Zabijáci

• Dánsko Fasandræberne (více)
Krimi / Mysteriózní / Thriller
Dánsko / Německo / Švédsko, 2014, 119 min (Alternativní 115 min)

Kdo stojí za 20 let starou sérií vražd a znásilnění? Všechny stopy vedou ke skupině studentů prestižní internátní školy, jako pachatel byl však odsouzen místní podivín. Složka s případem se dostává do speciálního kriminálního oddělení Q na stůl detektiva Carla Mørcka (Nikolaj Lie Kaas). Carl a jeho asistent Assad (Fares Fares) okamžitě poznají, že v případu něco nesedí a znovu jej otevřou. Ve složce najdou poznámku o tísňovém volání zoufalé mladé dívky. Ta však zmizela beze stopy. Brzy se ukáže, že Carl a Assad nejsou jediní, kdo se snaží najít dívku, jejíž svědectví by mohlo nepříjemně zasáhnout ty nejvyšší vrstvy uhlazené dánské společnosti. (Aerofilms)

quido.morava

Severská krimi-vlna: naturalismus a dekadentní postavy, vtáhne mne to do děje, a pak, po filmu jsem rád, že sedím a koukám v klidu a pohodlí jen na film... rozhodně jsem se nenudil - a to je ono. ()

studentice

Nadprumerny detektivni pribeh. Hlavniho vysetrovatele si nejde nezamilovat. Osobniho zivota je tam tak akorat a postupne rozkryvani pribehu vcetne vyberu hercu jen tleskam. Uz se tesim na treti cast:) ()

de-souza

Temnější a drsnější než Žena v kleci...chvílemi až bytostně odpudivé zločiny, které doufáte, budou náležitě potrestány..Celé by to fungovalo líp, nebýt drobných vad na kráse..jako třeba že věci, které nechcete aby někdo někdy našel schováte do trezoru, který jde vypáčit za dvě sekundy nožem..hodně nelogické nicméně to tak muselo být aby příběh mohl pokročit do finále... ()

henrykladivo

Drsná, propracovaná, prvotřídní krimi. Moc jsem si to užil a opět jsem se přesvědčil, že seveřané umí. Doporučuji všem, kteří můžou styl filmů Muži, kteří nenavídí ženy, Dívka která kopla do vosího hnízda a Dívka, která si hrála s ohněm. ()

QuietRioT

Že je to z Dánska, no tak sa neposerem. Strašne neoriginálne, žiadna atmosféra ani ta severská logika. Tento film jednoducho nemá nič, za čo by stálo pozrieť si ho. ()

k.rakonos

Výtečná dánská záležitost. Temný, mrazivý krimithriller, nepostrádající napětí, atmosféru a kvalitní herecké výkony. Není to vyloženě první zkušenost s dánskou kinematografií, ale přece jen jsem toho ještě z těchto končin moc neviděl. Jedna z nejlepších kriminálek v posledních letech. ()

lineker

Stabilní krimi dánské produkce, která vyniká všemi atributy, které dokáže severský žánr v této kategorii nabídnout. Jediné co filmu lze vytknout, a to třeba mne vadilo dost, že hned v první třetině jsou karty jasně rozdány a do konce už sledujeme pouze dovysvětlivky proč a jak. ()

MAGR

Více zalidněné než předchozí díl. Stále stejná atmosféra z humoru se stále stejně práší. Kriminální zápletka lineární jako u předchozího dílu. Kdo čeká nějaké hlubší konstrukce a oslňování pompézními kontstrukcemi při vyšetřovaní, musí na jinou adresu. ()

Janek14

Na rozdíl od Ženy v kleci k finále nedojde tak rychle a jednoduše a zápletka je mnohem zamotanější. Stejně jako v prvním dílu panuje skvělá temná atmosféra. Nepříjemný negativní a ne příliš milí Carl s přátelským arabským společníkem Assadem jsou skvěle doplňující se dvojka. Druhý díl oproti prvnímu přináší nové a zajímavější lokality. Nalákalo mě to a těším se na pokračování... ()

Cezar209

V poslednom case prichadzam na chut severskym krimi a nielen vo filme ale aj v knihe. Neviem ci je to tym, ze im je vacsia zima a ludia su viac ako my meteosenzitivne ovplyvneni, ale takmer z kazdej srsi pochmurna az depkarska nalada (tuto nevynimajuc). Dej sa pomalicky rozmotava tak, aby si to divak dokazal ukladat na HDD a spolu s hlavnym hrdinom "premyslal" co ....dalej. Napatie (krimi nie hororove) sa stupnuje s dejom a stopaz je prisposobena tomu aby sme sa nezacali nudit (cele 2 hodiny). Vcelku som uveril vsetkemu co sa snazil reziser povedat... ()

John_Clark

Filmová adaptace kvalitní knihy... Stejně jako u ženy v kleci se jedná o velmi zajímavou a kvalitní detektivku, má to však jedno ale, aby s tím člověk byl spokojen, nesmí znát knižní předlohu. Film je proti knize opět dost osekaný, charakterové vlastnosti protagonistů jsou zpřeházené, některé postavy úplně vypadly a děj je výrazně upraven a od originálu se celkem podstatně liší. Ano, lze namítnout, že se jedná o adaptaci a nikolv doslovnou kopii knihy, jenže prostě to co má kniha, filmu jednoznačně chybí, obecně je tohle problém u filmů, které jsou natočeny podle knih a o případech oddělení Q to platí dvojnásob. Zajímalo by mně, co na tohle filmové zpracování říká sám autor... Příšerná adaptace, ale jinak slušná detektivka, pánové od filmu by si s tím mohli dát více práce a možná někdy i víc číst. Průměr. ()

DavidAAAA

Oproti Ženě v kleci je o něco méně propracovaný děj, který ale zase překonává výtečně vygradované finále. Takže opět jedna výtečná severská kriminálka, která se dá zkouknout na jeden zátah a konec i přiková do sedačky. Trochu mne jen zaráží neskutečná podoba hlavního představitele Kaase s agentem Boothem z Kůstky ( a nejen podoba, dokonce i stejný dabér ), je to malinko rušivé. ()

JerryPilsen

I druhý díl série si drží vysokou úroveň a je možná i lepší než ten první.Rozmáchlost děje není vůbec na škodu a konec dobře sedl. ()

Vites

Hodně přemýšlení, hodně spojování a domýšlení, retrospektiva, přesto slušný drsný thriller, v syrovosti mi trochu připomínal francouzské snímky ze 70.let... anebo jsem vedle jak ta jedle? ()

ferdafs_fs

Jestli jsem "jedničku" ohodnotil dvěma hvězdami, tento počin musím pouze jednou (na hranici Odpadu). A připadá mi, že většina vysokých hodnocení neprošla knižní verzí příběhu. Filmové podání mě totálně nebavilo, a to ani přes "napětí", brutality a nahotinky. Jestli mi duo hrdinů v knize občas lezla krkem, tady mě ani neoslovila a Rose, která v knize velice vyniká svou osobností a zvláštností, ve filmu jako by ani nebyla, prostě křoví. Škoda. Jestli budou další filmová zpracování oddělení Q, asi si je odpustím. ()

Akinaz

Další krimi film podle díla Adler-Olsen se stejně jako Žena v kleci vydařila na výbornou. Není nouze o napětí, krutost, geniální souhru dvou vyšetřovatelů... Prostě podívaná jak má být. ()

Kinokavárna na Rock for People

Kinokavárna na Rock for People