Jake Davis (Russell Crowe) se musí po tragické smrti své manželky sám postarat o jejich pětiletou dcerku Katie (Kylie Rogers). Jake je slavný spisovatel, držitel Pulitzerovy ceny, který trpí depresemi a duševní poruchou. Po smrti ženy svádí boj nejen sám se sebou, ale i s výchovou Katie. O 25 let později. V dospělosti Katie (Amanda Seyfried) žije se svým přítelem Cameronem (Aaron Paul) na Manhattanu. Jejich vztah se potýká s problémy. Amanda bojuje s vnitřními démony, kteří ji pronásledují od jejího problematického dětství. Film Otcové a dcery zachycuje vztah dítěte a rodiče, kteří se v průběhu let odcizili. Přes staré křivdy a rány, které během života utržili, se snaží znovu k sobě najít cestu... (Bioscop)

Doffy

Celkově jsem měl pocit jako by měl film dvě a půl hodiny. Hlavně kvůli, nudné a protáhlé dějové lince ze současnosti, která jen zdržovala. Kdyby se tahle linka úplně vystřihla a rozvinul se víc příběh z minulosti, tak by to mohl být celkem dobrý film ve stylu filmu Velký dar. ()

Mudrlant

Po prohyrene noci jsem si film pustil abych se u nej mohl vyspat. Misto toho jsem pulku filmu prorycel. Reziser se jmenem jak pornoherecka to mohl ale o 20 minut zkrati. Dekuji za pozornost ()

chlievik

Russel Crowe vie hrať retardovaného, to je pravda. Od Beautiful mind to už dokáže a obsadzujú ho do úloh asi kvôli tomu. Tučniak bývalý svalovec to už dáva. Amanda je krásna ako stále, a talentovaná. Vizuálne to už kameramani dokážu, dokonca aj nápad (problém Elektrinho komplexu) - hoci takto klasický a gýčovo bežný - je povedzme dobrý. Avšak dramaturgia filmu je katastrofálna. Filmu chýbajú oporné body, začiatok, koniec a zlomové situácie, ktoré sú strašne nevýrazné, nebúši mi srdce, nebojím sa a všetko hravo predvídam. Preto nezaujal. Škoda, dá sa aj pokaziť nápad, v tomto prípade im to vyšlo. ()

Wineology_

Šílená ždímačka na nervy diváka, která mi ale vůbec nesedla. Nemám co k tomu moc říct, snad jenom že jsem se dlouho necítil po filmu takhle zle. Ne kvůli tomu, že by byl film špatný, jenom mi tahal za přesně ty nitky, které mám rád na svém místě. Těžký film, který se těžce hodnotí. ()

Lukkyn

Russell Crowe ve velmi zajímavé roli otce, který způsobí nehodou smrt matky a zbyde sám na pětiletou dceru. Už tohle je docela slušná nálož na psychiku jak malé  holky , tak otce, který se o ni musí postarat nejen finančně. Upřímně se nedivím, že mu z té situace šouplo a i na malé Katie se to slušně podepsalo. Chodí od baru k baru a dává zadarmo potěšení. Slušně zahrané i zpracované drama s hodně zvláštní atmosférou a perfektními hereckými výkony!!! ()

Halekal

Výborný film. Skvěle plyne, dobře prostoupené scény ze současnosti a dětství. Russell Crowe je více než gladiátor. Amanda Seyfried přesvědčivě lidsky rozskočená, psycholožka hledající únik ze svých běsů fixací na svou dětskou pacientku. Diana Kruger výborná. Jediné negativum je zbytečný happy-end a klasický povrchní střet dobra (otec s láskou) a zla (vychcaný strýček právník s penězi). Ale je to daň místu vzniku. Kdyby se točilo ve Skandinávii, Amanda by si to hodila, nebo by skončila jako barová štětka na koksu. Takže doporučení odejít dvě minuty před koncem a je to skoro na pět hvězd... ()

Takaru

Film jsem viděl někdy na konci listopadu a to i přes fakt, že z traileru jsem měl dojem, že půjde jen o sladkou slzopudnou limonádu bez větší hloubky určenou nenáročné části ženského publika. První hodnocení zde na webu a fakt, že film nasazuje mé oblíbené klubové kino, ale nakonec rozhodly o tom, že je třeba titul náležitě prozkoumat. Také představa kina obsazená ženským publikem byla vcelku lákavá. No, na rovinu, tak hojnou účast jsem opravdu nečekal, cha cha, dvě nezletilé dorostenky a dva teplí bratři na dvojsedadle za mnou (není míněno jako urážka). Tak alespoň se budu soustředit plně na děj filmu. Dnes už si jej úplně nevybavuji, pamatuji si ale dojmy a pocity při jeho sledování. Byl jsem překvapen, a to mile. Film je sice jasně nalinkovaný, obsahuje nepřekvapující zvraty a i ten happyend tak nějak očekáváte, to ale u tohoto žánru není na škodu. To, co film táhne z průměru, jsou herecké výkony malé sladké Kylie, okouzlující Amandy a Russella. Střídání dvou příběhových rovin, té dětské otec - dcera a té současné dospělá dcera - partner, obě se mi zpracováním líbily a nelze říci, která z nich je povedenějsi. I nějakou tu slzu jsem uronil, byly tam takové dva tři okamžiky. Jen si neodpustím jednu osobní poznámku nevztahujici se přímo k filmu. Věřte mi, že chování dospělého "bramborového lupínku"- snad si její přezdívku pamatuji správně - je, vlastně není nikterak extrémní, prostě mi ta holka nepřišla jako kráva tak, jak jsem tady někde četl v hodnocení jedné z uživatelek, zažil jsem něco mnohem nepochopitelnějsiho a asi jsem ten hodnej kluk. Každopádně na film se někdy v budoucnu podívám mile rád znovu, nejlépe v páru a Vám ostatním doporučuji to samé. Poctivých 75%. ()

drovi

Zaznela tam jedna veta: Muži vedia prežiť bez lásky, my ženy nie. S tým absolútne nesúhlasím. Každý človek lásku potrebuje. Bez lásky človek nežije, iba prežíva. Gabriele Muccino stvárnil taký vážny námet s pokorou a na jedničku. Russell Crowe je na vrchole svojho hereckého umenia a jeho výkonu sa nedá nič vytknúť. Aj detská predstaviteľka Katie aj staršia, zahrali veľmi dobre. Myslím si že filmu vôbec neuškodilo, že bol natočený naraz v dvoch časových osiach.Pre niekoho to môže byť problém, ale tvorcom sa to všetko podarilo skĺbiť tak, že to príbehu vôbec neuškodilo. Bolo to plné emócií a lásky a odkaz znie jasne. Nikdy sa nevzdávaj. :) ()

Miroub

Film o velké lásce táty a dcery a opravdu jsem jim to věřila. Tak velká láska táty, která zdá se, že všechno překoná, ale ne vše překoná. Těžké životní zkoušky malé slečny, bohužel hodně komplikují její dospělý život. Ano, je to předvídatelné, ale rozhodně dost k zamyšlení. " ne každý, kdo tě miluje, tě opustí" .... těžko uvěřit, když to v dosavadním životě tak vždycky bylo. A tak jak to v amerických filmech bývá, láska přijde a je to ta pravá, ale člověk jí to prostě po tom všem přeje. ()

stret

Sterilný príbeh, v ktorom tentokrát John Nash nedojal ale štval, hoci sa snažil neuveriteľne. Pseudoumelecké prepínanie časových línií bol ten menší problém. Dcéra - po úmrtí rodičov mala nejaký problém - to sa pochopiť dalo. Ale prečo zrovna ten čo mala - a nedala si pomôcť psychiatrom hoci bola v branži - to vie pánbožko. Správanie toho típka po tom čo mu babenka spáchala hraničí s blbosťou, resp. v tomto filme bolo neoddôvodnené - neromantické. Pocit obrovského tlačenia na pílu založenom na premyslene remeselne dojímavom výkone Russela Crowe a toho dievčatka. Škoda. ()

KcarlosK

Copak o to, Amanda to hraje skvěle. Ale nějak jsem tu její neurózu nepochopil. Hlavně to, kde k ní sakra přišla. Ovšem scéna nevěry v baru a pak doma byla na Oscara. ()

lineker

Po emoční stránce, šlo určitě z takto zajímavého příběhu vytřískat víc. Ale možná to byl záměr tvůrců, více citové šrouby neutahovat a já za to byl popravdě rád, protože jakmile jde o děti a zvířata, tak jsem vždy naměkko. Jde tedy pouze o dojemný, vkusně natočený příběh boje člověka hned se dvěma uragánovými mlýny, tím jedním je ztráta manželky a tím druhým těžká duševní choroba. To co Jacka Davise drží na nohách je pouze a jen jeho dcera ( Kylie Rogers je opravdu výborná ) a i o tu se ho právě chystají připravit. Následky toho všeho si nese každý z dvou hlavních aktérů. ()

kleishani

Film na ktorom som bola v kine už 2 roky dozadu... Na film sa dalo pozerať ale niektoré momenty boli strašne pretiahnuté a to spôsobilo to, že som sa začala nudiť. ()