Jake Davis (Russell Crowe) se musí po tragické smrti své manželky sám postarat o jejich pětiletou dcerku Katie (Kylie Rogers). Jake je slavný spisovatel, držitel Pulitzerovy ceny, který trpí depresemi a duševní poruchou. Po smrti ženy svádí boj nejen sám se sebou, ale i s výchovou Katie. O 25 let později. V dospělosti Katie (Amanda Seyfried) žije se svým přítelem Cameronem (Aaron Paul) na Manhattanu. Jejich vztah se potýká s problémy. Amanda bojuje s vnitřními démony, kteří ji pronásledují od jejího problematického dětství. Film Otcové a dcery zachycuje vztah dítěte a rodiče, kteří se v průběhu let odcizili. Přes staré křivdy a rány, které během života utržili, se snaží znovu k sobě najít cestu... (Bioscop)

bonovox

u mňa za 70%, ale skôr sa prikláňam k priemernejšiemu hodnoteniu, hlavne kvôli nevypovedaniu niektorých dejových liniek podrobnejšie, resp. pútavejšie. Treba však oceniť herectvo Russella a Amandy, tí film veľa krát zachraňujú. ()

Saxos

Silné, hezké a smutné, i když na slzy to není. Sice vše předvídatelné, ale herecky /Crowe, Seyfried i Rogers/ velmi dobře zvládnuté. ()

Dawe2

Dost často jsem měl pocit, že to ale opravdu neutíká. Myslím, že klasická stopáž cca 90-105 minut by filmu velmi prospěla. Nicméně zahrané výborně, klidné klavírní hudby bylo až dost. Ale příběh je natolik silný a neobvyklý, že nelze dát 3*. Drama s prvky psychlologie zavánějící možným reálným příběhem člověka zasáhne a donutí k zamyšlení. To vše se každému filmu nepovede. Takže nakonec palec nahoru a upřímné doporučení příznivcům tématu. ()

brasek

Zapozeral som sa do príbehu a po troch minútach strih a sme o sedem mesiacov ďalej, prejde ďalších päť minút a strih a sme o dvadsaťpäť rokov ďalej. Vypínam, dovidenia takéto nemusím. ()

Kozlowski8

Příběh Jakea Davise a jeho dcery Katie, který sledujeme ve dvou časových liniích. V první prožíváme jejich těžké období po tragické smrti matky (manželky), které provází Jakeovy psychické problémy a s nimi spojené záchvaty a také jeho boj o Katie s příbuznými, kteří usilují o její adopci. Druhá linie představuje život již dospělé Katie (po 25 letech), která je psychicky poznamenaná traumaty z dětství, je duševně nevyrovnaná a neví si rady s partnerským životem. Hezky scénáristicky zpracovaný příběh, plný silných emotivních pasáží, s krásným hudebním doprovodem a dokonalými hereckými představeními. Od Russella Crowea jsem očekával hodně a nezklamal jsem se, na Amandu Seyfried jsem se těšil v očekávání, že uspokojí mé oko a třeba se i slušně herecky předvede a ona mne skutečně nadchla ve všech směrech. Kdo mne ale absolutně dostal, je malá Kylie Rogers, která byla tak opravdová a přirozená v projevech radosti i smutku, že je to až neuvěřitelné. Dlouho jsem neviděl tak přesvědčivě hrát dítě. Krásný film v mnoha aspektech a hodnocení na hraně čtyř a pěti hvězd. 90 %. ()

PTuranyi

Rodinný film o tragédii jednej rodiny. Hlavná hrdinka príde o matku a následne aj o otca. V dôsledku toho nedokáže nadviazať vzťahy a vyrovnáva sa s tým neviazaným sexuálnym životom. Čo jej zničí aj "životnú" lásku. Príbeh aj herci sú výborní ale všetko kazí lacný happyend. ()

gunko

Emočne nabitá dráma, ktorú si určite netreba nechať ujsť. Až sa divím, že to videlo zatiaľ iba 55 ľudí - to už idú iba Marvelovky? ()

Mukade

SPOILER---------------- tá scéna kde on prišiel a našiel kondóm na zemi ... je hrozne nerealistická, až taká troska nebola aby takú vec urobila - najprv nechá kondóm a posteľ tak, čaká kým príde a nájde to, samozrejme že sa extrémne nasere, dotiaľto to je ešte ako-tak pochopiteľné, ale potom, že ho začne zúfalo odprosovať, prehovárať, to je smiešne, to nemá najzákladnejšiu logiku. Či akože "ženská logika" kombinovaná s narušenou psychikou? ((: Ani tak ()

Nemezzis

Na film, jsem se těšil díky Russelovi a upoutal mě i název filmu, ale starší verze lupínka odrovnala všechny moje představy o štastném konci . Super komentář: emma53 ()

Jake.Hoyt

Z lupinky sa stala riadna kurva,presne vystihujuca tuto babu..Russel Crowe fakt klobuk dole,topka herec... No neda mi spomenúť tu piČu..dcerku v dosplosti. Okata pinda, keďže som už nejaký ten týždeň sex nemal, či by som ju vôbec pichol keby bola možnosť, alebo naopak že by som ju rovno prepichol (mladY penis).. ()

luboss822

Mohol to byť úžasný nádherný film. Teda on aj nádherný bol, ale nie úžasný. To, že bol film veľmi predvídateľný, to by som mu aj odpustil a vôbec mi to vlastne nevadilo. Prekvapivo Russel Crowe zahral dosť dobre a časová línia s malou Katie bola výborná. Aaron Paul zahral taktiež výborne, no postave dospelej Katie som od začiatku filmu nevedel prísť na chuť, navyše od druhej polovice filmu bolo v tejto časovej línii vytvorené umelé nútené citové vydieranie, ktoré som v takejto forme a dávke už dlho nevidel. ()

trojkolka

Tento film mě zaujal, už když jsem na něho zde narazila a po zhlédnutí mě rozhodně nezklamal. Po přečtení zdejších komentářů jsem se rozhodla ho během jednoho týdne zhlédnout ještě jednou a svůj názor neměním. Za mě je to na 5 hvězd. Líbily se mi jak herecké výkony (kdy záchvaty vypadaly velmi věrohodně), tak mě naprosto uchvátila hudba. Možná je to tím, že jsem cíťa a v takovýchto filmech se vyžívám, ale toto mě opravdu za srdce chytilo. Tatínkova holčička…. ()

Mark1983

Podle mého úhlu pohledu je to místy až extrémně smutné a docela je pobuřující,že z malého děvčátka,kterému záleží na jejím tátovi,tvůrci v dospělosti udělali takovou nesympatickou studentku,která každému podrží. ()

lubica1995

Aj keď sa chvíľami zazdalo, že chce byť film veľmi komplikovaný, vôbec to tak nebolo. Bol priamočiary a až na pár drobností veľmi jednoduchý, úprimný. Samu ma prekvapilo, aký pocit vo mne vyvolal. Ukľudňujúci pocit. ()

cipokomon

Většina dospělé Katie je pro mě nepochopitelná, takže to sráží jinak skvělou část filmu v mládí. Na to, že je psycholožka, tak má v hlavě neskutečný bordel a je to spíš nymfomanka než buchta co má trauma z mládí. ()