• francouzský

• slovenský

Fantasy / Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2014, 95 min

Vizuál akoby od Andersena (Grandhotel Budapešť), je to však milá britsķá rozprávka pre dospelých, ktorá baví a zabáva. Ak si obľúbite malého nezbedníka a hravý filmársky štýl, ktorým sa vyrozpráva jeho príbeh, chytí vás to za srdce. Anglická alternatíva americkým animákom.(22.4.2015)

|| Scenár: Paul King, Hamish McColl | Hudba: Nick Urata | Distribúcia: StudioCanal | Štúdio: Heyday Films, StudioCanal | Rozpočet: 38,5 milióna € | Tržby: 241,600,000 $ | Ocenenia: Spolu - 2 nominácie BAFTA || Paddington je milý animák, ktorý si deti určite obľúbia. Nemá však Shrekovský alebo Ratatouille-ovský nadhľad a široký vekový záber, hlavne vďaka schematickej konštrukcii vývoja deja, a niektorým archetypálnym postavám. 55% | FullHD, THX, EN DTS |(14.3.2015)

Nejlepší vtip byl v traileru, stejně jako skoro všechen obsah... ale i tak se jedná o dobrý rodinný film, který nezklame asi žádnou věkovou kategorii. Za mě lepší 3*(5.4.2015)

Síce rodinný príbeh s klasickou zápletkou, ale natočený veľmi zručne a s tým najmilším hlavným hrdinom, akého som za poslednú dobu v animákoch videl.(1.5.2015)

Britskej atmošky tu bolo viac ako v mojej izbe (viem o čom hovorím) a myslím tým veľa plno! Až mám chuť začať jazdiť vľavo. Krááááááááááááááááááááááááááááááášna Paddingtonovská papuľka, naozaj. Úprimne, na toto som sa strašne dlho tešila, ťemer som kvôli tomu prokrastinovala, ale vydržala som. Sally a Hugh boli veľmi sympatický pár a čo som nečkala bol Peter FUCKING CAPALDI ako môj sused z tretieho, srsly, až som si to musela pauznúť, tak som sa smiala. A chľastačka Julie Walters... takto sa vidím o 63 rokov. Hehe, hádam nie. Pušinku Paddingtonovi!(27.3.2015)

• - V čase 39:37 si můžeme všimnout muže, který padá na zem a vypadne mu množství pěněženek, následující střih zabírá může a policisty z dálky, ale pěněženky už na zemi nejsou. (annasosanna)

• - Scéna, v ktorej Paddington lezie potrubím hore, je inšpirovaná scénou z filmu Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011). (tinss_18)

• - Natáčení filmu probíhalo ve městě Londýn na nádraží Paddington a v Hatfieldově domě. (willy1)