V luxusním lázeňském hotelu ve švýcarských Alpách se každý rok setkávají staří přátelé Fred Ballinger (Michael Caine) a Mick Boyle (Harvey Keitel). Letos se zde Fred léčí pod dozorem své dcery (Rachel Weisz) a mezi léčebnými kúrami s Mickem vzpomínají na své pestré životy hudebního skladatele a filmového režiséra a se suchým humorem komentují své chátrající tělesné schránky. Kypící život kolem nich a ostatní excentričtí hosté - jihoamerická fotbalová legenda, mladý herec z Kalifornie (Paul Dano) nebo současná Miss Universe - jim poskytují bohaté podněty k úvahám o mládí, kráse, kreativitě, zkrátka o všem, co zahání myšlenky na blízký konec. (Aerofilms)

Hamaradža

Sorrentino nevie čo chce povedať, ale ja mu to nemôžem zazlievať - už len kvôli tej úprimnosti. Na dve hodiny som pauzol život aj s jeho bolesťami a iba sa tak...zmieroval. Vďaka. ()

TominoLa

Nevím zda ta 50 byla zakletá, nebo jsem jen neměl čich na ty správný filmy. V každém případě po všech těch nezdarech bylo Mládí jako dar z nebes. Nemohu to zatím nějak porovnávat, protože to bylo první setkání, ale už teď vím, že to nebude poslední Paolo Sorrentino. A, když Vám film uvede přímo HVĚZDA filmu Harvey Keitel tak je to zážitek jako hrom. 8/10 a určitě jsem Mládí neviděl naposled. ()

Dont

Vysvětlit se dá všechno, bohužel ale ne všem. Trochu mě překvapují rozpaky zdejších "top" uživatelů. Ten film není dokonalý a určitě se nebude líbit všem, ale co nabídnout má, pokud je zájem to vnímat. Paolo Sorrentino svoje řemeslo prostě dělá trochu jinak, to se ví a je to dobře, i když k němu nenajde cestu každý. ()

PP66

Nádherná kamera, skvělé dialogy, pěkné scenérie, výborná hudba, herecky bez chyby - báseň o uzavírání životní cesty. Doporučuji! ()

radektejkal

U nových filmů nejsou dosud postavené mantinely. To je někdy dobře, i když to znesnadňuje orientaci. A tak je nejlépe střelit do vzduchu a čekat, co spadne na zem. U Sorrentiniho to nebyla až tak střela nazdařbůh, "Grand belezza" se mi líbila, a "Mládí" s ní bylo celkem v souladu. Postmoderní filmy, které se začínají točit s velkým zpožděním za filosofickými předpoklady, vábí svou bez-příběhovostí, nevázanými a nezávaznými dialogy (parafráze hned ze začátku: "Monarchie není dobrá, protože smrtí jednoho člověka se rozpadne celý svět – tak jako manželství") a nepřítomností soudů a poučení (poučování). To ovšem neplatí jen o obrázcích, ale i o hudbě, která zde hraje důležitou roli, a také ne špatně (hvězda navíc) ... Pozn.: Film jsem viděl ve vysokém rozlišení – a tento způsob vizualizace považuji skoro za katastrofu (jako by to celé byl trikový film): nechutně přeostřeno, oddělené popředí od pozadí, pozadí opticky zdeformováno, nepřirozeně hrubé podání pokožky a pleti. Jako experiment by se to dalo snést, ale pokud se to stane (nebo či už stalo) trendem, pak.... ()

ibeh

Mohu srovnávat pouze s filmem Velká nádhera. U Mládí se mi tentokrát moc líbilo více sarkastického humoru a dějové linky, méně patetismu, což mi vyhovuje i v hudební složce. Film měl méně obrazových orgií, ale zase přírodní scenérie a jakékoliv záběry s vodou byly úžasné. Vysokou úroveň filmu dodal vynikající herecký výkon M. Caina. V jeho věku, klobouk dolů. Paul Dano mě tentokrát mile překvapil. Celkově byl film "lehčí" a sedl mi moc do nálady. Jak tady někdo řekl, že by na něj neměli chodit lidi nad 50, aby neměli depku ze stárnutí, tak asi záleží na tom, jak ho momentálně prožíváte. No Problem :-) ()

easaque

+3* až tip od kamaráda mě dotlačil ke zkouknutí této seniorské nostalgické "komedie" o předávání životních zkušeností mladším a užívání si posledních hezkých chvil. Pomalu plynoucí atmosféru oživují krásné záběry na scenérie Alp. Celkově film vyznívá něco mezi 3-4 hvězdičkami, ale pokud si z něj po třech týdnech moc nevybavuji, tak jsem si z něj moc mouder neodnesl. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

TheDon

Já jsem tak nějak rád, že jsem pořád mladej, protože vidina stařeckýho života se mi pořád ještě solidně ekluje. Zahájit rozhovor se svým dlouholetým kamarádem tím, že se zeptám, kolik se mu povedlo vychcat kapek a jeslti vůbec, je pro mě, doufám že na dost dlouho, utopie. Mám rád Harveyho i Kejna, ale tahle rádoby pokusná artová nekrofilie opravdu není nic pro mě. Raději si zajedu do Černovic.(brněnské šaškec) Karate s děckama s dawnem, nebo trefování autistů na body, je rozhodně lepší zábava, než celej tenhle mimotělní výměšek jménem Mládí. 30% P.s.: rád bych věděl, jestli to viděl Maradona...P.p.s: Madahlína Ženéa je teda krutopřísná ! ()

Aljak

Po predchádzajúcom prechválenom Sorrentinovom filmovom "klenote" La Grande Bellezza, ktorý ma absolútne nezaujal, som nemal žiadne veľké očakávania. Ale musím uznať, že La Giovinezza bola už oveľa vydarenejšia, aj keď stále to nepatrilo do môjho "šálku kávy". Rozhodne však stojí za pozornosť a mnoho dialógov a úvah bolo v tomto prípade naozaj výborných. K tomu ešte aj to príjemné alpské prostredie prestriedané obrovským spektrom vizuálnych vsuviek dopĺňajúcich celú atmosféru filmu. Ale aj tak ma zas unavovala tá ťahavá lyrizácia. Radšej by som ocenil niečo epickejšie. Ale aj tak oproti La Grande Bellezza to bol pre mňa neporovnateľne lepší filmový zážitok. ()

MartinNDL

Vůbec se nebudu namáhat hodnotit formální podmanivost Mládí exteriéry počínaje a hudbou konče. To je někde na úrovni vykládání lidem, že Jenna Jameson je v posteli fakt dobrá a jediné, co bych tím mohl sdělovat, je fakt, že jsem zjistil, že poníci jsou roztomilí a hovna smrdí a nebo, že jsem přefikl Jennu Jameson, což vzhledem k tomu, že píšu tohle krátké zamyšlení, je víc než zjevný. Přejděme tak k nějakým subjektivním dojmům. Sranda s obdobnými skvělými povětšinou neamerickými filmy je v tom, že strašně vyzývají k diskuzím a šťourání se v nich, což není vůbec nutný. Ano, postavy, dialogy a scény jsou napsány naprosto důmyslně a není to jen samoúčelné žvatlání, ale zároveň je vše jednoznačné a snadné. Kouzlo Mládí je v tom, že jsme hozeni do situace, která je možná neočekávaná, očistná a důležitá, ale je to víc než cokoliv jiné taková ta heuréka záležitost, kdy někoho přivedete s páskou přes oči k narozeninovému dortu a pak už jenom sledujete jeho reakce. Není třeba moc vysvětlovat. Prostě shlédnete film a nějaký ten pátek třeba budete míjet lidi, které jste šoupli do nějaké té škatulky plné (ne)očekávání a uvědomíte si, že za tím krásným a nebo ošklivým tělem může být plus mínus cokoliv. A to se nebavíme jenom o důchodcích, protože těch kouzelných panenek a Kenů je i ve filmu zatraceně hodně a roztomiloučká ušatá masérka může být zástupcem všech. A nakonec je to stejně jako všechny knihy, písně, filmy a životy o tom, co psal sv. Pavel Korinstkým v prvním dopise, třinácté kapitole a na posledním řádku. ()

Martin741

Reziser Paolo Sorrentino /Il Divo/ natocil sympaticky film o dvoch starnucich kamaratoch, ktori travia cas v luxusnom hoteli vo Svajciarskych Alpach, a to konkretne Michael Caine /The Italian Job, Dirty Play/ a H. Keitel /Pulp Fiction/. Potesi atmosfera hotela, nadhernej prirody a trefnych dialogov. Narusaju to obcas len zbytocne vsuvky ako opera. Nemam rad divadlo a operu, nebavia ma. Sorrentino sa vsak ukazal ako schopny filmar : 89 % ()

Streeper

KVIFF 2015 -Pro mě nejlepší film, co jsem na festivalu viděla. Paolo Sorrentino se nám snaží vtipně ukázat, jak to ve stáří chodí. Na štěstí si jako dva hlavní herce vybral Michaela Cainea a Harveyho Keitela, herci kteří celý tenhle film drží a díky jejich vtipným poznámkám tomu dodávají šmrnc. Jenže film má i své chyby a bohužel jich není málo, proto nedávám plný počet, ale jsem nadšená závěrečnou scénou, která mě velice dojala. ()

Joges

Sorrentiniho filmy mě začínají vážně zajímat. Novodobý Fellini natočí film tak, že působí přímo magicky. Divák jen sedí a kouká. Zpola fantaskní příběh není zbrkle odvyprávěn, postavy jsou netypické, nápaditý děj zavede diváka do míst, kam se většinou nedostane, hudba je podmanivá a výsledek překvapivý. Nevím, jak to dále popsat, ale Felliniho filmy mě vždy braly, a tak nešetřím uznáním ani k tomuto tvůrci. ()

dubinak

Já miluji hotelové filmy, miluji hotelové filmy spřízněné s přírodou, miluji filmové postavy s charakterem, miluji hudbu a obraz, který pohladí po duši, miluji Paula Dano a především miluji, když je tohle vše smíchané do jistého ambiciozního poloartu v čele s oscarovými hvězdami. S tímhle filmem navíc zažijete celou škálu emocí a pro mě to byla vyloženě prvotřídní odpočinková záležitost. Mládí mě opravdu pohladilo po duši a tak nějak dodalo radost a zároveň nostalgii a sentimentalitu. Asi to tu někdo bere jako kýč a užvaněnou, "filozofickou" na něco si hrající komedii, ale já to tak nevidím. Za mě velké potěšení. Víc takových filmů. ()

Lanark

Kouzlo mládí odplynulo, zbylo už jen čekání na nevyhnutelné. Ale nic se neděje, každý má občas právo na krizi. To přejde Paolo, však to přejde. ()

zette

Pokud divaka na Sorrentinovych filmech nezaujme dej, musi smeknout alespon pred ztvarnenim. Nadhera, skutecna pastva pro oci snad v kazdem zaberu. Hezka hudba. Zajimavy zastup postav, vetsina z nich je sice na hrane karikatury, coz ovsem krasne dokresluje cele vyzneni filmu, ktere jen konstatuje, ze bohati a uspesni lide ne vzdy vedou stastny zivot. Herecke vykony pusobi odtazite, ale opet vytecne doplnuji tento snimek. Ac se jedna o drama, divak se i zasmeje. Stejne jako u Velke nadhery jsem vahal, zda nedat plne hodnoceni. Videno ve vyprodanem ostravskem Minikine. ()

Martrix

Mám rád filmy, které jsou na první pohled jakoby o ničem a přitom dokáží zprostředkovat pocit, nebo navodit náladu. Ale to není případ tohoto filmu. Pár zajímavých myšlenek tady je, ale jinak na mě Mládí působí ploše a tak nějak vyumělkovaně. Spousta scén je tady jen na efekt. Film, který má vypadat jako artový. Takový podvod neberu. A je mi jedno, jestli byl chtěný, nebo ne. ()

Co chystá Paolo Sorrentino?

Co chystá Paolo Sorrentino?

07.09.2016

V současnosti nejopěvovanější italský režisér nezahálí. Loni nám nadělil Mládí, letos vytasí minisérii The Young Pope (ohlasy z Cannes jsou náramně spokojené) a už nyní chystá svůj další film. O co… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

10.12.2015

Matteo Garrone opouští realitu

Matteo Garrone opouští realitu

25.05.2014

Stále silnější mezinárodní renomé výrazných italských tvůrců jsme tu již nedávno zmiňovali v souvislosti s novým hvězdně obsazeným filmem Paola Sorrentina, který se již dva týdny natáčí a došlo ke… (více)