V nepříliš vzdálené budoucnosti dohlíží na dodržování pořádku mechanické policejní jednotky. Nyní se jim ale lidé začínají bránit. Když dojde k odcizení a přeprogramování jednoho z policejních droidů, stane se robot jménem Chappie vůbec prvním robotem se schopností samostatného myšlení a cítění. Jak se jeho existence stává v očích mocných stále větší hrozbou pro celé lidstvo, nezastaví se tito před ničím, aby vynutili zachování statu quo a zajistili, aby byl Chappie současně i posledním robotem svého druhu. (Falcon)

AddieWilimes

Samotný Chappie by film utáhl sám, ale to by z něj muselo zmizet vše ostatní, protože byl snad jediným potěšením v celém filmu. Chvíli jsem myslela, že se můj prožitek z filmu díky němu ještě zvedne, ale v závěru už režisér asi zoufale nevěděl, čím zaujmout a začal moc blbnout, což bylo opravdu k vzteku. Těsný průměr. ()

Shredder

Co chodilo Blomkampovi po rozume, ked pisal scenar, ktory si neskor aj sam zreziroval, to vazne netusim. Amorfny gulas plny vykradnutnutych napadov, ktore dohromady vytvorili rozpravocku pre robofilov. Po kratkom akcnom uvode nasleduje takmer hodinu a pol trvajuca humanizacia robotickeho dietata. Predvidatelny a presladeny zaver, ktory este zhorsuje zly kasting, situaciu nezachranuje. Blomkamp dokaze vytvorit novy svet a vlozit do neho zaujimave postavicky, ide vsak o putavost cisto vizualnu. Do ust im vklada vety, ktore sme mali moznost pocut uz milion krat predtym a jednorozmerna motivacia konania ich transformuje na figurky, nie postavy dychajuce zivotom. Hugh Jackman absolutne neposobi vierohodne ako vojnovy veteran, posadnuty militarizaciou policajneho zboru a bud je pre rolu nevhodny, alebo by potreboval rezisera, ktory by ho lepsie usmernil. Z mojho pohladu je Chappie vacsie fiasko ako Elysium. ()

P.H.

Tohle už je tento víkend druhý film, o kterém nelze než prohlásit, že měl zůstat ve formě krátké povídky. Nejvíc jsem si nakonec užil ty dva mimoně z Die Antwoord, což je tedy poněkud hubený výsledek. ()

TSZ

Neill Blomkamp opět udělal z Johannsesburgu střed pozornosti celého světa a protože se o nový District 9 snaží skutečně důkladně, opakuje i slibný dokumentární úvod. Velice brzy však začneme poznávat, že nová trefa do černého z toho určitě nebude a ačkoliv celý snímek vypadá velmi, velmi dobře, záhy zjistíme, že je to celé totální píčovina. Postavy se nechovají ani zdaleka logicky, ale tak, jak si zrovna přejí scénáristé, připosraně pobíhající robot je jen k pláči a vše to korunuje nejhorší casting v dějinách. Dvojka gangsterů, kteří jsou cosi jako Chappieho rodiče, jsou natolik strašní, že jim celou dobu přejete tu nejhorší smrt. ()

etkrson

Blomkampovi už jednoznačně dochází dech a připadá mi že stále moc vsází na svůj vizuál, který už není tak odzbrojující jako u District 9 a měl by se rozhodně začít víc snažit chlapec jeden..Chappie sice pobavil, ale od Neila je to spíše zklamání a jsem tak trochu v nejistotě jak to s tím Alienem vlastně dopadne.. ()

Hisnuklusi

Po delši uvaze musim zvyšit do plne.Ten film neni jen o robotovi. Podle mě se Blomkamp ještě rázněji než v předchozích filmech trefil do tematu ohledně snášenlivosti a nesnášenlivosti obecně. Ta scena, kdy ho ti mladi negřici bijou o sto šest a on je prosi, aby přestali, tak ta se mi zaryje do paměti na hodně dlouho. Scena kdy nastoupi na maxirobota taky, ale to už zas kladně hodnotim nadup zavěrečne akčni sekvence. Ale jestli chtěl rejža zahrat na city, u mě se mu to prostě povedlo. Nefandit tomu robutkovi po celou dobu filmu muže podle mě snad jen uplny buran a ignorant. Ještě bych rad upozornil na to, jak rychle byl tento film natočeny, když se po Elysiu vedly řeči o tom, že chce točit s těma dvouma pošukama, tak jsem rozhodně nečekal, že to bude za rok a pul hotovo. A co se jich tyče, podle mě sve role zahrali v pohodě, Jolandy ještě lip, bavila mě. Neřekl bych, že hrali jen sami sebe, charaktery a psychologii svych postav měli jasně načrtnute. Blomkamp v žánru scifi momentálně nema žadnou konkurenci a myslim si, že ani dlouho mit nebude. A komu se to nelibi, at mi čapy políbi. Nj Distriktáci, když se vam už nelibi a ještě k tomu tak moc, tak se na něj nedivejte no, nechodte na jeho filmy. Běžte radši na Bayformers, třeba vas to ukoji vic. Pro mě vic než jen super scifko. Film co ma duši. ()

celticek

Vážně bych dal radši víc, ale nejde to.. Konec trochu film vylepšil, mohlo to být lepší.. Sigourney a Hugh Jackman totální tragédie.. Naopak Zimmer, efekty a celý robot Chappie je parádní.. Líbí se mi, že si Die Antwoord zahráli a použili pseudonymy, pod kterými vystupují i v hudebním byznysu..a ty boží trička.. Určitě pustím znovu.. ()

john.h

Solidní sci-fi, které jako kdyby se propadlo v čase někdy z devadesátek. Hvězdičku ubírám za příšerné duo mamka taťka, které má ale muziku, která se mi líbí. Chappie byl jinak velmi cool. ()

Oudee33

Blomkampův rukopis, postavy, atmosféra a výprava rozhodně ano... Die Antworth jako tahák taky dobrý, nicméně je to díky své jednoduchosti nejpíše určeno pro věkovou kategorii tak 12let. Postupná strádačka mě uváděla až do apatie. Sigourney s Hughem doslova žalostné role... Districtem 9 si pan režisér nastolil nejspíše moc vysokou laťku, kterou Elisiem ani tímhle rozhodně nedal. 57% ()

slavokvasic

Ako fanúšik takéhoto žánru som sklamaný! Príliš detsky poňaté, a ani roztrhnutie človeka na polku tomu nepomôže. Chappie vyzerá síce ako robot, no to je asi tak všetko (no dobre.. ustojí pár výstrelov). Hugh Jackman nič.. Nemal tam čo robiť. Slubný začiatok, no ďalej to iba strácalo a strácalo na hodnote.. ešte pár dobrých vtípkov a koncová nakladačka sú pozitíva, ale na viac ako 2* to pre mňa nie je. ()

biergof odpad!

Blomkamp vyrobil své první hovno a my do něj nadšeně šlápli. Tu náhle přitančí retardovaná šmoulinka se svým ninjou (čekal jsem, že je zastřelí na začátku filmu, že dostali pouze štěk, prostě vtip a poté se začnem věnovat skutečnému příběhu) no a tato průjmovitá dvojice, tento nechutný incestní pár nám to hovno ještě rozmázne do ksichtu! Díky! ()

Bube1

Nakonec musím dát bohužel jen 3 hvězdy... Hodně jsem od Chappieho očekával a dostavilo se celkem velké zklamání. Blomkamp se režijně opět vyžívá, avšak scénáristicky dost tápe. Dramatické prvky taky působí dost rozpačitě a celkově mě jen pár ''srdceryvných'' momentů opravdu chytlo za srdce. Co se týká hereckého obsazení, tak tady určitě nejvíc zklamal můj oblíbenec Hugh Jackman. Předvádí dosti podprůměrný výkon a navíc ten účes!!! Ten mě opravdu VELMI iritoval!!! Film je navíc slabý i v akci, na kterou jsem se těšil asi nejvíc. Na druhou stranu jsou tu i pozitiva, a to například soundtrack Hanse Zimmera. Nedá se popsat jiným slovem než GRANDIÓZNÍ! Dále pak efekty a designové zpracování Chappieho patří bezpochyby ke kladům. No vcelku je to bohužel jen lehký nadprůměr. Škoda. ()

DjangoDoe

Najviac na filme nenávidím, keď sa snaží robiť z diváka doslova debila. Viem že filmy tohto typu sú skôr letnou popkornovkou ako ultra hi-tech inteligentné scifi a preto chápem tie vysoké hodnotenia. No mne to proste nedá a s radosťou si kopnem do Blomkampa za to primitívne sťahovanie vedomia do počítača a za debilné obsadenie Jackmana a "Freaky kravy". Jediné čo si ako tak Blomkamp udržal je kamera a slušné efekty. Škoda, to čo bolo na Districte dobré, tu nefunguje. ()

JimDeNiro

Snažil jsem se dát šanci tomuto filmu, ale bylo mi to celý tak nějak šuma fuk.. A taky jsem usnul, a to by se u dobrého filmu stát nemělo, ani večer... No podruhý se dívat nehodlám... 20% ()

Majzlík

S Blomkampem to jde z kopce.... Našlápnul si skvěle s dokonalým District 9, v ucházejícím Elysiu to podělal přeslazeným finále a Chappie je jeho poslední hřebíček do rakve. Proč to KURVA bylo tak trapně infantilní!?? A Jackman si tu střihnul bezkonkurenčně nejblbější roli svojí kariéry. A co to bezostyšný vykrádání Robocopa?? Hodně lidí přitáhli do kina asi Die Antwoord - jo, uznávám, - je to dobrá kapela... ale na hlavní role fakt nemaj. Navíc od nich bych čekal něco jinýho než tuhle ubulenou slaďárnu. Jedno velký WTF! ()

Fowl

Zajímavý film s katastrofálním výběrem. Die Antwoord je zajímavá "skupina" a pár jejich kousků si sem tam poslechnu a jejich vzezřezní do postapokaliptického světa pasuje. Ale herci jsou hrozní a použít jejich tvorbu a námět jako doprovod k celému filmu od vizuálu, životního stylu až po hudbu v každém coulu i s jejich uměleckými jmény jako jmény postav. Jak se pak vubec stalo, že se tam objevil Hugh Jackman? Celej film se rozsypává a i přes robota, který je středem námětu a držel moji pozornost, se na to moc dívat nedalo. ()

TommyDiamond

Neill Blomkamp svým Distrectem i Elysiem ukázal, že ho sci-fi baví. Tentokrát to celé však vzal trochu za jiný(zábavnější) konec. Po pravdě, kdo by nechtěl mít doma alespoň na pár dní takového robota jako je Chappie? Asi každý!!! .....Mám prostě rád podobné sci-fi příběhy u kterých jsou hlavními znaky humor, akce a samozřejmě trochu té umělé inteligence. I když v globálu podobné snímky nedávají moc velký smysl a jsou dějově slabší, tak pro nás "scifisty" je to celé super pohádka na dobrou noc....U mě má Chappie čtyři hvězdy.... ()

haffen

Strašne, fakt strašne slabučký film. Naťahovalo sa to ako sopeľ. Neil by už mal prestať točiť ľavičiacké filmy o jednej a tej istej veci, len inak spracovanej, s inou hlavnou postavou a odohrávajúcej sa v Johannesburgu. Čo bolo raz dobré (District 9), tak netreba to ždímať donekonečna, lebo už to silne prudí.3* Ale s tým, že jedna z toho je za spracovanie robotov. Ostatné nestojí za reč. P.S. Teraz môžem mať skutočne strach z toho ako dopadne Votrelec 5. A ešte s posvätením Ridley Scotta. ()

Rastabilly

(84%) Ano. Tak tenhle koktejl je mimořádně chutný. Škoda jen, že se Neill nevyvaroval některých nelogických až hloupých útržků ve scénáři. Vzhledem k tomu jaký má film po celou dobu náboj, jsou tyto chyby o to víc vidět. Jenže feeling některých scén je natolik silný a vtahující, že mu i tahle zaváhání prominete. Velkou zásluhu na tom má především trefný hudební doprovod od maestra Zimmera. ()

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

13.07.2018

Noví X-Meni hledají režiséra

Noví X-Meni hledají režiséra

23.02.2017

Simon Kinberg patří mezi největší dříče současného Hollywoodu. Scenárista Sherlocka Holmese nebo posledních dvou filmů s X-Meny je zároveň producentem Chappieho, Popelky, Marťana nebo Deadpoola, a… (více)

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz