Jake Davis (Russell Crowe) se musí po tragické smrti své manželky sám postarat o jejich pětiletou dcerku Katie (Kylie Rogers). Jake je slavný spisovatel, držitel Pulitzerovy ceny, který trpí depresemi a duševní poruchou. Po smrti ženy svádí boj nejen sám se sebou, ale i s výchovou Katie. O 25 let později. V dospělosti Katie (Amanda Seyfried) žije se svým přítelem Cameronem (Aaron Paul) na Manhattanu. Jejich vztah se potýká s problémy. Amanda bojuje s vnitřními démony, kteří ji pronásledují od jejího problematického dětství. Film Otcové a dcery zachycuje vztah dítěte a rodiče, kteří se v průběhu let odcizili. Přes staré křivdy a rány, které během života utržili, se snaží znovu k sobě najít cestu... (Bioscop)

MiLuka

Už dlouho jsem z filmu nebyla tak zklamaná. Russell Crowe v roli otce malého blonďatého andílka exceluje jako vždy. Rozčarování přijde až poté, co se na scéně objeví Amanda Seyfried. Z jejího "rádoby hraní" mi už delší dobu naskakovala husí kůže, ale po tomto "výkonu" se přidala i těžká averze. Z její oplzlé Katie se mi chvílemi obracel žaludek. Tato robotická herečka rázem katapultovala celý film z 90% na 20. Koho sakra napadlo toto katastrofální obsazení, kde vedle špičkových herců typu Crowe, Kruger straší herci té nejnižší kategorie Seyfried, Paul ???? Souhlasím, že film má určitý potenciál, ale pouze s charakterními herci. Crowe sám na to celé nestačil a všechny scény se Seyfriedovou byly jen velmi smutnou podívanou, chvílemi hraničící s tragikomedií. Nejlepší komentář má Othello, který jakoby mi mluvil z duše. ()

Jardinnn

Trhalo mi to srdce! Po druhém shlédnutí musím říct, že citlivé duše rozloží hlavně soundtrack. Příkladem může být skladba "From Night to Dawn" , nebo "Dad Is Back" . Skladateli klobouk dolů! Malá "Katie" tu roli prožívá natolik, že "Jake" hraje v rytmu s ní a vzniká z toho opravdu silný příběh. ()

evita_

Uffff no čo k tomuto...Ťažká téma, veľmi ťažká. Zas vojna o dieťa a skrz dieťa, neskutočne odhodlaný a bojovný otec, žiaľ len veľmi krátko. Ale robil čo mohol, vedel, dokázal, a že bil sa ako tiger. No a dievča sa potom vyrovnávalo celý život s tým, čo sa jej prihodilo. Nemala to ľahké, a podľa toho aj riešila svoj život - nehovorím, že jej kroky boli správne, ale asi tiež žila asi najlepšie ako v tej danej chvíli vedela. Tak jej len držme palce, aby v ďalších rokoch spracovala všetko, čo ju ťaží a vydala sa na správnu cestu. Veľmi silný film. ()

Sejkorka

Dva vpodstadě samostatné příběhy s nejasnou mezihrou. Tady ten obsah vo Slovenčině patlá cosi o tom, že otec a dcera hledají svůj ztracený vztah. To jako posmrtně, když Jake zemřel, když Katie bylo pět ? Tudíž Jakův příběh je sice smutný, ale uzavřený. Co se týče Katie, v jejím příběhu je spousta mezer, možná účelově. Nebude např. její velké trauma v tom, že našla otce s rozbitou hlavou v koupelně ? A proč studovala psychologii, ač je sama nervově labilní a nevyrovnaná. Nebo je to tradiční chyba mladého člověka, který studuje psychologii proto, že si myslí, že tím lépe pochopí svoje problémy ? A je promiskuita skutečně vhodným lékem na tyto trable? Jinak ale výborný film, výborné výkony hlavních představitelů (včetně holčičky Kylie Rogers). ()

Leopard12

Tenhle film je plný emocí, podle mě dobře ztvárněných. O vztazích v rodině i mimo ni. O tom, jak moc nás dětství ovlivňuje do zbytku života, jak těžké je změnit sám sebe, ač třeba umím pomoct ostatním. Film mě naprosto vtáhnul, miloval jsem, nenáviděl, litoval, přemýšlel. Třeba to filmařskou kvalitou není na 5 hvězd, ale pro mě ano. ()

peproch

Dvě časové roviny, dětská a raně dospělácká v případě dcery, depresivní ovdlovělý a otupělý ale s nadějí v případě otce. Krásná dojemná scéna spoluzpívání. ()

andy60

Hodně se hraje na city, ale chování postav - především A. Seyfried mně přišlo poněkud "zvláštní". Také prolínání dějů ve dvou časových rovinách mně nesedlo. Suma sumárum - že bych potřeboval kapesník, to opravdu ne. ()