Letadla 2: Hasiči a záchranáři

• slovenský

Lietadlá 2

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2014, 83 min

Animak + rum je vzdycky skvela kombinace. A protoze celek je treba prumerovat z jeho casti. Tak Rum 5, film 3, tedy skvele 4.(10.8.2014)

Rozhodne lepšie ako prvý diel. Zatiaľ čo od prvého dielu som moc nevedel, čo čakať a svojím štvorkolesovým kamošom nesiahol postavami a ani príbehom po kolesa, pri druhom mi to bolo jasné, lebo to nosil už v názve. Druhý diel je rozhodne lepší. Hneď na úvod ma brali problémy hlavného triskáča Dustyho, lepší a zaujímavejší príbeh, či vedľajšie postavy, uprostred zas skvelý tréning, ktorému nechýbali nápady a vypeckovaný song od AC/DC a v závere skvelé finále a napínavá hudba od Marka Mancinu, ktorá bola vlastne dobrá po celý film. A keď si k tomu pripočítam opäť skvelý slovenský dabing a zalejem to jedným Motochitom, hneď sa zdvihnú otáčky aj celému animáku. 70% - 3*(5.12.2015)

Prostě až Figusek jednou bude mít svoje Figusčátko, bude s ním čubrnět na Auta s Burákem a Letadla s Práškem. Tyhle filmy jsou k nezaplacení, když je můžete sledovat s nějakým dítkem, nebo třeba jako já s milovníkem pohádek! Navíc oproti jedničce, je zde daleko propracovanější prostředí i samotní hrdinové tohoto rodinného bijáku, tudíž to na pohled vypadá opravdu pohádkově. 75%(12.12.2014)

Po znechucení z jedničky a očividného ždímání značky, které vždy tak moc rád vidím, jsem se na dvojku ani dívat nechtěl, ale vypadalo to, že se snažili přijít s něčím originálním a ukázat, že stále mají, no… co ukázat přece. A hezky jsem se bavil, dokonce to bylo nevídaně legrační, což o jedničce říct nemůžu, ani kdybyste mi vytáhli roubík z pusy. Snad se mnou není něco špatně, když jsem se já, téměř dospělý člověk, dokázal pobavit a zasmát u filmu pro děti… Každopádně, skvělá změna povolání a trocha adrenalinu navrch… posílám pochvalu s úsměvem na tváři.(21.10.2014)

Komu se líbila první Letadla, nebude mít s druhými žádný problém (a komu se nelíbila, na druhé se nejspíš dívat nebude, že). Já tedy byl zpočátku lehce rozpačitý, ale asi po patnácti nemastných neslaných minutách se děj přesunul na hasičskou základnu a začala opravdová podívaná. Technicky vše dokonalé, scény mají švih a spád, mnohdy jsou i dramatické až napínavé a digitální plameny, kouř i voda vypadají jako opravdové. Povedly se i různé vtípky a detaily typu malých balzových letadélek hnízdících v lese nebo jelenů, kteří vypadají jako lesácké traktory, se mi vážně líbily. Tak nebuďte tak přísní.(20.11.2014)

• - Kresleným scenériím ve filmu posloužili jako vzor národní parky Yosemita a Yellowstone. (Terva)

• - Registrační značka vrtulníku Strážce Břitvy N626BG ve skutečnosti nepatří helikoptéře, ale letadlu Cirrus SR22T. (finy_cz)

• - Film je věnován statečným hasičům všude na světě, kteří riskují své životy, aby zachránili životy těch druhých. (Terva)