Radim Kraviec alias Káčko se vyznačuje vysokou inteligencí a talentem pro dokonalý podvod. Kde jiní sahají po zbrani, on využívá lsti a armády právníků i monstrózního kapitálu. Mrknutím oka okrádá stát o miliardy korun. Je si ale dobře vědom hranice, kterou nesmí překročit. Tou hranicí je fyzická eliminace kohokoliv ze svého okolí. Díky kontaktům na politické scéně chystá Kraviec triumfální majstrštyk - ovládnutí ČEPRA, společnosti kontrolující veškeré zásoby pohonných hmot v republice. Když to vyjde, bude to „obchod" století. Káčka nečekaně zradí jeho pravá ruka, Albánec Dardan Cirkel, který spolupracuje s hospodářskou kriminálkou. Nemožné se stává skutečností. Nepolapitelný tunelář Káčko končí ve vazbě, státu jsou zachráněny miliardy korun. Zatím... Protřelý Kraviec se díky šikovným právnickým kličkám dostává velmi rychle na svobodu. Jeho opatrnost a chladně kalkulující mysl nenávratně mizí. Rozjíždí nelítostnou mašinerii pomsty. Káčko překračuje pomyslnou hranici od finančního zločince k nelítostnému řezníkovi... Gangster Ka zkoumá mechanismus organizovaného zločinu, vnáší světlo do šesti miliardového tunelu a snaží se objektivně ukázat zrod skutečného gangstera. (Bioscop)

rigby

Začátek je trochu zmatený, pak to začne nabývat na přehlednosti, začne se i něco srozumitelného dít. Ale jinak se o nic zásadního nejedná, filmoví kolegové mohou zůstat naprosto v klidu. Herecké výkony nic moc, spíše to připomíná televizní inscenaci, i když Hynek Čermák se snaží. Po filmařské stránce se také nejedná o žádný průlom, spíše kriminální standard. A to myslím na povedené české krimi seriály z poslední doby. I když jsem se zpočátku rozmýšlel, že zůstanu u jedné hvězdičky, nakonec dávám dvě. ()

Saxos

Pro člověka znající alespoň minimum pozadí celé věci, je to utrpení. Jenom dobře vyvolený vládní /ne/blb v té době připustil, aby rozdíl ve spotřební dani mezi topným olejem a naftou, mohl obohatit zepár chytrých /a samozřejmě i je/. Šlo to smést během jednoho zasedání. Ale proč. Filmově: nic zajímavého; těšil jsem se, ale Příběh kmotra byl zpracován zajímavěji. Pravda: v té době Jugoši opravdu tak trochu byli u všeho. ()

DjLibnei

Ze začátku mě to vůbec nechytalo, ale pak to dostalo ty správné grády. Po zkončení filmu jsem si to dal hned ještě jedenkrát, ať mi dojdou souvislosti ze začátku, protože nejsou moc zdárně sestříhány. Nicméně to bylo super! Tyhle filmy mám rád (příběh kmotra apod...) Proměna KÁčka po vězení byla neskutečná, akce celník byla neskutečná, prostě už se těším na pokračování Afričana.... 80% ()

SZYslak

Překvapivé, aby taky ne, už jen námět je lákavý a scénář je víceméně daný/známý. Přišlo mně to jako "pokračování" Sametových vrahů, asi proto, že to byli taky pěkní Šikulové. Už se těším, až bude ke stáhnutí dvojka. Predrag je boží, zkrátka Petr Noha - bytost z neznámýho průserovesmíru. ()

Pavlosos

Úvod temného hovada Kraviece nemohl dopadnout nic než skvěle... Režisér Pachl mě dostal již Cirkusem Bukowsky, tady mě ale snad až sundal... a navíc ta hudba... Mňam a mlask.... A pro všechny, které štve víc vypravěčů a nevadí jim víc vypravěčů ve filmu Casino, si své názory, jakkoliv je uznávám, vetkněte prosím za klobouk... Tady to funguje víc než dost... Za 100 % a hotovo... ()

PatrikP4

Nevím ani co k tomu pořádně říct... ne že by mi to až tak vyrazilo dech... asi jen jedno... prostě ČR umí natočit kvalitní film (seriál) o jakémkoliv zločinu... ()

jjjerry

Průměrná kriminálka, lepší český průměr. Hynek Čermák skvělý, ostatní občas pokulhávali. Ale příběh a jeho pojetí mě vadilo. Nevěděl jsem kdo je vlastně hrdina, kdo vypravěč, kdo zloduch. Proč nemohl být vypravěče třeba jen Albánec, aby to mělo trošku větší smysl. ()

hony23

Postavy gangsterů zahrané skvěle, narozdíl od nevýrazných kriminalistů a dalšího komparzu, který obsadili herci z našich béčkových seriálů. Divák se tak dostává do schyzofrenní situace, kdy chtě nechtě začne fandit těm největším zmrdům, kteří kdy zde drancovali tuto zem. Jinak zde není co vytknout, vše působí věrohodně a po celou dobu je na co se koukat. A to přesto, že je Krejčířův příběh natolik známý, že nějaké překvapivé dějové zvraty přijít ani nemůžou. ()

johnnie78

Čermák hraje dobře, ale jinak je to nějaké nudné, režisérsky nevýrazné, v podstatě srovnatelné s Příběhem kmotra včetně výhrad, které jsem k tomu filmu měl. ()

Maraboy

Tohle to oslavování českej žraloků z podsvětí moc nemusim. Ale když si člověk odmyslí že je to taková parodie na Krejčíře a vstřebá to jako takovou televizní kriminálku dá se na to i koukat. ()

zigy

Ta začátek Vás odradí! Změt spousty postav, které jednají, aniž by se režisér obtěžoval s jejich představováním. Na druhý pokus (prvních 30 minut) jsem však pochopil, kdo je kdo a proč, a pak už jsem žral každou scénu a rejžovi celkem zobal z ruky. Po Příběhu kmotra další výborná drsná kriminálka jak ze staré francouzské školy (ale doba pokročila - ještě drsnější). Zajímavé postavy různých typů gangsterů. Bohužel slabší herecké obsazení (Žák s Čapkou jako vyšetřovatelé???). ()

esmoke

Film je volně inspirován osudy Radovana Krejčíře. Na začátku se motá strašně rychle mnoho postav ve kterých jsem následně měl chaos, problémem bylo asi také to, že jeden z hlavních vypravěčů je cizinec a není mu moc rozumět. Filmové krimi příběhy, volně inspirované skutečností už tu pomalu vytvářejí nový podžánr (Příběh kmotra, Bony a klid 2, Kajínek, Hranaři)... ()

staki

Film, ktery by si zaslouzil vice dilu, protoze pojednava o problematice, ktera je velmi rozsahla, ale zajimava. Pokazde si rikam, ze novinari musi byt hodne znechuceni, co se kolem nas deje, kdyz toho tolik vi. ()

Desmi

Gangster Ka mě bavila hlavně kvůli tomu co představuje. Děj utíká velmi rychle, což je ku škodě, protože nedává prostor na přesnější vykreslení příběhu. Občas jsem se v příběhu ztrácel. Přál bych si detailnější popis Krejčířova života, ale i tak jsem vcelku spokojen. Čermák hraje výborně, to samé Bjelac. Gross a.k.a Tomáš Jeřáběk byl správně ulisnej. ()

brasek

Nemyslím si, že snímok si nenájde svoje miesto medzi kriminálnymi filmami, ale je podávaný spôsobom že divák v istej chvíli stráca prehľad o deji a o postavách. Autori do popredia neustále dávajú opis života Káčka a ostatné záležitosti od kriminálnych aktivít cez vyšetrenie až po postavy, ktoré významne zasahujú do príbehu sú až veľmi v pozadí. ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku