V luxusním lázeňském hotelu ve švýcarských Alpách se každý rok setkávají staří přátelé Fred Ballinger (Michael Caine) a Mick Boyle (Harvey Keitel). Letos se zde Fred léčí pod dozorem své dcery (Rachel Weisz) a mezi léčebnými kúrami s Mickem vzpomínají na své pestré životy hudebního skladatele a filmového režiséra a se suchým humorem komentují své chátrající tělesné schránky. Kypící život kolem nich a ostatní excentričtí hosté - jihoamerická fotbalová legenda, mladý herec z Kalifornie (Paul Dano) nebo současná Miss Universe - jim poskytují bohaté podněty k úvahám o mládí, kráse, kreativitě, zkrátka o všem, co zahání myšlenky na blízký konec. (Aerofilms)

robbez

Některé scény mi připadaly kýčovité, absurdní, zbytečné nebo jsem je nepochopil. Celou dobu jsem nicméně film se soustředěným zaujetím sledoval a intenzivně jsem si ho všemi smysly užíval, což bylo také zřejmě záměrem tvůrců. Ve filmu zaznělo, že emoce jsou vše, co máme a taky, že je lepší ukazovat lidskou touhu než hrůzu. Tyto věty asi nejlépe vystihují charakter celého filmu. Ten se svým způsobem vyprávění i vizuálním výrazem (který asi diváky láká a přitahuje ze všeho nejvíc) podobá Velké nádheře, což může být zároveň jeho silná stránka i slabina. Pro divákův zrak a sluch je to opět pastva, ale pokud se něco opakuje, nemůže to už mít tu prvotní sílu a dopad. Navíc to rádoby-filosofické mudrování o životě taky není zrovna příliš světoborné. ()

Kamil111

Každý samozřejmě srovnává s Velkou nádherou (já taky), ale Felliniho filmy byly taky hodně nevyrovnané. Když VN je pravděpodobně to nejlepší, co v kinematografii doposud vzniklo v tomto tisíciletí, nebylo by úplně fér očekávat, že Sorrentino teď bude sypat takovou superkvalitu jako z rukávu. Mládí střídá záblesky filmařského génia s přestylizovanými a prázdnějšími momenty, ale opět nabízí audio-vizuální perfekci, výborné výkony herců a čím blíže ke konci, tím intenzivnější zážitek. Původně jsem chtěl dát 3*, ale nakonec z toho byly 4. A hlavně se na to musím podívat ještě alespoň jednou. ()

otecBobby

Jedno shlédnutí nebude stačit. Mládí vs. stáří, toť krůpěje na kůži Miss Universe a svrasklá slupka pánů Bellingera a Boyleho. ()

Frameline

Esteticky vytříbená imprese soumraku kariér dvou neobyčejných umělců. Fantastická Jane Fonda v epizodní roli, i kvůli ní film musíte vidět. Snímek plyne velmi zvolna, hlavní příběh je protkán bizarními figurkami a podivnými situacemi ze zákoutí honosného sanatoria. Artovka.s mnoha manýry, přesto okouzlující a lahodná. Brilantní dialogy. Nicméně - ke 100% zážitku mi scházela intezívnější emoce a více dokonalých scén, jako byla ta s Jane Fonda. 4 hvězdy zaslouženě! ()

Mates Hradecky

Opět ukázka poctivé filmařiny. Vizuální a audiální orgie. Každý jeden záběr se dá zarámovat jako velkoformátový obraz, každý druhý vypráví svůj nějaký malý příběh. To vše v nádherných přírodních exteriérech či areálu relaxačních lázní. Tato idyla je občas narušena snovým výjevem některé z postav. Dokonale nasnímané zatopené Benátky vystřídá originální divoký videoklip popové hvězdičky. Herecky dokonale obsazené - v ústřední dvojici seniorů pravidelně komentující potíže s prostatou Caine-Keitel, vynikající cameo Jane Fondové či nezvykle neakční Rachel Weisz. Prostor dostaly ve filmu i krásné mladé ženy, jak již je u pana režiséra zvykem. V paměti zůstane mi několik dokonalých scén-např. příchod Miss Universe do bazénu, herecká proměna mladého herce, přítelova smrt či pohled na manželku hlavního hrdiny, kdy čelist má spodní opustila obvyklou polohu a poněkud poklesla. Nezbytnou součástí nádherných filmových obrazů je i hudební složka. Nezbytná je ovšem kvalita projekce - film by měl dostat nálepku Určeno pouze pro promítání v kvalitních kinech, kde lze dostatečně docenit sílu obrazu ve 4K a dokonalý zvuk. ()

gael83

Jestli "Velká nádhera" byla o kruhu života tak "Mládí" je o promarněných šancích a nevděku, toliko k tématu, co trochu zamrzí je stylizace a úpornost, samozřejmě švýcarské sanatorium, úchvatná příroda a skvostné herecké výkony jsou lahůdkou pro milovníku artovek, ale někdy ani to nestačí. Prostě panoptikálně chudé a příliš osudové, málo hůmoru a nadhledu a v závěru se to utápí, co vyloženě zvedá laťku je pak dojemný závěr s anglickou královnou a čínskou sopranistkou tam by to bylo i na slzu. Jako celek bez inovací sice s úchvatnou kamerou, ale jak říká Diana Ross "Ain't no mountain high enough". ()

vito_s

V Le grande belezza se mluvilo o to, že Flaubert chtěl napsat knihu o ničem. Tak tady se to povedlo filmově: výsledek je jaksi vyčichlý & artistní. Bylo by to na jednu hvězdu, ale přidávám další za Hitlera v podání Paula Dany. ()

ssarka

koncentrované blaho...já osobně jsem se tedy naladila na stejnou notu...po pročtení komentářů zde je vidět,jak myšlenku této chuťovky drtivá většina bohužel nepochopila... ()

chytri

Krásné, vznešené a inteligentní dílo. Čekal jsem propadák ale dostal jsem opak. Procítění minulosti dvou mužů v konfrontaci se součastností je precizní. Za mě jednoznačně 5* ()

the_weaver

Film Mladosť buď nazýva veci opačnými menami alebo sa mal volať Staroba, no ako marketingový trik ho pomenovali Mladosť. Venuje sa totiž prevažne spomienkam dvoch starčekov a glosovaniu ich situácie. Ich odlišné postoje sú vykreslené citlivo a inteligentne (žitie minulosťou vs. budúcnosťou).↵  Ku koncu som netrpezlivo vyčkával pointu, no nedočkal som sa. Ak teda nepočítam ten nevierohodný obrat starého Freda Ballingera o 180°. A neobyčajné obrazy absenciu pointy nezachránia. ()

Pignon

Moc pěkné, ale někde okolo scény s dvojníkem Hitlera je najednou konec celé nádhery a začíná trápení. Mojí manželku asi nejvíce oslovila myšlenka odchodu od proradného manžela a nový začátek s horolezcem. Tak uvidíme. Micheal Caine je kouzelný herec. ()

Stoupa07

Hrát Hitlera či nehrát Hitlera, toť otázka. Na rozdíl od Velké nádhery to bylo komornější. Méně velkolepých obrazů, které vyskakovaly z Velké nádhery a více filozofie... Přiznám se, těšil jsem se na dívku z plakátu. A nezklamala. Mám rád Michaela Caina, Rachel Weisz, ale k Sorrentinimu mi nesednou. On umí dělat zázraky se svými dvorními herci jako je: Toni Servillo, Carlo Buccirosso. Je tam myšlenka, kterou jiný herec nezvládne předat. A to se stalo ve filmu Mládí. Sorrentino chtěl sdělit svoje vidění světa a svoje pocity, ale s těmito herci to sdělil nevýrazně. Přesto mu rozumím a dávám 5. ()

pavelpetr

Jsou typy fimů, které bych si potřeboval promítnout ještě jednou, abych to všechno pobral - bud' jsou tak na prd, nebo tak složité nebo jsem tak pozadu, že mi leccos uniká. Tohle je jeden z nich a diskuzi proč nechám stranou. Vizuálně se mi film moc líbil, kamera mě taky bavila. Občasná narážka na gerontofilní zaměstnance hotelu už méně. Na druhou stranu, kdo chce kam, pomozme mu tam. Film byl pěkný. Já osobně jsem koukal co bude v dalším záběru. Z popisku filmu může člověk získat pocit, že to bude sranda. Ale zase taková sranda to není. Jsou tam úsměvné momenty, ale velmi skromně dávkované. Což nijak neubírá filmu. Najdou se i věci, které jsem nečekal, takže za to palec nahoru. Pokud hledáte páteční oddychovku, tak sáhněte po něčem jiném. ()

Unrealik

Některé divné záběry (ze sauny, bazénu, auta) měly být asi umělecké? Komediální stránka nic moc. Dramatická linka však byla lepší, ale i tak to byl prostě divně natočený film. ()

Mark1983

Jak to říct jinak, než tak, že jsem překvapil sám sebe, když jsem se zadíval do tohoto filmového typu? Dříve bych u toho nevydržel ani pět minut a dnes jsem se skutečně zadíval. ()

Co chystá Paolo Sorrentino?

Co chystá Paolo Sorrentino?

07.09.2016

V současnosti nejopěvovanější italský režisér nezahálí. Loni nám nadělil Mládí, letos vytasí minisérii The Young Pope (ohlasy z Cannes jsou náramně spokojené) a už nyní chystá svůj další film. O co… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

10.12.2015

Matteo Garrone opouští realitu

Matteo Garrone opouští realitu

25.05.2014

Stále silnější mezinárodní renomé výrazných italských tvůrců jsme tu již nedávno zmiňovali v souvislosti s novým hvězdně obsazeným filmem Paola Sorrentina, který se již dva týdny natáčí a došlo ke… (více)