Smrt ve tmě

• USA Don't Breathe (více)

Rocky (Jane Levy), rozhodnutá vymanit se z područí své násilnické matky a zachránit svou mladší sestru před životem bez jakékoliv perspektivy, ke kterému jsou obě okolnostmi odsouzeny směřovat, je ochotna udělat pro dosažení svého cíle naprosto cokoliv. Společně se svými kamarády Alexem (Dylan Minnette) a Moneym (Daniel Zovatto) mají už na svém kontě sérii pečlivě naplánovaných vloupání ve snaze získat dostatek peněz na nový život daleko od svých beznadějných osudů v rodném Detroitu. Jejich zoufalá kriminální činnost jim ale zatím příliš peněz nevynesla, takže když se jim donese informace o slepci (Stephen Lang), žijícím o samotě v opuštěné čtvrti, v jehož domě se údajně ukrývá velké bohatství, souhlasí všichni tři s tím, že se pokusí o svou největší a poslední loupež. Jejich zamýšlená oběť se ale velice záhy ukazuje jako mnohem nebezpečnější, než si vůbec dokázali představit. Zatímco je slepec nemilosrdně pronásleduje svým důkladně opevněným domem, s hrůzou zjišťují, že se v něm ukrývá mnohem více než pouhé cennosti. (Falcon)

Birter

Dobrá práce. Říká se že, při hororech se máte vcítit do hlavních postav a říkat si ,,Ježišmarja, hlavně je nechyť''. To je ale něco co horory obecně udělat neumí, a proto spíše fandíte hlavnímu záporákovi. V tomhle filmu jsem to cítil přesně tak, protože jsem si doslova otočil tu frázi na ,,Chyť je, chyť je, spratky.'', a už to byl jeden z důvodů proč mě tento film zaujal na míle více, než jiné horory. Mezi další důvody patřila originální zápletka, napětí a velmi dobré tempo. A ten epilog... super. ()

Catella

Na tenhle film jsem se hodně dlouho těšila. Je to hezky a svižně natočenej napínák s několika zvraty v ději. Film je o partě kámošů, kteří nemají moc peněz a proto se rozhodnou, že vykradou dům. No a protože v minulosti už pár domů neúspěšně vykradli, tak si tentokrát ve vidině lehce získaných peněz vyberou dům, který obývá slepec a jeho pes. Takže jsem samozřejmě při celý tý vloupačce fandila chudákovi slepýmu pánovi - přejeli mu dceru, nic nevidí a ještě k tomu ho chtějí okrást... jenže jak se postupně odkrývají tajemství slepce a jeho domu, tak se ukazuje, že to není vůbec žádnej svatoušek, ale armádou vycvičenej zabiják, kterej nemilosrdně zamorduje každýho, kde vstoupí do jeho temného království. Alvarez si tu hodně hraje s diváckým očekáváním, a postupným odkrýváním souvislostí v průběhu děje mění pohled na jednotlivé postavy, což mě baví a v kombinaci s originálním nápadem se jedná o docela dobrej film, kterej ale už znovu vidět nemusím. ()

jigsaw44

Tento film je dokaz toho, že na to aby bol film napínavý, nie sú k tomu potreba vysoké náklady,ale len skvelý scenár, pri ktorom si človek do posledného momentu nie je istý ako to dopadne. Miestami mi to pripopmínalo ako by to bolo pokračovanie filmu Sám doma, ale tentokrát v omnoho temnejšej verzii. ()

Marauder

Film síce zaujímavý ale medzi horory by som ho vonkoncom nezaradil. Úplne mi stačilo jedno pozretie keďže síce herci boli slušný ( viac ich nenazvem ) a celkom sa mi páčili niektoré scény. Ale beztak celkom som z filmu sklamaný lebo som od neho očakával podstatne viac a nie len takúto slabú pseudo ľakačku ktorú aj tak mohli vyvinúť v niečo lepšie keďže potenciál tento film mal. Len škoda že ho premrhal. 65/100 ()

kolly13

Thriller na pomezí hororu, který je dobře napsaný a zrežírovaný, mající morální přesah, ale bez poučování? Neobvyklé. Kéž by byla dvojka a znovu mne zaujala, snad i překvapila. ()

Ronkar

Úchylný, ale chytře vymyšlený i dobře zahraný. Funguje napětí a také zvraty. V rámci žánru nadprůměr. ()

Lendak

Film dokazuje, že dneska ešte existujú kvalitné horory, ktoré nepotrebujú žiadne ľakačky. Úžasná atmosféra, hudba a kamera. Je pravda že film obsahuje niekoľko logických chýb, ale aspoň je na rozdiel od Annabelle dobre natočený. Verdikt: 9 slepých veteránov z 10. ()

yxaj

Super. Skvělý pan domácí, který si brání svůj dům. I ta připoutaná kráva ve sklepě dostala co si zaslouží. ()

PanPyzamo

Celkem fajn horor s dobrým prostředím. Dům je prostě klasika a za mě to funguje a v průběhu filmu na mě dejchla i nějaká ta atmosféra. Celou dobu to vypadalo dobře. I hlavní záporák byl supr. Zápletka dobrá. Jediné, s čím jsem měl problém bylo asi tak zhruba posledních 20 minut filmy, které ačkoliv byly dobré, tak na mě působily, jako by se prostě nemusely stát, kdyby hlavní postava předtím udělala pár věcí trošku jinak a jakoby to už chtěli ten film jen trošku natáhnout. Jinak za mě nadprůměrný film, který bych doporučil asi jen fandům žánru. 6,5/10 ()

Brenda.Ch

No tak toto se povedlo. Má to všechno, co by měl horror mít, dokonce i něco navíc. Mám ráda mysteriózní horrory, prostě kde je duch nebo temná síla, tam si rochním i já. A hele, duch nikde, a já si rochnila! Film nepostrádal snad nic, brilantně natočené, herecké výkony dobré, ten slepý pán byl přímo geniální, vyvražďovačka solidní, lekačky také a nutná dávka hnusu tak akorát přiměřená. Do toho příběh - jak slepce, tak zlodějky - nenásilně zasazený do toho krváku, aby ho zase moc nepokazil. Za mě super. Není to k vzteku ? Člověk jde krást a místo na spořádaného občana, který se nechá spořádaně vykrást, natrefí na takovou kreaturu... To je pech... ()

PanJelen

V tomto hororu, se neprohání Xenomorph po vesmírné stanici Sevastopol, ale po starém domě. Dědek, válečný veterán, co přišel tragicky o dceru, pěkně zatopí partě zlodějíčků a jeho slepota se stane jeho výhodou. Jsem rád, že mě hororový žánr ještě umí překvapit. Jak málo stačí a vznikne svěží nadprůměr s neokoukaným dějem a fajn atmosférou. ()

gpx odpad!

Ztráta času. Další volovina bez originálního nápadu, kde je naprosto jasné už od začátku jak film dopadne (muzete rovnou pretocit na konec). Prostě proto, že v partičce je holka. Zato kdyby tam byli 3 chlapi, tak to by si clovek rikal: "zdechnou vsichni nebo je jeden z nich přeoperovana zenska"? ()

PTuranyi

Skvelý horor s originálnym príbehom. Keď sa partia výrastkov vykrádajúcich luxusné byty rozhodne vlámať do domu vojnového veterána v opustenej štvrti, hneď to vyzerá ako blbý nápad, ktorý nemôže dopadnúť dobre. Hoci jeden z partie má prístup ku kľúčom a kódom je jasné, že to nebude ľahký lup. Byť uzavretý v dome ozbrojeného chlapa aj keď slepého nie je prechádzka ružovou záhradou. Keď sa zhasne je totiž vo výhode a sluch má citlivý. Perfektná kamera a skvelé gradovanie napätia, presne dávkované podľa najlepšieho kánonu žánru. Dôjde samozrejme na klišé, ale zasadené v originálnom príbehu to nevyzerá zle. Milostný trojuholník vlamačov si to zlizne, ale prežije samozrejme najkrehkejšia časť a dočkáme sa aj odhalenia skrytého tajomstva. ()

injoy

Přesně tyhle filmy mi strašně chybí, je jich málo. Možná je to dobře, protože pak si ho pořádně užiju! Nehorázná jízda, komu se líbil The Collector (2009) , bude vrnět blahem jako malé kotě. ()

reccal

Mám takovej pocit, že když se v kině u hororu usmíváte nad každou třetí scénou a poté pokecáte na wecku s dalšími diváky o tom, jak se též filmem prosmáli, je něco sakra špatně. Lang je úžasný a podává výborný výkon, tudíž mu patří obě hvězdy. A to je všechno. Asi tentokrát vyrazím na Troškovy Strašidla a budu se bát. ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

21.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016