Zabijáci

• Dánsko Fasandræberne (více)
Krimi / Mysteriózní / Thriller
Dánsko / Německo / Švédsko, 2014, 119 min (Alternativní 115 min)

Kdo stojí za 20 let starou sérií vražd a znásilnění? Všechny stopy vedou ke skupině studentů prestižní internátní školy, jako pachatel byl však odsouzen místní podivín. Složka s případem se dostává do speciálního kriminálního oddělení Q na stůl detektiva Carla Mørcka (Nikolaj Lie Kaas). Carl a jeho asistent Assad (Fares Fares) okamžitě poznají, že v případu něco nesedí a znovu jej otevřou. Ve složce najdou poznámku o tísňovém volání zoufalé mladé dívky. Ta však zmizela beze stopy. Brzy se ukáže, že Carl a Assad nejsou jediní, kdo se snaží najít dívku, jejíž svědectví by mohlo nepříjemně zasáhnout ty nejvyšší vrstvy uhlazené dánské společnosti. (Aerofilms)

Heywood

Napálil jsem to, protože je to nářez, který vybočuje z amerického klišoidního schématu a má to náboj a dech beroucí vývoj. Ta surovost je tak hmatatelná..,. ()

Ace.A.T.L.

U jedničky jsem dal 4* i pro tu inovativnost v pojetí a kvůli seznámení s postavama. Dvojka je super i bez tohohle a má zase o něco víc, než jednička. Je to ještě víc zamotaný a agresivita, spojená s ponurostí, jen drobet vyšlápla o schůdek vejš. Nikolaj a Fares pořád jedou, jak maji. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

PTuranyi

Klasický severský krimithriller s prepracovanou zápletkou a kvalitnou produkciou. Duo Assad + Carl je už známe z predchádzajúceho filmu Žena v klietke, ktorý akoby bol z jednej série. Tentokrát majú do činenia s partiou vyšinutých zbohatlíkov. Snaha stupňovať napätie brutalitou a násilím sa cení ale atmosférou sa na úroveň Mužov ktorí nenávidia ženy nedostanú. Scenárista si sem tam uľahčil prácu, čo sa prejaví na nelogickom správaní postáv. Herci však podali celkom dobrý výkon. 70% ()

Dvorik

Druhy dil valcuje jak filmovou Zenu v kleci, tak i svoji knizni predlohu Zabijaku od zacatku do konce. Tohle se kurva povedlo. ()

zipS

Spokojnost.. Aj ked uz motiv bol velakrat prezuvany v roznych podobach.. Toto malo svoju atmosferu, aano aj s nudnymi pasazami. Nepacili sa mi niektore sceny, ktore mali navodit napatie a v podstate uz od zaciatku sa vedelo kto ako skonci. Ale film patri urcite ku tym vydarenym.. Silnee tri ()

amalia

První film, který jsem viděla, co se týče zfilmování Olsenovy knihy, nevyhledávám detektivky a knihu jsem nečetla, ale jo, dalo se...zejména když Carla hraje Lie Kaas a sekunduje mu Fares Fares...že bych se podívala i na předchozí film? Ještě čtyři kusy čekají, pokud hodlají zfilmovat vše. ()

Mraxis

Chladná a temná severská detektivka s poutavým příběhem a velice dobrými hereckými výkony. Byl jsem na dvě hodiny přikován k obrazovce a s chutí jsem sledoval jak se celá pavučina toho co se stalo rozplétá a jak se detektivové snaží dopadnout viníka. Pachatel je nám představen hned na začátku, ale to mě osobně nevadilo. Celá pravda se odhaluje až postupně. Velice pěkné a přehledné přechody do minulosti jen umocňují divákovu touhu po tom, vědět jak to bylo a zůstat ve střehu, sledovat děj. Konec dle mého názoru mohl být lepší a několik otázek zůstává nevyřešeno. Ještě můžu vyčíst, že detektivové jsou tu tak trochu ochuzení o povahu a divák nemá moc prostoru je poznat. Což tedy může být tím, že je to již druhý film v řadě s touhle dvojicí detektivů. Bavil jsem se a užil jsem si podívanou. 75% ()

Unrealik

Atmosféra fajn, ale co mělo znamenat to dělání oběti z agresorky? Nicméně celkově jsem si odnesl kladný dojem, i přes některé podivnosti/nesympatičnost herců (hlavní postava působí jako vagabund). ()

gael83

Utahanější, víc cintů a méně napětí, spousta flasbacků jediné co stojí za uzmínku je lepší hudební stránka a kamera tam je jasný posun, ale jinak bych u toho 10x usnul. Severský thriller je kategorie sama pro sbee a dneska prakticky stačí hodit filtr a hned je to severský takže méně je více a vždycky je hlavní story a scénář až pak to ostatní, navíc tahle dvojice jak to nazvat vyšetřovatelů je příjemná stejně jako večeře s Jessicou Fletcher. ()

Zahir odpad!

proč Bohdan Tůma proč? proč kurva proč? proč dopiče proč? proč všude, každýho negra, pornoherca a zabijáka v céčkovým filmu proč? proč dohajzlu proč? ()

Mark1983

Druhý díl Ženy v kleci mě zaujal,musím říct,o něco více. Podle mého názoru jsou Zabijáci o něco dějovější. ()

Lukyjetu

Ďalšia severská kriminálka, do ktorej som sa pustil, ma nesklamala. Bolo to také, ako sa na škandinávske detektívky patrí – temné, drsné, krvavé, záhadné a pútavé. Dej sa pekne postupne vykresľoval a v slede udalostí som sa nestrácal. Je to vkusne natočené, lahodiace oku diváka s parádnym výberom hereckej dvojice v hlavných úlohách. Hodnotím to ako lepší priemer a to z toho dôvodu, lebo ma dej ničím zvláštnym neprekvapil. Videl som už množstvo kriminálok a tieto severské sú určitým spôsobom špecifické, ale náplň je vždy tá istá. Stále sa rieši prípad a zvyčajne vždy sa aj dotiahne do úspešného konca. Nie som si istý, či sa dajú takéto detektívky hodnotiť aj lepšie ako tromi či štyrmi hviezdami (pokiaľ sú fakt perfektné), pretože vždy vidíme to isté, len v inom obale. Ak v budúcnosti narazím na nejaký detektívny unikát, ktorý prekoná všetky klasické, či už severské alebo iné kriminálky, tak nebudem váhať a naparím tomu pokojne „päťku". ()

Llaney

Knihy od Adlera-Olsena jsem četla a je pro mě rušivé, že děj (včetně charakteru hlavních postav) je od nich dost odlišný, ale budiž. Když ovšem pominu tohle, stále na mě působí jednotlivá zpracování spíše jako povedený díl severského seriálu než jako celovečerní (navíc skoro dvouhodinový!) film. Vyvrcholení některých zápletek je zbytečně zkratkovité, chybí napětí a je to škoda. Každopádně jako jednohubka asi v pořádku, navíc skvělí herci a atmosféra - seveřané to asi jinak ani neumějí... ()

She_Screams

Škoda. Jussi Adler-Olsen vystudoval mimo jiné filmovou vědu, a kapitoly jeho knih jsou napsány a knihy samy jako celek se vám odvíjí ve fantazii jako film. Scénář ovšem pro mne takové kvality nedosahuje - to, z čeho převážně autor čerpá a co je námětem na tento film, už v kině bylo. Co je nové a zajímavé (lehký humor a střet kultur mezi Carlem a Asadem, jak se hlavní vyšetřovatel v životě plácá a jak jen hledí na to, kterak mu vše utíká pod rukama, dánské policejní prostředí, drzá Rose, Hardy) ale zrovna tady nejsou, (možná to mohl být seriál?) a tak je bohužel jen v knížce další rozměr. ()

lajkus

Arabský nosáč a otevřená tlama se vracejí, nyní v zhruba o 68,45% zajímavějším případě než byl ten první (Žena v kleci)... Váhal jsem s pěti hvězdami ale těžko mám co vytknout... Případ je zajímavější, více napínavých momentů a ani mi nevadilo porušení klasického pravidla kriminálek, že vraha nesmíme znát od začátku... Dánové taky válí... ()

zekon

Hodně podobný styl a atmosféra jako Most jen bez šílené cajtky. Kriminálka na hodně vysoké úrovni a se skvělým nápadem. ()

Kinokavárna na Rock for People

Kinokavárna na Rock for People