Letadla 2: Hasiči a záchranáři

• slovenský

Lietadlá 2

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2014, 83 min

Je to lepší než než první díl, to je jasná věc. Příběh, byť šablonovitý jak hrom, je docela dobrý. Nejvíc mě však potěšil Mark Mancina, jehož hudební doprovod byl úžasný. U prvního filmu jsem psal, že je to možná jeho comeback, tak teď to definitivně potvrdil!!! 60%(2.11.2014)

• kaylin

Zbytečné pokračování zbytečného filmu. Nebavil mě první film a nebavil mě ani druhý. Je to prostě jen recyklace starých námětů, kdy jde jen o to, že hlavní postava má problémy s motorem, ale nic není tak zlé, jak se zdá. I když nemůže závodit, najde uplatnění, jak pomáhat. Ne, tohle se mi opravdu ani trochu nelíbilo.(22.10.2014)

Po tragickém prvním díle Letadel jsem dlouho přemýšlel, má-li vůbec smysl koukat na dvojku. Má. Je to po všech stránkách lepší film, pravda, stále kopie Aut, ale už ne tak debilní. Letadla 2 mají konečně i nějaký děj. Dokonce se přeměně hnojícího letadla v hasičské dá věřit spíš, než že v závodě kolem světa porazí na rychlost proudové motory a stíhačky... Takovéhle měly být Letadla od začátku a bylo to OK.(31.1.2015)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $59,165,787Tržby Celosvetovo $147,000,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $9,604,730 //počet predaných kusov 478,129Tržby za predaj DVD v USA $10,537,516 //počet predaných kusov 639,436║ v podstate schématicky to čo prvý diel ale aj tak pozerateľné, má to svoje čaro, svoje nápady, hefty, dokonca napätie /55%/(15.11.2014)

Rozhodne lepšie ako prvý diel. Zatiaľ čo od prvého dielu som moc nevedel, čo čakať a svojím štvorkolesovým kamošom nesiahol postavami a ani príbehom po kolesa, pri druhom mi to bolo jasné, lebo to nosil už v názve. Druhý diel je rozhodne lepší. Hneď na úvod ma brali problémy hlavného triskáča Dustyho, lepší a zaujímavejší príbeh, či vedľajšie postavy, uprostred zas skvelý tréning, ktorému nechýbali nápady a vypeckovaný song od AC/DC a v závere skvelé finále a napínavá hudba od Marka Mancinu, ktorá bola vlastne dobrá po celý film. A keď si k tomu pripočítam opäť skvelý slovenský dabing a zalejem to jedným Motochitom, hneď sa zdvihnú otáčky aj celému animáku. 75% - 3*(5.12.2015)