Letadla 2: Hasiči a záchranáři

Lietadlá 2

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2014, 83 min

• kaylin

Zbytečné pokračování zbytečného filmu. Nebavil mě první film a nebavil mě ani druhý. Je to prostě jen recyklace starých námětů, kdy jde jen o to, že hlavní postava má problémy s motorem, ale nic není tak zlé, jak se zdá. I když nemůže závodit, najde uplatnění, jak pomáhat. Ne, tohle se mi opravdu ani trochu nelíbilo.(22.10.2014)

Slabší jak jednička. Film je věnován statečným hasičům všude na světě, kteří riskují své životy, aby zachránili životy těch druhých. CITÁT - Nechala mě kvůli hybridovi, ani nebyl slyšet........ Prášek Skočdopole má nový cíl. Chce se stát hasičem. CITÁT - No to mě prašti hangárem........ 25 minuta přinese perfektní videoklip skupiny AC/DC k jejich songu Thunderstruck. To jsem si pustil třikrát. Závody jsou ve světě, který nebyl v plamenech, že? Opět krásně kreslené, dobrá hudba, napětí, sranda a spousta hlášek. CITÁT - Jdu raději vykydat vejfuky........ Kresleným scenériím ve filmu posloužili jako vzor národní parky Yosemite a Yellowstone. Jinak pár výhrad se najde. Jsou tu tak minimálně dva vedlejší příběhy, které nejsou dovysvětlené (nebudu psát jaké, asi by to byl spoiler) a druhá věc je délka. Film je urychlený a působí nedodělaně. CITÁT - Viděli jste to?.......(13.11.2014)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $59,165,787Tržby Celosvetovo $147,000,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $9,604,730 //počet predaných kusov 478,129Tržby za predaj DVD v USA $10,537,516 //počet predaných kusov 639,436║ v podstate schématicky to čo prvý diel ale aj tak pozerateľné, má to svoje čaro, svoje nápady, hefty, dokonca napätie /55%/(15.11.2014)

Velice jednoduchá premisa, kterou mladší diváci jasně pochopí, ti starší si alespoň užijí adrenalinovou akci a překvapivě působivé záběry. Jako odnož AUT to není vůbec špatné a tato série začíná žít svým vlastním (téměř už AAA) životem. Děj se na chvíli nezastaví a pořád se něco děje. Navíc to všechno vypadá krásně. Jde o klasickou zábavu pro děti, kterou by dospělí tentokrát prospat neměli. Chce to ještě kousek, aby byly LETADLA opravdu hodny návštevy kina. Prozatím jsou však stále na úrovni (i když někde na horní polici) DVD filmů. Boat Reynolds.(7.4.2016)

Animak + rum je vzdycky skvela kombinace. A protoze celek je treba prumerovat z jeho casti. Tak Rum 5, film 3, tedy skvele 4.(10.8.2014)