Jakmile jste online, tak vás mají. Hackeři, kterým stačí pár kliknutí k tomu, aby vám zničili život. Ještě horší jsou ti s ambicemi. Ti, kteří mají v plánu ochromit celý svět. Zatím neznámý počítačový machr si s námi rozhodl hrát a zdá se, že neexistuje nikdo, kdo by ho zastavil. Protože zoufalí lidé rádi dělají zoufalé věci, vytáhnou tajné služby z vězení hackera Hathawaye (Chris Hemsworth), který v něm kroutí patnáct let za podobné aktivity. Přestože se nechal chytit, je to absolutní špička v oboru, teď navíc se speciální motivací. Nabídka, kterou dostal, je lákavá. Když vystopuje hackera, který právě zlikvidoval jaderný reaktor v nejmenované elektrárně, bude volný. Hathaway se okamžitě pustí do pronásledování, brzy však zjistí, že proti němu stojí člověk se skutečně mimořádnými schopnostmi a že by pro jeho budoucnost bylo určitě lepší, kdyby zůstal sedět za mřížemi. Jeho soupeř mezitím chystá další úder. Kde? Kdekoliv. (CinemArt)

Handle

Nekonečné, fádní a hloupé. Pořád jsem chtěl konec a on pořád nikde - 132 minut je dobrá ztráta soudnosti. Jak si tvůrci vůbec můžou myslet, že v roce 2015 bude fungovat něco takového? PS. Největší zážitek z ČSFD projekce byl jeden silný potlesk po skončení filmu a následný smích... :) ()

seale

Docela dost rumu a čokolády v jedné pralince. Pětihvězdičkový začátek s nadějnou vyhlídkou, půl filmu procházky dolů z kopce a nečekaný hackerský útok režiséra, který si pohrál se smysly diváka až do konce. Hudba jako obvykle podmanivá. Naproti tomu zbytečně moc nepravděpodobností. Za připomínku může stát taky vyjádření Martina 'Poma', který před zahájením promítaní předpověděl, že s Heat / Nelítostným soubojem nasadil Michael Mann laťku vysoko. ()

Lacike

Michael Mann proste netoci zle filmy. Ale tentoraz mal k dispozicii ingrediencie, ktore mu podrazili nohy. Prvym problemom je scenar. Ustredna zapletka je v pohode, ale Mannova snaha vykreslit do detailov vsetky tie hackerske postupy je kontraproduktívna. Co z toho, ze vsetky tie technoblaboly pôsobia realisticky, ked su neskutocne nudne. Nevysiel mu ani casting. Chris Hemsworth je pre mna akceptovatelny ako namysleny Tchor, ale v ostatnych ulohach je pre mna otravny. Tym padom ma vôbec nezaujimalo ani sukromie tejto postavy, ktoremu sa Mann venuje do sytosti a napriek tomu nejde poriadne do hlbky, aby ma dokazal zaujat. Holt Hemsworth nema charizmu ani herecke nadanie ako Pacino, De Niro alebo aspon Farrell, aby som filmu odpustil, ze ma minimum akcnych scen a radsej sa venuje postavam a prostrediu. Takisto to nezachrania ani vedlajsie postavy u ktorych som mal pocit, ze tentokrat boli obsadene hercami druhej kategorie. Zaujal ma jedine Holt McCallany, ktory ako jediny vzbudzuje respekt. A cele to definitivne pod hladiny priemeru ťahá premrstena stopaz. Takze potom je uz uplne jedno, ze sa dockame klasickych Mannovych trademarkov, pretoze su utopene v mnozstve nezazivnej vaty. 4/10. ()

BoPo

Niektoré scény pôsobia dosť smiešne a dej ako taký zasa strašne zjednodušeno. A ešte má Hacker tú drzosť, že trvá cez dve hodiny. Pfuj! Takéto filmy frčali v našich videopožičovniach v 90. rokoch, ale keďže stroj času stále čaká schvalovanie na patentovom ústave, tak je tento pokus trestuhodným mrhaním finančných prostriedkov. Keď sa už Chris Hemsworth štylizuje do pozície „Nový Brad Pitt“, tak by mal veľmi rýchlo zlepšiť výber scenárov. Pretože vo veku, ktorý momentálne zdobí Thorovo kladivo, natočil Pitt perly typu 12 opic a Sedm. Ale tu by som skôr vsadil na variantu, že Thor proste zostane Thorom, a teda až hrudníkář príde o vyprsenú hruď, príde aj o vydolarované ponuky. ()

Terva

Moc, moc jsem se těšil, ale o to víc jsem zklamán. Scénář děravej jak řešeto, hudba prachbídná , herecké obsazení nevýrazné. Asi tak prvních půl hodiny to vypadalo na úžasné dobrodružství ze světa hackerů. ale pak se to celé zvrtlo. Později se to ještě trochu dalo, ale po Jackartě, už to byla skoro blbost. Přestřelka v davu byla směšná a konec totálně zhatěnej. Koukám, že pár uživatelů dalo dokonce -odpad-, ale nějaké své klady to má. Myšlenka je dobrá a jedna hvězda za Wei Tangovou. ()

JohnCZ

Obsahuje nepřímé spoilery. Dobrý thriller, který sází na při zemi se držící děj, nijak zvlášť přehnané hackování a velice realistickou akci (tak dobré přestřelky a kontaktní souboje jsem už dlouho neviděl). Ani na minutku jsem se nenudil, režijně to Mann drží pevně v rukou a jediným zaškobrtnutím se mi tak jevil scénář, který má velice nefilmové vyvrcholení. Ale je to opravdu zaškobrtnutí? Žádný sáhodlouhý proslov, zdlouhavé nahánění nebo gradovaná přestřelka na vrcholu mrakodrapu. Popravdě se mi rychlé a efektivní vyřešení celé situace líbilo, bylo to příjemně svěží. Nedoceněný film. ()

Padme_Anakin

Po pravdě netuším, na čem frčel autor scénáře.. Těžko je mi hodnotit, natočené je to pěkně, herecký ansámbl mi byl sympatický, původní zápletka vypadala dobře, atmosféra slušná.. V druhé půli se to nějak tiše rozplizlo před očima a závěr mě dorazil, uvěřitelnost prakticky nulová.. ()

corpsy

Michael Mann natočil zatiaľ svoj najnudnejší spektákel, ktorým si u filmových producentov ( a ich účtovníkov ) nespravil dobré meno. Ani sa nechce veriť, že ten istý režisér natočil pecky, ako POSLEDNÝ MOHYKÁN, či HEAT. Natiahnuť béčkovú zápletku na vyše dvojhodinovú minutáž, nebol celkom dobrý nápad, dalo sa však narábať aspoň s akčným motívom, ktorý sa tu tlačí do úzadia. Možno sa hlavúni štúdia nevedeli rozhodnúť, či natočiť niečo na spôsob Europacorp ( Luc Besson ), alebo serióznu áčkovú produkciu. ()

Lucas

Slušivý inventář Mannova stylu: existenciální hovory vedené v restauraci, atmosférické pomlky, letmé úniky z příběhu a ohlušující přestřelky (zvuk střelby je v kině s dobrým zvukem opravdu bolestivý). Navíc jen poněkud braková zápletka a přímočaře, až naivně načrtnuté vztahy postav. Jen málokdo dokáže pracovat s klišé a banalitou tak elegantně, v područí natolik výsostného stylu. Jak poznamenal Enšpígl: „atmosféra je Mannovou milenkou" - lépe bych to nevystihl. Neprávem podceňovaný film. BTW: Hongkong Mannovi sluší přinejmenším stejně jako Los Angeles. ()

DEXTER099

Film Hacker jsem se chystal zhlédnout s vědomím některých zdejších negativních komentářů,ale nebylo by to poprvé co se můj názor rozcházel se zdejší většinou i když tentokrát ne tak silnou,ale to se bohužel tentokrát nestalo a musím potvrdit pokud to už tedy zde někdo takto použil :-) ,že tento film je naprostý omyl a po zhlédnutí se nemohu ubránit pocitu,kterých bych popsal jako když dostanete předvolební sliby od některých stan jak bude vše růžové ad a vy pak po volbách máte zase jen otrávený výraz.Přesně o toto jde v tomto případě,film se tváří jako strašně vypracovaný thriller s prostředí oblíbeném pro mladé a to je práce s pc respektive rovnou o jednom hackerovi co se dostane jednou do systému elektrárny a jednou zase do jinam.K tomu přidejte Chrisa Hemswortha o ,kterém si asi tvůrci mysleli,že přitáhne masové publikum když už tak pěkně pobíhá s tím kladívkem a dlouhými vlasy a spoustu nejen holek/žen po něm určitě šílí.Příběh je totálně bez nějakého vtáhnutí diváka do celkové atmosféry natož pak ,abyste fandili hlavnímu protagonistovi.Akce je tu možná tak 3 minuty a to ještě přeháním.Drama kromě výbuchu auta kde zkonal jeden z hlavní trojice taky žádné a thriller (schválně jsem si vyhledal přesnou definici toho slova) se zde nekoná ani kdybych přivřel obě oči.Třešnička na dortu je hrozná délka filmu při které už radši chcete závěrečné titulky.Tento film nedoporučuji ani pro zaryté fanoušky Thora.Za mě 40% a dvě hvězdy. ()

Marsik

Na můj vkus příliš složité a překombinované. Ono taky co čekat od filmu, který je o hackerství, počítačích a nulách a jedničkách. Mannův styl (jenž mám velmi rád), byl zde opět znatelný, zejména to bylo poznat na akcích a kameře. 69% ()

PauloZ

Když už má pan Mann vytasit akci, tak ji pořád umí a je dobrá, jenže taková akce je tu pouze jedna. Příběhová část je velký průser, protože celý pofiderní a kostrbatý posun dějem mi nepřišel zdařilý ani zajímavě vykonstruovaný. Druhou polivinu filmu si sice dává Thor s Japonkou bez sebemenších potíží, ale úplně zapomenem na zapojení policejních sborů a to je pro mě velké Wé-Té-eF. Myslím, že z velkých očekávání se stal velký propadák. ()

schizmo

Nechce se mi uvěřit, že tenhle provar má na svědomí Michael Mann, autor takových filmů jako třeba Heat nebo Public Enemies. Je to totiž béčko jako kráva a to ještě blbě udělané - kdyby v hlavní roli nebyl obsazen thor Chris Hemsworth, neštěknul by po filmu ani pes, což se vlastně stalo, protože prosvištěl kiny jak namydlený blesk a padesátiprocentní hodnocení o velkých kvalitách zrovna nevypovídá. Klasicky mannovská nestandardní produkce, nízkorozpočtová kamera (která asi nejvíc shazuje úroveň filmu) a absolutně nezajímavý (přestože značně košatý) děj jasně dává najevo, že lepší film dokáže natočit kdejaký asijský noname režisér... ()

maddy

Takto to dopadne, keď chce niekto natočiť inteligentný film podľa nie až tak inteligentného scenára. Michaela Manna mám rád a množstvo jeho filmov je neodmazateľne zapísaných v svetovej kinematografii, či už je to Heat, Collateral alebo Miami Vice, a aj po šiestich rokoch režisérskej odmlky na to stále má, akurát si tento krát vybral slabú, veľmi slabú chvíľku. Jeho novinke Blackhat tak chýba, či už štýl Collateralu, údernosť Heatu alebo drive Miami Vice. Nemá nič, žiadne napätie, žiadnu motiváciu postáv, ani sympatizovanie s nimi. Apropo, titulná postava Hackera je niekoľko rokov zavretá vo väzení, ale nechýba mu taký výcvik, že dokáže sám zneškodniť niekoľko agentov FBI/CIA (či z ktorej agentúry vlastne boli). To by možno nebol problém v akčnom béčku, ale nie v krimi thrillery, ktorý by chcel silou mocou pôsobiť vďaka Mannovej réžii čo najviac reálne a uveriteľne, no vo výsledku je len priemerným hackerským príbehom. Mannova režijná forma sa tu jednoducho nezlučuje s bezvýrazným, mdlým scenárom. Všetko sa tu deje tak nejako samo od seba počnúc zbytočným ľúbostným vzplanutím medzi Hemsworthom a Číňankou až po akčné scény, ktorú sú asi tak dve, čo by nebol najmenší problém keby sa medzi nimi dialo niečo zaujímavé. Blackhat však pracuje s na oko prešpekulovanou, ale vo vnútri banálnou zápletkou a snaha o pozvoľne budovaný thriller sa absolútne míňa účinku. Občas to síce má fajn kameru a napríklad efekt dátového toku pomedzi časti počítača je slušný nápad, ale vo výsledku to je nudných 130 minút, ktoré po celý čas uspávajú, než by akokoľvek bavili alebo niečím výrazne zaujali. CELKOVO: 2* (4/10) ()

SaNcHeZ_cz

Michael Mann a jeho nepříliš triumfální návrat. Hacker, coby jeho další zářez po šestileté pauze, přináší docela zklamavší thriller o kyberterorismu a hře kočky s myší moderní doby. Slabá vizuální stránka, mrzký scénář plný logických lapsů, vrstvení stereotypů a nepravděpodobných událostí, to vše dává dohromady přes dvě hodiny dlouhé průměrné béčko, které nezachrání ani jinak solidní Hemsworth. Tohle se zkrátka nepovedlo a snaha udělat z hlavního hrdiny tak trochu MacGyvera tomu rozhodně nepomáhá. [45%] ()

MartinezZ odpad!

Totální sračka, neuvěřitelná. Film napěchovaný k puknutí pitomostmi a nesmysly v ději samotném, v chování postav a zvratech. Nějaké to technické blábolení do toho nepočítám, protože jsem ho ani nevnímal, nemělo to smysl. Foehl a Mann by se za tohle měli veřejně omluvit a udělit si několikaletý self-ban do filmového průmyslu. Potud za *. Grandióznost tohoto nesmyslu doplňuje typicky Mannovská debilní lacině vyznívající digitální kamera, takže ani ta dějově nesmyslná akce není koukatelná. To dovršilo jasný odpad! Všechno je to příliš pitomé, ale bohužel ne tolik, aby to bylo k smíchu. Prostě jen pitomé. ()

Ligter

Převažující dojem je zhruba takový, jako kdyby spojili tvůrčí síly a zároveň si vybrali ten lepší den David O. Russell a James Gray a točili jen s kusými poznámkami od Manna a scénářem, kde chybí každá druhá strana. ()

Praxis

Balast, nuda, rádoby kriminální a akční zápletka, nesympatický herci, unylý střih a podivný zvukový mix... A ještě to bylo taaak strašlivě dlouhý a taaaak hrozně se to vleklo. Kdyby to dostal do ruky nějaký akčňař, který by si s tím vyhrál více, asi by mi to možná odsýpalo rychleji, ale Mannův styl se do filmu tohoto typu prostě a jednoduše nehodí. 70 Mega na filmu ani nějak výrazně vidět nebylo, spíš bych to odhadl na nějaké výplachové céčko někdy z přelomu devadesátých let. Strašidelná nuda,, kterou jsem přetrpěl jen z nutnosti a pořád se sám sebe ptám, proč jsem si to vlastně pouštěl... 30% ()

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

23.10.2022

Biografie Enza Ferrariho je dotočená. Režisér Michael Mann (Nelítostný souboj, Miami Vice), jenž projekt považuje za svůj srdcový a strávil na něm řadu let, oslavil poslední klapku v Itálii tento… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády