Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie, opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Teprve teď začíná vyplouvat na povrch veškerý odpad, který po něm zbyl. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu. 6 miliard z vytunelovaného podniku ČEPRO se pomalu rozpustilo, je potřeba přijít s novým zdrojem příjmu. I kdyby kvůli tomu měl udělat státní převrat. Česká republika tak exportuje do světa gangstera prvotřídního formátu. Ať už to jsou Seychely nebo Jihoafrická republika, všude kam tento gangster vstoupí, likviduje místní mafii a nastoluje vlastní řád. Na povrch se derou negativní vlastnosti jeho charakteru v závislosti na přemíře užívání drog a alkoholu. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na nejtemnějšího gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky. A to je místo v polosvětě, ze kterého není návratu... Závěrečná část temného příběhu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdůrazňuje fakt, že spáchané zlo nemůže být jen tak pominuto. Jaké jsou mechanismy organizovaného zločinu? Lze nad nimi zvítězit? (Bioscop)

bearmeedek

Film začíná tam, kde skoro končil první díl - útěkem přes WC. A dále ukazuje kudy, kam a jak pokračoval útěk z Česka do tropů. Druhý film je podle mě ještě lepší než první. Což jsem ani moc nečekal a nedovedl jsem si představit, co budou ve 100 minutách natahovat z jižní dovolené. A tady právě zabodovala skutečnost, že co se odehrávalo v cizině, už nebylo tak notoricky známé, jako domácí události. A český divák nestačí zírat, jak se KÁčko na jihu rozjel a obtáčel si okolo prstu místní gangstery, politiky a stihnul zasahovat i do dění u nás doma. Tady už Pachl řemeslně předkládá málem zahraniční krimi-drama, drobné nedostatky je v globálu zbytečné zmiňovat. 90%. ()

lakart

Druhý díl pokračuje v nastolené kvalitě a úrovni předchozí části, pouze se více vyhrocuje děj a většina se odehrává v zahraničí. Všechno bylo dobré, pouze závěr mě přišel nijaký. Bez žádné pointy nebo vysvětlení budoucích událostí naskočily najednou titulky a konec. I tak se ale jedná o kvalitní podívanou. 80% ()

E lan

Stále slušné, hlavní postavy výborně zahrané. Přesto přilběh už nemá takový spád a smysl jako první díl... ()

Oonika

Druhý díl už bohužel nepřináší nic nového. Pořád se na to dobře kouká, Hynek je pořád jednička a některé Káčkovy postupy jsou fakt zajímavé. Ale je to vlastně jednička jen v jiném kabátě. Škoda. ()

Likan7

Mnohem lepší než průměrný první díl. Celý Afričan drží velmi dobře pospolu. Hynek Čermák a Predrag Bjelac jsou snad ještě lepší než v jedničce a divácky mi přijde dvojka mnohem atraktivnější. Kraviecův život v zahraničí je pro diváka mnohem zajímavější, než trochu zamotaná jednička. Palec nahoru. Zase se jednou povedl Čechům natočit opravdu dobrý film. ()

rublik05

Afričan se pohybuje víceméně ve stejných kvalitativních mezích, jako jeho předchůdce. Tentokrát se dostaneme do krásných exotických lokací, příběh je drsnější, vyhrocenější, opět prvotřídně natočený a zahraný, nešlo si ale nevšimnout, že ke konci mu již trochu dochází dech. Jsem rád, že se tvůrcům povedlo natočit srovnatelně kvalitní počin, který sice trpní určitými neduhy, avšak na české poměry slušná práce. 7/10. ()

DD

Za mě teda výrazně slabší než jednička. Děj je už vyloženě epizodní, v prvním díle docela zajímavé postavy jsou tady jen za figurky... A kapitolou sama pro sebe je ten "vizuál" - jak může někdo v roce 2015 vypustit takový oranžový sranec?!?!? To česká produkce opravdu nedokáže udělat něco ve stylu Savages, Blood Diamond...? Nebo aspoň Safe House či Runner Runner? Tohle bylo statický a hnusný. Fuj. Totální amatérismus, jak něco z Rumunska. A pár záběrů vypadalo tak nekvalitně... Že by posloužil 20 let starý archiv ČT nebo se chvílemi točila na starší mobil? Nechápu. ()

TommyDiamond

Káčko po zvěrstvech spáchaných ve své vlasti musel ke své nelibosti emigrovat mimo dosah mezinárodních úmluv o vydávání zločinců. Nejprve potěšil obyvatele Seychel, kde obyčejným lidem alespoň zpestřil každodenní velkou potřebu a pak se naplno a po svém usadil v JARu, kde se stal králem podsvětí se vším všudy.... Druhý díl sice neměl takové grády jako díl první, ale určitě bylo na co se díval. Snímek se mi líbil a udělím mu tři hvězdy... ()

Marty7CZ

Ve vodách českejch, dokola vomílanejch kravin, tenhle dvojkousek vyčnívá snad ůplně vším!!! Cirkus Bukowski nebyla náhoda.... 75% ()

masekjc

Nakonec trochu měním názor a dávám těsný 4 hvězdy pro oba díly...špatné to nebylo ale dalo se z toho udělat mnohem drsnější a procítěnější dílo. ()

-henry-

V podstatě nadšení, obzvlášť pokud se dá věřit rozpočtu (z původních 70 mega za oba díly nakonec muselo stačit 50). Přesněji řečeno, dvojka mě nakonec zcela nenaplnila poslední třetinou, velmi si ale cením závěrečného "mrazivého" významu, jenž dostaly hojně využívané dronové záběry. Poměrmě originální je i vyprávění, ve kterém gangstera Káčka nahlížíme voice-overy jeho nejdelšího "zaměstnance" a také z opačné strany barikády - hlasem fízla, který po Káčkovy jde. Vše ostatní je přiznaná vypravěčská fikce "jedna babka povídala". Občas může nějaké herectví působit trochu toporněji, ale v globále to Pachl uhrál se ctí. Zhltnul jsem oba díly na jeden zátah. ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: S odlehčeným humorem a o dost lepší než jednička, kde to bylo přeplácané. Dobrý příběh a super podnikatelsko - mafiánské obchody. ()

MAAUZ

Líbilo se mi, jak hrál Čermák naprostýho burana. A taky nebylo od věci, že pro přehlednost zjednodušili jména ústředních postav a dali jim přezdívky. ()

Knor

Mám z toho stejný pocity jako z první části, jediný rozdíl je v lokalitách, kde se film odehrává. A i když je tento příběh rozložen do dvou částí, které jsou velmi solidně natočeny a celému tomu kraluje výkon Hynka Čermáka , tak podle mě ve všech směrech vyhrává konkurenční film Příběh Kmotra s Ondrou Vetchým. ()

papadoce

Začalo to báječne. Dokonca tak do polovice som vážne veril, že tu napašem štvorku. Lenže ako čas bežal, Jan Pachl nevedel čo píše, a tak písal znova a znova to isté, len trochu inak a Káčko bol stále kokot a kokot len trochu väčší. Už ani ten Predrag nebol najtrefnejší a najkúúúlovejší gangsta a celé to začalo vyzerať ako jednotka, teda zmes všetkého a pritom ničoho. Z dobre rozbehnutej gangstrovky na český spôsob bol guláš pre bezdomovcov. Guláš môže byť aj fasa, ale tento nebol. Ešte že tá Vlastina tu bola mrdateľná z každého uhla. Ale aby som to tu len nehanil, myslím, že keď to po rokoch stretnem znova, pozretím si neublížim. Takých 70 je spravodlivých. ()

hero_bk

O dvě třídy lepší jak první díl: exotická lokalita přidává filmu na atraktivitě, zároveň už známe postavy, děj nepostupuje tak zběsile vpřed, takže je mnohem konzistentnější a soudržnější. Hynek Čermák naprosto skvělý herecký výkon, výborně zvládnutá výprava i kamera. ()

milwaukee

Mám pro vás dvě zprávy, jednu dobrou a jednu špatnou. Tak nejdřív tu špatnou. Na mrtvolách se našla vaše krev. A ta dobrá? Máte perfektní krevní obraz. ()