Jake Davis (Russell Crowe) se musí po tragické smrti své manželky sám postarat o jejich pětiletou dcerku Katie (Kylie Rogers). Jake je slavný spisovatel, držitel Pulitzerovy ceny, který trpí depresemi a duševní poruchou. Po smrti ženy svádí boj nejen sám se sebou, ale i s výchovou Katie. O 25 let později. V dospělosti Katie (Amanda Seyfried) žije se svým přítelem Cameronem (Aaron Paul) na Manhattanu. Jejich vztah se potýká s problémy. Amanda bojuje s vnitřními démony, kteří ji pronásledují od jejího problematického dětství. Film Otcové a dcery zachycuje vztah dítěte a rodiče, kteří se v průběhu let odcizili. Přes staré křivdy a rány, které během života utržili, se snaží znovu k sobě najít cestu... (Bioscop)

katmandzoo

Príbeh slávneho spisovateľa, ktorému po tragickej nehode zomrela manželka. Táto nešťastná udalosť v ňom zanechala trvalé následky, a to tak po fyzickej stránke, ale najmä po stránke psychickej. Zúfalý otec sa po polročnej liečbe na psychiatrickom oddelení snaží zaistiť svojej malej dcérke bezpečný a harmonický domov. Puto medzi nimi je nesmierne silné a aj keď im osud častokrát nepraje, spoločnými silami sa dokážu postupne preniesť cez prekážky, ktoré im do cesty postaví nie len sám život, ale aj vlastná rodina. Dej sa odohráva v dvoch časových líniách, a to v dobe čerstvo po autonehode a o približne 15 rokov neskôr, kedy je už z malej Katie ašpirantka na doktorát z psychológie. Skvelo tak vykresľuje vnútorný život hlavných postáv, predovšetkým snahu Katie o naviazanie citového vzťahu, ktorého od komplikovaného detstva nebola vôbec schopná. Do života jej však prichádza chlap snažiaci sa Katie pochopiť a poskytnúť jej pocit bezpečia, lásky a nehy. Po psychologickej stránke je film zvládnutý na výbornú a diváka nenechá v žiadnom prípade chladným. Vyzdvihujem výkon hlavných postáv. Rolu otca bravúrne zvládol Russell Crowe. Zahrať takto záchvaty si vyžaduje potrebnú dávku hereckého umenia. Jeho dcéru skvelo stvárnila Amanda Seyfried. Chválim tak myšlienku, ako aj celkové prevedenie. Zaslúžených 5*. ()

Hpatrik

Přeskakování do dvou časových pásem bylo nepříjemně matoucí a rušivé, a nemám ponětí co tím tvůrci vůbec zamýšleli - stejně tak jako pointa celého příběhu pro mě zůstává tajemstvím. Občas mě z té letargie probudila nějaká pěkně nasvícená scéna či zajímavá kamera, jinak ale ubíjející prázdnota... ()

Stíba

Ničím výrazně vybočující rodinné drama o komplikacích výchovy a všech životních situacích od rodinných vazeb přes finanční problémy a další typická témata s tím související. Fajn obsazení, jako celek ale ani neurazí, ani nenadchne. 3,5. ()

P. J. D.

Těžko hodnotit. Postavy, prostředí, dějové zvraty mi přišli docela zajímavé. Vzájemné propojení a graduování mi přišlo ale trochu zmatené. Crowe byl dobrý a věrohodný jako vždy, Seyfried zas tak moc přesvědčivá ale ne. Zatím nechávám na třech, až uvidím znova, možná přehodnotím. ()

Torgal

Neviem načo sa film odohráva v dvoch časových líniách, keď sa ani v závere nijak uspokojivo nepretnú. Napríklad prečo je Amanda taká sebadeštrukčná radodajka sa zo záberov z jej detstva nijak vydedukovať nedá. Russel Crowe je stále zárukou kvality a jeho linka ma bavila viac, no jeho boj o dcéru vyriešila deus ex machina bez jeho pričinenia a spisovateľské útrapy tiež len kĺzali po povrchu. A to sa dá povedať o celkovom spracovaní inak sľubnej témy. 6/10 ()

AspireHD

Tohle mě dost baví a fungovalo to na mě od začátku až do konce. Všem hercům věřím jejich postavy a Russell Crowe je pro mě neskutečným tahounem celého filmu. Části, kde byl Russell s malou holčičkou byly fakt skvělé a osobně si myslím, že ta holčička jednou nakopne pořádně svou hereckou kariéru. Amanda zahrála skvěle narušenou dceru, která dělá v životě vše možné, aby konečně zase něco ucítila. Aaron ukázal, že mu slaďárny jdou stejně jako vaření v dodávce. Nevím, co ještě napsat, protože mě film skutečně bavil - pokud máte chuť na dobré drama, tak sáhněte pro tento film. ()

Likan7

Sám jsem si prošel stejným vztahem jako Cameron. Je to příšerný milovat psychicky nemocnou ženu. Když se Cameron vrací domů a zjišťuje co se stalo, nebylo mi dobře po kůži. Jinak zpět k filmu, je to sázka na jistotu. Crowe je jako vždy famózní a film jde nahoru jen díky němu. Seyfried se ale překonává bude jen zajímavý, jak její kariéra bude pokračovat. Vyprávění ve 2 rovinách je trefa a protože až do konce filmu nemáme jistotu, co se stalo, tak pomaloučku dáváme puzzlíky dohromady, aby z toho na konec vyšel obrázek, který jsme čekali skoro od začátku, ale i tak se nám ve výsledku vlastně líbí. Jak říkám. Sázka na jistotu. ()

E lan

Hezké, smutné, dobře napsané. Oba hlavní protagonisté hrají výborně své party. časové rozdělení příběhu pak napjetí skutečně přidává a ještě lépe tak vysvětluje jak dětství ovlivní život v dospělosti. ()

mira.l

POdívat se na to dalo, ale že by mě to nějak odrovnalo, to zase ne. Katie byla tak trochu narušená, což se dalo čekat. ()

Robbi

Bohužel oficiální text distributora je krajně zavádějící - film totiž není o odcizení otce a dcery, ani o nové snaze k sobě najít cestu. To ale pochopíte, až toto velice zvláštně pojaté dílo uvidíte. Odehrává se ve dvou rovinách a spíš se zabývá snahou slavného spisovatele uhájit právo na výchovu vlastního dítěte, v druhé poloze pak o pokus mladé dívky se vyrovnat s neschopností citového života, který by mohl změnit právě uvedený Cameron, ovšem otázkou je, zda na to oba budou mít dost sil. Dominantní postavou filmu je bezesporu vynikající Russel Crowe, ale za pozornost stojí díky jisté upozaděnosti výkon Diane Kruger a Bruce Greenwooda v rolích příbuzných hlavní dvojice. ()

RAFT

Wau ,tak až tahle dost dobrý film sem nečekal.Film běžel od minuty k minutě.Dobře načasované scény z dětství až po součastnost.Diana Kruger měla dosti dobrou roli ve filmu.Herec Russell Crowe to zahrál naprosto dokonale ,ty jeho záchvaty a bůh ví čeho ještě .Russell tuhle roli zahrál vážně skvěle. Soundtrack dobrý .Za mě 75% ()

Caa

Herecký koncert Russela Crowa, bohužel pouze ve třetině filmu. Amanda Seyfried ve zbylých dvou třetinách nemá podle mě co nabídnout, pomineme-li její libý až éterický vzhled. ()

TommyDiamond

I když Raslovi s věkem roste břicho i charisma a Amanda měla tentokrát ten správnej sex-apel, tak z filmu zůstavá pouze solidní dráma vyprávěné ve dvouch zajímavých dějových přímkách a které hraje neuvěřitelně na city. Filmu, kde hrdina trpí duševní chorobou a nebo je hrdinka poznamenáná z dětství jsou tři plné pr...... V celku tak působí snímek dobrým dojdem, což je hlavně vina dobře propletených dějových linii. Ovšem v příběhu ani v postavách není nic co by zlomilo otěže průměru. Za mě tři hvězdy ()

elimS

50% - komentář 20ti slovy: Ani vynikající, ani špatné. Průměrný příběh o vztahu rodič - dítě. Co mě ale zaujalo nejvíce, tak skvělá kamera, fakt boží! ()

Cooller

sem fakt strašnej čurák (asi) ale furt sem čekal na "hey BITCH!" a ono hovno aneb jdeme škatulkovat a protože to tam nebylo tak prostě jenom 3*... prostě o ničem akorát chudák crowe se třepe jak ratlik každejch 5 minut kde pokaždý čekáte že zaklepe bačkorama naposledy a mladá sefriedová zas co 10 minut picha s někym jinym takže děj vypadá asi takto: klepání/sex/nuda/nuda/klepani/sex/klepani(pořad čekate na hey bitch)/nuda a další klepání a končí to samozřejmě smrtí jak taky jinak... ()

papadoce

Russell Crowe je pán herec, to je proste fakt. Ale poďme pekne od začiatku. Film sleduje dve časové línie. Tá prvá je vzťah otca a dcéry v ťažkej životnej situácii, pričom sa jedná v zásade o to, že dve zvrátené hyeny sa rozhodli zneužiť zdravotný stav a neľahkú finančnú situáciu otca k tomu, aby mu vzali milovanú dcéru. Táto časová línia je pútavá najmä svojou dojemnosťou a čistou nefalšovanou láskou rodiča a dieťaťa, plus je prvotriedne podfarbená skvelým hereckým výkonom RC. Druhá časová línia sleduje Katie o 25 rokov neskôr, sleduje jej prvý skutočný vzťah, ako aj spôsoby, akými sa vyrovnávala s poznamenaným detstvom. Tu musím povedať, že ma to bavilo o niečo málinko menej, ale len do zlomového momentu (nebudem prezrádzať). Bolo to smutné, ale reálne, bohužiaľ. Je to dojemný film o tom, ako sa s veľkou odvahou (ne)dá bojovať proti životným tragédiam a postaviť sa zoči voči sk******mu životu nech sa deje čo sa deje. Pre mňa veľmi emotívny film, vlastne ako väčšina Muccinových filmov. Veď si len spomeňte na Sedem životov alebo Šťastie na dosah. Aj toto je krásny a smutný film. A päť hviezdičiek dávam za hudobný podmaz lezúci až do srdca. Krásne. ()

MillaJ

"Budeš mít vlastní dům, manžela, spoustu dětí a psa a kočku.. A všichni budou běhat kolem dokola a na všechno dávat kečup,, :-D No... zase jsem si perfektně pobrečela :)) Takové dramo - slaďárny fakt miluju... kor při skupině oblíbených herců dohromady. Supr, supr, supr :) A btw. Aaron je fakt sexy :P ()