Jakmile jste online, tak vás mají. Hackeři, kterým stačí pár kliknutí k tomu, aby vám zničili život. Ještě horší jsou ti s ambicemi. Ti, kteří mají v plánu ochromit celý svět. Zatím neznámý počítačový machr si s námi rozhodl hrát a zdá se, že neexistuje nikdo, kdo by ho zastavil. Protože zoufalí lidé rádi dělají zoufalé věci, vytáhnou tajné služby z vězení hackera Hathawaye (Chris Hemsworth), který v něm kroutí patnáct let za podobné aktivity. Přestože se nechal chytit, je to absolutní špička v oboru, teď navíc se speciální motivací. Nabídka, kterou dostal, je lákavá. Když vystopuje hackera, který právě zlikvidoval jaderný reaktor v nejmenované elektrárně, bude volný. Hathaway se okamžitě pustí do pronásledování, brzy však zjistí, že proti němu stojí člověk se skutečně mimořádnými schopnostmi a že by pro jeho budoucnost bylo určitě lepší, kdyby zůstal sedět za mřížemi. Jeho soupeř mezitím chystá další úder. Kde? Kdekoliv. (CinemArt)

Slarque

Michael Mann je jedním z áčkových režisérů, který má vlastní rozpoznatelný rukopis. Navíc mě jeho hry s konvencemi kriminálního žánru většinou baví. Tentokrát je to spíš akční krimi, což ovšem ničemu nevadí. Scénář je sice na štíru s logikou, což se nejsilněji ukáže při odhalení plánu hlavního padoucha, ale jinak nevím, nač bych si mohl stěžovat. Navíc Wei Tang vypadá stále stejně dobře jako v době jejího filmového debutu (90%). ()

eLeR

V 95-om bol Mannov Neľútostný súboj neskutočná špička. Jasné, že aj akciou, príbehom, ale predovšetkým si tam vybral hereckú elitu.Tento film mu nesiaha ani po päty.Jasné, že aj akciou, príbehom, ale predovšetkým si sem nevybral hereckú elitu, ale ktovie, či by tento film tá elita zachránila. Nebolo to hrozné, dopozerala som to v pohode do konca, ale ja som čakala (neviem prečo) niečo ďaleko lepšie. ()

Rocky62

Ti z nás, kteří si libují v Mannově nezaměnitelném režijním stylu(noční neonová velkoměsta, realistická akce, poetický hudební timing) to rozhodně není průměrná jednohubka. Vizuál je zkrátka i zde precizně vyladěn a rukopis patrný na první pohled. Mann se chopil pravda trochu ošuntělého tématu, neboť snímků, ve kterých mimořádně schopní hackeři prolamují sofistikovaně zaheslované kompjůtry v FBI, jsou tucty. Nicméně v Mannově podání je i tento námět v některých aspektech originální. Nechybí romantické vzplanutí, famózní akce či osudovost. Mysteriózní háv funguje znamenitě. Na scénář už však bohužel pět ódy nemohu. Jednoznačně chybí promyšlenější dialogy, které by učinily z Hackera to, co jsme my fanoušci očekávali. 70% ()

Larrysbride

"By byla sranda, kdyby jim něco posílal přes Bluetooth!"... Film předvídatelnej jak stav mého účtu týden před výplatou. Mám Manna ráda a Hemswortha přímo zbožňuji, ale tohle je hodně velkej přešlap. Dvě hvězdičky za Chrise, hudbu a posledních dvacet minut. ()

klerik

Scenár by som si vedel predstaviť v rôznych podobách. Od áčkovej bondovky až po céčkový akčňák s Dolphom Lundgrenom, a stále by to mohla byť zábava. Mann ho však poňal svojsky odťažito a všade, kde by mohol využiť napr. exotické prostredie alebo paranoju, ide na pol plynu a prichádza so skrat(k)ovitými riešeniami, kde hlavne finále vôbec nedáva zmysel... Hlavný hrdina mi celkovo prišiel slabo vyprofilovaný, na čom zlyhávajú aj ostatné vzťahy... Zlatý SWORDFISH... ()

Visáč

"Piss off and die, ghostman." Za mannovsky sofistikovanou maskou digitálnej žánrovky sa skrýva priam mystické pojednanie o virtuálnom anarchizme a jeho psychologicky značne komplikovaných aktéroch... ()

classic

Súčasní mladí herci známi z komiksových trhákov ako THOR,AVENGERS sa nedokážu potom dobre presadiť v inom filme iného režiséra! To je príklad Chrisa Hemswortha,ktorý je sympaťák,možno bude z neho novodobý Brad Pitt? Herec s charizmou,ktorý stráca čas práve v týchto rýchlokvasených blokbasteroch! Kybernetický terorizmus je POJEM útokov v budúcnosti,namiesto samovražedných atentátnikov bude vládnuť počítačová kriminalita,z ktorej budú profitovať špičkoví HACKERI,ktorí sa dokážu nabúrať do akéhokoľvek systému na Zemi. To je príklad atómovej elektrárne v Číne,v ktorej vybuchne REAKTOR. Všetci sú v panike,čo bude nasledovať,a kde to bude? Na pomoc si chcú zavolať hackera vo väzení,pričom za spoluprácu mu ponúknu zníženie TRESTU... Stručné zhrnutie deja filmu režiséra Michaela Manna,ktorý sa sklamal,trest je samotné sledovanie v niektorých momentoch zaujímavého filmu,kde najväčší dôraz je kladený na kvalitne prevedené prestrelky,inak som mal pocit,že sledovanie nemá konca,dokedy to bude trvať? Mannovi dochádza tvorivá šťava a myslel som si,že prinesie perfektný high-tech thriller,ale mýlil som sa.Ľutovať svoj drahocenný čas sa dá nazvať premrhaním všetkých ich doterajších úspechov,kde vidieť jeden nepodarok môže zavrhnúť všetko doposiaľ kvalitnejšie,čo predtým priniesli! ()

Chrustyn

Michael Mann se po 6 letech vrací se svým digitálním trademarkem a přináší moderní akční thriller o útoků hackerů, který skrývá něco více. Mohla to být akční jízda, nebo moderní inteligentní thriller, ale vše zůstalo na půli cesty. Je zde pár akčních scén, které Mann pořád umí a počítačové nadšence potěší scény kybernetických útoků a výsledná pátrání, které působí opravdu reálně, ale jako celek film bohužel nefunguje pro nikoho a popravdě docela dost nudí. I přes solidní filmové řemeslo se jedná o nejslabší Mannův film, který tak zůstává velkým zklamáním z promarněné šance. ()

váca

Až na ten závěr, kde mohl být závěrečný souboj povedenější, jde ve výsledku o celkem zdařilý kyberthriller, který perfektně ubíhá a nemá moc hluchých míst. Realistické přestřelky a celkem uvěřitelný hackerský podtext mě nadchly. Co mě také mile překvapilo, bylo dobré herecké obsazení, které bylo uvěřitelné a i čínská část byla sympatická, čehož jsem se bál nejvíc. Pro mě rozhodně lepší průměr a určitě ne zklamání jako to tady podává většina hodnotitelů. Za mě jednoznačně minimálně 70% a doporučení ke shlédnutí!! ()

BMW12

Tento snímek byl po finanční stránce totální propadák. Ale já nechápu proč. Mě se to líbilo, má to fajné herecké obsazení a zajímavý příběh. Je to taková kriminálka z hackerského světa. Mohlo to být sice o nějakou tu půl hodinku kratší, ale jinak se mi líbilo, že se příběh odehrával ve třech různých zemích a bylo tam i několik přestřelek, takže za mě spokojenost. ()

Roman.Ticka

Strašně dlouhé a ukrutně nudné. Tím vším naprosto neosobní a nezáživné. Tři krásné * dávám za krasavce Chrise Hemswortha, jak jinak. Mann je možná dobrý rutinér, ale generačně dost mimo a je to vidět, proto bych příště sáhla do jiných tématických vod. Jen mě jímá hrůza, kam až technologická věda došla a aby stejně raketově civilizace nepošla. No vlastně to bude tak rychlé, že si toho nikdo ani nevšimne. Stačí pouhá jiskra a jedno mohutné bum. ()

honajz

Opět Mannova precizně vycizelovaná atmosféra a důraz na kameru a až skoro dokumentární styl, pomalejší tempo k nasání atmosféry a většímu vcítění se do prožitků. Přesto mi některé scény přišly hluché, ty animace vnitřků sítí ze začátku jako z Trona, některé scény zbytečně zdlouhavě podané, kde to šlo dát rychleji a jednodušejší zkratkou. Celkově však velice slušný techno thriller, kde každá postava je skutečně životná (snad kromě hlavního hackera), a kde vlastně ani nechci přemýšlet nad reálností, ale nechat se bavit neustálými změnami v ději až po finále. Tam jsem čekal něco víc, přišlo mi až příliš umírněné, ale nakonec proč ne?, do ducha filmu to zapadalo. ()

Janek

Vynikající cyber-tsunami na začátku filmu, dvě řemeslně zvládnuté přestřelky a jeden slušný výbuch auta. Zbytek překvapivě rutinní standart, který je vynalézavý jen v několika málo okamžicích. DC verze by mohla s čistým srdcem ignorovat celé to milostné dobrodružství. V rámci geniálního Michaela Manna 40%... ()

Xeelee

Čáry máry fuk... Super, hlavní hrdina umí používat whois, patnáctiletí linuxáci si z toho cvrnknou do gatí. To co se děje na monitorech bývá realistický, ale logika veškerých IT věcí za tím je naprosto vadná. Dva kluci někdy v IT době kamenný napsali nebezpečnej SW a hodili zdroják na net? SRSLY? A teď ho někdo najde a začne ho prasácky upravovat k obrazu svému? To je jako kdyby s vytuněným Trabantem letěl na Mars. Vrcholem byl trapnej pokus o sociální inženýring, na kterej skočil vy uvidíte kdo. Příběh je jedno velký klišé, pár zajímavých momentů a několik naprosto unreal scén naprosto zásadních pro příběh. Jdu spát a nejpozdějc do konce týdne sem hodím odkaz na pastebin se spoilery, aby si mohli všichni přečíst, jaká nehorázná slátanina to je. ()

penylane

Začátek filmu vypadal nadějně a zajímavě, ale o 20 minut později nastává průměrná detektivka. Přirovnala bych tento počin k filmu Proroctví - naprosto stejný začátek - vykradený z tohoto filmu - a konec, který totálně zazdí celý film. Také bych úplně vypustila milostní příběh, který tvoří jen nudné pasáže a vůbec se do děje nehodí. Velké zklamání. ()

JASON_X

O hackerství vím prdlajs, ale že se o něm dá natočit takhle hustoatmosférickej a epickej akčňák, jsem netušil. Jeho hustoatmosféričnost ještě umocňuje skvělá hudba a nebýt naprosto vyližprdelní ruční kamery, po formální stránce by to byl film za pět. A že je příběh nereálný, nelogický a postupem času tak trochu víc a víc debilní? No, kdo by to u hustoatmosférických akčňáků řešil, že jo... Navíc Chris Hemsworth je docela fajn týpek, tedy když zrovna nehraje Thora v Avengerech. Velkej bílej blonďatej chlap, je cool, je chytrej (vlastně je to génius), umí se prát, tedy přesně ta kombinace, na kterou zabere každá pěkná čínská holka a hned mu vleze do postele. Jejímu bráchovi to vůbec nevadí, protože k Hemsworthovi nepokrytě chová latentně homosexuální náklonnost. Hemsworth poplete hlavu i odměřené černé mamině od FBI (hacknou spolu supertajný software NSA), prolomí neprolomitelný kódy, vyřeší neřešitelnej případ, vytře si zadek s hackerským supergangsterem a primitivním basáckým čúrem zlikviduje jednoho elitního žoldáka, no prostě je to bourák. Ale ta strašná kamera... ()

MonaSax

Až na pár silných momentů, které přijemně překvapili, se Hacker jeví docela nudně. Neřikám, že se na to koukalo špatně, tedy aspoň ne na celý film, ale posledních asi 20 minut bylo už opravdu zdlouhavých a nekonečných, předtím si film udržuje aspoň nějaké tempo. Každopádně i tak si myslím, že Michael Mann umí s takovýmhle materiálem pracovat, přesvědčit se, ale můžete u jeho starších a hlavně kvalitnějších filmů. ()

Morholt

Rutina, která si vykračuje po přesně nalinkované pěšince, ale zároveň rutina, která má říz a přes dvě hodiny dokáže bavit. Hackerství a IT vůbec absolutně nerozumím, ale Mann s tím počítal a tak mi podal kyberzločin celkem srozumitelně a navrch přidal pár přestřelek, což jsem s povděkem kvitoval. Herci ušli a ač i tady podal Ch. Hemsworth další ze svých nevýrazných výkonů, nijak zvlášť mi krev nepil. A velmi mě bavily Viola Davis s Wei Tang. Po tak dlouhém čekání jsem sice od Manna čekal trochu víc, ale vyloženě zklamán určitě nejsem. 70% ()

Sawy

Že je nějaký film zajímavým způsobem odvyprávěný ještě neznamená, že je i dobře napsaný. Což Hacker rozhodně není. Je hezké sledovat, jak chytře Mann pracuje například s rozložením informací mezi hlavní hrdiny a diváky, kteří často ví mnohem víc, ale díky nejrůznějším odbočkám nám nezbývá než na nevyhnutelnou pointu čekat. Stejně tak filmu nemůžu upřít typicky mannovskou patinu syrové kriminálky s několika skutečně vydatnými scénami (tady u přestřelek skutečně vnímáte každý výstřel). Problém je ale v tom, že všechny tyhle propriety jsou naházené do strašlivě tuctového a staromódního (nejen dějem, ale především některými postupy) příběhu, který mě už před polovinou přestal zajímat a z nudy mě vytrhl opravdu jen občasný záblesk Mannových trademarků, které tady jsou, ale není jich zdaleka tolik, kolik by bylo potřeba. Navíc - Chris Hemsworth, jakkoliv ho mám rád, je tady castingový omyl roku. A celé je to ZBYTEČNĚ dlouhé. Kdyby vynikající thrillerový konec na karnevalu, který má napětí, styl a konečně i pasující motivace hlavní postavy, přišel o půl hodiny dřív, asi bych filmu leccos odpustil, ale takhle je Hacker spíš zklamání. Ne špatný film, ale vzhledem k tomu, že je to Mannův první film po šesti letech, bych zkrátka čekal větší pecku. 60 % ()

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

23.10.2022

Biografie Enza Ferrariho je dotočená. Režisér Michael Mann (Nelítostný souboj, Miami Vice), jenž projekt považuje za svůj srdcový a strávil na něm řadu let, oslavil poslední klapku v Itálii tento… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády