Letadla 2: Hasiči a záchranáři

• slovenský

Lietadlá 2

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2014, 83 min

Animak + rum je vzdycky skvela kombinace. A protoze celek je treba prumerovat z jeho casti. Tak Rum 5, film 3, tedy skvele 4.(10.8.2014)

Slabší jak jednička. Film je věnován statečným hasičům všude na světě, kteří riskují své životy, aby zachránili životy těch druhých. CITÁT - Nechala mě kvůli hybridovi, ani nebyl slyšet........ Prášek Skočdopole má nový cíl. Chce se stát hasičem. CITÁT - No to mě prašti hangárem........ 25 minuta přinese perfektní videoklip skupiny AC/DC k jejich songu Thunderstruck. To jsem si pustil třikrát. Závody jsou ve světě, který nebyl v plamenech, že? Opět krásně kreslené, dobrá hudba, napětí, sranda a spousta hlášek. CITÁT - Jdu raději vykydat vejfuky........ Kresleným scenériím ve filmu posloužili jako vzor národní parky Yosemite a Yellowstone. Jinak pár výhrad se najde. Jsou tu tak minimálně dva vedlejší příběhy, které nejsou dovysvětlené (nebudu psát jaké, asi by to byl spoiler) a druhá věc je délka. Film je urychlený a působí nedodělaně. CITÁT - Viděli jste to?.......(13.11.2014)

• Stružák

Dvojka byla asi ještě horší než jednička. Zatímco v prvním díle jsem si ještě užíval atmosféru závodů a "nával" adrenalinu, dvojka se snaží být až moc dramatická, což tomuhle žánru rozhodně neprospívá.(28.10.2014)

Vždycky jsem si říkal, kdo tam těm autům a letadlům postavil ty baráky :-D(19.12.2014)

Animák si v dvojke zachoval solídnu úroveň jednotky, čo sa často v pokračovaniach nestáva. Je síce menej zábavný ako prvý film, ale zasa svojou dramatizáciou ho naopak mierne predčí a má aj o čosi lepší príbeh ako iba nejaké (toľkokrát) omieľané preteky. Chýba mu iba viac toho vtipu - 1-2-krát sa zasmiať je trochu málo.(28.3.2015)