Letadla 2: Hasiči a záchranáři

• slovenský

Lietadlá 2

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2014, 83 min

V podstatě vše, co jsem chtěla říci a napsat od líbivosti až k ptáčkům jako malá letadélka a jelenům v lese, kteří byli nejvíc super, už napsal D.Moore.(12.2.2015)

• salalala

Očekávaně povrchní animák určený jen a pouze nejmenším dětem. Gannaway asi větší ambice ani neměl, protože od začátku se nepokouší bavit dospělé, ale cílí opravdu hlavně na děti. Veškerý humor je tak hodně primitivní a celkový příběh banální a nijak originální. Na animaci je vidět, že nejde o něco, na čem by studiu až tak záleželo, protože není úplně dokonalá a je znát, že rozpočet byl nižší než v jiných případech. Naštěstí je to celé krátké, protože dospělí se u toho budou nejspíš dost nudit, jelikož tu prostě není čeho se chytnout - všechno už jsme viděli jinde a většinou lépe. Na druhou stranu bych ocenil to, jakým způsobem tu tvůrci ukazují dětem, že hasičská práce opravdu není žádná legrace a jsou u ní důležité odvaha a sebeobětování - sice je tohle poselství opravdu viditelné zdaleka, ale vzhledem k tomu, že je to pro nejmenší, je to tak asi v pořádku. Jediné, co se snad dá vyzdvihnout, je pár nápaditých záběrů přímo z pohledu letadel, které to občas oživí a vytrhnou z nastalé nudy. Ve výsledku ale jde o levnou záležitost, která měla zůstat na videu, kam byla primárně určena. 40%(17.7.2014)

• Prometheus69

těžkej požár!(10.3.2017)

Jo, tak tady mi tvurci udělali radost. V podstatě vše co jsem čekal od prvních letadel, splnili v tomto pokračování. Hlavní hrdina je oproti Mcqueenovi čistá duše a ve filmu se to dost odráží, je v tom dosti nostalgie, sentimentu, méně srandy, není tu postava typu Buráka. Na druhou stranu příběh a zpracování mě fakt odrovnal. Líbilo se mi strašně moc. Úplně nejvíce ta paragánská jednotka minivozidel pracijící na hašení požárů. Ti se mi líbili neskutečně. Charaktery postav byly celkově zpracováy hutněji než v prvním filmu a postavy byly hned zajímavější jako třeba letoun alá Indián. A k tomu skvělá hudba. další prvek, který si z toho odnáším je že ta hudba se mi líbila taky hodně moc. Takže po tolika superlativech můžu hodnotit těžko jinak než na plno. Je to dosti odlišné od Aut i předchozího dílu a jde si to svo cestou. Cestou která mi hodně sedla. Jo a traktory jako krávy, zde získali nový level jako jeleni se světlomety místo paroží. To bylo taky fajn.(27.12.2015)

Po znechucení z jedničky a očividného ždímání značky, které vždy tak moc rád vidím, jsem se na dvojku ani dívat nechtěl, ale vypadalo to, že se snažili přijít s něčím originálním a ukázat, že stále mají, no… co ukázat přece. A hezky jsem se bavil, dokonce to bylo nevídaně legrační, což o jedničce říct nemůžu, ani kdybyste mi vytáhli roubík z pusy. Snad se mnou není něco špatně, když jsem se já, téměř dospělý člověk, dokázal pobavit a zasmát u filmu pro děti… Každopádně, skvělá změna povolání a trocha adrenalinu navrch… posílám pochvalu s úsměvem na tváři.(21.10.2014)

• - Kresleným scenériím ve filmu posloužili jako vzor národní parky Yosemita a Yellowstone. (Terva)

• - Film je věnován statečným hasičům všude na světě, kteří riskují své životy, aby zachránili životy těch druhých. (Terva)

• - Registrační značka vrtulníku Strážce Břitvy N626BG ve skutečnosti nepatří helikoptéře, ale letadlu Cirrus SR22T. (finy_cz)