• slovenský

Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie / Kanada, 2014, 98 min

Nejmilejší a nejroztomilejší snímek roku. Překrásný dárek od britských filmařů k letošním Velkým nocem a nádherné zakončení jedinečného filmového roku.(27.12.2014)

Milý chlupáč, který lidi nepřekvapí, že dokáže mluvit. Milý příběh, typické britské vyprávění a prostředí. Vtípky fungují velmi dobře, jen tu něco k dosažení vyššího levelu chybí. Lepší průměr. (28.4.15 cz/pc)(28.4.2015)

• HoneyBunny

Never go full retard!!! Sama se divím, že v roce 2014 ještě někdo točí takhle naivní filmy - naivní ve smyslu blbé. Chápu, někomu miloučké poselství filmu stačí, ale no tak! Znám spoustu filmů, které cílí na děti, ale nepotřebují od charakterních herců jako Hugh Bonneville, Peter Capaldi nebo Nicole Kidman, aby ze sebe dělali karikatury. Pokud berete Paddingtona jako film pro pomalejší děti pod deset let, tak dobrá, ale nechápu, proč k tomu bylo potřeba tak dobrých herců a drahého CGI (Paddigton sám o sobě vypadá úžasně a Ben Whishaw ho dabuje dobře). Zkrátka tenhle film a já se míjíme, chybí mi nějaký přesah, pomrkávání na dospělé diváky a bohužel i emoce.(23.6.2015)

Neexistuje milejší film za poslední roky, než je Paddington. Paddington je prostě roztomilouš největšího ražení. A taky se na něj moc hezky kouká, protože rozbije a vošahá všechno, co mu pronikne do zorného úhlu jeho očí. Na druhou stranu tahle pohádka kombinovala reálný svět s tím kresleným tak, že jsem si neustále říkal, proč nikomu není divný, že ten medvěd mluví a chová se jako člověk. Na tu myšlenku už jsem sice asi starej, ale roztomilost je tak výrazná, že každé dítě musí slintat blahem.(4.11.2015)

• Terva

Medvědi a džem - co více si přát? Snad něco víc inteligentního, než takovou blbost. Já tento druh vymyšlených skoro dětských příběhů nemusím.(30.6.2015)