Smrt ve tmě

• USA Don't Breathe (více)

Rocky (Jane Levy), rozhodnutá vymanit se z područí své násilnické matky a zachránit svou mladší sestru před životem bez jakékoliv perspektivy, ke kterému jsou obě okolnostmi odsouzeny směřovat, je ochotna udělat pro dosažení svého cíle naprosto cokoliv. Společně se svými kamarády Alexem (Dylan Minnette) a Moneym (Daniel Zovatto) mají už na svém kontě sérii pečlivě naplánovaných vloupání ve snaze získat dostatek peněz na nový život daleko od svých beznadějných osudů v rodném Detroitu. Jejich zoufalá kriminální činnost jim ale zatím příliš peněz nevynesla, takže když se jim donese informace o slepci (Stephen Lang), žijícím o samotě v opuštěné čtvrti, v jehož domě se údajně ukrývá velké bohatství, souhlasí všichni tři s tím, že se pokusí o svou největší a poslední loupež. Jejich zamýšlená oběť se ale velice záhy ukazuje jako mnohem nebezpečnější, než si vůbec dokázali představit. Zatímco je slepec nemilosrdně pronásleduje svým důkladně opevněným domem, s hrůzou zjišťují, že se v něm ukrývá mnohem více než pouhé cennosti. (Falcon)

Sabrewulf

Může mi někdo, prosím, vysvětlit smysl tohoto filmu? Proboha, proč Alvarez očividně dramatizuje scény, ve kterých jde ZÁPORÁKŮM o život? Proč prezentuje jediného kladného člověka (byť lehce šibnutého) jakožto hrozbu? Už když se objevil nástřel děje, říkal jsem si, že přece to takto nebude, že ne (?) a ono fakt jo. Prostě klasický thrillerový koncept-> hra na kočku a myš, akorát že ta kočka je klaďas a myši záporáci. Nebo si snad Alvarez naivně myslel, že ty zlodějské mrdky, které se neštítí jít OKRÁST SLEPÉHO STARCE, KTERÝ JEŠTĚ KE VŠEMU PŘIŠEL O DCERU, budu považovat za klaďase, fandit jim, nebo nedejbože se o ně bát? Nemáš to v palici trošku pomotané, Alvarez? A tady v komentářích se skloňují výrazy jako napínavé. Ty vole, napínavé v čem? V tom, že těm zlodějským mrdkám jde o život? Ale já přece CHCI, aby zhebli! Já to vyžaduji! I kdyby z Langa udělali sebevětšího psychopata, i kdyby tam všechny třeba zaživa stahoval z kůže, tak si to tam všichni zaslouží, včetně té pizdy, která se nejspíš učila řídit u Dary Rolins. To bylo tak strašně těžké, napsat scénář tak, aby se do toho baráku nějakým způsobem dostali normální lidi namísto kriminálního póvlu a Lang byl prostě jen masový vrah třeba? Můj dům, můj hrad platí v Americe, takže si s vetřelci v podstatě mohl dělat, co chtěl, to nevíš, Alvarez? Neskutečná urážka slušných lidí. Alvarez formu umí, bohužel obsahově točí hrozně debilní filmy. Tipuju, že to samé bude i u nového Vetřelce. ()

Triple H

Vynikajúca, svieža, nápaditá a premyslená záležitosť. Film drží diváka v napätí po celú dĺžku, atmosféra je perfektná, scenár veľmo dobrý, technicky je to zvládnuté takmer dokonalo (kamera a hudba!) a herci sú výborní. Stephen Lang je seriózne vážne jeden z najlepších castingov za dlhú dobu. Páčilo sa mi to veľmi, film je opäť raz dôkaz, že aj za málo peňazí sa dá urobiť veľa muziky a nebyť pár dier v logike (ktoré v tom premakanom zvyšku o to viac trčali), dám päť. 4 1/2. ()

chelseaman22

Parádní TRILER, jenž sází na přímočarost a slepého veterána. Osobně jsem nepochopil, jak je možné, že vám srazí dceru a jejímu otci vyplatíte tučnou gáži za mlčení, a přitom svou dceru nesháníte. Současně je nutné pousmát se nad tím, že na sídlišti typu Chánov je pouze jeden obydlený dům, v kterém je nájemník, který běhá stovku pod třináct vteřin a současně má pod matračkou mega. Vyjma výše uvedeného není co vytknout. 81% ()

maxxxim odpad!

Nuda. Byl bych to býval vědel, nebyl bych se býval díval. Starký na mňa pôsobil akoby mal echolokáciu vyvinutú lepšie ako veľryba. A čo to mal prosím vás v tej pivnici? Ja že tam ide premývať kapustu, prípadne po zemiaky na salát. No, hnus! ()

Remivsremi

Od vstupu do baráku stoupá napětí každou minutou. Hezky se hraje se zvuky, dynamickou kamerou, která je často nalepená na herce a tím vytváří dusivé momenty při jednotlivých pohybech a otočeních. Pak se to postupně zamotává a ke konci přichází znatelné natahování. Poslední půl hodina výrazně zkouší vaší trpělivost. Zkrátka děj to nemá ani na těch 80 minut. Přesto si snímek zaslouží pozornost a pokud už jste přejedení všemi duchařinami, veselé sáhněte po této možnosti. ()

UhLee

(7,5/10). Atmosférické až na půdu. Takto nějak bych charakterizoval tento horror, který jsem objevil díky nedávnému vydání pokračování. Líbilo se mi, že není na denním pořádku, abyste během sledování takového typu filmů příliš moralizovali. Tady jsem to ale dělal hned několikrát. Protože já jsem prostě nárazově fandil Stephenovi, který se role slepce zhostil teda neskutečně. Místy mi ho bylo hrozně líto, jindy z něj šla opravdu hrůza. Trefa do černého ve výběru herce. Taky celková atmosféra, která vás po celou dobu filmu nepustí a jen do vás tepe jednu scénu za druhou společně s intenzivní hudbou. Líbilo se mi, že divák přestal dýchat společně s lovnou zvěří, která se snažila nevydat ani hlásku, když hudba a slepec ztichli. Věřím, že v kině by to byl jasný plný počet. ()

Motinski

Po dlhšej dobe horor/triler ktorý je atmosféricky vyšperkovaný, bez nadprirodzenych javov a so zaujímavou zápletkou. Občas sa nevyhne logickým chybám ale ajtak rozohrá silnú partiu čo sa týka napätia, brutality a všetko na veľmi malom priestore. Jedno z najväčších prekvapení posledných rokov. ()

Mirokukii

Dost dobré nervy drásající drama, jež výborně pracuje s napětím a kamerou, nepostrádající spád a fungující "lekačky". Taktéž nechybí zajímavé, leč šokující nápady a zvraty, přičemž ke konci se na můj vkus příběh už malinko natahoval. Přesto super. ()

Tosi

Každej nádech, každej pohyb, nebo vrzající prkno, dávalo tušit, že význam zvuku zde znamená smrt. Není to bez chyb, jindy bych za nejvíc nehodnotil, ale všem letošním rádobyhororům to švihlo jednu přes hubu a proto musím zrno rozlišit od plev. ()

ivan_drago

...užste chutnali svoje sperma... a co takhle střelba na slepo... pár WTF momentů film nabídne leč jsou přebity napětím a perfektně vystavěnou atmosférou... ()

viperDavid

Ať žijou horory. Jasně bylo tam pár slabích míst, ale celkově za to slušný nářez. Parádička od začátku do konce a i když trošku autorům vyčítám, že slepec ucítí boty na 4 metry, ale ne navoněnou holku na 2, tak chválím celkový dojem. Navíc Stefík je v luxusní kondici v jeho letech. Radost se dívat, víc takových filmů ()

filmmovier

Ohromné překvapení. Hororem bych to samozřejmě nenazval, ale takhle napjatý jsem u žádného filmu hodně, hodně dlouho nebyl. Stephen Lang je neskutečnej masér, navíc je jeho nasranost naprosto opodstatněná, to, co tady předvádí, si rozhodně zaslouží nějakou cenu, jen škoda, že tyhle filmy žádné akademiky na celém světě prostě nezajímají. Je to zručně natočené, celej barák plní svůj účel, pasti i situace jsou nápadité (a hlavně uvěřitelné a naprosto přirozené), není nouze o pár překvapení (někdy i dost šokujících) a super je to i v tom, že i po tom, co se dostanou ven, tempo nijak nepolevuje. Prakticky jediná věc, která mě na tom srala, byl ten pes. Originální název je neuvěřitelně výstižný, alespoň v mém případě. Po shlédnutí jsem měl radost – radost z intenzivního thrilleru, který je perfektně natočený, napsaný i zahraný a místy má opravdu blízko k poctivému hororu, i když je to jen a pouze o lidech, nikde není kus nadpřirozena (prostě geniální) a navíc tam jsou všechny postavy ohromně sympatické. 100% a jeden z nejintenzivnějších zážitků u loňských filmů. ()

Johnny.ARN

Nie nadarmo sa to volá tak, ako sa to volá. Furt behajú po dajakých pivniciach, v tme, s minimom svetla. Ale atmošku to má skvelú, Lang ich tam likviduje, rotvík šteká a neni to tak hororové, ako by sa mohlo zdať. Našťastie. 3 z 5 ()

Hillock

Čtu komentáře s hodnocením dvě hvězdy a méně a zjišťuji, že jejich autoři viděli úplně jiný film nežli já a ostatní. Morální hledisko je jasné: oko za oko, zub za zub. Kdyby někomu z vás zabili dcerku, tak byste určitě mluvili jinak. Pomsta je zde samozřejmě na místě. Ohromení z toho, že když se vám někdo vloupá do příbytku se zbraní, štípne vám škváru a ještě si dovolí pohrát si s vaším ciferníkem. To jako vážně? No, díky bohu nejsem osamocen v názoru, že straky dostaly, co si zasloužily, až na jednu, které se podařilo uprchnout s lupem, což mě nesmírně podráždilo. Ona by si zasloužila smrt hodnou natažením na skřipec. Loupit se nemá. Považuji si zákon v některých státech USA, že pokud se někomu vloupáte do baráku se zbraní a on vás zastřelí, tak bude v právu. Já bych to zavedl i v nějakém Česku Kocourkovu, kde si každý dělá, co chce a ještě bych přitvrdil, nota bene způsobem, že nemusíte mít ani zbraň a klidně můžete chytnout kulku mezi oči od majitele. Jó, to by si pak každý chmaták setsakramentsky rozmyslel někomu vstupovat do obydlí bez pozvání. Víte, kolik by ubylo vloupaček? A nebo mrtvých zbojníků, kteří by po dopadení beztak hnili v šatlavě za peníze daňových poplatníků. Kdo by chtěl tu chamraď živit, viďte? O horor se samozřejmě nejedná, jelikož tam nenajdete nadpřirozeno, ale jde o prvotřídní napínavý thriller, při kterém se rozhodně nudit nebudete. Starý slepý veterán, kterého extraordinárním způsobem ztvárnil Stephen Lang, si získal mé sympatie a já fandil celý čas jemu, nikoliv laciným impertinentním hajdamákům. ()

Mrkvič

Nápad fajnový, ale stačilo jet na vybudované atmosféře a nevyhrocovat v závěru stále víc a víc šance na přežití jednoho z třech "hrdinů". Stephen Lang je dostatečně démonický a divák by jistě nějaké ty chybky odpustil. Zábavná část ve tmě nebyla ani moc dlouhá a to mi přijde jako velká škoda. ()

Lachtaan

Prostě nemám rád horory ani thrillery se silnějším poselstvím. Oba dva tyto faktory Smrt ve tmě přináší a právě proto mě absolutně nezasáhla. Tři hvězdičky jsou všechny pravděpodobně pouze za drsného Stephena Langa. Právě on je jedním ze skupiny herců, u které si nedokážu představit, že by její příslušníci někdy ztvárnili kladnou roli. ()

Sfinkter

Zručně natočený filmový nesmysl, který s ubíhajícím časem spíše uráží. Netušil jsem, že mladý člověk by se v ohrožení života nedokázal dostat z prostorného několikapatrového domu, kde žije jeden potácející se slepec. To je opravdu skvělý námět. ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

21.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016