Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou. Příběh začíná tam, kde první díl skončil: drbna Horáčková vybíhá z domu naproti mladým hokejistům, kteří přijeli navštívit svého dobrého kamaráda a spoluhráče na nedalekou chalupu, aby tu aspoň pár dní trénovali i odpočívali. Horáčkovou okamžitě napadne pozvat svou vnučku, šikovně ji narafičit sportovcům do cesty – třeba se jí nějaký všimne a holka udělá terno. Nevydrží a pochlubí se svým nápadem ostatním babkám. Zápletka se dále točí okolo pomsty Horáčkové starostovi Stehlíkovi, kvůli kterému musela opustit místo tajemnice na místním úřadě..... do vesnice přichází kontrolor z „kraje" a netuší, co tu na něj čeká, co všechno bude muset řešit a právě díky tomu se odehrává spousta humorných situací... A nad tím vší bdí mladý farář s trochu netradičním a dvojsmyslným jménem... (Falcon)

Saxos odpad!

Stejná nálož nesmyslně pobíhajících babek od kostela na náves jako v prvním dílu. Ač jsem se snažil vyprovokovat se k smíchu, tak bohužel smůla. ()

hony23 odpad!

Během sledování prvního dílu jsem se zařekl, že se nenajde síla, která by mě donutila kouknout se na pokračování tohoto Troškova obludária. Leč cesty Páně jsou někdy nevyzpytatelné... Česká kinematografie se dá rozdělit na dvě období. Před Babovřesky a po. První díl vyvolal mezi lidmi s kapkou vkusu zděšení, jaký audiovizuální teror lze spáchat na divákovi. Dvojka tak už nikoho nešokuje. Dokonce lze najít i pár pozitiv! Tou hlavní je kratší stopáž, díky které se celý film dá shlédnout na jeden zátah - i když jen za podmínky, že dostatečně otupíte mozkové buňky minimálně litrem vína. Hokejisti sice hrát neumí, ale ono žádné velké herectví nepředvádí ani profesionální herci, takže i zde je vše v pořádku. Největší slabinou stále zůstává scénář, člověk má pocit, že sleduje v jeden celek splácané silvestrovské scénky bez pointy. ()

Blois

Pro mě celkem zklamání. Mám Trošku rád, ale tenhle film ne. Chybí mu děj, nějaká zápletka. Humor také dost pokulhává - pár vtipných scén a hlášek přebíjí kameňákovský humor, trapnost a opakování (báby na vratech a Kikinčuk rozdávájí rány). Navíc i neustálá přítomnost reklam mě vytáčí k nepříčetnosti. Pokud mě něco potěšilo, byla to část týkající se církve (přeložení faráře), která je podle mě důkazem, že i Troška dokáže natočit kvalitní film, škoda jen, že tak nečiní. ()

rytir1

Bože můj ty to vidíš, tady se ti pubescenti snad spikli aby potopili jednu skvělou komedii, protože se tu fakt vyřádili. U jedničky bych to ještě chápal, moc se mi líbila, ale dokonalé to nebylo. Ovšem dvojka? Já se řezal jak dlouho u ničeho, tohle je jasná troškovská komedie z dílny mistra. Některý hokejisty bych sice v klidu vyházel ( Tlustý, Kovář ), ovšem takovej Radek Smoleňák by se v klidu jako herec uživil. Pavelec možná taky. ( Horáčková : ,, Co tady děláte? Pavelec : ,, přijeli jsme ho vykrást " :-DDD ) A paní Synková s Langmajerem? No tohle je tandem. Stejně jako pan Kikinčuk. Vážně si nedáte koláček? Páč to jediný by vysvětlilo tyhle hodnocení proti. :- DDDDD ()

kolodej1 odpad!

tenhle film bych dobrovolně neviděl, ale náhoda tomu chtěla, že jsem měl čest toto dílo vidět v dálkovém autobusu. Když jsem četl už dříve zdrcující kritiky, tak jsem si říkal, že se v tom asi bude odrážet i jistá předpojatost vůči Troškovi a že to asi za moc stát nebude, ale ani takový průšvih to být nemusí. Po skončení filmu jsem ale musel konstatovat, že ti, kteří to označují za samotné filmové dno, vůbec nepřehánějí. Film je to po všech stránkách otřesný. Nejvíc mi štve, že Troška sám vůbec není hloupý a na podobné věci, jaké poslední dobou točí, by sám nekoukal. Ale vybral si cestu točit sračky, ve kterých filmové řemeslo pláče, na první pohled odfláknuté. Nevím, jestli má smysl rozebírat jednotlivosti, tak alespoň to nejzásadnější. Asi s přehledem nejtupější scénář, co jsem za poslední leta viděl. Připitomělá hlavní zápletka, která vznikla jen proto, aby mohl přilákat pozornost na hokejové hvězdy. Dále mi vadí neúcta k divákovi, nepodezřívám Trošku, že by netušil, jak se člověk chová po marihuaně, přesto postava reaguje na její požití nesmyslně. Vyplývá z toho, že Troška si to nijak nekomplikuje a tuší, že cílová skupina takovéto detaily nemá nárok vůbec odhalit a tak film plácá jak pejsek s kočičkou dort, akorát s tím rozdílem, že ani dílčí ingredience tohoto moučníku nejsou moc poživatelné. Žalostné jsou i herecké výkony, zjevně ani v tomto směru si Troška nedával nijak záležet. Že nebudou umět hrát hokejisté nebo vybraní místní neherci, to se dalo čekat, ale že i taková kvalitní herečka jako Synková, bude předvádět takovou šmíru, to jsem nečekal. Styděl jsem se za ní. Zajímalo by mě, proč pan Troška, když má tak rád českou vesnici, jak sám rád zdůrazňuje, dělá ve svém filmu ze všech vesničanů nesvéprávné idioty. Taky mě zaráží, že takový znalec vesnického života, se zasekl v jejím vykreslování někdy v sedmdesátých letech, v podivné vesnici, kde je to samý retard. Takhle ale současná vesnice nevypadá ani vzdáleně, to by pan Troška vědět mohl. Filmové pokusy o humor nejsou vůbec laskavé, působí spíš zle a urážlivě, násilně a upachtěně. I když je film prezentován jako čirá, nekomplikovaná komedie, tak k zasmání tu není prakticky nic. Upřímně lituju ty, kteří tvrdí, že se u filmu dobře pobavili, při sledování tohoto snímku by spíš byly na místě pocity trapnosti z toho, co je divákovi předkládáno. Je to opravdu samotné dno, peklo, níž už se snad dostat nelze, snad jedině Troška sám je schopen jít ještě níže. Tohle je film, který by měl být ostudou pro každého, kdo na něm spolupracoval. Relativně ještě solidní hodnocení zde si vysvětluju tím, že přemýšlivější filmoví fanoušci tenhle film mohou vidět jen náhodou a dobrovolně by na to nekoukali. A tak zde jejich hodnocení vesměs chybí, jaké by bylo, je úplně jasné ()

bmx6

Vcelku je to děs.Řekl bych,že lepší než ten první díl.Jenže to nemění nic na tom,že je to Troška.Film je zkrátka plný trapnosti,ale přesto dávám dvě hvězdičky,protože jsme na to koukali v práci,tak dávám alespoň tu trochu za to,že jsem nemusel makat. ()

zigy

Když já ty scény s těmi babkami tak nesnáším...i když úvodní titulková sekvence s babou na motorce byla vtipná, to uznávám. Aby bylo jasno, proti starším ženám nemám vůbec nic, ale mám hodně proti Troškovu zobrazení jich jako starých drben....někomu to přijde asi vtipné, ale mě ne....Kikinčuk a jeho rodinka byly docela fajn, a škoda jen, že více prostoru nedostal Dolanský s Vondráčkovou. Hokejisti nic nepřidali, ale ani nezkazili. Celkově vzato: o chlup lepší než první díl, ale zázraky nečekejte. ()

MaxQ69 odpad!

Odporný úpadek české kultury. Občas zůstává rozum stát nad tím, jakou oblibu si tato bezpáteřní fekální tvorba získala. Dovolím si citovat a zároveň i odpovědět vtipálkovi ondon, který hlásá "Nejlepší komedie co sem viděl nejlepší super:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)": Tak to tě zcela upřímně hluboce lituji. ()

Tomko87 odpad!

Český bratia. Ako je možné že ste Trošku ešte neumlčali ? Darmo sa už budete sťažovať , plakať a hádzať sa o zem. Hľa už je na svete trojočka. Tak vám treba. ()

certiskon

Jednu hvezdu za sjetou babu na trampoline a par povedenych zapichu... Skoda ze uz Troska neni tak plodnej a ze kdyz vsazel na komedii ve stylu Slunce, seno, tak uz se mu to tolik nepovedlo. ()

ssscream

Stačí, když se podívám na trailer k filmu. Ten by měl mít nejdříve nějaký koncept, aby diváka nalákal. Tohle je jen pár vybraných scén naprosto nesystematicky poskládaných tak, aby vyplnily čas, který je na ukázku k filmu potřeba a tím to hasne. Film samotný je kopií všeho, co doteď Troška natočil. Trošku mám rád a o to víc bych si přál vidět od něj film, který ačkoliv bude kopií filmů předešlých, nebude kopií špatnou. Hercům ve sluncatech člověk věřil, že tak skutečně žijí, hercům v Babovřeskách ani náhodou. ()

aannemer

Mnohem legračnější než jednička. A než tomu dát odpad a honit si šulína u nějaké intošárny, co tu má 95%, to radši tu komedii pochválím. Já se bavil báječně, babči byly super! ()