poster

Jack Reacher: Poslední výstřel

 • USA

  Jack Reacher

 • USA

  One Shot

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Jack Reacher

 • Slovensko

  Jack Reacher: Posledný výstrel

 • Velká Británie

  Jack Reacher

Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní

USA, 2012, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • KarelR
  **

  Uf, tak tohle fakt ne. Neznám knižní předlohu, takže mě třeba někdo vyvede z omylu, ale měla být první reacherovka utahaným a hloupým rádoby krimi thrillerem, ve kterém člověka vytrhávají z letargie akorát wtf momenty? Protože přesně v to se film po parádně mrazivé úvodní scéně promění. Po atmosférickém navnazení už se prakticky jenom klišovitě kecá, postavy se přes hodinu dobírají k faktům, která divák zná zhruba od třetí minuty (!), a v tom všem se producíruje Cruise, jehož mlčenlivý drsňák je vlastně jen obyčejný chlápek se slušným výcvikem, kterého by Jason Bourne do minuty seřezal a poslal brečet domů k mamince. Pokud tedy Jack Reacher není hodně sofistikovanou parodií, ve které se máme brutálním vraždám a dramatickým hereckým pohledům smát stejně jako (záměrně) přestřelenému záporákovi, krutě selhává ve většině důležitých ohledů. Ano, je tam trocha fajn akce a příjemný feeling devadesátek. Jinak jsem ale vůbec nepobíral, co se to McQuarrie snaží natočit. (5/10)(20.12.2012)

 • Rex Mundi
  ****

  Chytilo, bavilo, uspokojilo... hoci úvod bol naozaj myšlienkovo sľubnejší, než akciou nabitý záver (pri bitke jeden na jedného som si kľudne odišla do kuchyne, veď priebeh súboja je vždy štandardný a vieme, kto nakoniec vyhrá), tak v druhej polovici mi ochabovanie záujmu vynahradila skvelá postava Roberta Duvalla :-) Príjemná akčná jednohubka, ktorá zas a znova ukázala, že každý žáner treba pozerať presne vtedy, keď má naň človek chuť. No a tie momenty, keď sa porušilo nejaké (zvlášť hrdinské) klišé - Klerik to nazval "nekorektný hrdina" - tie boli mimoriadne lahodné! Nechcem spoilerovať, ale konečne sa raz nejaký klaďas k záporákom zachoval tak, ako sa zachovať má ;-)(7.4.2014)

 • Shakers
  ****

  Tom Crusie hraje presne to čo vie a presne to čomu najviac sedí - drsného agenta, ktorý bez problémov nakope zadok komukoľvek. Síce nie tak doslova, ale v podstate to tak v záverečnom finále aj tak bude. Jack Reacher vsádza tento krát viac na fakty a inteligenciu a až potom strieľa. Natočené je to fajn, akcie sú dravé, dobre sa na ne pozerá, tak ako aj na Rosamunde Pike. Scenár je tiež celkom zaujímavo zapletení a atmosféra a napätie pri vyšetrovaní taktiež nechýbajú. Christopher McQuarrie to natočil nie len bravúrne akčne, ale aj pútavo a zaujímavo, vďaka čomu vás Jack Reacher drží až do konca. 85% - 4*(30.4.2013)

 • Zíza
  ****

  Dnes byl ten den, na který jsem si Jacka šetřila. Naprosto mi to sedlo. Fajn akce, občas mi záběry, jak Jack řídil, připomněli podobné snímání u Speeda Racera. Jack byl chytrý i nabouchaný, ale nebyl nesmrtelný a nevěděl všechno. Prostě je opravdu dobrý bývalý voják. Helen měla krásné oči, za kterými se skrývala inteligence, které by vtipy o blondýnkách nečekaly. Upřímně docela ráda bych si přečetla knihu, protože bych chtěla vědět, co se Jackovi honilo hlavou, až tak mě jeho postava zaujala. Bavila jsem se, Tom nepůsobil zakrsle a příběh chytře odsýpal. Nebylo v něm místo pro slitování, konečně.(21.3.2016)

 • Davies182
  *****

  Kdybych se neznal, tak bych si zacinal myslet, ze se mym oblibenym filmovym zanrem stavaji detektivky. Detektivky zadaptovane podle napinavych knih. Detektivky, ve kterych je Tom Cruise za jednu z nejsympatictejsich postav minulych mesicu... no, nakonec jich asi takovych moc nebude. Faktem ale je, ze mi spokojeny usmev nezmizel z tvare po celou dobu dvou hodin - posledni zaber tomu nasazuje trpytivou korunu. Lidi, bezte na to, at je ta dvojka! A nebo aspon ten serial, sakra.(19.1.2013)

 • - Choreografie závěrečné přestřelky je dílem režisérova bratra Douga, který je bývalým členem amerického námořnictva (NAVY SEAL), v němž velel jednomu z týmů. (Mertax)

 • - Tom Cruise a Robert Duvall se setkali již při natáčení filmu Bouřlivé dny (1990). (Itar)

 • - Napriek tomu, že automobilová naháčka je jedným z hlavných bodov filmu, v knižnej predlohe sa nenachádza. (zajo91)