poster

Jack Reacher: Poslední výstřel

 • USA

  Jack Reacher

 • USA

  One Shot

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Jack Reacher

 • Slovensko

  Jack Reacher: Posledný výstrel

 • Velká Británie

  Jack Reacher

Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní

USA, 2012, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ****

  Oproti knize je sice pan Reacher zespodu ošoupaný a z vrchu ožrán vešmi, ale tady nejsme u Hradní stráže.. Chybující, klišovitá a přitom zatraceně zábavná krimi s rajskou hudbou motorů automobilové honičky jak od starýho Bullita. Přes všechnu tu patinu minulého století, neoznačoval bych Reachera jako oldschool, neboť na oldschool se tam příliš kecá. Říkejme tomu spíš „McQuarrie fashioned crime“.., Škoda, že vzhledem k nepřesvědčivým tržbám to byl ve stylu náčelníka Apačů asi opravdu poslední výstřel..(21.6.2013)

 • KarelR
  **

  Uf, tak tohle fakt ne. Neznám knižní předlohu, takže mě třeba někdo vyvede z omylu, ale měla být první reacherovka utahaným a hloupým rádoby krimi thrillerem, ve kterém člověka vytrhávají z letargie akorát wtf momenty? Protože přesně v to se film po parádně mrazivé úvodní scéně promění. Po atmosférickém navnazení už se prakticky jenom klišovitě kecá, postavy se přes hodinu dobírají k faktům, která divák zná zhruba od třetí minuty (!), a v tom všem se producíruje Cruise, jehož mlčenlivý drsňák je vlastně jen obyčejný chlápek se slušným výcvikem, kterého by Jason Bourne do minuty seřezal a poslal brečet domů k mamince. Pokud tedy Jack Reacher není hodně sofistikovanou parodií, ve které se máme brutálním vraždám a dramatickým hereckým pohledům smát stejně jako (záměrně) přestřelenému záporákovi, krutě selhává ve většině důležitých ohledů. Ano, je tam trocha fajn akce a příjemný feeling devadesátek. Jinak jsem ale vůbec nepobíral, co se to McQuarrie snaží natočit. (5/10)(20.12.2012)

 • Shakers
  ****

  Tom Crusie hraje presne to čo vie a presne to čomu najviac sedí - drsného agenta, ktorý bez problémov nakope zadok komukoľvek. Síce nie tak doslova, ale v podstate to tak v záverečnom finále aj tak bude. Jack Reacher vsádza tento krát viac na fakty a inteligenciu a až potom strieľa. Natočené je to fajn, akcie sú dravé, dobre sa na ne pozerá, tak ako aj na Rosamunde Pike. Scenár je tiež celkom zaujímavo zapletení a atmosféra a napätie pri vyšetrovaní taktiež nechýbajú. Christopher McQuarrie to natočil nie len bravúrne akčne, ale aj pútavo a zaujímavo, vďaka čomu vás Jack Reacher drží až do konca. 85% - 4*(30.4.2013)

 • Mertax
  ****

  Thriller roku, jehož expozice, kdy sniper zastřelí několik lidí, by pro svou preciznost a emotivní chladnost za pár let mohla mít kultovní status (+ scéna v koupelně s baseballovými pálkami). Ale Tome, už tě nikdy nechci vidět nahoře bez./// Tvrďák Reacher by měl méně mluvit a víc konat, ale McQuarrie je rozhodně velmi slibný režisér. Sice někdy snímek balancuje mezi seriózním thrillerem a krimi komedií, ale když přistoupíte na pravidla hry, čeká vás vynikající pomalý thriller (trailer je nesmírně zavádějící) skvostná kamerou, která nabízí dlouhé záběry, jež mají svůj smysl, osudový a epický orchestrální OST doposud béčkového skladatele Kraemara a mrazení v zádech, o které se postará rozrušená Pike, ještě pořád docela charismatický Cruise, realistické kontaktní bitky a řvoucí automat s nabitým zásobníkem, že budete mít tendence se chovat za sedačku. Jen ta Herzogova bad-ass postava bývalého vězně z gulagu bylo trochu přepálená./// JR je poctivým thrillerem zasazeným do 90. let s řadou násilných scén, jejichž použití však není samoúčelné. A je osvěžující vidět dobrý krimi film bez všech těch techno-srágor jako gps nebo smartphone - zkrátka analogový hrdina v digitálním světě! Škoda jen několika dosti nesmyslných dialogů. P.S. Jai Courtney (sniper), který hrál přitepleného blondýna Varra v seriálu Spartacus: Krev a písek, je tady supersexy. [Kino](20.12.2012)

 • Radko
  ****

  Dôkaz, že milovníci knižných detektívok a valiaceho sa deja v nich nemusia pred návštevou ich žánru v kine absolvovať frontálnu lobotómiu. Jack Reacher je síce len výnimka potvrdzujúca pravidlo o zámerne stupídnom deji konzumných krimi z dôvodu hlúpnutia populácie ako celku (všeobecne sme hlúpejší než boli ľudia pred 50. -60. rokmi), ale vďaka Bohu za ňu.(20.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace