Letadla 2: Hasiči a záchranáři

• slovenský

Lietadlá 2

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2014, 83 min

Rozhodne lepšie ako prvý diel. Zatiaľ čo od prvého dielu som moc nevedel, čo čakať a svojím štvorkolesovým kamošom nesiahol postavami a ani príbehom po kolesa, pri druhom mi to bolo jasné, lebo to nosil už v názve. Druhý diel je rozhodne lepší. Hneď na úvod ma brali problémy hlavného triskáča Dustyho, lepší a zaujímavejší príbeh, či vedľajšie postavy, uprostred zas skvelý tréning, ktorému nechýbali nápady a vypeckovaný song od AC/DC a v závere skvelé finále a napínavá hudba od Marka Mancinu, ktorá bola vlastne dobrá po celý film. A keď si k tomu pripočítam opäť skvelý slovenský dabing a zalejem to jedným Motochitom, hneď sa zdvihnú otáčky aj celému animáku. 75% - 3*(5.12.2015)

• salalala

Očekávaně povrchní animák určený jen a pouze nejmenším dětem. Gannaway asi větší ambice ani neměl, protože od začátku se nepokouší bavit dospělé, ale cílí opravdu hlavně na děti. Veškerý humor je tak hodně primitivní a celkový příběh banální a nijak originální. Na animaci je vidět, že nejde o něco, na čem by studiu až tak záleželo, protože není úplně dokonalá a je znát, že rozpočet byl nižší než v jiných případech. Naštěstí je to celé krátké, protože dospělí se u toho budou nejspíš dost nudit, jelikož tu prostě není čeho se chytnout - všechno už jsme viděli jinde a většinou lépe. Na druhou stranu bych ocenil to, jakým způsobem tu tvůrci ukazují dětem, že hasičská práce opravdu není žádná legrace a jsou u ní důležité odvaha a sebeobětování - sice je tohle poselství opravdu viditelné zdaleka, ale vzhledem k tomu, že je to pro nejmenší, je to tak asi v pořádku. Jediné, co se snad dá vyzdvihnout, je pár nápaditých záběrů přímo z pohledu letadel, které to občas oživí a vytrhnou z nastalé nudy. Ve výsledku ale jde o levnou záležitost, která měla zůstat na videu, kam byla primárně určena. 40%(17.7.2014)

Srovnatelné s jedničkou Letadel. Mohl bych v podstatě napsat úplně stejný komentář. Tedy - nulová inovativnost, parádní animace prostředí a všech strojů a jejich obličejů, výborný dabing. Přidám k tomu ještě trefný soundtrack a pár povedených vtípků.(18.11.2014)

Podstatne lepšie ako prvé Lietadlá, ktoré sa v podstate stále točili okolo toho istého. V tejto "dvojke" už Dusty výrazne dospel, a nadobudlo to tak oveľa vážnejšiu atmosféru záchranárskeho povolania. Takže vďaka tomu to malo oveľa väčší zmysel a pôsobilo to rozmanitejšie ako len obyčajné závody. Opäť sa podarilo aj niekoľko dobrých a viaczmyselných hlášok, ktoré tomu ešte viac pomohli. Prvému dielu som dal 3*, tak aby to bolo fér, v tomto prípad dám 4* (aj keď reálne je to len 3 a pol).(23.11.2014)

Velice jednoduchá premisa, kterou mladší diváci jasně pochopí, ti starší si alespoň užijí adrenalinovou akci a překvapivě působivé záběry. Jako odnož AUT to není vůbec špatné a tato série začíná žít svým vlastním (téměř už AAA) životem. Děj se na chvíli nezastaví a pořád se něco děje. Navíc to všechno vypadá krásně. Jde o klasickou zábavu pro děti, kterou by dospělí tentokrát prospat neměli. Chce to ještě kousek, aby byly LETADLA opravdu hodny návštevy kina. Prozatím jsou však stále na úrovni (i když někde na horní polici) DVD filmů. Boat Reynolds.(7.4.2016)