viac nič menej. ()

venison

Zhruba v polovině úspěšně vypnuto.. Příběh děsně nudnej - slovíčko akční se nějak v té záplavě záběrů na horizonty a snímání postav z více úhlů nějak vytratilo.. Nevěřila jsem nikomu nic.. Jedna hvězda asi za snahu.. ()

neoBlast

Vůbec jsem to nepochopil, ale alespoň jsem se pousmíval, že z vizuálna film křičí "tohle je sakra Michael Mann". Bohužel v tom nejhorším slova smyslu, protože z digitální kamerou natočených přestřelek a akce se mi dělalo téměř nevolno. A ještě než odklepnu tento koment do před-křemíkového nebe, přidám k vašemu posouzení následující dvě slova se zádumčivým troj otazníkem: 132 minut??? 30 % ()

Aven

Proti formě nemůže nikdo říct ani půl slova - herci, atmoška, kamera, hudba - to všechno funguje, jak má. Bohužel scénář patrně sepsala banda šimpanzů na tripu, takže ve výsledku je to těžce nevyužitá šance, ne-li přímo provar. Tisíckrát škoda. ()

romajz15

Co je na tomhle filmu vážně dokonalé, je hudba. Na to, že ji nedělal žádný z Hollywoodských hudebních velikánů, je to vážně super. Hemsworth je přirozeně také skvělý, ale na jeho výkon v Rivalech to nemá. Celkově film má nedostatečný spád, pořád střídavě počítače a přestřelky a člověka to po chvíli začne nudit. Poslední třetina je natočena výtečně, má hlavu i patu, a je velmi napínavá. Za ten závěr taková slabší čtvrtá hvězda, jinak je to za tři. ()

Mishqo

50% ... Pocit-reality-evokujúca digitálna kamera tomuto snímku nesedela. U iných Mann-ových filmov ako napríklad Miami Vice či Collateral mi to vôbec nevadilo a pôsobilo to fakt autenticky. Teraz to bolo dosť rušivé. Správny výber hudby, dobrý casting a miestami aj dej zaujímavý. Ale scenár mi prišiel strašne deravý a plný hluchých miest. Tentokrát ma Mann trošku sklamal. ()

Trustme

Hacker v modelingové úpravě Chrise Hemswortha je sice poněkud nestandardním představitelem někoho, kdo by měl být upocený tlouštík s brýlemi a v geekovském tričku, ale zase pro milostnou zápletku se hodí víc. Klasický Michael Mann (rozuměj: špičkově odvedené filmařské řemeslo) rozehrává souboj mezi hackery jak ve virtuálním kyberprostoru, tak in natura, což udržuje napětí více, než přestřelky jen skrz klávesnici. A že Mann přestřelky umí nejlíp ze všech dokazuje i zde. Prostě jeho metoda: dejte tam syrový reálný zvuk zbraní + okolní ruchy ulice, k tomu tepající monotónní sžíravou podkreslující hudbu a jeďte v kuse 15 minut, funguje už od dob Heat. Bohužel nešvarem Michaela Manna je i vkládaná (zbytečná) línie love story a nadbytečné řečnění postav. Občas lze mít i pocit , že sledujeme moderní bondovku, tím, že hacker Hathaway je až příliš dokonalý - i přes několikaleté věznění je stále obeznámen s aktuálními technologiemi, má pokaždé novou košili a na počítačového experta se slušně mlátí. ()

VanTom

Detektivní "počítačové" pátrání čínsko-amerického týmu vcelku zaujme (v závěru ovšem zklamává), ale jinak je film studený jak psí čumák, kde se velká rozhodnutí (a vztahy či odhalení) vymyslí během tří vět. Navíc jen a pouze geniální hlavní hacker-supermodel dokáže na něco přijít (třeba jak fikaně zobrazí trasy třech sledovaných přes sebe, aby zjistil místo, kolem kterého všichni prošli :-)) nebo něco trefí (na tři rány, kdežto najatí zabijáci v idiotském finále raději vystřílejí zásobník vedle do davu). ()

Brain-D

Naprosto jiné než na co jsme aktuálně zvyklý. Mann a jeho kamera je jedinečná. Dokáže vybudovat atmosféru a vnést pocit živé kamery i skvělých akčních scén. ()

zdenny

Takovou snůšku debilních sraček jsem už dlouho neviděl. Film se jmenuje "Hacker", ale frajer místo aby řešil problémy svým computer uměním, dělá všechno možné jen ne právě to. Takže se z něj stává akční hrdina. A aby se neřeklo, tak se se svým "tabletem" napojí na těch nejneuvěřitelnějších místech a vše vyřeší jedním kliknutím. Běžte s takovou sračkou do prdele! Každý není naprostý tupec. ()

Yoda sama

Dve skvelé scény nezachránia niečo tak síce atmosferické, no zároveň pusté. Naposledy, keď si Mann nerežíroval svoj scenár to dopadlo presne naopak. A aj napriek tomu, že posledný komorný duel je fajn dohra, neuznávam film ako celok a Hemsworth je veľmi zle obsadený. Michael potrebuje comeback typu Collateral. ()

fefee

Zbytočne dlhý film s inak kostrbato hranými hercami, pôsobiac dosť lacno a naivne v niektorých scénkach. Striedajúce sa dobré scény s tými nudnými neprinášajú nič pozitívne okrem gradácie v závere ktorý však nestačí na to aby diváka zaujal dostatočne. Silný priemer. (2,8*) ()

Sany33

Tak plytký film som už dlho nevidel. Jednak od prvej minúty bolo jasné čo, kto, kde urobí a kam sa bude celá dejová línia odoberať. V skratke, ľudstvu hrozí kybernetická hrozba v podobe neznámeho kyber atentátnika. Osud celého ľudstva je vkladaný do rúk bývalého kriminálnika, ktorý z môjho pohľadu nemá žiadny vážny motív vláde pomáhať ale aj napriek tomu to robí a robí to dosť zle lebo sa dostane do dosť veľkých sračiek. Hra na brutálny thriller ktorý je naťahovaný ako guma v trenkách a potom za 5 minút zbúchaný koniec. Keď idete točiť film o kyber atentátnikoch cieľová skupina sú ľudia z IT sféry, ktorých by to mohlo osloviť a práve pre to väčšinou potrebujete nijaké veľmi inteligentné rozuzlenie čoho sa tu nedočkáte. Nedokázal to zachrániť ani Chris, ktorého si za iných okolností v iných filmoch dosť idem. 45% ()

JohnSmith

Nutno uznat, že je to asi nejslabší Mannův film. Nemá to spád, je to zmatený a hlavně nezajímavý. Natočený je to sice dobře, až na bitku v korejském bistru, která byla fakt špatná. Chyba tak bude zřejmě ve scénáři, který je slabý. ()

zigíš

respektuji režiséra, který dokáže takhle nedivácky nabídnout svoji značku (ano, prodělalo to) se všemi svými trademarky a hemsworthem navíc (věřím, že bez něj to prodělá ještě víc) po dlouhé době film, který bych nedokázal doporučit nikomu (jinému) snad kromě sebe.. 100% ()

mkubalikova

Viděla jsem se zpožděním až na O2TV, takže jsem byla vybavena spíše negativními reakcemi a zklamání se nekonalo. Nicméně na mě Mann opět funguje. Jeho relistická forma dokreslená stylovým soundtrackem je ale bohužel sražena hloupoučkým scénářem. ŠKODA! 70% ()

cross

Michael Mann....techno-thriller....parádní trailer....to prostě nemůže dopadnout špatně!....a měl jsem pravdu - všechno je perfektní, bohužel až na jednu drobnou věc - vše kolem příběhu, snénáře a zápletky. Polovinu filmu mi nějak nedocházelo proč ti lidi na plátně dělají to co dělají, jak je to vůbec možné, kam a jak se pohybují a ....wtf...???? Nevěřím tomu, že Mann při čtení scénáře, natáčení nebo stříhání filmu neviděl, co vyrábí za slátaninu, takže by mě docela zajímaly okolnosti vzniku...Nejvíc mě bavil router v květináči!:) **1/2 ()

blackJag

Mannův rukopis je na tom cítit, ovšem stigma fialového kopíráku (v postupech) ulpělo za nehty spolehlivěji než mastné žgrindy na saténovém bryndáku. A taky ten konec, scénka nedává smysl a za hovno stojí i záporák. 60% ()

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

23.10.2022

Biografie Enza Ferrariho je dotočená. Režisér Michael Mann (Nelítostný souboj, Miami Vice), jenž projekt považuje za svůj srdcový a strávil na něm řadu let, oslavil poslední klapku v Itálii tento… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády