Dvanáct lidí se prošlo po povrchu Měsíce, ale jen jediný člověk přešel nezměrnou prázdnotou mezi věžemi Světového obchodního centra, a v jeho stopách se již nikdy nikdo nebude mít možnost vydat. Petit pod vedením svého mentora Papa Rudyho (Ben Kingsley) je se svými společníky a za asistence netradiční skupiny dobrovolníků z celého světa nucen překonávat nepopsatelné problémy a vypořádat se se zradami, neshodami i bezpočtem rizik, která uskutečnění celé akce ohrožují, mají-li mít šanci realizaci svého bláznivého plánu správně zorganizovat a následně také provést. (Falcon)

ER

Skvěle natočený příběh Philippa Petita,který působí závratě i když nestojíte na laně,které je natažené mezi "dvojčaty". Celé zpracování stojí na řadě drobných momentů a detailů,které vyzdvihují podstatu celé události na tu správnou pocitovou úroveň. Pouze řečnické vsuvky se stojícím Petitem na jednom místě (kdy má za zády "dvojčata") trochu rušily a ve mně to vytvořilo dojem,že se vzdává hold i těmto stavbám,než jen Petitovi. A i když celkové vyznění je až poetické, ze scén,kdy krvácí chodidlo nebo v noci Petit třískne kladivem v pokoji,kde spí jeho tým a neváhá je vzbudit,aby jim řekl jen... děkuji ,pochopíte,že to zase taková idylka nebyla. ()

marko66

Zemeckis vie vždy presne ako niečo naservírovať divákovi, milujem jeho filmy, naprosto skvele rozpovedaný príbeh, skvelá hudba, skvelé obsadenie, klobúk dole, mňa to strašne bavilo, pri záberoch z vrcholu dvojičiek mi behal mráz po chrbte, veľmi presvedčivé :) ()

radeckator

Upoutávky mě říkali životopisná nuda obloukem se tomuto filmu vyhni. Jak milé překvapení, že jsem to viděl a rád. A závratě jsem měl i když to byl jen film. Za 14 dní si na to teda asi už nevzpomenu, ale dobrý to bylo. ()

MIRAS133

Když jsem v kině shlédl scénu, jak se z mrakodrapu Joseph dívá dolů, asi sem trošičku dostal závrať... No všechnu čest pánovi, který takhle hazarduje se životem, mě stačí vyšplhat na rozhlednu a mám dost :D Hlavní hrdina je velmi vtipný a skvělý artista a provazochodec. Film je natočen výborně, někdy i Joseph jakoby mluví přímo k divákovi, což se mi na filmech líbí. Všechno se odvíjí rychlým tempem a po ohromujícím závěru naštěstí nikdo nemusel seškrabávat hlavního hrdinu na chodníku. 4* ()

danny_21

No on vlastně celý ten nápad Pétitův nápad je jedna velká bláznivina a nemyslím si, že je to příběh na 2 hodiny, protože Robert nemá co vyprávět a místy dost vaří z vody. Co se povedlo byl roztomilý frantík Joseph, pro kterého to možná měla být dosavadní přelomová dramatická role, ale to by musel být námět a záběr širší, jeho samotné eskamotérské kousky a francouzština, samozřejmě digitálně působivá samotná procházka v oblacích, kdy jsem se i místy zpotil při Pétitových otočkách - Zemeckis ale umí líp - 65 % ()

Kvasekus

Kdo si chce užít ten běh po laně o kousek víc, tak se mrkněte spíš na dokument, kde mluví ten pravej blázen. Tady je to takový umělejší se mi zdá.... ()

Demonic189

Sympatický Joseph G.Levitt vo svojej ďalšej podarenej úlohe, kde tentokrát šplhá na dnes už "nebohé" dvojičky. Veľmi "feelgood", ale i napínavý film, ktorý ale ku koncu trochu stráca dych a nadstavovaný záver ma už mierne nebavil. I tak palec nahor, a to aj za skvelý soundtrack a krásnu Šarlótku. Welcome back Mr.Zemeckis! ()

bearmeedek

Tři čtvrtiny si film drží průměr a ten je ještě průběžně srážen osobními komentáři Phillipa z vrcholku Sochy svobody. Ovšem poslední část všechno maže, a totálně vtáhne do děje. I když víme, že je všechno jen trikové a že vzduchošlapka přežil, stejně na to zíráme jako paka. To pako musel být určitě on, ale DAL TO ... ()

markotter

Petit byl ukázkový šílenec, jeho příběh je hodně zajímavý a obdivuhodný, ale to, jakým způsobem byl film udělán, mě zas až tak moc nenadchlo. Rádoby vtipné vstupy hlavního hrdiny byly trochu mimo mísu, film by si vystačil i s normálním stylem vyprávění. Film jsem chtěl hodně vidět, po shlédnutí panují spíš rozpaky. To dokument z roku 2008 byl určitě lepší. ()

lakart

Zručná filmařina, dobrý scénář a zajímavý námět. Vyšlo z toho něco, co asi nemohlo dopadnout vyloženě špatně. Taky že ne. Hezká podívaná, která uteče jako voda a pohladí na duši. Můžeme se jenom domýšlet, co bylo hlavním záměrem tvůrců. Vylíčit život jednoho provazochodce nebo složit poklonu Dvojčatům v době jejich největší pozornosti a uctít tak jejich památku? To z filmu není jasně patrno, ale na kvalitě to nic nemění. 85% ()

Inozuka

Nemůžu si pomoci, ale ten hlavní hrdina je úplně normální píčus. Už dlouho mi někdo z filmových hrdinů nebyl takhle nesympatický a dokonce i ti největší záporáci mi přijdou víc v pohodě než tenhle kokot. Nu což, všichni se nemusíme mít rádi. Co se filmařiny týče, poctivá práce, i když se mně zdá, že Zemeckis se už ve svých filmech pořád víc opakuje. Ostatně i ta hudba mi přijde na jedno brdo a srovnatelná s tou vůbec původní ve Forrestu Gumpovi. No a to umělé přecházení z francouštiny na angličtinu, které mělo být fikaným oslým můstkem, mi přišlo nenápadné jako slon uprostřed Manhattanu. Takže zbývá jen dodat ... škoda, že ten debil alespoň nespadl, byla by sranda. ()

GTS_PUNK

Sú to práve malé okamihy, ktoré svojou veľkosťou dokážu zmeniť svet. K týmto okamihom možno zaradiť aj na prvý pohľad bežný augustový deň v New Yorku v roku 1974. Bežný deň sa však zmenil vo chvíli, keď francúzsky povrazolezec Philippe Petit stúpil na lano natiahnuté medzi vežami Svetového obchodného centra. Najväčšie (a dozaista aj najšialenejšie) umelecké dielo jeho kariéry vo filmovej podobe v roku 2015 zvečnil americký režisér Robert Zemeckis. Film stavia na priereze celou umeleckou kariérou Philippa Petita (vo filme stvárnený Josephom Gordon-Levittom), pričom sleduje jeho začiatky v rodnom Francúzsku, učenie sa v cirkuse od československého povrazolezca "Papa" Rudyho Omankowskiho Jr. (Ben Kingsley), a vrcholí pri jeho newyorskom "opus magnum". Veľmi dobre a zaujímavo je v tomto prípade zvolený spôsob storytellingu. Postava Petita priamo interpretuje dej divákom, vďaka čomu sa vytvára istý bližší, osobnejší vzťah. Ten určite príbehu pridáva plusové body navyše, pretože ak by bol zvolený klasický, možno strohejší spôsob storytellingu, príbeh by vyznel o poznanie menej atraktívnejšie. Rovnako by tak vyznel aj v prípade, ak by nebol založený na skutočných udalostiach. Takto sa však pred divákom otvára široký svet Philippa Petita, ktorého zdanlivo jediným životným cieľom bolo prejsť sa na lane medzi ikonickými budovami World Trade Center. Miestami je až bláznivé sledovať dianie a postavy, ktoré sa na celej akcii podieľali, a stále veriť tomu, že sa to v roku 1974 skutočne stalo. Hoci je príbeh bez pochýb zaujímavý, trochu mu na kvalite uberá skutočnosť, že najmä v druhej polovici mu chýba dynamika. Je pochopiteľné, že sa tvorcovia snažili zachytiť všetky prípravy, ktoré Petit so svojím tímom absolvoval, ale miestami sa film až príliš a zbytočne naťahuje. A to mu určite neprospieva. Tieto príbehové nedostatky však divákovi kompenzuje vizuálnou stránkou. Vo viacerých scénach je citeľne vidieť, že snímok by sa mal sledovať najmä v 3D verzii, aby všetky triky dosiahli svoj maximálny potenciál. Nemožno však povedať, že neohúria aj v "klasickej" 2D verzii, kde vyniknú najmä v kombinácii s výpravou. Či už je to v scénach z francúzskych ulíc alebo už v samotnom New Yorku, pozerá sa na to dobre, a to je to najpodstatnejšie. Samostatnú poklonu je potrebné zložiť vizuálu "dvojičiek" Svetového obchodného centra - ako exteriéru, tak aj interiéru - ktorý dokazuje, aké majestátne tie budovy skutočne boli. Voči newyorskej časti výpravy snáď možno mať jednu výhradu, a síce, že ju tvorcovia mohli viacej využiť a zasadiť do nej väčšiu časť deja, aby si ju mohol divák užiť nie na 100%, ale na 110%. Po hereckej stránke je film skôr priemer, pričom ani hlavný protagonista Joseph Gordon-Levitt nie je dostatočne charakterovo dominantný, aby na seba - ako na individualitu - dokázal strhnúť patričnú pozornosť. Ben Kingsley je tu skôr do počtu a vedľajšie postavy sú, no, vedľajšie postavy. Najzaujímavejšia je snáď atraktívna Charlotte Le Bon. The Walk je filmom, na ktorý je zrejme potrebné nahliadať z minimálne dvoch perspektív - 2D a 3D. Zatiaľ čo z obidvoch vychádzajú - logicky - príbehovo narovnako (čiže skôr lepší priemer), po vizuálnej stránke snímok určite viac nadchne v 3D. Až tam totižto do popredia naplno vystúpia efekty, v spojení ktorých sa zvýrazní aj výprava, a ku ktorým sa navyše pridá aj cit kamery (ten v 2D verzii funguje minimálne). Dohromady je sfilmovaný príbeh o životnom vrchole Philippa Petita priemerným filmovým zážitkom, zobrazujúcim nevídaný a odvážny počin, o ktorom sa by mnohí, nebyť tohto filmu, možno nikdy ani len nedozvedeli. Odkaz tohto Francúza tak bude žiť už navždy. () (méně) (více)

Nix

Jelikož mám opravdu strach z výšek, po celou dobu když byl Joseph ve vzduchu, tak jsem měl závratě a potil jsem se jak kdybych tam stál já. Naprosto skvělá práce kamery, vizuálu a celkového provedení. Je to zajímavý životopis, samozřejmě jsem celou dobu očekával konec a to co tam předváděl mezi dvojčatama, já bych dobrovolně skočil. Hodně zajímavý, trochu i netypické téma, přece jen s provazochodci se nesetkávám každej den a kdyby jo, dávno bych umřel. ()

DD

Děkuji ostravskému CineStaru, že se film promítal, i když jsem byl jediným divákem v sále. :D Nejspíš pomohlo, že jsem lístek koupil už v úterý... :) Nicméně k filmu: JGL je jako herec hrozně hit-and-miss a tady si opět vybírá slabší chvilku, protože tak protivnou kreaturu jsem letos v kině ještě neviděl. Celkově jsou první tři čtvrtiny velmi únavné a člověk tak jenom čeká na velmi povedené 3D v provazovém finále. Za zmínku ještě stojí Silvestriho hudba a Ben Kingsley řekne asi dvě slova česky. :D Nicméně tedy jeden z nejslabších Zemeckisových filmů, snad i Beowulf s Vánoční koledou musím řadit výše. ()

RAFT

Zemeckis točí filmy dosti dokonale, akorát tady to přestřelil na plné čáře.Nedávno sem viděl dokument a řeknu vám ,že dokument je o trochu lepší.Film to není špatný akorát ,pro mě to bylo až dosti natahované ,nejvíce se mi asi z celého filmu líbil závěr.To jediné bylo na tom filmu dokonalé .70% ()

VvV14

Tenhle film je perfektně zahraný, geniálně zpracovaný a neuvěřitelně zajímavě zábavný. Obrovský díl hodnocení je rozhodně v tom, že jsem to viděl ve 3D. Pravda je že sem těch 3D filmů moc neviděl, ale tohle byl rozhodně nejlepší z nich. Ve 2D (jen domněnka dokud to v tom neuvidím) by se tenhle film mohl tvářit trochu tuctový, jenže to přichází na řadu herecká hvězda hlavní role, která nenechala nic náhodě a svůj výkon vystřihla tak dokonale, že bych klidně i uvěřil v to, že tam tenkrát lezl po laně on. Za mě velká spokojenost a 4* k tomu. ()

Hank_Scorpio

Zameckis sa vrátil v plnej paráde. Jeho rukopis spoznáte už počas prvých pár minút (ktoré mne pripomínali začiatok Forresta Gumpa). Myslím, že nikto iný by takúto tému nezvládol lepšie, ako práve Zameckis. Skvelý 3D film o nemožnom sne, ktorý sa sa stal skutočnosťou navyše dopĺňa výborná Silvestriho hudba. Záver dychberúci. Na 5* tomu niečo málo chýbalo, ale aj tak ide o zatiaľ môj najlepší tohtoročný zážitok z kina. ()

Brooks

Príjemný, ale vrámci režisérovej filmografie nijak výnimočný film. Prvou hodinou a pol sa človek doslova prečaká a to aj napriek tomu, že je nakrútená veľmi invenčne a ľahkonoho. Finále je ale fantastické a aj napriek tomu, že som vedel ako to dopadne, som ani nedýchal. Skvele využitý tretí rozmer, výborný Gordon-Levitt. Digitálnymi efektami oživené WTC neskutočné a záverečná pocta tejto legende dojemná. 4*. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

10.12.2015

Eastwood točí další hit

Eastwood točí další hit

01.10.2015

Clint Eastwood už se před kamerou moc neukazuje, za ní ale rozhodně neotálí. Hudební životopis Jersey Boys sice prošuměl, Americký sniper se ale stal nejvýdělečnějším filmem jeho kariéry a přihrál… (více)