• francouzský

• slovenský

Fantasy / Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2014, 95 min

Rozpočet $55miliónovTržby USA $76,223,578Tržby Celosvetovo $259,541,430Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,986,104Tržby za predaj DVD v USA $9,447,058║ správne uletené a uvoľnená zábavnosť sadne, hneď niekoľko krát tu príde na moc vydarené trefné scénky ktoré bohato pobavia, príbeh neotrávi, za posledné roky jeden z najlepších rodinných filmov /90%/(26.4.2015)

Ukázkový feel-good rodinný film, kde každý motiv a každá dílčí zápletka najde svoje opodstatnění a rozuzlení. Je tu hodný, ale nešikovný medvěd (Whishaw), který nabourá stereotyp rodiny Brownových (Bonneville, Hawkins, Harris, Joslin). Je tu výrazný záporák, resp. záporačka (Kidman), je tu střelená hospodyně (Walters), je tu brblavý soused (proklatě nevyužitý Capaldi) a jednoduchá zápletka (Paddington cestuje do Londýna, aby našel nový domov u cestovatele, který kdysi navštívil jeho strýce a tetu v nejtemnějším Peru). Z otce morouse (Bonneville) se nedobrovolně stává hrdina, po němž celá rodina tak volala, tuto proměnu provázejí mnohé vtipné momenty, atd. Prostě typický film, kdy víte, jak to dopadne, ale právě protože to víte, není důležité, jak to skončí, ale jak se k očekávanému cíli dostanete. Paddington tuto cestu podává vtipně, vkusně a co se stopáže týče, tak akorát.(22.6.2015)

Dôkaz o tom, že aj v dnešnej dobe sa dá natočiť maximálne príjemný, neafektovaný, neklišoidný, rodinný, inteligentný, hravý, vtipný film pre deti aj dospelých...Paráda! 4,5*/5(4.4.2015)

Věděl jsem, že jdu na milý snímek, ale takovou vymazlenost jsem vážně nečekal. Britskost se vším, co k tomu patří, včetně Indyho klobouku. ;-) A Hugh Bonneville jako kdyby vypadl z Panství Downton. 90%.(8.1.2015)

Nejmilejší a nejroztomilejší snímek roku. Překrásný dárek od britských filmařů k letošním Velkým nocem a nádherné zakončení jedinečného filmového roku.(27.12.2014)

• - V čase 39:37 si můžeme všimnout muže, který padá na zem a vypadne mu množství pěněženek, následující střih zabírá může a policisty z dálky, ale pěněženky už na zemi nejsou. (annasosanna)

• - Scéna, v ktorej Paddington lezie potrubím hore, je inšpirovaná scénou z filmu Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011). (tinss_18)

• - Medveď okuliarnatý, z ktorého je Paddington vytvorený, pochádza z Peru. (figliar)