Rezistence

• USA Insurgent (více)

Z Tris a Čtyřky se během okamžiku stali psanci podobní lovné zvěři. Nikde není klid a bezpečno, vůdkyně sekce Sečtělých je s pomocí ozbrojené sekce Neohrožených neúnavně pronásleduje odhodlaná dostat je za každou cenu. Současně nechává pochytat další divergentní lidi, kteří do stanoveného společenského systému nezapadají. Vystavuje je krutým testům, aby odhalila vhodnou osobu, jenž jí může pomoci rozluštit dávné tajemství. Tris a Čtyřka zjišťují, že mají víc spojenců, než se zdálo, rozhodnou se přestat utíkat a zkusí překvapivý protiútok. Je to právě Tris, která se stane klíčem k tajemství, na němž stojí základy světa, ve kterém žijí. Tajemství minulosti i budoucnosti. (Bontonfilm)

Rockerman

Ale jo, není to o nic horší, než "Divergent". Dlouho se to sice rozkoukává, ale druhá část je už dobrá a zábavná. Akorát se mi to zdálo dost předvídatelné, málo překvapivé. Zase jde o ten nekonečný souboj s totalitní mocí. Ta nemůže dopustit, že někdo samostatně myslí a má na věc jiný názor, a proto je třeba ty, kteří se liší, zlikvidovat! ()

Ben Nevis

Mírně jsem se nudila. Když to srovnám s Hunger Games, máme tu různorodější postavy, kterým nejde jenom o přežití. Takže je tu prostor na změny stran, zrady apod. Jenže tvůrci vystřihli motivace těch postav, tudíž dané postavy se náhodně nacházejí tu u hrdinů, tu u nepřátel. Jinak ta trilogie kopíruje Hunger Games ve schématu, kdy první díl je seznámení s krutým prostředím, ve druhém díle kulminuje vzpoura proti režimu (prozření hrdinů) a ve třetím díle se řeší, co vlastně s tím. Filmy tohoto typu nejsou cílené na herecké výkony, ale hlavní hrdinka se mi líbila jak projevem, tak chováním, které bylo často pubertálně nelogické. Zbytek osazenstva nestojí za zmínku, včetně známějších jmen. ()

Ombak▼Penari

Celá tahle paráda padá především na tom, že Shailene Woodley a Theo James jsou dřeva epických rozměrů a nefunguje mezi nimi ani špetka chemie. Jsou tak dokonale nezajímaví, že je pak už úplně jedno co se ve filmu děje a jak je natočený (stejně dost blbě). Totéž platí i o ostatních kladných postavách. Kate Winslet a Naomi Watts nemají moc co hrát a když ve filmu nejvíce zaujme záporák Jai Courtney, nejmizernější herec v posledním Terminátorovi, tak už to o něčem bohužel vypovídá. Sterilní postavy ve sterilním scénáři sterilního filmu. Scénáristická trojice sice nebudí důvěru, ale Goldsman nebo Bomback umí i dobré věci, režisér taky není úplný břídil, tak nevím, kdo je za tu mizérii především zodpovědný. Možná je tupá už předloha, to netuším. Jennifer Lawrence a Hunger games přes všechny mizérie jsou proti tomu skvost. Snad si spravím chuť u druhého Labyrintu... ()

MickeyStuma

Post-apokalyptický svět s totalitním řádem a nadvládou pokračuje v honbě po hlavní hrdince Tris kvůli její vyjímečnosti. Snímek o poznání krapet velkolepější, avšak s jiným vypravěčským stylem. Vše začíná poklidně a to tak dlouho, až to začíná téměř nudit. Jenomže to najednou postupně začne nabírat na obrátkách a ponurá atmosféra s mírným napětím postupně nabírá na síle až do překvapivého finále. Příběh plný možností a záhad je zpracovaný pro lepší pochopení, ale přesto mám dojem, že se mnozí v ději jaksi ztratí a mnohému neporozumí. Po vizuální stránce nic nového a tak ani nijak překvapujícího. Děj opět plyne velice volně a dává přednost hlavně příběhu. Jestli je v něčem lepší či horší než předchozí je velice těžké vyjádřit, neboť každý má svoje určitosti. O sestupnou ambici se však v žádném případě nejedná. Sci-fi snímek plný fantazie jak má být. ()

Shredo

Budem sa tváriť, že som sa len zle vyspal, resp. toto bol zlý sen. Na tento snímok som sám ostal rezistentný pozrieť si ho znova. To čo Divergenciu vyzdvihovalo a bolo hlavnou ťažnou silou a motorom tu jaksi chýba, alebo prinajmenšom sa stáva neuveriteľným. Tým myslím akcie, ktoré majú zmysel, túžba bojovať, príbehy iných frakcií, logickosť a nie napodobenina Twillightu s pop-teegenerskym vztahovými sklonmi, ktoré úplne eliminujú podstatu, resp. podstatu, za ktorú som tento film doteraz považoval. ()

Heroine odpad!

Nemůžu si pomoct, ale vždycky když kladní hrdinové obhajují mír zabíjením "těch zlých", něco mi na tom nesedí. Herci pořád stejně špatní, s výjimkou snad Winsletové, na kterou je opravdu úlevný pohled, po nekonečných záběrech do tupé tváře Woodleyové... Neoriginální. ()

hEROic

První díl nenadchnul a tento drží stejnou laťku. Nápad není vůbec špatnej, ale furt to jeden na půl plynu... akce je o ničem a obsazení, krom záporačky, stojí taky celkem za prd... není to vysloveně špatný, ale není to aní moc zábavný, poprvé jsem dokonce v půlce usnul :) aspoň konec celkem ušel... 60% ()

Toka

Mě ty aktuální postapo teen řežby nějak přirostly k srdci. Shailene Woodley nebyla tolik na pěst, jako v The Fault In Our Stars. Otázka je, jestli za to může její herecký výkon nebo scénář k její postavě Tris. Oproti prvnímu dílu ubylo romantiky, ale schytala to i atmosféra, která není tak silná. Ač se sice snaží, já jím to nebaštím. Cliffhanger je nicméně o třídu lepší. Celkově je pro mě Insurgent obrovským překvapením, neboť podle traileru to vypadalo na pořádnej průser a má očekávání byla kvůli tomu patřičně snížena. ()

HH odpad!

Je-li Divergence vykradená slátanina, je Rezistence ještě o fous horší. A to už je co říct :-) Pokud vznikne ještě nějaká třetí -ence, doporučoval bych s ohledem na scénáristické a režisérské mistrovství název Impotence... ()

Faila

Tak oproti prvnímu dílu už je tady více věcí na efekt a jistá logičnost ustupuje do pozadí, ale pořád to není taková hrůza. Woodley ani James se mi ještě pořádně neokoukali, Winslet a další vedlejší postavy mají rovněž svůj půvab a zatím to ještě celé tak nějak drží pohromadě - ačkoliv tuším, že třetí díl už tak dobrý nebude. ()

tomik99

Tentokrát jsem měl oproti prvnímu dílu výhodu tu, že jsem si stačil přečíst předlohu a věděl jsem, do čeho jdu. „Rezistence“ je skvěle natočená, spousta záběrů na postapokalyptický svět je doslova ohromujících. Asi zhruba do ¾ filmu jsem musel tleskat tvůrcům, protože se nejen drželi předlohy, ale dokonce ji ve spoustu směrech předčili – nastínili mnohem lépe celý svět, situace okolo Divergentních a uprchlíků je mnohem lépe vysvětlena, soud u Upřímných je lépe podchycen a opodstatněn, okolnosti Peterovo zrady rovněž a tak bych mohl pokračovat. Problém přijde ve chvíli, kdy se Tris vzdá Sečtělým. Zde se kniha s filmem rozejde a „Rezistence“ se bohužel pro ni vydá špatným směrem. Zatímco v knize se řeší boj Odpadlíků a Neohrožených se Sečtělými a také problém, že Jeanine se snaží ovládnout pomocí simulace všechny obyvatele Chicaga (zvlášť pak Divergentní, na které simulace zatím nefunguje), film tuto dějovou linku ignoruje a radši ponoří Tris do (pře)dlouhé simulace a divák je si tak nucen projít únavnou projekci všech pěti frakcí. Kniha se snaží řešit otázku ovládání Divergentních lidí pomocí simulace, film se vydává trochu nepochopitelnou cestou a v centru dění je magická kostka, která nese poselství od zakladatelů frakčního systému. O Boj se Sečtělostí je divák z nepochopitelných důvodů také ochuzen, stejně jako o tajnou misi Tris a Tobiasovo otce Marcuse, kdy důvěra v Tris je značně otřesena nejen všemi Neohroženými, ale především i Tobiasem, kdy následně jejich vztah projde několika změnami. Vše by se do filmu vešlo, kdyby samotné simulace nedostaly ve filmu tak veliký prostor. „Rezistence“ je ve finále velice dobrý film a do ¾ filmu jsem měl opravdu pocit, že scénáristi odvedli ještě lepší práci než samotná spisovatelka knihy. Škoda za ten pomatený závěr, kniha je na konci mnohem epičtější, plná napětí, strachu, ztrát a také zrady. ()

Bollek

Hodně mě zklamal ten krátký sestřih Shailene Woodley. Už jí to nesluší ani způlky tak jako v prvním díle. Ale to je pro vývoj filmu asi nepodstatný fakt. Bavil mě napínavý děj, akčnost scén i zvláštnosti tohoto postapokalyptického světa. Jen je škoda, že to jak příběh přibližně dopadne si asi každý dovedl představit už chvíli po začátku. ()

phoenixer

Po celkem snesitelnem prvnim dile je tohle hodne velky propadak. Herecky vykon asi jako z Bckoveho porna. Priserne naivni hrdinove a zdlouhave strihy.. Dej takrka vubec nenavazuje na konec prvniho dilu, coz je skoda. Dalsi hruza je scenar, to ani snad nema cenu vic rozebirat.. ()

michald99

Očekávajíce další topornou nelogickou slátaninu střípků všech ostatních populárních filmových motivů, které vznikly od dob bratříků Lumierových, byl jsem lehce překvapen, že druhý díl Divergent série doznal lehkého zlepšení. Poznal jsem to z toho, že vypotit alespoň tu jednu hvězdičku už pro mě nebyl takový problém jako v případě Divergent. Zase ale aby vám hajp nestoupl do hlavy, tohle furt je toporná nelogická slátanina, která jenom krade z ostatních filmů, které podobný žánr dokázaly proslavit. Většina herců je furt otřesných, v hlavní roli držka Four, který ze sebe chrlil jedno klišé za druhým, nejspíš to zdědil po matce, která jako nová postava taky nevyplivla nic jiného, než další patos. Docela lituju Shailene Woodley a Milese Tellera, jejichž talenty jsou promarněny na takovou hovadinu, ale možná také díky nim je Insurgent více koukatelný. ||20%|| ()

katmandzoo

Scenáristicky a graficky spracované na kvalitnej úrovni. Dejovo to odsypá pomerne rýchlo a dve hodinky zbehnú ako voda. Výkony hlavných postáv sympatické, rovnako ako aj ich predstavitelia samotní. Záver pomerne prekvapivý, no nie nečakaný. Po slušnej jednotke hodnotím Rezistenciu veľmi pozitívne a milo ma prekvapila. Už sa teším na záverečné vyvrcholenie. ()

Kingjiri

Vše se nese v duchu prvního dílu, takže klišoidní příběh pro teenagery pokračuje. Jen s tim rozdílem, že Shailene Woodley už neni s krátkýma vlasama tak souložitelná. A pořád nějak tápu, jak něco takovýho (i přes obstojnej vizuál) mohlo spolknout 110 mega?! Další díly snad radši vynechám. ()

rukay

Insurgent je pro mne veliké zklamání. Ač jsem předchozímu Divergentovi dal průměrné 3***, bezesporu jej považuji za nadprůměr toho, co za poslední dobu v žánru 'young adult dystopia' vzniklo. Na Insurgenta jsem se tedy, a nepřiznávám to bez uzardění, docela těšil. Bohužel - zbytečně. Snaha vydolovat z rozjetého příběhu maximum peněz totiž celý děj spolehlivě a totálně pohřbila do nekonečně natahované frašky - i když chápu, že chyba je nejspíš už v literární předloze. Zatímco v prvním díle byly jednotlivé charaktery postav sympaticky tvárné a jakž-takž se i vyvíjeli, dvojka působí jen jako ohromně ploché béčko bez invence. Příběh se dostává do rovin a dilemat, které režie ani herci evidentně nezvládají (sebeobjevování? tajná podzemní ‘armáda’? rozpor bratra?) a jen se lineárně plácá z jedné lokace na druhou bez valného smyslu. Samotný závěr je pak Maze Runner přes kopírák, což, dle mého názoru, nechává diváka v trpkém znechucení nad promarněnými hodinami při sledování tohoto i předchozího dílu, které najednou vlastně ztrácí smysl a drive.2** ()

Cruchot

Film je neuvěřitelnou směsicí nelogičností na hranici stupidity, hloupého děje a těch nejklišovatějších klišé, v čemž se podařilo dokonce překonat i podobně postiženou první epizodu. Nefunguje tu téměř nic a dokoukal jsem se snad jen proto, že jsem byl líný natáhnout se pro ovladač. Ano, vizuálně je to moc pěkné. Ano, hrají tu zajímaví herci a potenciálně zajímavé jsou i postavy (knižní předloha může být dobrá, nečetl jsem). Po technické stránce asi není co vytknout. Ale když selže to nejdůležitější - příběh - tak je všechno ostatní skoro fuk. Jednu hvězdičku za luxusní herecké obsazení a druhou za závěrečnou pointu, která vše předchozí staví přece jen do o něco logičtějšího světla. ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Po Divergent přijde Insurgent