Reklama

Reklama

V Pennsylvanii dojde ke střelbě do lidí z nedalekého parkovacího domu. Výsledkem je pět nevinných obětí, které nemají nic společného. Případ vyšetřuje detektiv Emerson, který podle otisku prstu na minci, vhozené do parkovacího automatu, odhalí střelce. Je jím bývalý vojenský sniper James Barr, který byl již v minulosti vyšetřován pro vraždu lidí na misi v Iráku. Emerson si pro Barra okamžitě dojede, ale Barr tvrdí, že je nevinný. Emerson mu dává na výběr. Buď podepíše přiznání a dostane doživotí, nebo bude popraven. Státní zástupce Alex Rodin své případy neprohrává. Barr vezme tužku a na papír napíše, aby zavolali Jacka Reachera. Jedná se o bývalého vojenského vyšetřovatele, který po opuštění armády mění místa svého pobytu a nikdo neví, kde ho hledat. Jack se o případu dozví z médií a přijíždí sám. Rodin a Emerson mu však nedovolí nahlédnout do spisů. Reacher se dozvídá, že Barr byl ve vězení brutálně napaden a leží v nemocnici v komatu. Jeho obhájkyní je Helen Rodinová, dcera státního zástupce. Všichni, včetně jejího otce, to vidí jako ztracený případ, který její kariéře neprospěje. Reacher od ní dostane nabídku. Pokud  pro ni bude pracovat jako vyšetřovatel, zařídí, aby se mohl seznámit s důkazy. Informuje ji také o tom, že Barr byl vyšetřován pro vraždy v Iráku, ale protože se jednalo o lidi, kteří hromadně znásilnili několik žen, armáda případ nechtěla vyšetřovat. Barr ví, že kdyby Reacher zjistil, že je v tomto novém případě vinný, dostal by ho před soud a proto si je již teď jistý, že těchto pět vražd nespáchal. Reacher ví, jak by Barr uvažoval a jak by postupoval, kdyby to chtěl udělat. A způsob, jakým byly vraždy spáchány, rozhodně neodpovídá tomu, jak byl Barr vycvičen... (TV Prima)

(více)

Videa (29)

Trailer 2

Recenze (1 147)

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Tohle kasovní trhák hádám asi moc nebude. Přišlo mě, že Tonda se do této role moc nehodil, ale to je jen o pocitu, spíše jsem ho nikdy neviděl hrát podobnou postavu. Takže je to o zvyku. Záporák je zoufale nevyužitý a závěr mě dal trošku vzpomenout na Tango a Cash. S tím rozdílem, že Cashe hraje 80ti letý Robert Duvall. Přemýšlím že druhý díl by mě i docela zajímal.... 70% ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Dítětova hrdinu bez bázně a hany mám docela rád. Dle popisu autora se jedná o vysokého, charizmatického, nabouchaného muže pod čtyřicet. Takže jsem si jej při čtení nikdy nepředstavoval jako padesátiletého, vyschlého scientologa, který se svými stosedmdesáti čísly může pomalu směle procházet pod stolem se vztyčenou hlavou a sem tam zabloudí v jahodách. Dovedu si živě představit, jakou takový zachrap musel způsobit castingovou řeholi. Vybrat k němu kikinu, co by vedle něj nemusela chodit po kolenou, aby na něj nehleděla příliš shora, a porážkový komparz, který by nevypadal, že by ho zabil pouhým kýchnutím, byl nepochybně ještě gordičtější uzel, než obsazování Hobita! Každopádně musím s překvapením konstatovat, že když k němu našli těch pár Krytinářů a Aťek, role mu náramně sedla a ani trochu mi nevadil! Navíc si přesně takhle představuju kulantní thriller! Chytlavé je to jako kapavka, strhující, že jeden v kině málem zapomíná ochmatávat svého registrovaného partnera, žádná do extrému přemrštěná, ťamanská homoakce, prostě všechno tak nějak akorát. Moc doufám, že jim nedojdou trpajzlíci, Křižník bude ještě chvíli makeupovatelný, nepojde věkem a série bude pokračovat!! ()

Reklama

ladynka 

všechny recenze uživatele

Dobrá, není to ztělesnění Reachera, které jsem chtěla (Kde je Nikolaj Coster-Waldau, když ho fanoušek potřebuje?) Ale jinak to má znaky slušného krimithrileru - nikoli vyložené akce, jak ji možná mylně prezentují upoutávky. Stejně jako v knihách velkou část zabere vyšetřování zločinu. Umně sestříhané roviny jednotlivých osob a jejich činů jsou sympatickým základem, mezi které je roztroušeno několik akčních scén a byť Cruise určitě není typem bouráka, jak je prezentován knižní i filmový Reacher, mně jako fanouškovi otrávenému anonymními jatkami posledních akčňáků to takhle vyhovuje. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $60miliónovTržby USA $80,070,736Tržby Celosvetovo $218,340,595Tržby za predaj Blu-ray v USA $10,118,406 //počet predaných kusov 461,292Tržby za predaj DVD v USA $13,626,723 //počet predaných kusov 739,847║ Tom Cruise to pekne rozbehol, opäť stavil na správnu kartu a v úlohe šikovného vyšetrovateľa mu to sedí, réžia obratná, niektoré zábery natočené veľmi sklúčujúco v rámci prežitku diváka(cez kukátko zameriavania vyhľadávajúceho potenciálne obete sa dá veru vytvoriť dosť efektné napätie), takže akcia a napätie tu idú ruka v ruke. /90%/ _druhé pozretie strhlo ešte o niečo viac, veľmi kvalitný film ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Chytilo, bavilo, uspokojilo... hoci úvod bol naozaj myšlienkovo sľubnejší, než akciou nabitý záver (pri bitke jeden na jedného som si kľudne odišla do kuchyne, veď priebeh súboja je vždy štandardný a vieme, kto nakoniec vyhrá), tak v druhej polovici mi ochabovanie záujmu vynahradila skvelá postava Roberta Duvalla :-) Príjemná akčná jednohubka, ktorá zas a znova ukázala, že každý žáner treba pozerať presne vtedy, keď má naň človek chuť. No a tie momenty, keď sa porušilo nejaké (zvlášť hrdinské) klišé - Klerik to nazval "nekorektný hrdina" - tie boli mimoriadne lahodné! Nechcem spoilerovať, ale konečne sa raz nejaký klaďas k záporákom zachoval tak, ako sa zachovať má ;-) ()

Galerie (42)

Zajímavosti (35)

  • Filmaře zaujala industriální atmosféra Pittsburghu natolik, že se zde rozhodli natočit celý film. (jenik71)
  • Jack Reacher (Tom Cruise) během soubojů používá chvaty pouličního bojového stylu KFM (Keysi Fighting Method). (Ouwen)

Související novinky

Jack Reacher míří do televize

Jack Reacher míří do televize

16.11.2018

6 let od uvedení prvního snímku Jack Reacher: Poslední výstřel přišel autor knižních předloh Lee Child s poněkud překvapivým obratem. Tom Cruise (Mission: Impossible – Fallout) je prý moc malý na to,… (více)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (více)

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

20.11.2014

Highlander se v roce 2007 dočkal pátého dílu s podnázvem The Source, který se ale nedostal ani do amerických kin. Bylo to jasné znamení, že by se klasika z roku 1986 měla nechat spát, v Hollywoodu to… (více)

Jack Reacher přijde o režiséra

Jack Reacher přijde o režiséra

18.09.2014

Tomu Cruiseovi je 52 let, stále se ale vrhá z jednoho akčňáku do druhého. Loni to bylo Nevědomí, letos Na hraně zítřka a příští rok nás čeká Mission Impossible 5. Na horizontu je pak i dvojka Top… (více)

Reklama

Reklama