Paddington není jen tak obyčejný medvídek. Pochází z nejtemnějšího Peru, nosí červený klobouček a víc než cokoliv jiného miluje marmeládové sendviče. Když zemětřesení zničí jeho domov, pošle ho teta Lucy do Londýna, aby zde našel novou rodinu. Sám a opuštěný na paddingtonském nádraží pomalu zjišťuje, že život ve velkoměstě není úplně takový, jak si ho představoval. Naštěstí ale potká rodinu Brownových, která se ho ujme i přes kategorický nesouhlas tatínka Browna - typického, spořádaného a trochu i nudného Brita. K jeho zděšení, kdekoliv se medvídek objeví, začnou se dít neuvěřitelné věci. Svými ztřeštěnými nápady často převrátí celý dům vzhůru nohama a způsobí neskonalý chaos. Svým úsměvěm a dobrým srdcem si však nakonec získá srdce celé rodiny a vše se v dobré obrací... avšak jen do okamžiku, kdy si ho všimne zákeřná ředitelka místního muzea, která z něj chce udělat vycpaný exponát... (A-Company CZ)

Rocky88

Nějak mi pohádka o medvědovi, nad jehož schopností mluvit se nikdo ani nepozastaví, nesedla. Scény, které mají být vtipné, povětšinou vtipné nejsou, špiónská zápletka je dementní a na krátkou stopáž je tu až příliš hluchých míst. Pro děti to ale na jedno zkouknutí může být OK. Je tu malý méďa, a navíc mluví... ()

dubinak

Před Vánoci jsem si tuhle pohádku nechala puštěnou v televizi a její nádherný vizuál mě zaujal hned na první pohled. Byla vcelku zábava pozorovat osudy a vtipné situace toho roztomilého medvěda. Děj byl sice opravdu primitivní, ale tím také snadný ke sledování a přispěl k vychutnávání si barevné britské atmosféry. Záporačka Kidman sice nebyla bůhvíco, ale mě to k pobavení úplně stačilo a opětovné projekci se v budoucnu nebudu bránit. ()

C0r0ner

I přes krátkou stopáž to kdovíjaké tempo nemělo a nic extra zajímavého se ve filmu nedělo. K tomu infantilnost a předvídatelnost. Na druhou stranu taky sem tam dobré fóry a určitě je to pořád mnohem lepší pokoukání než všechny debilní artové sračky. 60% ()

Pajky3

Nic moc jsem od mluvícího plyšového medvěda nečekal, ale překvapivě jsem se dobře bavil. Narážky na britský život či jiné filmy byly povedené. Takže mi přeci jen dává lepší smysl, proč druhý díl v době premiéry vyvolal u mých dospělých spolupracovníků nadšení. A vzhledem k tomu, že se mi první díl zamlouval, tak se určitě brzy kouknu i na ten druhý. ()

Martrix

Už z popisu i ukázek mi bylo jasné, že to bude mít podobě infantilní průběh jako 101 dalmatinů, nebo Madagaskar 3. V tom jsem se bohužel nemýlil a díky chatrnému scénáři nedostalo skoro žádný prostor ani luxusní herectví Sally Hawkins....což byl vlastně jediný důvod, proč jsem se na Paddingtona chtěl podívat. Přesto není proč být přehnaně kritický. Když chcete pizzu, taky na ni nejdete do cukrárny. Paddington má fajn momenty a hlavně ten anglický smrádek, který mám rád. Je v tom hravost, která ovšem nemíří na dospělé, ale na děti. Pokud ve vás nějaký kousek dítěte zbyl a jste schopni přepnou do brain OFF módu, budete v pohodě. Prostě je to jeden z těch filmů, kdy vezmete děti do kina a pozorujete jak se hihňají, když si medvěd dá na hlavu klobouk plný marmelády a jak jim svítí očička, když něco Paddington vyvede. Vy se občas pousmějete a zbystříte, když si všimnete drobné parodie z Mission impossible, nebo Indiana Jonese, nebo jak kvalitně je taková blbůstka obsazená. Také je potřeba ocenit kolik práce si dali tvůrci jak s animací medvěda, tak s potrubním systémem v muzeu, nebo likvidací domu. Co se týče vizuálu, není co vyčíst. Takže ano, nejsem cílovka, ale to není problém tohoto filmu, ale spíš mé volby. ()

campix

Kdyby každá filmová rodinná zábava vypadala přesně takhle, byl by ten svět hned o něco krásnější. Film, který je sice naprosto šablonovitý. Zdroj inspirace je hned jasný, ovšem všechno je to strašně hravě a barevně podané. Až by člověk u určitých detailů řekl, že to je práce Wese Andersona (průhled do domu, listí na stromě). Na vrch se jedná o nejvíce britskou rodinnou komedii za celkem dlouhou dobu. Příjemné obsazení a celkově velice příjemná podívaná. ()

BoXBe

Nadmíru zábavný rodinný film, proti kterému nemůžu říct ani ň. 34 % úrazů před snídaní se stane na zábradlí! :) ()

alchac

Jelikož mě při zhlédnutí traileru mé infantilní já počastovalo větou "Jééé, ten medvídek je ale loztomilýýý, na to chci do kina!" (z čehož mé pedofobní já začalo hystericky ječet hrůzou, jemu se zase začalo škodolibě tlemit já cynické a mnohohlavý zbytek jen otráveně brblal) a následně se jako správný malý fakan chovalo velmi neodbytně, nedalo se svítit a bylo třeba se odpravit do kina. Kupodivu však nebyl nakonec uspokojen jen alcháč - usmrkanec, jelikož zbytek obyvatel mé schizofrenní lebky se hýkavě chechtal nad velmi zdařile ukuchtěným anglickým humorem. Tedy kromě alcháče - chlípníka, který mi neustále slintal na šálu z Kidmanky, která přes svých skoro pět křížků dovede vyvolat velmi plastické představy o hře na vycpávanou v nočním muzeu (o zvýšení rizika vzniku syndromu karpálního tunelu ani nemluvě). Ergo film, který si (patrně) cílová skupina harantu sice v plné míře nevychutná, ale s klidem je na něj lze eskortovat. A ten medvídek byl fakt stlašně loztomilý. ()

URBAN

Prostě taková milá pohádka před spaním. Nic víc, nic mín. Pobavil jsem se díváním na milého medvěda a to jsem taky chtěl. Pokud u tohoto filmu budete hledat něco víc, těžko se nahledáte. ( 25.4.15/PC ) ()

Prometheus69

Já nevim asi jsem uplně pitomej blbej, nebo po tom pádu z okna 3 měsících ležení na jednotce intenzivní péče.. praštil trochu víc než mi vylosovali v diagmóze... ALE JE TO MEDVĚD, KURVA MEDVĚD! NÉ ŽADNÝ CHLAPEC.. ČI MLUVÍCÍ PES, KOČKA KRYSA... KUŇ, ČLOVĚK! ALE ZASRANEJ MEDVĚD CHLUPATEJ. TO KURVA V TOM FILMU NEPŘIŠLO NĚKOMU DIVNÉ ŽE JE TO MEDVĚĎ? A ŽE KURVA MLUVÍ? @_@ JEN SE TAK PTÁM, JEN ŽE JÁ VIDÍM MEDVĚDA... A NÉ NĚJAKÉHO KLUKA. TAK JESTLI SE MI TO NEZDÁ. NAVÍC TAK STUPIDNÍ ZCÉNÁŘ JSEM UŽ DLOUHO NEVIDĚL.. MEDVĚD HLEDÁ RODINU VE MĚSTĚ, PRALES ASI NENÍ MOC VHODNÝ, PŘI SCÉNĚ V KOUPELNĚ MAJÍ NA STŘEŠE SNAT VODÁRENSKOU VEŽ? I když se směju až se mi třesou titanové destičky hlavě... nestačím žasnout nad tím, z jakou lehkostí a infantilností byla tahle Britská vymazlenost podaná! A především, že to vůbec nikomu nepřijde divné. UŽ JSEM ŘEKL ŽE TO MĚDVĚD? Jo a ten MEDVĚD umí psát! Jediné vysvětlení vidím v tom, že jsou všichni prostě skouření. Případně že to není vlastně medvěd, ale Krysa obrovská... která si myslí že je VELKEJ CHLUPATEJ MEDVĚD. Jelikož to nechápu, takže ani nehodnotím. Ale musel jsem se prostě přesvěčit... že se mi to jen nezdá, AU! Bohužel né... :D ()

morgos

Londýn je město plných divných lidí, kam zapadne každý....i medvěd. Výborný film. Nelze než doporučit spoustu humoru pro děti i dospělé. Jenom doporučuji originální znění, dabing opravdu špatný a připraví vás o mnoho vtipů. Jinak plno spousty skrytích vtipů a narážek. TAXI / TAXIDERMIST. Prostě pecka. ()

StanislachKo

Úžasne hravé a dokonalo britské, Nicole krásna a sebaironicky zhovadená. Zážitok roztomilý. Na rozdiel od hollywoodskych blockbustrov tohto razenia, sa citeľne zameriava na menších divákov, ale starší doprovod drží v strehu nenútenými cameami à la Indy Jones, či Ethan Hunt. :-) Po neustále recyklovanými Shrekovicami a Madagascarmi mi toto prišlo veľmi vhod. ()

tom88

Veľmi roztomilá hovadinka predovšetkým pre menšie publikum, ale pobaví sa aj starší jedinec. Nič som neočakával, ale dostal som až moc. Veľmi dobrá zábavka. Podarené triky, pekné dobrodružstvo, veľmi vydarené gagy. Skvelý rodinný film, ktorý môžem rozhodne doporučiť všetkým, ktorí si radi oddýchnu pri nenáročnom a pohodovom filme. Za normálnych okolností by som dal nižšie hodnotenie , ale v danej chvíli mi film veľmi učaroval. Určite si Paddingtona zopakujem. Zárobky boli dosť slušné , takže reálne si prajem pokračovanie. 85% ()

panMartin

Nejmilejší a nejroztomilejší snímek roku. Paddington je skvěle animovaný, scénky jsou dostatečně vtipné, příjemný střih a kamera, navíc skvělá hudba. Celý film jsem se jenom tak drobně usmíval, a měl jsem dobrou náladu. Příběh medvídka, který hledá lidskou rodinu, jenž by se o něj postarala. Zkrátka Paddington dokáže okouzlit na všech frontách. Doporučuji ke shlédnutí. Neuškodilo by pokračování. ()

sir-dave

Utrápená hoďka a půl. Podobné zklamání jako u nejnovější Noci v muzeu. Chlupáč vypadá dobře, ale všemu chybí humor, lepší příběh, něco co by vtáhlo do filmu. Když už, tak raději "sprostého" Méďu a nebo našeho Krtečka. ()

vesper001

Není tak roztomilý, jak jsem čekala, ale stejně bych ho chtěla. Nicole Kidman hraje skoro identickou postavu jako ve Zlatém kompasu, děti jsou snesitelné, rodiče víc než to a Peter Capaldi je velmistrem podivínství. Hudba snů. Jediný rozpor, který jsem řešila, byl, že některé postavy berou medvěda ve svém světě jako samozřejmost a jiní se reagují jako já, když jsem zjistila, že soused chová ve svém bytě divoké prase. ()

Ogen

Hezká komedie na dětské bázi. Vtipné dialogy a dobré scény. Rodina byla velice krásně naivní a vlastně s velmi dobrým charakterem, přeci jenom kdo by si vzal opuštěného mědvěda z nádrží rovnu domů? Hezká komedie. ()

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

20.10.2016

Willy Wonka začal svoji pouť v roce 1964 v románu Karlík a továrna na čokoládu od Roalda Dahla. První filmová adaptace přišla v roce 1971 a proslavila nedávno zesnulého Genea Wildera, druhá se… (více)