• francouzský

• slovenský

Fantasy / Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2014, 95 min

• Jinny

Ano, chápu, že jsem špatná cílová skupina a že je to film pro tak pětileté děti, ale promiňte, správný rodinný film myslí i na dospělé. Jediné, co můžu ocenit, je samotný méďa, který mi jenom horko těžko vynahrazuje dětinskost příběhu a pitvoření Kidmanové a Capaldiho. Po tak skvělých loňských rodinných filmech jako LEGO příběh, Tučňáci z Madagakaru nebo Jak vyscičit draka 2 tenhle osamělý méďa opravdu spíš zklame.(19.6.2015)

Trailer ukáže prakticky to nejlepší z filmu a v kině jsem se nic lepšího nedočkal. Jistá podoba ve stylu 101 dalmatinů je značná, místo Cruelly zde v záporné roli Nicole Kidman. Medvědí trdlo a jeho cesta z nejtemnějšího Peru do Londýna, kde se ho ujme rodina Brownových, jenže vše není jako z vyprávění. ( Hodnocení: 6/10 )(9.2.2015)

Milé, roztomilé a místy docela dojemné. Jeden z řady rodinných filmů, ve kterých mě vyrušovalo pouze nucené zapojení záporáka do příběhu; kdyby byl celý film jen o rostoucím vztahu mezi Paddingtonem a jeho novou rodinou, byla bych spokojenější.(30.12.2014)

Neexistuje milejší film za poslední roky, než je Paddington. Paddington je prostě roztomilouš největšího ražení. A taky se na něj moc hezky kouká, protože rozbije a vošahá všechno, co mu pronikne do zorného úhlu jeho očí. Na druhou stranu tahle pohádka kombinovala reálný svět s tím kresleným tak, že jsem si neustále říkal, proč nikomu není divný, že ten medvěd mluví a chová se jako člověk. Na tu myšlenku už jsem sice asi starej, ale roztomilost je tak výrazná, že každé dítě musí slintat blahem.(4.11.2015)

• Terva

Medvědi a džem - co více si přát? Snad něco víc inteligentního, než takovou blbost. Já tento druh vymyšlených skoro dětských příběhů nemusím.(30.6.2015)

• - Medvídek Paddington je v Anglii oblíben podobně jako u nás Krteček. (Kacko15)

• - Scéna, při níž Paddington sebere svůj klobouk pod zavírajícími se výsuvnými bezpečnostními dveřmi, je inspirována obdobnou scénou z filmu Dobyvatelé ztracené archy (1981). (P. J. D.)

• - V čase 39:37 si můžeme všimnout muže, který padá na zem a vypadne mu množství pěněženek, následující střih zabírá může a policisty z dálky, ale pěněženky už na zemi nejsou. (annasosanna)