Jack Reacher: Poslední výstřel

(neoficiální název)

Jack Reacher: Posledný výstrel

Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní

USA, 2012, 125 min

Dôkaz, že milovníci knižných detektívok a valiaceho sa deja v nich nemusia pred návštevou ich žánru v kine absolvovať frontálnu lobotómiu. Jack Reacher je síce len výnimka potvrdzujúca pravidlo o zámerne stupídnom deji konzumných krimi z dôvodu hlúpnutia populácie ako celku (všeobecne sme hlúpejší než boli ľudia pred 50. -60. rokmi), ale vďaka Bohu za ňu.(20.1.2014)

Možná by bylo nejvhodnější hned ze začátku uvést , že se zdaleka nejedná o Akční FILM, tak jak vypovídá Trailer!! Přepísklá stopáž 130 Minut,která je pouze konverzační s pár vtipnými momenty a dohromady s 4 akčními Scénami.. ... Jack Reacher je velmi atraktivní Postava, ale přišla mi silně nevyužitá! Cruis na svých 50 let vypadá pořád dobře oproti jiným hercům,kteří mají už dávno napíchlý BOTOX .. Film působí dost Levně.Nejdražší na filmu je snad CRUIS, bez něho by to byla běžná Kriminálka,která bývá na Nově velice často .. I přes tyhle negativa se na film koukalo docela dobře, nenudil jsem se, ale tohle je bohužél ten typ filmu, který se hodí doma k Televizi ..(28.12.2012)

Old school but still cool! Tom Cruise a Rosamunda Pike jsou mnohem efektivnější tým a nepotřebují k tomu ani kulisy zbídačené Země budoucnosti ani Hi-tech udělátka.(20.4.2013)

Slušný krimithriller z nesupermanské linie Tomových rolí (VÁLKA SVĚTů, VALKÝRA...). Titulní hrdina se sice taky přesily nezalekne, ale místo skotačení na mrakodrapech pracuje hlavně mozkem. Že údajně nemá stejnou výšku jako jeho literární předloha, je mi zcela u řitě. Stejně tak nepovažuju za chybu, že od začátku víme skutečnou identitu "šíleného" střelce, po kterém se pátrá - na tomhle snad stál celý COLUMBO, že vraha znáte a jen sledujete, jak se ho dopátrá hrdina.(23.4.2013)

Rád bych tento komentář věnoval velkému kritikovi, supermanovi této databáze, jenž zde Cival zove se. Snímek Jack Rýčer je zemitý, až skoro rašelinovitý typ nadýchaného filmu s okvětními lístky na Cruisovo dužnatém stvolu, je však také trochu slatinný s fantastickými skleníkovými efekty. Tu film rachtá, tu se klepe a ondy zase břinká o cifku kamery jako chlípný děd na své ukulele. Trpělivě projektuje a blatantně odkrucuje scény, ve kterejch nikdo nikam nespěchá. Z filmu odlétají špony bratru za dvě padesát. Milý, až téměř roztomilý, oldschool pro milovníky filmu, odvarovníky máku a linkovníky Fily. Fajnově se na to ťapká, ňufá a harcuje. Čest všem karosářům z první linie.(28.12.2012)