Paddington není jen tak obyčejný medvídek. Pochází z nejtemnějšího Peru, nosí červený klobouček a víc než cokoliv jiného miluje marmeládové sendviče. Když zemětřesení zničí jeho domov, pošle ho teta Lucy do Londýna, aby zde našel novou rodinu. Sám a opuštěný na paddingtonském nádraží pomalu zjišťuje, že život ve velkoměstě není úplně takový, jak si ho představoval. Naštěstí ale potká rodinu Brownových, která se ho ujme i přes kategorický nesouhlas tatínka Browna - typického, spořádaného a trochu i nudného Brita. K jeho zděšení, kdekoliv se medvídek objeví, začnou se dít neuvěřitelné věci. Svými ztřeštěnými nápady často převrátí celý dům vzhůru nohama a způsobí neskonalý chaos. Svým úsměvěm a dobrým srdcem si však nakonec získá srdce celé rodiny a vše se v dobré obrací... avšak jen do okamžiku, kdy si ho všimne zákeřná ředitelka místního muzea, která z něj chce udělat vycpaný exponát... (A-Company CZ)

sir23

Podla mňa úplne super film, hlavne animácia, už sa to fakt podobá na realitu, treba to však vidieť v originálnom znení, žiadny dabing ()

tuntik

žiadne veľké filmové umenie.. ale film bol neodolateľný. Dávno som nevidel tak milý oddychový film. A Nicole bola jednoducho dokonalá. Čím ďalej tým viac jej pasujú takéto sexi zlodušky... (ako napr. Zlatý kompas, aj keď ten film inak nemusím). ()

Tomulka

Dceru to moc nebavilo,ale mne s partnerkou velice. Je to velmi vtipný britský snímek s inteligentním humorem. Kostra příběhu je celkem klasická, ale co by jste chtěli vymyslet jiného na dané téma. Každopádně doporučuji těm co mají rádi inteligentní humor s pohádkovým nádechem s trochou ztřeštěnosti. ()

nevergiveup

Bohužel jsem se nedokázal přenést (a opravdu jsem se snažil) přes fakt, že nikdo neřeší, že se po ulicích Londýna potuluje medvěd. Možná jsem moc upjatý, ale prostě nedokážu od toho při hodnocení odhlédnout. Ne že by sám film byl špatný, dokážu si představit, že si v neděli sedne rodina s dětmi a podívá se na takový film. Myslím, že přesně pro takové účely je tenhle film určený. Mě až tak úplně nesedl, zároveň měl ale některé úžasně vtipné chvilky, díky nimž to pro mě byl takový lehký nadprůměr. 65% ()

jarmil8

Spíše sterilní adaptace dětské předlohy. Naroubovat jazyk dětských příběhů k trikové podívané moc nefunguje. Jen tam pár dobrých vtípků a všechno je to takové pěkně naleštěné, ale zapomenutelné. ()

Mark1983

Pravda je,že se jedná o mluvícího medvídka,ovšem na rozdíl od Médi Teda není tenhle medvídek plyšový. Ale pravdou také je,že divák nemůže čekat podobné zpracování jako u Médi.Toto je vyloženě rodinný film s prvky komedie hlavně pro děti. ()

teseth

Skvělá pohádka, která potěší nejen svoji vizuální stránkou ale i dobrým scénářem, který je prošpikován vtipnými hláškami a momenty. Ač to vypadá jako podívaná pro děti tak film rozhodně neurazí žádnou věkovou kategorii. Naprosto vyjímečná je Nicole jako šílená zaměstnankyně muzea. Té ta role sedla jak hrnec na prdel. ()

gael83

Velice aktuální téma, příjemně zpracované s okouzlujícím medvídkem, kterak do Londýna sem přišel až z Peru a štěstí přitom našel a vlastně proč ne, takhle nějak se asi cítí každý, kdo se dostane do úplně jiné kultury, sám, nečekán, nezván. Předsudky z neznáma, kulturní bariéry a nádherné záběry věčně ubrečeného Londýna a k tomu jedna super svině v podání neherečky Nicole Kidman. Příjemný film. ()

kacka274

Velice příjemný příběh pro děti i dospělé. Miluju tuhle nezaměnitelnou anglickou atmosféru a jakési pohádkové bezčasi, které z něj vyzařuje. Milé, pohodové, akční scény tak akorát, žádné přehnané rychlé střihy. Vtipné, anglický humor si užijí spis starši děti a dospěláci. Mně osobně zaujala i ta rovina, jak se člověk promění ze sama sebe v "nudného" rodiče, kterého děti neberou, ačkoli tam uvnitř někde zůstal. Jen dostat ten správný impuls - medvěda - a všichni jsou happy! Určitě se podívám znovu. ()

SpeckMcBig

Ničím mě Paddington nelákal ale přišla nouze tak jsem po něm sáhl a upřímně mohu říci že to byla neškodná,dosti zábavná rodinná blbinka !! ()

demovka

Je to pohádka s krátkým jednoduchým příběhem. Nejsou tu ale nelogičnosti a není to přitažené za vlasy. To jen pro srovnání s ostatními pohádkami. Připomnělo mi to Zlatý kompas, i když zmiňované dílko je daleko delší, složitější a rozvitější. Se Zlatým kompasem má film společnou animaci zvířat, Nicole Kidman a britský styl. Medvídek je příjemný a zároveň bláznivý. Krásné jsou záběry průřezu domu, takže jsou vidět všechny pokoje a všechny obyvatele. Je zajímavé, že každý pokoj je krásně barevně a tématicky vyřešený pro daného obyvatele. Zajímavý je nápad se stromem, který se mění dle toho, jak se rodině daří. Zasmála jsem se i Julii Waltersové, která hraje pratetu (nebo něco takového). ()

nikhaj

Medvedik ma nastupit do TAXI? nie TAXIDERMIA ale neprajnikom odkaze nech sa daju vycpat. Slušný animák pre vsetky vekove kategorie ()

Little_Sawy

Jelikož vidím že se to většině ľudí tu páčilo tak prečo nie? Ved pozerať sa na medveda v modrom pršiplášťi a červenom klobúčku ktorý má výraz,, Milouša" a oči nezbedného hravého medvíďača ktorý čoho sa dotkne to se změní na katastrofu, nebo proste jen vytopí domácnost, zmlsne všechen med, a ukrade co může. Ináč fajn rodinna humorina u ktorej sa aj členovia rodiny zídu pri jednej telke. ()

DK197

Čekala jsem plyšového medvídka ve stylu Příběhu hraček a on byl živej... Roztomilá, milá, zábavná i dojemná rodinná komedie. Taková typická. Jedna pohroma střídá druhou, jedna nestmelená rodina se stmelí... Oni potřebovali jeho, stejně jako on je. Záporačka ve stylu Cruelly. To všechno je Paddington. A typické, nebo ne - přesně tohle funguje a jednou za čas pobaví. ()

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

20.10.2016

Willy Wonka začal svoji pouť v roce 1964 v románu Karlík a továrna na čokoládu od Roalda Dahla. První filmová adaptace přišla v roce 1971 a proslavila nedávno zesnulého Genea Wildera, druhá se… (více)