V luxusním lázeňském hotelu ve švýcarských Alpách se každý rok setkávají staří přátelé Fred Ballinger (Michael Caine) a Mick Boyle (Harvey Keitel). Letos se zde Fred léčí pod dozorem své dcery (Rachel Weisz) a mezi léčebnými kúrami s Mickem vzpomínají na své pestré životy hudebního skladatele a filmového režiséra a se suchým humorem komentují své chátrající tělesné schránky. Kypící život kolem nich a ostatní excentričtí hosté - jihoamerická fotbalová legenda, mladý herec z Kalifornie (Paul Dano) nebo současná Miss Universe - jim poskytují bohaté podněty k úvahám o mládí, kráse, kreativitě, zkrátka o všem, co zahání myšlenky na blízký konec. (Aerofilms)

Flego

Rozprávanie o živote, naplnených túžbach, snoch, ale aj o konfrontácii s ubehnutým životom z pohľadu starých priateľov na dochodku. Nápaditý scenár ponúka očisťujúcu mentálnu meditáciu a pekné obrazy, či už studené chodby sanatória alebo sviežu prírodu naokolo. ()

BMW12

Tohle je film se šíleně pomalým tempem, takže většinu diváků bude nudit. Jako nebylo to tak hrozný, ale já jsem se prostě po 40 minutách rozhodl, že nechci strávit další hodinu a půl čučením na tenhle pomalý a dějově nezajímavý příběh. Víte jak si většina lidí chce užít dovolenou na pláži u sluníčka, oddechnout si a prostě nic nedělat? Tak tohle je přesně film pro takové filmové diváky, kteří si jen chtějí sednout k telce, pomalu v klídku se dívat na film, užívat si to pomalé tempo, nepřemýšlet nad žádným složitým příběhem. Těmto lidem se to bude líbit, ale já k nim nepatřím. ()

poz3n

S odstupem hodin je to větší a větší tragédie. Vypadá to, že Sorrentino už se přehoupl přes vrchol a pohltil sám sebe. Mládí je vzletné žvatlání o ničem. Prázdné klišé repliky, které mi chvílemi zadělávaly na lobotomii a prázdný obsah zanechávající herce v trapných momentech. Nepochopím, proč člověk, kterému je přes čtyřicet, točí film o stáří a navíc se u toho snaží obsáhnout všeobjímající životní pravdu. Co mě snad ještě víc mrzí, že Sorrentino sebou stáhl Lucu Bigazziho a ten natočil něco, co se nápadně podobá alpským reklamám na bylinné bonbóny. Kamera mi opravdu trhala oči (rozdíl mezi krásnou filmovou kamerou a kýčovitým pseudonádherným odpadem je až nebezpečně malý), nemluvě o "hudebním videoklipu" anebo kompilaci Keitelových hereček. Ať okolo toho chodím z jakékoliv strany, nemůžu si odpustit znechucený úšklebek a pocit zrady v srdci. I ty Paolo. 4/10 ()

Ivoshek

Mám děsně rád Majkla Kejna. Ať hraje, v čem hraje, vždycky mu to věřím. Takže i tady. Jeho humor je takový civilní a britsky suchý, to já rád. Film jako celek je taky fajn - je pomalý, ale ne nudný, prostě si tak plyne. Na každý obraz má divák spoustu času a je na co koukat, kompozice jsou super (ať už hory nebo kozy miss universe) a povedla se i hudba. Jediné, co mě úplně nestrhlo, je příběh. Přišlo mi to spíš jak série mini příběhů o stárnutí. Jsem někde mezi 3-4. ()

jonyyy

Po Mad Maxovi, letos druhý nejlepší vizuální zážitek. Celou dobu to na mě působilo, jak kdyby Mládí točil fotograf. Perfektní práce se světlem, barvami, hloubkou ostrosti. Každá scéna byla dokonale promyšlená, z jakého bude snímána úhlu a co se v ní odehraje - nádhera. Absence nominace na Oscara za kameru či střih? Zvláštní. Rozhodně bych vystřihl několik málo scén, které mi do tohoto konceptu nezapadaly a působily malinko lacině (např. noční můra). Kdybych měl vypíchnout jednu věc, rozhodně by to nebyl výkon Fondy (nominace na Glóby?), na druhou stranu nominaci pro masérku s rovnátky bych si představit dokázal. 90 % ()

Deschain

"You say that emotions are overrated. But that's bullshit. Emotions are all we've got." Udrelo mi to na citlivú strunu, mala som potom smutný večer, filmy so samovraždami sú pre mňa príliš bolestivé. Možno nie taký extatický zážitok ako Veľká nádhera, ale stále nádhera. Obrazy, hudba, hneď traja moji neskutočne obľúbení herci - Rachel, Paul, Michael. A Harvey taktiež vynikajúci. (Lumiere - 3.6.2016) ()

hanakonochi

Pán režisér sa na úkor vlastného rukopisu rozhodol zapĺňať kiná komerčným divákom. Nabudúce bude jedno miesto určite voľné. Kde sú tie časy "Le conseguenze dell'amore". ()

claudel

Až díky snímku Mládí si přestávám o Sorrentinovi myslet, že je to jeden z nejpřeceňovanějších režisérů současnosti. Narozdíl od Velké nádhery mi Mládí přesně sedlo do noty. Precizně zpracovaný komorní snímek o stáří, přátelství, hudbě, umění a dalších zajímavých otázkách, o nichž stojí za to mluvit a točit o nich filmy. Působivý umělecký zážitek. ()

Exkvizitor

Slovy klasika: "hovno v hlavě / v srdci / v kalhotách / hovno na košili / na přirození / i na botách / hovno v knihách / hovno v spořitelně / hovno mražené / i špikované jemně / hovno bez hlavy / i korunované / hovno smrdící / i brilantinou mazané". ()

luka4615

Strhující minimalistická bohoslužba za stáří a zavedené hodnoty, jemně protkaná působivými obrazy pomalu plynoucí z nejniternějších částí našeho podvědomí. Film Youth je působivým dílem, které krásně filosofuje nad věčnými otázkami stáří a způsobu myšlení a života. K tomu také přispívá pozvolné tempo, které by všude jinde bylo na obtíž, nicméně zde, zde je jedním ze základních stavebních prvků, které spolu s výbornými herci Michaelem Cainem a Harveym Keitelem drží celý film pohromadě. To vše je navíc zabaleno do nádherných reálií švýcarských Alp, které nenásilně a bez zbytečných opulentností dotváří celou atmosféru filmu. Ne, film Youth není dokonalý film, i zde se totiž pár zaškobrtnutí najde, nicméně jako působivé životní vlákno jednoho naplněného a současně zvláštně nenaplněného života hlavní postavy dělá z tohoto filmu vskutku jedinečný a gurmánský zážitek, který Vás svým pojetím chytne a už nepustí. ()

Morholt

Michael Caine a Harvey Keitel jsou výborní, Rachel Weisz je má nejoblíbenější herečka, Dano nezklamal, potěšila i přítomnost velkého Diega, u kterého jsem byl v pokušení věřit, že je to pravdu on a záběry ze švýcarského údolí s pasoucími se kravami byly úchvatné. Ale celkově to vázlo. Na mě to byla až příliš melancholická podívaná s řadou zbytečných záběrů i dialogů, od které jsem čekal trochu víc nadhledu. 60% ()

seale

Film o ničem, a přitom o všem. (Skoro jako některé moje komentáře). Takové čáry máry si zaslouží vysoké hodnocení. :) ()

jhrasko

Najslabší Sorrentino. Objektívne (well, subjektívne) za * * * , ale keď ja vlastne akosi nemám to srdce. Skvelé v detailoch, rozporuplné (až príliš plagiátorské a zbytočne opulentné) v celku. Navyše a šokujúco s extrémne zle nastrihanou scénou zoznamovania Leny s Lucom. ()

ScarPoul

Veľmi príjemné prekvapenie. Po talianských filmoch Paola Sorrentina ku ktorým som si nebol schopný nájsť cestu, sa mi jeho 2 anglicky hovorené počiny páčia. This must be the place považujem za excelentnú existenčnú road movie a Youth je pre mňa pekným filozofovaním o hodnote života a človeka v krásnom prostredí Švajčiarska. Youth je plný rôznorodých epizodiek( všetky perfektne zinscenované a zahrané), ktoré krásne obohacujú ústredný príbeh dvojice stárnucich umelcov a kamarátov. Sorrentino nejde po katarzií ale po emóciach. Ide mu o obraz a jeho kompozíciu a tiež o akúsi hravosť - koncert v lone prírody, hudobný klip, transformácia na inú postavu... Paul Dano znova dokazuje, že sa medzi špickou nestratí. Už len čakám kedy bude nominovaný na oscara. Dvojica Caine a Keitel v presne tej správne lamentujúco tvorivej atmosfére, aby sme si ich ako postavy obľúbili. Výborne napísaný a vizuálne uhrančivý zážitok v podaní jedného zaujímavého tvorcu. S tým rozdielom že v tej angličtine mu všetky tie jeho postrehy a názory verím viac. ()

Lacike

Dalsi film v ktorom stari spickovi herci hraju starych ludi, ktori filozofuju nad nesmrtelnostou chrusta. Je to asi logicke, ze tejto garde hercov aku su Caine, Keitel, Pacino, De Niro a spol. nic ine neostava pokial nechcu s herectvom seknut ako Nicholson alebo Connery. Tentoraz je to naviac v artovom style, takze sa dockame aj viacerych WTF momentov. Obcas je to trochu sranda, ale väcsinou nie je prijemny pohlad sledovat tieto legendy v takomto veku. Je to dost smutne a na tento typ filmov mam este dost casu. 5/10 ()

GeusX

Zajímavý film výborně herecky ztvárněný. Pomalu plynoucí atmosféra sanatoria v nádherném horském prostředí švýcarského kantonu Graubünden. Zvláštní příběh přátel, kteří již jen více méně rekapitulují své životy, své sny a představy. Nebýt několika málo pasáží u konce filmu, které mi přišly natahované a trochu mne unavovaly, dal bych býval i 4*. ()

bouncer

Příjemné zamyšlení v krásné... přírodě. Nic světoborného, ale herecky akurátní, obsahově neuráží a potěší a ve výsledky si své fandy film určitě najde, zbytek určitě nebude odcházet vyloženě zklamán, i když očekávání byla asi větší. ()

Johny_fork

Přes vynikajícího Caina a Sorrentinův talent přenášet na plátno poetické obrazy je pro mě Mládí zklamáním, které zdaleka nedosahuje parametrů Velké nádhery. Jednoduše řečeno v místech, kde předchozí film gradoval, Mládí dochází síly. ()

Pink.Panther

Vizuálně precizní apatický snímek pro staré, gerontologická exkurze do snobského prostředí alpského lázeňkého hotelu s několika absurdními hříčkami (u mne dominuje ta s Maradonou) a několika lacinnými frázemi a prostými moudry. I těch pár nahotinek působilo někde hustlerovsky uslintaně, jinde hamiltonovsky artově._____Výstřední a extrovertní snímek, kde vizuální a akustické velikášství je výrazem Sorrentinovy tvůrčí záliby v excesu, která jde až k hranici dobrého vkusu a také je ráda překračuje, což vynikne hlavně v hudební složce. To s sebou paradoxně nese náznak něčeho hlubšího a velkolepějšího, třeba poselství, že věčné mládí není otázkou věčné mladistvé krásy, ale věčného vnitřního vývoje._____Zajímavé je, že žádná postava není moudřejší než kdokoli jiný. „Mládí“ je v tomto smyslu antielegický film, ve kterém postavy nejdou do kontroverze, uvědomují si, že jejich perspektivy jsou omezeny jejich individuálními statusy. Navzdory jistým kladům, se pro mne fantazie tvůrce scvrkla do malé bajky slábnoucí potence. Snobsky studený, hormonálně pokleslý film, ale stále milionkrát lepší než tuna kopanců od van damma. 70% Produkce: Indigo Film ()

Co chystá Paolo Sorrentino?

Co chystá Paolo Sorrentino?

07.09.2016

V současnosti nejopěvovanější italský režisér nezahálí. Loni nám nadělil Mládí, letos vytasí minisérii The Young Pope (ohlasy z Cannes jsou náramně spokojené) a už nyní chystá svůj další film. O co… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

10.12.2015

Matteo Garrone opouští realitu

Matteo Garrone opouští realitu

25.05.2014

Stále silnější mezinárodní renomé výrazných italských tvůrců jsme tu již nedávno zmiňovali v souvislosti s novým hvězdně obsazeným filmem Paola Sorrentina, který se již dva týdny natáčí a došlo ke… (více)